PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa, jejichž současný stav je: Zničena zcela

Počet nalezených míst: 5003


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Obce, osady, samoty:
Dolní Roztyly (Unter Rostell), Horní Roztyly - ovčín (Ober Rostell - Mayerhof), Košíře - domkářská kolonie (Košíře - domkářská kolonie), Libeňská židovská čtvrť (Judenstadt Lieben), Placina (Placina), Praha-Radlice ( stará obec ) (Praha-Radlice ( stará obec )), Ve Skále (Ve Skále)

Objekty:
Akciová tiskárna (Akciová tiskárna), Albrechtův statek (Albrechtův statek), Běchovický dvůr (Běchovický dvůr), Belvedér (Belvedere), Bílý Mlýnek (Bílý Mlýnek), Braník - vápenka (Braník - vápenka), Červený mlýn (Červený mlýn), Český Milíčov (Český Milíčov), Dalejský mlýn (Dalejský mlýn), Fantův mlýn (Fantův mlýn), Hájovna (Hájovna), Hergetův mlýn (Hergetův mlýn), Horův mlýn (Horamühle), Hotel Praha (Hotel Praha), Hrádek na Zderaze (Hrádek na Zderaze), Jinonický akcíz (Jinonický akcíz), Kbely -pivovar (Kbely -pivovar), Koníčkův mlýn (Koníčkův mlýn), Koupaliště v Prokopském údolí (Koupaliště v Prokopském údolí), Králův dvůr (Králův dvůr), Krennův dům (Grünhaus), Lanovka a eskalátor na Letnou (Lanovka a eskalátor na Letnou), Lesní divadlo Novodvorská (Lesní divadlo Novodvorská), Lesní divadlo v údolí Housle (Lesní divadlo v údolí Housle), Malý mlýn (Malý mlýn), Mariánský sloup na Staroměstském náměstí (Mariánský sloup na Staroměstském náměstí), Maškův mlýn (Maškův mlýn), Měchurka (Měchurka), Mouchův mlýn (Mouchův mlýn), Na Cikánce (Na Cikánce), Nádraží Praha - Krč (Nádraží Praha - Krč ), Nádraží Praha - Těšnov (Nordwestbahnhof), Nádraží Praha - Vyšehrad (Nádraží Praha - Vyšehrad), Pivnice Na rozcestí (Pivnice Na rozcestí), Podolí - cementárna (Podolí - cementárna), Praha - sklady Pramen (Praha - sklady Pramen), Praha - Smíchov (staré nádraží) (Praha - Smíchov (staré nádraží)), Praha - Staré Město - novogotická část radnice (Praha - Staré Město - novogotická část radnice), Praha - Ústav šlechtičen (Praha - Ústav šlechtičen), Praha - Vinohrady-synagoga (Prag - Königliche Weinberge-Synagoge), Praha Barrandov - vila V. Prokopa (Praha Barrandov - vila V. Prokopa), Praha Stodůlky cihelna (Praha Stodůlky cihelna), Praha Stodůlky Šafránkova cihelna (Praha Stodůlky Šafránkova cihelna), Praha-památník tanku č.23 (Prag - Denkmal des Panzers Nr. 23), Praha-Vršovice - nová odbavovací hala nádraží (Prag-Wrschowitz - neue Bahnhofshalle), Rustonka (Rustonka), Ruzyňský mlýn (Ruzyňský mlýn), Starý mlýn (Starý mlýn), Šarbochův mlýn (Šarbochův mlýn), Trestanecký tábor v Dalejském údolí (Trestanecký tábor v Prokopském údolí), Truhlářka (Truhlářka), Tůmův mlýn (Tůmův mlýn), U tří koček (U tří koček), Vápenka Biskup, Kvis & Kotrba (Vápenka Biskup, Kvis & Kotrba), Zastávka Praha - Spořilov (Zastávka Praha - Spořilov), Zimní stadion Štvanice (Zimní stadion Štvanice)


Okres Benešov (Bezirk Beneschau)

Obce, osady, samoty:
Babor (Babor), Dolní Kralovice (Unter - Kralowitz), Hruškov (Hruškov), Hubičkův Luh (Hubičkův Luh), Jizbice (Jizbice), Kocanda (Kocanda), Kojetice (Kojetitzer Hof), Kolna (Kolna), Křemešník (Křemešník), Libčice (Lipšitz), Mlýny (Mlýny), Naháč (Naháč), Povalilka (Povalilka), Příseka (Příseka), Smrčina (Smrčina), Toušice (Toušice), Vosí (Vosí), Zákopy (Zákopy), Žibřidovice (Zibridowitz), Živohošť (Živohošť)

Objekty:
Benešov-synagoga (Beneschau-Synagoge), Blakoš (Blakoš), Brajkův mlýn (Brajkův mlýn), Březina (Březina), Crkovice (Crkovice), Dolní Kralovice - dolní zámek (Dolní Kralovice - dolní zámek), Dolní Kralovice - nádraží (Dolní Kralovice - nádraží), Dolní Kralovice - synagoga (Dolní Kralovice - synagoga), Dolní Kralovice-pivovar (Dolní Kralovice-pivovar), Franclův mlýn (Franclův mlýn), Hanslovský mlýn (Hanslovský mlýn), Horní Kralovice zámek (Horní Kralovice zámek), Kletečkův mlýn (Kletečkův mlýn), Kopelentův mlýn (Kopelentův mlýn), kostel sv. Alžběty - Benešov (kostel sv. Alžběty - Benešov), Kotrčův mlýn (Kotrčův mlýn), Koubův mlýn (Kouba Mühle), Mahl Mühl (Mahl Mühl), Myslivna Obora (Myslivna Obora), Na Borkách (Na Borkách), Palečkův mlýn (Palečkův mlýn), Pekárkův mlýn (Pekárkův mlýn), Pilátka (Pilátka), Pivovar - Pyšely (Pivovar - Pyšely), Podelhotský mlýn (Podelhotský mlýn), Podhájský mlýn (Podhájský mlýn), Podlešanský mlýn (Podlešanský mlýn), Podlouňovický mlýn (Podlouňovický mlýn), Prčice-synagoga (Prtschitz-Synagoge), Psářský mlýn (Psářský mlýn), Ratajský mlýn (Ratajský mlýn), Sedlický mlýn (Sedlický mlýn), Semínův mlýn (Semínův mlýn), Smikovský mlýn (Smikovský mlýn), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Speřinský mlýn (Speřinský mlýn), Svojšice (Svojšice), Šeradovka (Šeradovka), Šetkův mlýn (Schettekmühle), Švihovský mlýn (Schwihau mühle), Třebešický mlýn (Třebešický mlýn), Valcha (Valcha), Vlašim-synagoga (Wlaschim-Synagoge), Votice-synagoga (Wottitz-Synagoge), Záhoří (Hotel Záhoří in Přestavlky u Čerčan), Zálesí (Zálesí)


Okres Beroun (Bezirk Beraun)

Objekty:
Baština Hořovická (Baština Hořovická), Baštinská Myslivna (Baštinská Myslivna), Chrustenický mlýn (Chrustenický mlýn), Čihátka (Čihátka), Dolní kodský mlýn (Rabochův) (Dolní kodský mlýn (Rabochův)), kaple sv. Jana Nepomuckého - Králův Dvůr (kaple sv. Jana Nepomuckého - Králův Dvůr), Konvalinkův mlýn (Konvalinkův mlýn), Lhotecký dvůr (Lhotecký dvůr), Litohlavy (Litohlavy), Na Veselé (Na Veselé), Noviny (Noviny), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Beroun (Pivovar - Beroun), Plešivec (Plešivec), Sudíkův mlýn (Sudíkův mlýn), Synagoga - Tetín (Synagoga - Tetín), Vyšebohy (Vyšebohy)


Okres Kladno (Bezirk Kladno)

Obce, osady, samoty:
Lidice (Liditz), Ovčín (Ovčín), Štěpárna (Štěpárna)

Objekty:
Bajrovka (Bajrovka), Barborka (Barborka), Beyerovka (Beyerovka), Chržínský mlýn (Chržínský mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Důl Ronna (Důl Ronna), Františkánská myslivna (Františkánská myslivna), Jemníky - železniční zastávka (Jemníky - železniční zastávka), Kolský mlýn (Kolský mlýn), Koryntovský mlýn (Koryntovský mlýn), Košťálův mlýn (Košťálův mlýn), Krupičkův mlýn (Krupičkův mlýn), Kynclův mlýn (Kynclův mlýn), Lipina (Lipina), Michálkův mlýn (Michálkův mlýn), Mužíkův mlýn (Horowetz mühle), Přední mlýn (Přední mlýn), Saky - železniční zastávka (Saky - železniční zastávka), Svatá Markéta (Svatá Markéta), Tuhaň - železniční zastávka (Tuhaň - železniční zastávka), Vašírovská Lísa (Vašírovská Lísa), Železniční zastávka Švermov-Hnidousy (Železniční zastávka Švermov-Hnidousy)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Obce, osady, samoty:
Aldašín (Aldašín), Hrstkov (Hrstkov), Špandava (Špandava), Vlčí Důl (Vlčí Důl)

Objekty:
Bečváry-nový zámek (Bečváry-nový zámek), Chalupa čp.2 (Chalupa čp.2), Chalupa čp.30 (Chalupa čp.30), Chrástecký mlýn (Chrástecký mlýn), Cukrovar - Český Brod (Cukrovar - Český Brod), Cukrovar - Velim (Cukrovar - Velim), Cukrovar Ratboř (Zuckerfabrik ), Domek čp.11 (Domek čp.11), Domek čp.26 (Domek čp.26), Freundova pila (Freundova pila), Hlaváčova Lhota (Hlaváčova Lhota), Hrázský mlýn (Hrazer Mühle), Kbel - zámek (Kbel - zámek), Liblice A (Liblice A), Linhartova hospoda (Linhartova hospoda), Lošánky - zámek (Lošánky - zámek), Mirkovec (Mirkovec), Ostrov (Ostrov), Plaňany - rychta (Plaňany - rychta), Potřeba (Potřeba), Skokanovský mlýn (Skokanower Mühle), Starý mlýn (Starý mlýn), Šabatkova kovárna (Šabatkova kovárna), Šátkův statek (Šátkův statek), Tiefenthaler Mühle (Tiefenthaler Mühle), Tvrz Malé Bečváry (Tvrz Malé Bečváry), Válcový mlýn (Válcový mlýn), Vocetkův statek (Vocetkův statek)


Okres Kutná Hora (Bezirk Kuttenberg)

Obce, osady, samoty:
Stará Lhota (Stará Lhota), Švihov (Švihov)

Objekty:
Cimburk (Zimburger Mühle), Cukrovar a lihovar - Ovčáry-Nové Dvory (Cukrovar a lihovar - Ovčáry-Nové Dvory), Dolní mlýn (Untere Mühle), Fábrovský mlýn (Fábrovský mlýn), Hatě (Hatě), Jesuitský mlýn (Jesuiten Mühle), Kamajka (Kamajka), Karlov (Karlov), Kunvald (Kunvald), Lhotský mlýn (Lhoter Mühle), Malešovský mlýn (Malešovský mlýn), Markovice - kostel sv. Anny (Markovice - kostel sv. Anny), Medenice (Medenice), Obický mlýn (Obický mlýn), Panský mlýn (Herrn Mühle), Petrovická hájovna (Petrovická hájovna), Pivovar právovárečného měšťanstva - Čáslav (Pivovar právovárečného měšťanstva - Čáslav), Pod Hutským (Pod hutským), Rabštejnka (Rabschina Mühle), Řešeto (Řešeto), Rezkovec (Rezkovec), Sidonin Les (Sidonin Les), Slaměnec (Slaměnec), Velký Dvůr (Velký Dvůr)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Obce, osady, samoty:
Březov (Březov), Suchý mlýn (Trockene Mühle), Šitol (Schütoll)

Objekty:
Beřkovický mlýn (Beřkovický mlýn), Chemická továrna - Kralupy nad Vltavou (Chemická továrna - Kralupy nad Vltavou), Cítov - zámek (Cítov - zámek), Cukrovar - Mělník (Cukrovar - Mělník), Čečelická myslivna (Čečelická myslivna), Harbasko (Harbasko), Království (Königswald), Luh (Luh), Mlýn Hlučov (Mühle Hlučov), Na Vosouši (Na Vosouši), Nový Dvůr (Neuhof), Pivovar - Vysoká Libeň (Pivovar - Vysoká Libeň), Tempel Hegerhaus (Tempel Hegerhaus), Třebošnice (Třebošnice), Vlčí (Vlčí), Wrbamühle (Wrbamühle)


Okres Mladá Boleslav (Bezirk Jungbunzlau)

Obce, osady, samoty:
Chaloupky - samoty (Chaloupky), Flusárna (Flusárna), Jibstec (Jibstec), Píčův statek (Píčův statek), Vazačka (Wassatschka), Vrchbělá (Neudorf)

Objekty:
Bezno - nádraží (Bezno - nádraží), Březenská myslivna (Březenská myslivna), Cukrovar - Brodce n. Jizerou (Cukrovar - Brodce n. Jizerou), Flodermanův mlýn (Flodermanův mlýn), Havraník (Havraník), Hole (Hole), Karlov (Karlshof), Končiny (Končiny), Lázně Boží Voda (Lázně Boží Voda), Maxov (Maxov), Mladá Boleslav-synagoga (Jungbunzlau-Synagoge), Nový Dvůr (Neuhof), Pavlíkův mlýn (Pavlíkův mlýn), Polívkův mlýn (Polívkův mlýn), Rachvaly (Rachvaly), Řehnický mlýn (Řehnický mlýn), Schubertův mlýn (Schubertův mlýn), Semčice - nádraží (Semčice - nádraží), Slavíkův mlýn (Slavíkův mlýn), Suchý Les (Dörrholz), Textilka - Mladá Boleslav (Textilka - Mladá Boleslav), U Bílého kříže (U Bílého kříže), Zájezd (Zájezd), Zalužany (Zalužany)


Okres Nymburk (Bezirk Nymburk)

Obce, osady, samoty:
Bohumilov (Bohumilov), Mladá (Mlada), Vykleky (Aushacken)

Objekty:
Alexandrov (Alexanderhof), Boží Dar (Božidar), Cukrovar - Nymburk (Cukrovar - Nymburk), Ćíhary (Ćíhary), Komárov (Komárov), Krejčího mlýn (Krejčího mlýn), Mladotín (Mladotín), Mlýn - Nymburk-Drahelice (Mlýn - Nymburk-Drahelice), Most - Lysá nad Labem-Litol (Most - Lysá nad Labem-Litol), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn a pila (Panský mlýn a pila), Šumbor (Šumbor), Tejnický mlýn (Tejnický mlýn), U Pěti Dubů (U Pěti Dubů), Zahájí (Zahájí), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Praha-východ (Bezirk Prag-Ost)

Obce, osady, samoty:
Přibyslavice (Přibyslavice)

Objekty:
Automobilka Praga - Praha (Automobilka Praga - Praha), Barvírna kůží - Praha Libeň (Barvírna kůží - Praha Libeň), Chlum u Mirošovic - zámek (Chlum u Mirošovic - zámek), Cihelna - Nehvízdky (Cihelna - Nehvízdky), Cukrovar - Mratín a Líbeznice (Cukrovar - Martín a Líbeznice), Cukrovar - Praha-Modřany (Cukrovar - Praha-Modřany), Dolní Peklov (Dolní Peklov), Hodovský mlýn (Hodovský mlýn), Horní Peklov (Horní Peklov), Hubačov (Hubačov), Jevany hotel Novotný (Jevany hotel Novotný), Kojetice - zámek (Kojetice - zámek), Ovčáry (Ovčáry), Pila a parketárna firmy Lanna - Praha 8 (Pila a parketárna firmy Lanna - Praha 8), Prádelna - Praha 4 (Prádelna - Praha 4), Pyskočelský mlýn (Pyskočelský mlýn), Ringhofferovy závody (Ringhofferovy závody ), Sluhy - tvrz (Sluhy - tvrz), Spalovna pevných odpadǔ - Praha (Spalovna pevných odpadǔ - Praha), Strančice - zámek (Strančice - zámek), Šurkov (Šurkov), Továrna na cukrovinky - Praha 10-Vinohrady (Továrna na cukrovinky - Praha 10-Vinohrady), Továtna na barvy - Praha 15-Hostivař (Továtna na barvy - Praha 15-Hostivař), Usměrňovací stanice spalovny - Praha 9 (Usměrňovací stanice spalovny - Praha 9), Železniční viadukt a stanice Praha-Hrabovka (Železniční viadukt a stanice Praha-Hrabovka)


Okres Praha-západ (Bezirk Prag-West)

Obce, osady, samoty:
U Rabiňáka (U Rabiňáka)

Objekty:
Chýňský mlýn (Chýňský mlýn), Cukrovar - Uhříněves (Cukrovar - Uhříněves), Hladkovský mlýn (Hladkovský mlýn), Kosoř - hájovna (Kosoř - hájovna), Krsovice (Krsovice), Společenský pivovar - Brandýs nad Labem (Společenský pivovar - Brandýs nad Labem), Tiskárna Václav Pešl - Praha 5 (Tiskárna Václav Pešl - Praha 5), Továrna na porcelán - Praha 5 (Továrna na porcelán - Praha 5), Transformační a měnící stanice Vokovice (Transformační a měnící stanice Vokovice), Včelní Hrádek (Nussberg)


Okres Příbram (Bezirk Pibrans)

Obce, osady, samoty:
Betlém (Betlém), Bezík (Bezík), Bor (Bor), Břehy (Břehy), Brousek (Brousek), Bubovický mlýn (Bubovický Mlýn), Buzice (Buzice), Byčice (Byčice), Čtvrtý Hamr (4 Hammer), Kobylníky (Kobylníky), Koledera (Koledera), Kolvín (Kolwin), Korce (Korce), Luh (Luh), Luhy (Luhy), Na Emiliance (Na Emiliance), Na pakostě (Na pakostě), Na podkově (Na podkově), Návoz (Návoz), Padrť (Padert), Políčko (Políčko), Proudkovice (Proudkovice), Rybárna (Rybárna), Šefrovna (Šefrovna), Těchnice (Těchnice), Topínka (Topínka), Trenčín (Trenčín), U Hupticha (U Hupticha), Voznice (Voznice), Vymyšlenka (Vymyšlenka), Záběhlá (Záběhlá), Zbenické Zlakovice (Zbenické Zlakovice)

Objekty:
Baba (Baber Hegerhaus), Baština Stará (Baština Stará), Bergmanův mlýn (Bergmanův mlýn), Bláhův mlýn (Bláhův mlýn), Borákov (Borákov), Chynská myslivna (Chynská), Častoboř (Častoboř), Dobrá Voda u Březnice-barokní most (Dobrá Voda u Březnice-barokní most), Dobříš - železniční výtopna (Dobříš - železniční výtopna), Drtinova rozhledna na Besedné (Drtina Aussichtsturm in Besedná), Eisnerka (Eisnerka), Jandečků mlýn (Jandečků mlýn), Jechův mlýn (Jechův mlýn), Klobouček (Klobouček), Kopáčovský hamr (Kopáčovský hamr), Na Bůrku (Na Bůrku ), Panský mlýn (Panský mlýn), Petřinův mlýn (Petřinův mlýn), Pfleger (Pfleger), Pilka (Pilka), Pivovar - Chlum-Nalžovice (Pivovar - Chlum-Nalžovice), Pivovar - Kamýk nad Vltavou (Pivovar - Kamýk nad Vltavou), Plechhamr (Plechhammer), Podtochovický mlýn (Podtochovický mlýn), Příbram - synagoga (Pibrans - Synagoge), Skelná Huť (Skelná Huť), Stará Vachanka (Stará Vachanka), Tři Trubky (Tři Trubky), Uhřický mlýn (Uhřický mlýn), V Struhách (V struhách), Vachovický mlýn (Vachovický mlýn), Valcha (Walcher Mühle), Vopičkův mlýn (Vopičkův mlýn), Vranová (Vranová), Výfuk (Výfuk), Zábřeský mlýn (Zábřeský mlýn), Zahrádka (Zahrádka)


Okres Rakovník (Bezirk Rakonitz)

Obce, osady, samoty:
Hlivojedy (Hlivojedy), Kocanda (Kocanda), Loučko (Loučko), Mlýnec (Mlýnec), Mühlhansl (Mühlhansl), Myší Díra (Myší Díra), Pístný (Pístný), Plázek (Plázek), Pochvalovský Mlýn (Pochvalovský Mlýn), Polský Ovčín (Polský Ovčín), Protivná (Protivná), Slabecká Huť (Slabecká Huť), Svatý Vojtěch (Svatý Vojtěch), Valcha (Valcha), Zákonova Hlídačna (Zákonova Hlídačna)

Objekty:
Bílý mlýn (Wiesenmühle), Budský mlýn (Budskermühle), Charvátův mlýn (Charvátův mlýn), Hořesedly mlýn a sušárna chmele (Hořesedly mlýn a sušárna chmele), Jiříkovic mlýn (Jiříkovic mlýn), Konopaský mlýn (Konopaser Mühle), Koryta (Koryta), Kouklův mlýn (Kouklův mlýn), Křečkovský mlýn (Tschetschkamühle,), Lovíč (Lobitsch), Malý mlýn (Kleinmühle), Merkovka - Lázně (Merkovka), Obecní mlýn (Obecní mlýn), Panská pila (Panská pila), Podhorní mlýn (Podhorní mlýn), Säge Mühle (Säge Mühle), Schreibrův mlýn (Schreiber mühle), Sladovní mlýn (Malzmühle), Spálený mlýn (Abgebrannte mühle), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Terezka (Theresienhain), Tyterský mlýn (Tyterský mlýn), Untere Bretsägemühle (Untere Bretsägemühle), Velhotský mlýn (Welhottnermühle), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Obce, osady, samoty:
Babka (Babka), Bašta (Bašta), Bělidlo (Bleiche), Boudy (Bauden), Břehy (Überfuhr), Březí (Březy), Buzkov (Buskau), České Budějovice - Staré město (Budweis - Altstadt), Gassenhäusel (Gassenhäusel), Hamr (Hammer), Hladná (Hladná), Horní Lipovsko (Ober Lipov), Hůrka. (Hůrka.), Jaroslavice (Jaroslawitz), Jedlice (Göllitz), Klukov (Klukov), Knín (Kmin), Kořensko (Kořensko), Křtěnov (Křtěnow), Lechnerova Stáj (Lechnerstall), Lukov (Lugau), Moosbauer (Moosbauer), Nehamerův Dvůr (Nehamerhof), Nemanice (Nemanice), Nové Hutě (Neuhütten), Nové Hutě (Neuhütten), Ohrada. (Wohrada), Pardovice (Pardovice), Podhájí u Týna n. V. (Podhaj), Rejsíkov (Rejsíkov), Remlovy Dvory (Remlovy Dvory), Schoř (Schörz), Slaměný Dvůr (Slaměný Dvůr), Temelínec (Kl. Temelin), U Benáků (U Benáků), U Bočků (Höger), U Kollerů (Koller), U Marečků (U Marečků), Ve Strouze (Ve Strouze), Vrbí (Vrbí)

Objekty:
Ambrožův mlýn (Ambrožův mlýn), Bargerův mlýn a pila (Bargerův mlýn a pila), Bečický mlýn (Bečický mlýn), Bouda (Bouda), Býčkův mlýn a pila (Býčkův mlýn a pila), Čalounův mlýn (Čalounův mlýn), České Budějovice - synagoga (Budweis - Synagoge), Dobrá Voda - Buquoyská rezidence a Panský dům (Brünnl - buquoysche Residenz, Gasthof „Herrenhaus“), Fatkovna (Fatkovna), Gregei (Gregei), Hamr (Müller), Hněvkovická Hájnice (Hněvkovická Hájnice), Hostinec České Švýcarsko (Hostinec České Švýcarsko), Kábův mlýn (Gabermühle), Kolínů mlýn (Kolínů mlýn), Malý mlýn. (Malý mlýn.), Neznašov-synagoga (Nezdaschow-Synagoge), Nový mlýn (Nový mlýn), Překážka (Překážka), Řepišův mlýn (Řepišův mlýn ), Rothbauerův mlýn (Rothbauermühle), Rozovy (Rozovy), Rybičkův mlýn (Rybičkův mlýn ), Schweizerhaus (Schweizerhaus), Stropnický mlýn (Grabmühle), Strouha (Strouha), Sušek (Sušek), Šeborův mlýn a pila (Šeborův mlýn a pila), Šimkův mlýn (Šimkův mlýn), Švábův hrádek. (Švábův hrádek.), Tomandlův dvůr (Tomandlhof), U Brodáka (U Brodáka), U Valcháře (U Valcháře), Valcha (Walch), Želízkův mlýn. (Želízkův mlýn.)


Okres Český Krumlov (Bezirk Krummau)

Obce, osady, samoty:
Adámky (Abdank), Babín (Bamberg), Bachgoberl (Bachgoberl), Bachman (Bachmann), Bauer (Bauer), Beníkovice (Penketitz), Berau (Berau), Bezděkov (Pösigl), Bílovice (Pilletitz), Bludov (Pludau), Boršíkov (Woisetschlag), Bozdova Lhota (Hundshaberstift), Bräun (Bräun), Braunsteinhof (Braunsteinhof), Břevniště (Tussetschlag), Broukárny (Käferhauser), Bučí (Putschen), Bystrá (Schild), Cetviny (Zettwing), Chlumanská hájovna (Chumheger), Chlumany (Chumau), Černá Čtvrť (Schwarzviertel), Čert v lese (Teufel im Walde), Čtyřdomí (Vierhäusel), Dětochov (Tichtihöfen), Dětochov (Tichtiöfen), Dobřín (Dobring), Dolany (Dollern), Dolní Brzotice (Böhmdorf), Dolní Drkolná (Unter Schlagl), Dolní Hraničná (Untermarkschlag), Dolní Okolí (Unter Oggold), Dolní Příbrání (Untersinnetschlag), Dolní Šedivý - hamr (Unter Schediwy - Hammer), Dorstadt (Dorstadt), Dvořák v Hoře (Dvořák v Hoře), Edelmühle (Edelmühle), Etbauer (Etbauer), Fensl (Fensl), Fledl (Flödl), Frantoly (Frauenthal), Gamsau (Gamsau), Glasser (Glasser), Graben (Graben), Gregerův dvůr (Gregerhof), Hamry (Hammergut), Hartauer (Hartauer), Hausberg (Hausberg), Hausveitl (Hausveitl), Herbertov (Gerbertschlag), Hodoň (Hornschlag), Hodonice (Hodenitz), Holzbauer (Holzbauer), Hořičky (Hörwitzl), Hořipná. (Hurshippen), Horní Brzotice (Perschetitz), Horní Drkolná (Oberschlagl), Horní Hraničná (Obermarkschlag), Horní Kaliště (Ober Gallitsch), Horní les - hájovna (Oberwald), Horní Malše (Maltschbach), Horní Okolí (Ober Oggold), Horní Příbrání (Obersinnetschlag), Horní Stögenwald (Ober-Stögenwald), Horní Šedivý (Ober Schediwy ), Horní Tichá (Horní Tichá), Horní Ureš (Oberuresch), Hostinov (Hossen), Hřbítek (Hundsruck), Hrdoňov (Heinrichsöd), Huťský Dvůr (Hüttenhof), Hvězda (Stern), Hvozd (Hochwald), Jablonec (Ogfolderhaid), Janova Ves (Johannesdorf), Janova Ves (Johannesdorf), Janovy Hutě (Johanesthal), Jasánky (Asang), Javoří (Michetschlag), Jednoty (Tonihäuseln), Jenišov (Hossenreith), Jiřice (Georgendorf), Jitronice (Gereuthern), Josefův Důl (Josefsthal), Kamenná (Stein), Kaplické Chalupy (Kapellner Waldhäuser), Kapličky (Kapellen), Karlovy Dvory (Karlshöfen), Konrátov (Kainretschlag), Kothof (Kothof), Kovárna (Stellschmiede), Kovářovice (Schmieding), Kozák (Kitzhofer), Kozákův mlýn (Kozákův mlýn), Kozí Stráň (Geisleiten), Kramolín (Gromaling), Krásná Pole (Schönfelden), Krčín (Gritschau), Květná (Blumenau), Kyselov (Sarau), Lhota (Neustift), Lhota (Stift), Lhotka (Hossenschlag), Linda (Linden), Lindské Chalupy (Lindner Waldhäuser), Lipno (Lippen), Lipoltov (Rudetschlag), Lomek (Haidl), Loutka (Reith), Lověšice (Lobiesching), Lštín (Irresdorf), Lštín (Alsching), Lugmüler (Lugmüler), Lužní závod (Au-Werk), Malý Jindřichov (Klein Heinrichschlag), Maňávka (Böhmisch Haidl), Martínkov (Martetschlag), Mikoly (Miggolz), Mikulov (Böhmdorf (Bei Zettwing)), Míšňany (Meisetschlag), Mittel Zeughütten (Mittel Zeughütten), Mladoňov (Plattetschlag), Mladoňov (Lodus), Mlýnec (Lahrenbecher), Mlýnská (Mühldorf), Mnichovice (Minichschlag), Muckenschlag (Muckenschlag), Multerberg (Mezilesí), Multerberské Chalupy (Multerberger Waldhäuser), Murov (Murau), Na Rejtě (Reithäusel), Neubauer (Neubauer), Nivský mlýn (Aumühle), Nová Hospoda (Wegscheider), Nová Víska (Neudörfel), Nový Hamr (Neuhammer), Ondřejov (Andreasberg), Osí (Schönfelden), Otice (Ottetstift), Otov (Ottenschlag), Pabst (Pabst), Panhäusl (Panhäusl), Pasečná (Reiterschlag), Pasovary (Passern), Pavlína (Paulina), Pernek (Bernek), Pestřice (Unterstögenwald), Petr (Peter), Petřejov (Bretterschlag), Pilgerrast (Pilgerrast), Plaňák (Plaňák), Podvoří (Podwurst), Polečnice (Neustift (Gemeinde Planles)), Polžov (Pilsenschlag), Polžov (Pilsenschlag), Pozděraz (Pozděraz), Praha (Pragenbauer), Pramhof (Pramhof), Prámské Dvory (Pranghof), Pražačka (Pragerstift), Přední Hamry (Vorderhammer), Přední Zvonková (Vorderglöckelberg), Přibyslav (Ziebetschlag), Přibyslavov (Unter Steindörfel), Provodice (Probolden), Račín (Ratschin), Račín (Ratschin), Radvanov (Raifmass), Reitbauer (Reitbauer), Reitmürtel (Reitmürtel), Rejtský Sedlák (Reithbauer), Rottenberghäuser (Rottenberghäuser), Rožnov (Rosenau), Rožnov (Rosenau), Rusterhäuser (Rusterhäuser), Rüsterschmied (Rüsterschmied), Růžový Vrch (Rosenhügel), Rybářské Domky (Fischerháuser), Rychnůvek (Deutsch Reichenau Bei Friedberg), Sádlno (Zodl), Sedlíkov (Zettlesreith), Skelná Huť (Glashütten), Skleněné Hutě (Bonaventura), Staré Hutě (Althütten), Starý Holand (Altholland), Starý Špičák (Altspitzenberg), Stěžerov (Fischern), Stodůlecký Vrch (Stadlberg), Střemily (Richterhof), Stříbrné Hutě (Silberberg), Strohbauer (Strohbauer), Strouhy (Graben), Svatomírov (Zwarmetschlag), Svíba (Schwiebgrub), Svitanov (Zwittern), Šance (Schanz), Těchlov (Zichlern), Terčí Huť (Theresienhütte), Tisovka (Distlowitz), Třebovice (Siebitz), U Alberta (Albert), U Bárty (Schonauer (č.17)), U Bláhy (Blahawirt), U Čechů (Böhm), U Moravců (U Moravců), U Ohlmana (Beim Ohlman), U Ohlwagnera (Beim Ohlwagner), U Řehoře (Beim Gregor), U Simandlů (Simandlbauer), U Stangla (Beim Stangl), U Šteflů (Steffl), U Tlustého Bártla (Dickbartl), U Vltavy (Bei der Moldau), Uhlíkov (Uhligsthal), Valdov (Waldau), Ve Farském lese (Pfarrwaldhäusel), Velenov (Velenov), Velké Strážné (Gross Drossen), Vendlův mlýn (Vendlmühle), Veselí (Schneidetschlag), Vitěšovice (Kriebaum), Vitěšovičtí Uhlíři (Kriebaumkollern), Vlčí Jámy (Wolfsgrub), Vltavská Chalupa (Moldauhäusel), Vražice (Prossnitz), Vysoká (Hohenschlag), Wágnerova chalupa (Wagnerhäusel), Waldbauer (Waldbauer), Waldmann (Waldmann), Walterova hrobka (Waltersruhe), Zadní Bor (Hinterhaid), Zbraslav (Obersteindörfl), Zelená Hora (Grünberger), Zlatá (Goldberg), Zmrzlice (Gfrörethäuser), Žofín (Sofienschloss), Žumberský mlýn (Sonnbergsthal)

Objekty:
hájovna Schiefer (Schiefer Hegerhaus), Alexův mlýn (Alexmühle), Altrichtr (Altrichtr), Auerův hamr (Auerhammer), Aumühl (Aumühl - mühle), Blahuschův mlýn (Blahuschmühle), Bláhův mlýn (Kögelhammer), Blatenský mlýn (Plattenmühle), Blažkův mlýn (Blaschkomühle), Bližší Lhota - hájovna (Vorderstift - Hegerhaus), Böhmüllerova pila a mlýn (Böhmüllermühle,Säge), Böhmův mlýn (Böhmmühle), Böhmův mlýn I (Böhmmühle I), Böhmův mlýn II (Böhmmühle II), Boirmühle (Boirmühle), Brentlův mlýn (Brentlmühle), Brettermühle (Brettermühle), Brettmühle (Brettmühle), Brunnerův mlýn (Brunnermühle), Brusinský dvůr (Prussingerhof), Cajsův mlýn (Cajsův mlýn), Cetviny - hamr (Zettwing Hammer), Chvalšiny - hájovna (Kalsching - Hegerhaus), Chvalšiny - mlýn a pila (Kalsching - Mühle .Säge), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Červený mlýn (Rotmühle), Český heršlák - myslivna (Böhmisch Hörschlag - Forsthaus), Dolní Dvořiště - mlýn (Unterhaidmühle), Dolní Pestřice - hájovna (Stögenwald - Hegerhaus), Dolní Vltavice - kostel sv. Linharta (Dolní Vltavice - kostel sv. Linharta), Donabauerův mlýn a pila (Donabauermühle,Säge), Draxlův mlýn (Draxlmühle,), Drochovský mlýn (Drochesdorfermühle), Faschingův dvůr (Faschinghof), Fischerův mlýn a pila (Fischermühle), Früchtlův hamr (Früchtl Hammer), Frymburk - Prollův mlýn a pila (Friedberg - Prollmühle), Fuchsův mlýn (Fuchs Mühle), Gailmühle (Gailmühle), Geierův mlýn (Geiermühle), Glaserův mlýn pila a hamr (Glasermühle), Grabenhofbauer (Grabenhofbauer), Grasmühle (Grasmühle), Grosser (Grosser), Gruberův mlýn (Grubermühle), Gubschův mlýn a pila (Gubschmühle), Hablův mlýn a pila (Hablemühle .Säge), hájovna - Nová Víska ( Neudörfl - Hegerhaus), hájovna Hornschlag ( Hornschlag - Hegerhaus), hájovna Kaliště (Golitsch - Hegerhaus), hájovna Melmerweide (Hegerhaus Melmerweide), hájovna Reiter (Reiter - Hegerhaus), Hakrův mlýn (Hackermühle), Hamerský mlýn (Hammer mlýn), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hamr (Hammerschmiedt), Hamr (Hammer), Hatzlův mlýn (Hatzelmühle), Hauberův mlýn (Haubermühle), Haunův mlýn (Haunmühle), Hauslův mlýn (Hauselmühle), Heinrichsöd mlýn a pila (Heinrichsödmühle,Säge), Hietzkerův mlýn a pila ( Hietzker Mühle .Säge), Hintermühl (Hintermühl), Höpflův mlýn (Höpflmühle), Horní Dvořiště - pivovar (Horní Dvořiště - pivovar), Hospůdka u Rynešů (Hospůdka u Rynešů), Huťský Dvůr - družstevní mlýn ( Hüttenhof - Genossenschaftsmühle), Huťský Dvůr - hájovna (Hüttenhof - Hegerhaus), Huťský Dvůr - hájovna (Hüttenhof - Hegerhaus), Huťský Dvůr - mlýn (Hüttenhof mühle), Hutterův mlýn (Huttermühle), Jablonec - hájovna (Ogfolderhaid - Hegerhaus), Jablonec - Horní mlýn (Ogfolderhaid - Obermühle), Jablonec - kostel Nalezení sv. Kříže (Jablonec - kostel Nalezení sv. Kříže), Jablonec - Vlhký mlýn ( Ogfolderhaid - Mühle), Jaroměř - mlýn (Jarmirnmühle), Jaroměř -mlýn a pila (Jarmirn - Säge), Jonášův mlýn (Jonas Mühle), Josefův Důl - mlýn (Josefsthal - mühle), Josefův Důl - pila (Josefsthal - Säge), Josefův Důl - pila (Josefsthal - Säge), Josefův Důl - sklárna (Josefův Důl - sklárna), Käfermühle (Käfermühle), Kamenec- hostinec (Kamenec), Kegelhamer (Kegelhamer), Klímův mlýn (Klímův mlýn), Klinkův mlýn (Klinkischmühle), Knollův dvůr (Knollenhof), Kögelhammer (Kögelhammer), Kohlmühle (Kohlmühle), Kolínův mlýn (Kolinmühle), Kolonie Jarošova (Kolonie Jarošova), kostel Panny Marie u Hořic (kostel Panny Marie u Hořic), Kostelní mlýn (Kirchenmühle), Kozí Hřbet (Kozí Hřbet), Kratochvíl (Fuchsmühle), Krennův mlýn (Krenn muhle), Kropshof (Kropshof), Krumpův mlýn (Krumpmühle), Kůzlův dvůr (Guserlhof), Lachsen mlýn (Lachsen mlýn), Lahrenbecherský mlýn a pila (Lahrenbechermühle,Säge), Lazecký mlýn (Losnitzmühle), Ledel mlýn (Ledelmühle), Leitnerův hamr (Leitner Hammer), Lipová - mlýn a hostinec (Lindbergmühle), Lojzův mlýn (Loymühle), Loser mlýn (Losermühle), Loučovický mlýn (Kienmühle), Loužecký dvůr (Lausekerhof), Lužnický mlýn (Lushnitzermühle), Mačí (Mačí), Malčický mlýn a pila (Maltschitzmühle), Mlýn za lesem (Holzmühle), Mostky - zámek (Pernlesdorf), Mrakšov (Mörixhof), Müller (Müller), Müllner mlýn (Müllner mühle), myslivna Malše (Forsthaus Maltschbach), myslivna Reissrechen (Reissrechen Forsthaus), Na chladném potoce (Kirchbachmühle), Nodesův mlýn (Nodesmühle), Nové Domky - hájovna (Neuhäusel - Hegerhaus), Nové Domky - hájovna (Neuhäusel - Hegerhaus), Nové Domky - hájovna (Neuhäusel - Hegerhaus), Nové Domky - Lipno - železniční nádraží (Neuhäusel - Lippen - Bahnhof), Nový mlýn (Neu mühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový Špičák - hájovna (Neu Spitzenberg - Hegerhaus), Nový Špičák - hájovna (Neu Spitzenberg - Hegerhaus), Nový Špičák - mlýn (Neu Spitzenberg - Mühle), Olschbauer mlýn a pila (Olschbauer Mühle .Säge), Olšinský mlýn (Langenbruck mühle), Ondřejov - kostel Navštívení Panny Marie (Ondřejov - kostel Navštívení Panny Marie), Ondřejov - myslivna (Andreasberg - Forsthaus), Panský mlýn (Herrnmühle), Panský mlýn (Hernmühle), Panský mlýn (Herrenmühle), Panušův mlýn (Panuschmühle), Payerův mlýn (Payermühle), Payrův mlýn a pila (Payrmühle,Säge), Payrův mlýn II (Payrmühle II), Petrův mlýn (Petermühle), Petrův mlýn (Petermühle), Pleticha (Pleticher), Plonnerův mlýn (Plonnermühle), Pollakův mlýn (Pollakmühle), Pöschkův mlýn a pila (Pöschkomühle), Posudovský mlýn (Posudovský mlýn), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Pröllův mlýn a pila (Pröllmühle), Putzn mlýn (Putznmühle), Reitermühle (Reitermühle), Reith mlýn (Reithmühle), Řeský mlýn (Reismühle), Rinnův mlýn a pila (Rinn - Mühle .Säge), Rosenauer (Rosenauer ), Rozhledna na Plechém (Ausguck an Plöckenstein), Rožmberk nad Vltavou - synagoga (Rosenberg - Synagoge), Rybnický mlýn (Teichmühle), Rybniční mlýn (Teichmühle), Rybník - zámek (Zartlesdorf), Rychnůvek - hamr (Deutsch Reichenau - Hammer), Schacherlův mlýn (Schacherlmühle), Schacherlův mlýn a pila (Schacherl mühle), Schanzmühle (Schanzmühle), Scherhaufor (Scherhaufor), Schmiedmühle (Schmiedmühle), Schollerovský dvůr (Schollerhof), Schürerův mlýn (Schürer mühle), Schwarzmühle (Schwarzmühle), Schwarzův mlýn a pila (Schwarzmühle,Säge), Sigmundův mlýn a pila (Sigmundmühle), Sládkův mlýn (Sladek mühle), Staněk (Staniehof), Stanglův mlýn (Stangl mühle), Stegmühle (Stegmühle), Steindlův hamr (Steindl Hammer), Steineckerův mlýn (Steinecker mühle), Strahov - myslivna (Strahov - myslivna), Stupárna (Stupárna), Svatý Kámen - klášter (Böhm. Reichenau - Maria Schnee - Kloster), Synkův mlýn (Sinkomühle), Šlechtův mlýn (Schlechtamühle), Tahedlův mlýn (Tahedlmühle), Tobiášův mlýn (Tobiasmühle), Trikermühle (Trikermühle), Trumpelmühle (Trumpelmühle), U Raka (Beim Krebs), U Riedla (Riedelhütten), Uhlíkov - hájovna (Uhligsthal - Hegerhaus), Uhlíkov - hájovna a ubytovna (Uhligsthal - Hegerhaus), Veveří mlýn (Sechtermühle), Vlaštovičník (Schwalbenhof), Vlčí jámy - hájovna (Wolfsgrub - Hegerhaus), Vyšenská vápenka (Weichselner kalkbrennerei), Výtoňský mlýn a pila (Heurafflmühle,Säge), Wabrův mlýn (Wabromühle), Wallischův mlýn (Walischmühle), Wallišův hamr a mlýn (Wallisch Hammer), Weissen mlýn (Weissenmühle), Winklerův mlýn (Winklermühle), Winklerův mlýn a pila (Winklermühle .Säge), Wolfův mlýn a pila (Wolfmühle), Zadní Zvonková - celnice (Hinter Glöckelberg - Zollhaus), Zadní Zvonková - hájovna (Hinter Glöckelberg - Hegerhaus), Zaummühl (Zaummühl), Zaumüller - mlýn (Zaumüller mühle), Zaunmühle (Zaunmühle), Zaunův mlýn (Zaunmühle), Zeilingerův mlýn (Zeilinger mühle), Zierlingerův mlýn (Zierlingermühle), Žestovský mlýn (Schestaumühle)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), Bída (Elendhaus), Blata (Mooshäuser), Brandhäusler (Brandhäusler), Budík (Budík), Bukovky (Bukovky), David (David), Domky Mariánské (Mähring), Hamer (Hamer), Hamr (Hammermühle), Hamry (Hammerhäuser), Holinkova Jednota (Olinghäusel), Jousal (Jousal), Košlák (Kockschlag), Košťálkov (Gottschallings), Krabonoš (Zuggers), Kuní (Kain), Kunšach (do roku 1920 Guntschachen), Leštnice (Lexnitz), Luhy (Luweg), Lužánky (Auhäuser), Maring Jakob (Maring Jakob), Miruše (Mirusche), Mnich (Münichschlag), Nová Ves (Kösslersdorf, Neudorf), Nuzov (Nuzov), Obora (Thiergarten), Okrouhlice (Okrouhlice), Pernárec (Bernhards), Poweber (Poweber), Pranšlácký Dvůr (Braunschlaghof), Rajchéřov (Reichers), Reissner (Reissner), Romava (Romau), Rybné (Fischbachhäser), Schmidt (Schmidt), Staré Hutě (Althütten), Staré Město pod Landštejnem - cihelna (Staré Město pod Landštejnem - cihelna), U Vencalů (Waldwenzel)

Objekty:
Arnolec (Arnolzhof), Baron Offermann'sches Jagdschloss - u Maříže (Baron Offermann'sches Jagdschloss), Blofslmühle (Blofslmühle), Čechův mlýn (Böhmmühle), Červený mlýn (Rothmühle), Český Rudolec - lihovar (Český Rudolec - lihovar), Dolní Radouň - kostel (Wenkerschlag), Drápal (Drápal), Dvůr Karlov (Dvůr Karlov), Františkov - železárna (Františkov - železárna), Fuchsmühle (Fuchsmühle), Gabrielka (Gabrielenhof), Galgenmühle (Galgenmühle), Hamerský mlýn ( Hammermühle), Hanftlův mlýn (Hanftlmühle), Hirschův mlýn (Hirschjirglmühle), Hotel Holub (Hotel Holub), Hůrky - poutní kaple k poctě Matky Boží (Adamsfreiheit), Illův mlýn (Illův mlýn), Jindřichův Hradec - Pezellenův dvorec (Neuhaus - Pezellen Meierhof), Klášter (Kloster), Kličkův mlýn (Klitschkamühle), Landštejnský dvůr (Landštejnský dvůr), Leutův mlýn (Leutenmühle), Maříž - zámek (Maires - Schloss), Mařížský mlýn (Maires Mühle), Markvarec - synagoga (Markwarding - Synagoge), Mládkův mlýn (Mladekmühle), Mládkův mlýn (Mládkův mlýn), Mlýn U devíti (Mlýn U devíti), Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem (Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem), Mlýnek (Einhandelmühl), Natzermühle (Natzermühle), Nedbalův mllýn (Nedbalův mllýn), Nový mlýn (Neumühle), Petschův mlýn (Petzelmühle), Řečická hájovna (Řečická hájovna), Ruppův mlýn (Ruppmühle), Sedelský mlýn (Heumoth Mühle), Staré Hobzí - židovský hřbitov (Staré Hobzí - židovský hřbitov), Staré Město pod Landštejnem - synagoga (Staré Město pod Landštejnem - Synagoge), Tex (Tex), Tůmův vrch (Tůmův vrch), Vitiněves - zájezdní hostinec (Gasthof Richard Pfauser), Vrchy (Berghof), Vysoký kámen (Markstein), Wölkingstahl (Wölkingstahl), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Žďárský mlýn (Žďárský mlýn)


Okres Pelhřimov (Bezirk Pilgrams)

Obce, osady, samoty:
Blatina (Moorgründ), Černé Budy (Černé Budy), Kumbal (Kumbal), Pohodnice (Wasenmeister), Pohodnice (Wasenmeisterei), Stupník (Stupník), U Bathů (Batha), U brodu (U brodu), U husarů (U husarů), U Jonášovy Chalupy (U Jonášovy chalupy), U Záleských (U Záleských), V Občinách (V Občinách), Zámostí (Zámostí)

Objekty:
Bělský mlýn (Bělský mlýn), Beníškův mlýn (Beníškův mlýn), Borkov (Borkov), Březinův mlýn (Březinův mlýn), Chocholův mlýn (Chocholův mlýn), Cihelský mlýn (Cyhelker Mühle), Dolní Valcha (Dolní Valcha), Dušejovský mlýn (Dušejovský mlýn), Dvůr (Mayerhof), Hamr (Hammer), Hněvkovický dvůr (Hněvkovický dvůr), Kalivodův mlýn (Kalivodův mlýn), Káňovský mlýn (Kanermühle), Kulíkův mlýn (Kulíkův mlýn), Lhotka (Lhotka), Mlýn Třebelice (Mlýn Třebelice), Obora (Obora), Okrouhlík (Okrouhlík), Pelhřimov - kaple Panny Marie (Pelhřimov - kaple Panny Marie), Pelhřimov - synagoga (Pelhřimov - Synagoge), Proboštiny (Proboštiny), Rudolfova pila (Rudolfova pila), Sanořín (Sanořín), Slabův mlýn (Slabův mlýn), Staré Hutě (Staré Hutě), V Kopáčích (V Kopáčích), Valcha (Valcha), Vrzákův mlýn (Vrzákův mlýn), Zastávka a nákladiště Bohdalín (Zastávka a nákladiště Bohdalín)


Okres Písek (Bezirk Pisek)

Obce, osady, samoty:
Bastrčice. zaniklá vesnice (Bastrčice. zaniklá vesnice), Cukava (Cukava), Černý vír (Černý vír), Dolní Lipovsko (Dolní Lipovsko), Harec (Harec), Jelec (Jelec), Jílovec (Jílovec), Jistec (Jistetz), Kostelecké Břehy (Kostelecké Břehy), Křešina (Křešina), Kučeravý (Kučeravý), Letoštice (Letoštice), Luh (Luh), Mošovice (Mošovice), Na pohodnici (Na pohodnici), Nová hospoda, bývalá formanská hospoda (Nová hospoda, bývalá formanská hospoda), Orlické Zlakovice (Orlické Zlakovice), Permanina (Permanina), Podskalí (Podskalí), Přívoz (Přívoz), Radava (Radava), Saník (Saník), Slavík (Slavík), Sobědražské břehy (Sobědražské břehy), Solnice (Solnice), Šimek (Šimek), U Grešličky (U Grešličky), U Petříčka (U Petříčka), U Řežábka (U Řežábka), U Rybáka (U Rybáka), U Staňků, (U Staňků,), U Švihlíka (U Švihlíka), U Urycha (U Urycha), U Vlků (U Vlků), Velký Vír (Velký Vír), Žďákov u Chrástu (Žďákov u Chrástu)

Objekty:
Adámkův mlýn (Adámkův mlýn), Drátovský mlýn (Drath Mühle), Hamákův mlýn (Hamákův mlýn), Havírna, dříve barokní kaple, (Havírna, dříve barokní kaple, ), Herynkův mlýn (Haeringmühle), Jalovčí (Jalovčí), Jelení Vrch (Jelení Vrch), Ješinův mlýn (Ješinův mlýn), Kotánek (Kotánek), Královská stráž (pomístní jméno Königswarte), Nákle (Nákle), Panský mlýn (Panský mlýn), Pilář mlýn a pila (Pilář mlýn a pila), Písek - pivovar (Písek - pivovar), Planina (Planina), Smetiprach (Smetiprach), Šejharův mlýn (Šejharův mlýn), Tlučka (Tlučka), Topinka (Topinka), Toskánka (Toskánka), U Lávičky (U Lávičky), Zelená (Zelená)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Obce, osady, samoty:
Adolfova pila (Adolfsäge), Babůrek (Babůrek), Baier (Baier), Balzhütte (Balzhütte), Baurův mlýn (Bauerhausel), Bergjoisl (Bergjoisl), Bergtoni (Bergtoni), Böhmjörgel (Böhmjörgel), Borek (Borkenhof), Buchethäuser (Buchethäuser), Bučina (Buchwald), Chaloupky (Hüttel), Chlumské Domky (Chumhauser), Cibulářova Lhota (Zwiefelhof), Cudrovice (Zudrowitz), Dolní Cazov (Unterzassau), Dolní Světlé Hory (Unterlichtbuchet), Draxlerhaus (Draxlerhaus), Dvojdomí (Bei den 2 Häusern), Dvojdomí (Zweihäuser), Franz (Franz), Fuchsova chalupa (Fuchsenhäusel), Granitz (Granitz), Hájovna (Bergheger), Hájovna u Tomášků (Hájovna u Tomášků), Heuberger (Heuberger), Hopfinger (Hopfinger), Horní Cazov (Oberzassau), Horní Světlé Hory (Oberlichtbuchet), Jaushof (Jaushof), Josefov (Josefsthal), Jungwirth (Jungwirth), Kamenná Hlava (Steinköpfelhäuser), Kamýk (Wildberg), Klíma - kamenolom (Klima Loam seppn), Knížecí Pláně (Fürstenhut), Koller (Koller), Kollerhaus (Kollerhaus), Krásná Hora (Schönberg), Kricherbauer (Kricherbauer), Krinhof (Krinhof), Kvilda-Hraběcí Huť. (Aussergefild-Grafenhütte.), Kvilda-kaple sv.Štěpána a Tremlhof (Kvilda-kaple sv.Štěpána a Tremlhof), Lažíšťko (Schlag, Obirnsloge), Lederhofer (Lederhofer), Maloniny (Pleschen), Marxtbauer (Marxtbauer), Mazník (Schmierbrenner), Mýtnice (Mauthäusel), Na Mlýnské Mýtině (Mühlreuterhäuser, Froschau), Na Ovčíně (Lämmerhof), Na palouku (Auhäusel), Na Rejtě (Reuthäusel), Na Spálenci (Brandhäuser), Nová Polka (Neu Elendbachel), Nové Údolí (Neuthal), Nový Křišťanov (Neuchristianberg), Nusko (Nusko), Ostrá Hora (Scharfberg), Pasta (Pasta), Payer (Payer), Peklo (Höllhof), Petrovice (Peterschlag), Pila (Sägemühle), Pinsker Schuster Hof a Woidhiesl (Pinsker Schuster Hof , Woidhiesl), Polka (Elendbachl), Pravětínská Lada (Gansauerhaid), Putín (Putín), Radoň (Radam), Radvanovice (Schillerberg), Rait (Rait), Raškov (Raschkowald), Reichhard (Reichhard), Rennův Dvůr (Renn Hof), Rippelův Dvůr (Rippel Hof), Robl (Robl), Robotní Dvůr (Robotter Hof), Rovence (Rubenz), Rybářské Domky (Fischerhäuslen), Sägewiese (Sägewiese), Scherer (Scherer), Schindler (Schindler), Silnice (Landstrassen), Stará Huť (Althütten), Stará Huť I (Althütten), Steffler (Steffler), Stodůlky (Scheurek), Šeravská Huť (Scherauerhütte), Teichheger (Teichheger), Tobiášova huť (Tobiashütte), Točná (Fahrenhäuser), Torfstich-Planie (Torfstich-Planie), Třemšín (Hummelberg), U Böhmů (Böhmhaus), U Heiglů (Heigl), u kováře Lukše (Stalliesel Luksch), U Lustiho (Beim Lusti), U Mathuise (beim Mathuis), U Matouše (Beim Matousch), U Matoušů (Matousch), U Paulů (Paulenhäusel), U Schmiedta (beim Schmiedt), U slepého Matěje (Blindehiesl), U Wachtfeitla (Beim Wachtfeitl), Vídeň (Wiener), vojenská střelnice na Blanici (militarschiesstatte a.d. Flanitz), Volary - Am Weiger (Wallern - Am Weiger), Volary - Myslivny (Jägerhauser), Vyšný (Miesau), Zelená Hora (Grünberg), Žlíbky (Röhrenberg)

Objekty:
Knížecí Pláně -hájovna (Fürstenhut - Hegerhaus), Achatzův mlýn (Achatzův mlýn), Adam (Adam), Adlerova Huť - hájovna (Adlerhütte - Hegerhaus), Anderlův mlýn (Anderlmühle), Arnoštov - sklárna (Arnoštov - sklárna), Bartošův mlýn (Bartoschmühle), Bernkopfův mlýn (Bernkopf mühle), Brantlova pila (Brantlova pila), Březovický mlýn (Oxbrunnmühle), Brodwiehmühle (Brodwiehmühle), Bučinská myslivna (Buchwald - Forsthaus ), Chalupy na Blatech - hájovna (Mooshäuser - Hegerhaus), Chlumský mlýn (Humwaldmühle), Cikánský mlýn (Cikánský mlýn), Cudrovice - hájovna (Zuderschlag - Hegerhaus), Cudrovice - hájovna (Zuderschlag - Hegerhaus), Cudrovice - kostel Zvěstování Panny (Zuderschlag - kostel Zvěstování Panny), Černý Kříž - výrobna cementových výrobků (Černý Kříž - výrobna cementových výrobků), Čertův mlýn (Grabmühle), České Žleby (Böhmisch Röhren), České Žleby - hájovna (Böhmisch Röhren - Hegerhaus), Dlouhoborský hamr a hostinec (Langhaider Hammer), Dobročkovský mlýn (Dobruschmühle), Dolní mlýn (Untermühle), Dolní Sněžná - hájovna (Unter Schneedorf - Hegerhaus), Dolní Světlé Hory - hájovna (Unter Lichtbuchet - Hegerhaus), Drauster mlýn (Draustermühle), Dřevěný mlýn (Holzmühle), Dürrhammersäge (Dürrhammersäge), Edenhoferův mlýn a pila (Edenhofer mühle), Ederův mlýn (Edermühle), Eselhof (Eselhof), Feyrerův mlýn (Feyrermühle), Fritzův mlýn (Fritzmühle), Fuchsův mlýn (Fuchsmühle), Gabrielův mlýn a pila (Gabrielův mlýn a pila), Granitz - hájovna (Granitz - Hegerhaus), Gremplův mlýn (Gremplmühle), Haider mlýn a pila (Haidermühle), hájovna Oberhaiden (Oberhaiden - Hegerhaus), hájovna Reckerberg (Reckerberg - Hegerhaus), hájovna u Gabriela (hájovna u Gabriela), Hammermühle (Hammermühle), Hampel pila (Hampel Säge), Harvalíkův mlýn (Harwalikmühle), Heger mlýn (Hegermühle), Hittnbaun - mlýn (Hittnbaunmühle), Hollerův mlýn (Hollermühle), Höpfelův mlýn a pila (Höpfelmühle), hostinec Eiskeller (Gasthaus Eiskeller), Hotel+restaurace u Husinecké nádrže (Hotel+restaurace u Husinecké nádrže), Hraběcí Huť - hájovna (Grafenhütte - Hegerhaus), Jakšův mlýn (Jakschmühle), Jakšův mlýn (Jakschymühle), Jalovčák (Jalovčák), kaple na Červeném vršku u Pěkné (Rothubl kapelle), Kellenbergerova pila (Kellenberger Säge), Kessel mlýn a pila (Kesselmühle), Kinderannův mlýn (Kindermannmühle), Klášterecký mlýn (Klösterer Mühle), Knížecí Pláně - hostinec Kölbl (Fürstenhut - Gasthaus Kölbl), Knížecí Pláně - kostel Svatého Jana Křtitele (Knížecí Pláně - kostel Svatého Jana Křtitele), Knížecí Pláně - Myslivna (Fürstenhut - Forsthaus), Knížecí Pláně -hájovna (Fürstenhut - Hegerhaus), Köglerův mlýn (Köglermühle), Koknerův mlýn (Kocknermühle), Kosmatův mlýn (Kosmatamühle), Krásná Hora - hájovna (Schönberg - Hegerhaus), Kuberna (Kubern), Kufnerova pila (Kufnersäge), Ledrův mlýn (Ledermúhle), Lenora - pila (Eleonorenhain Sägewerk), Lesní mlýn (Waldmühle), Lexův mlýn (Lexmühle), Lipka - myslivna a hájovna "Starý dům" (Freiung - Forsthaus "Alteshaus"), Lomův mlýn (Lommühle), Mádlův dvůr (Madlhof), Matschlův mlýn (Matschlmühle), Meindlova pila (Meindl Säge), Městská Hajnice (Stadt Waldheger), Migl pila a mlýn (Migl Säge), Milešický mlýn a pila (Oberschlag mühle), Mlynářovice - Stará myslivna (Müllerschlag - Altes Forsthaus), myslivna Nová Polka (Neu Elendbachel - Forsthaus), myslivna Planie (Forsthaus Planie), Nová Pec - hájovna (Neuofen - Hegerhaus), Nové Chalupy - hájovna (Neuhäuser - Hegerhaus), Nové Údolí - hájovna (Neuthal - Hegerhaus), Nové Údolí - hájovna (Neuthal - Hegerhaus), Nové Údolí - hájovna (Neuthal - Hegerhaus), Nové Údolí - myslivna (Neuthal - Forsthaus), Novopecký mlýn (Neuofen Mühle), Nový mlýn (Neumühle), Nuskohof (Nuskohof), Nuskův mlýn (Nuskomühle), Obecní mlýn (Gemeindemühle), Panský mlýn a pila (Herrnmühle), Paulikova pila (Paulik Säge), Pěkná - hájovna (Schönau - Hegerhaus), Penzion hotel " Blanice" (Penzion hotel " Blanice"), Pfefferský mlýn (Pfefferschlagermühle), Pláně - hájovna (Planie - Hegerhaus), Planský mlýn (Planskusmühle), Plešné jezero - chata (Plöckensteiner See - hütte), Popelná - mlýn (Reckerbergmühle), Possetův hamr (Posset Hammer), Prachatice - mlékárna Madeta (Prachatice - mlékárna Madeta), Prachatice - pila (Prachatitz Sägewerk), Prameny Vltavy (Moldauquelle), Pravdův mlýn (Pravdamühle), Pucherský mlýn (Puchermühle), Radvanovice - hájovna (Schillerberg - Hegerhaus), Radvanovice - hájovna (Schillerberg - Hegerhaus), Rauscherova pila (Rauscher Säge), Reifenmühle (Reifenmühle), Reifův horní mlýn (Reifův horní mlýn), Riederův mlýn (Rieder mühle), Rozhledna na Mužském vrchu u Netolic 502 m.n.m. (Rozhledna na Mužském vrchu u Netolic 502 m.n.m.), Rumpálův mlýn (Rumpálův mlýn), Samstag mlýn (Samstagmühle), Schönbauerův dvůr (Schönbauerhof), Schöpplův mlýn (Schöppelmühle), Schulzův mlýn (Schulzmühle), Seewaldova pila (Seewaldsäge, Raimundnsäge), Siegelův mlýn (Siegelmühle), Sieglův mlýn pila (Sieglmühle), Silnice - Celnice a hostinec Reif (Landstassen - Zollamt & Gasthaus Reif), Silnice - hájovna (Landstrassen - Hegerhaus), Sipplův Dvůr (Sipplhof), Spálenec - hájovna (Brenntenberg - Hegerhaus), Spálenec - hájovna (Brenntenberg - Hegerhaus), Spálenec - mlýn a pila (Brenntenberg Mühle .Säge), Spannbauerova pila a mlýn (Spannbauer Sägewerk), Splavský mlýn (Dammmühle), Stefeila mlýn a zemědělská usedlost (Stefeila mühle), Stegbauerův mlýn (Stegbauermühle), Stodůlky - hájovna (Scheurek - Hegerhaus), Stögbauerova a Přibilova pila (Stögbauer a Pribil Säge), Stögerova Huť - pila (Stögerhütte Säge), Strážný (Kuschwarda), Strunzův hamr (Strunz Hammer), Světlohorský mlýn a pila (Lichtbuchetmühle), Švajglova Lada - hájovna (Schwejgelhaid - Hegerhaus), Tahedlův mlýn (Tahedlmühle), Tomschy mlýn (Tomschy - Mühle), Turistická chata na Mařském vrchu (Turistická chata na Mařském vrchu), U dolního hajného (U dolního hajného), U Marků (U Marků), Včelná - pila a mlýn (Kellne - Säge , Mühle), Vimperk - pila a mlýn na Račíně (Wintenberg - Ratschin - Mühle .Säge), Vimperk - synagoga (Winterberg - Synagoge), Volary - pomník padlých (Wallern - Kriegerdenkmal), Volary - cihelna Proger (Wallern - Ziegelwerk Proger), Volary - cihelna Sixl (Wallern - Ziegelwerk Sixl), Volary - Jihočeské dřevařské závody (Volary - Jihočeské dřevařské závody), Výrovský mlýn (Výrovský mlýn), Walterův mlýn (Waltermühle), Winterův mlýn (Wintermühle), Zaunmühle (Zaunmühle), Zdíkov - Zámecký mlýn a pila (Zdíkov - Zámecký mlýn a pila), Zoglauerův mlýn , pila a hamr (Zoglauer Hammermühle)


Okres Strakonice (Bezirk Strakonitz)

Obce, osady, samoty:
U Konvičků (U Konvičků), Zdenín (Zdenín)

Objekty:
Čichtická hájovna (Čichtická hájovna), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Lapač (Lapač), Lnáře - pivovar (Lnáře - pivovar), Podhajčský mlýn (Podhajčský mlýn), Strakonice - Trucbašta (Strakonitz - Trutzturm), Strakonice-synagoga (Strakonitz-Synagoge)


Okres Tábor (Bezirk Tabor)

Obce, osady, samoty:
Blažka (Blažka), Nad pustým (Nad pustým), Rozhledna Hýlačka (Rozhledna Hýlačka), Výška (Výška)

Objekty:
Amerikán (Amerikán), Andělský mlýn (Andělský mlýn), Baršův mlýn (Barescher Mühle), Bejšov (Bejšov), Borská hájovna (Borská hájovna), Borská myslivna (Borská myslivna), Božkův mlýn (Božkův mlýn), Brdlíkův mlýn (Brdlíkův mlýn), Bredův mlýn (Bredův mlýn), Dráchovský mlýn (Dráchovský mlýn), Hadovy (Hadovy), Harrachova besídka (Harrachova besídka), Hlinický dvůr (Hlinický dvůr), Hrubešův mlýn (Hrubešův mlýn), Jankovský mlýn (Jankovský mlýn), Kamenný mlýn (Steinmühle), Košínský mlýn (Koschiner Mühle), Mladá Vožice-synagoga (Jung Woschitz-Synagoge), Moučkův mlýn (Moučkův mlýn), Mrzenův mlýn (Mrzenův mlýn), Myslkovice - synagoga (Myslkovice - synagoga), Odměna (Odměna), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Červené Záhoří-Chotoviny (Pivovar - Červené Záhoří-Chotoviny), Plotiště (Plotiště), Podhorský mlýn (Podhorský mlýn), Pražská brána (Pražská brána), Řeznická bašta (Řeznická bašta), Soukeník (Soukeník), Šetek (Schettekmühle), Tábor - synagoga (Tabor - Synagoge), Valcha (Valcha), Velká Hora (Velká Hora), Veselého mlýn (Veselého mlýn)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Obce, osady, samoty:
Bedřichov (Friedrichshof), Bernstein (Bernstein), Bystřice (Fichtenbach), Cihelna (Ziegelei), Cihlářské Domky (Ziegelhäusel), Diana, Dianin dvůr (Dianahof), Dietlův Dvůr (Dietlhof), Dolní Huť (Unter Hutten), Dolní Úpor (Unter-Anger), Frančina Huť (Franzelhutte), Františtina huť (Franzbrunnhütten), Hamerský mlýn (Hassatitzerhammer), Hansadl (Hansadl), Herštejnské Chalupy (Hersteiner Häuseln), Hlinišťata (Hlinišťata), Hořina (Hořina), Horka (Putzbuhl), Horní Huť (Oberhutte), Hraničná (Paadorf), Jánská Huť (Johanneshutte), Korytany (Rindl), Kosteliště (Johanneskirchl), Kotrbov (Kotrbov), Křížová Huť (Kreuzhutte), Kubička (Plassendorf), Lísková (Haselbach), Lískovec (Haselberg), Lískovec (Haselberg), Liščí domky (Fuchsenhäuseln), Liščí Hora (Fuchsberg), Lučina (Grafenried), Malý Horšín (Klein Horschin), Malý Myslív (Klein Schneiderhof), Martini (Martini), Mladé Korytany (Jungrindl), Mlynářka (Schnaggenmuhle), Modelpfarrer (Modelpfarrer), Modl (Modl), Mostek (Schwanenbruck), Myslív (Schneiderhof), Mýtnice (Mauthaus), Na drahách (Drathäuser), Na Drahách (Drahthäuser), Na Lesní louce (Waldwiesen), Na Samotě (Einödhof), Nemaničky (Schmalzgruben), Novosedly (Neubau), Nuzarov (Nimvorgut), Oslí Domky (Eselhäuser), Ovčí Vrch (Schafberg), Petrova samota (Petergirgl), Pfaffenberg (Pfaffenberg), Pila (Seeg), Pleš (Ploss), Podhora (Wasenmeisterei), Pohodnice (Abdeckerei), Pozorka (Gibacht), Rabov (Rappauf), Rothhäusel (Rothhäusel), Rudolfova Pila (Rudolfova Pila), Ruštejn (Ruhstein), Růžov (Rosendorf), Schickenhöf (Schickenhöf), Skláře (Skláře), Slatiny (Traxelmoos), Spáleneček (Klein Prennet), Sruby (Heuhof), Stará Hospoda (Altwirth), Stará Huť (Althutten), Stříbrné domky (Silberhäusler), Sudel (Hanna), Šnory (Kohlstätten), Štráská huť (Strasshutten), Švarcava (Schwarzach), Švarcava (Schwarzau), Tavírna (Schmelzhütte), U Drvaře (Holzschläger), U Kašpara (Kasparbaude), U Mlýna (U Mlýna), U Pavla (Beim Pavla), U Ševce (Schuster), Úpor (Anger), Václav (Wenzelsdorf), Valddorf (Walddorf), Valtířov (Waltersgrün), Velký Horšín (Gross Gorschin), Vyhlídka (Vyhlídka), Waldorf (Waldorf), Wespenhäuseln (Wespenhäuseln), Zámeček (Zámeček), Zankhammer (Zankhammer)

Objekty:
Beraní dvůr (Hammelhof), Bílý mlýn (Weissmühle), Buchar (Buchenmühle), Buchar (Puchermühle), Čečovice - pivovar (Čečovice - pivovar), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Domažlice-synagoga (Taus-Synagoge), Draxelmühle (Draxelmühle), Engelmühle (Engelmühle), Englova chaloupka (Engelhäusel), Ferdinandovo údolí - hostinec s pilou (Ferdinandsthal), Folmavský mlýn (Vollmaumühle), Gailschlag - brusírna skla (Gailschlagschleife), Glasschleifen (Glasschleifen), Hamerská brusírna (Hammerschleife), Hamry (Hammermühle), Hankova pila (Hankasäge), Heligenkreuz Mühle (Heligenkreuz Mühle), Hlaváčův mlýn (Hlaváčův mlýn), Horní Hamr - brusírna skla (Ober - Hammer), Horšovský Týn - kostel P. Marie Lurdské (Horšovský Týn - kostel P. Marie Lurdské), Hrádek - chata KČT (Hrádek - chata KČT), Hrůbek - Barokní kaple blahoslaveného Kolomana (Hrůbek - Barokní kaple blahoslaveného Kolomana), Hudel Mühle (Hudel Mühle), Kaderovna (Kaderovna), Kaplička (Kapellen), Klášterský mlýn (Klášterský mlýn), Krausova cihelna (Krausova cihelna), Kupilíkův mlýn (Kupilíkův mlýn), Lohhäusel (Lohhäusel), Lonských mlýn (Lonských mlýn), Lučina - kostel sv. Jiří (Grafenried - Kirche St.Georg), Malzmühle (Malzmühle), Markýta (Markyta), Martinovský mlýn (Martinovský mlýn), Městský mlýn (Městský mlýn), Mühldicke (Mühldicke ), Mutěnín-synagoga (Muttersdorf-Synagoge), Myslív - hostinec (Myslív - hostinec), Na Eichelbühlu (brusírna) (Eichelbühlschleife), Na rybníce (Weihermühle), Novodvorský mlýn (Neuhofer Mühle), Nový mlýn (Neumühle), Otovský mlýn (Wottawau Mühle), Panská cihelna (Panská cihelna), Panský mlýn (Herrenmühle), Papírna (brusírna) (Papier Mühle), Papírna (brusírna) (Papierschleife), Papírna (brusírna) (Papiermühle), Pasovského chýše na Čerchově (Schwarzkoppe/Cerkov), Perzlův mlýn (Berzelmühle), Pickelmühle (Pickelmühle), Pimeisl (Pimeisl), Pleschhammer (Pleschhammer), Pleš - kostel Panny Marie Pomocné (Pleš - kostel Panny Marie Pomocné), Pleš - kostel sv. Jana Křtitele (Plöss - Kirche St. Johannes des Täufers), Poběžovice-synagoga (Ronsperg-Synagoge), Poch Mühle (Poch Mühle), Pochmühle (Pochmühle), Pochmühle (Pochmühle), Podhamří (Hammerhof), Popelmühle (Popelmühle), Portnermühle (Portnermühle), Puch (Puch), Rajský mlýn (Paradeismühle), Rangers Schleifen (Rangers Schleifen), Rochecký mlýn (Rochecký mlýn), Rothen Mühle (Rothen Mühle), Růžovský mlýn (Rosenmühle), Rybník - kostel sv. Anny (Rybník - kostel sv. Anny), Sand Pochemühle (Sand Pochemühle), Schmalz Mühle (Schmalz Mühle), Schwarzweyer (Schwarzweyer), Sezemínský mlýn (Zeifset Mühle), Starý mlýn (Alt Mühle), Stockau mühle und säge (Stockau mühle und säge), Stoffelmühle (Stoffelmühle), Sviňský mlýn (Saumühle), Šteflův mlýn (Steffel Mühle), Švarcavský mlýn (Schwarzauermühle), Tomův mlýn (Thomamühle), Trubce (Trubitz), U lesa (Holzmühle), Újezd svatého Kříže- zámek (Heiligenkreuz- Schloss), Veský mlýn (Dorfmühle), Volfagangova Brusírna (Wolfgangschleife), Wastlův mlýn (Wastelhauselmühle), Wutzenmühle (Wutzenmühle), Zámeček (brusírna) (Schlossl), Zankmühle (Zankmühle), Žabí dvůr (Froschhof), Železná - kostel sv. Barbory (Železná - kostel sv. Barbory), Živcový mlýn (Spat Mühle)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Obce, osady, samoty:
Altegrün (Altegrün), Bärenteich (Bärenteich), Beim Ziegenmüller (Beim Ziegenmüller), Berghaus (Berghaus), Boden (Boden), Boden (Boden), Bor (Haid), Buchhausl (Buchhausl), Cech Svatého Víta (St. Veit Zeche), Chata (Wetterhütte), Chorvatská Hora (Kroatenberg), Císařský Hamr (Kaiserhammer), Černý Rybník (Schwarzenteich), Červený mlýn (Röthenmühle), Dianin Dvůr (Dianahof), Dolina (Tiefenreuth), Dolní mlýn (Untermühle), Dolní Nebesa (Hinter-Himmelreich), Doubrava (Doberau), Draha (Droth), Dubina (Eichelberg), Farnhaus (Farnhaus), Fischerhof (Fischerhof), Frankenhau (Frankenhau), Franky (Franken), Froschhäuser (Froschhäuser), Galgendorf (Galgendorf), Goldbrunn (Goldbrunn), Gregorův Dvůr (Gregorhof), Haidhäusel (Haidhäusel), Háj (Hainhäuser), Hájovna (Waldhaus), Haldenhäuser (Haldenhäuser), Hechtova Myť (Hechthau), Hleďsebe (Siehdichfür), Horní Hraničná (Ober Kunreuth), Horní Mlýn (Obermühle), Horní Paseky (Oberreuth), Horní Pelhřimov (Ober Pilmersreuth), Jedličná (Tannenberg), Jesenice (Gassnitz), Juchhe (Juchhe), Komorní Hůrka (Kammerbühl), Köstelhof (Köstelhof), Krásná Lípa (Schönlind), Krondorfské Chalupy na Kopci (Krondorfer Berghäuser), Kyks (Kix), Kyselka (Mattelberg), Lesní Chalupy (Holzhäuser), Lískovec (Haselhof), Liščí farma (Fuchsfarm), Liščí Vrch (Fuchsberg), Liščí Vrch (Fuchsberg), Löhrlhaus (Löhrlhaus), Lumpenhau (Lumpenhau), Mechová (Mies), Mecklovy domky (Mäckehauser), Mostek (Bruck), Muglaugl (Muglaugl), Mukova Chalupa (Muckhäusel), Na Dole (Schachthäuser), Na Drahách (Drothhaus), Na Kopci (Berghäuser), Na Rabě (Raberhäuser), Na Štole (Stollmühle), Neuengrün (Neuengrün), Nové Mohelno (Neumugl), Nový Dvůr (Neuhof), Oldřichov (Ulrichsgrün), Ottenbach (Ottenbach), Ovčárna (Schäferei), Paličský Pahorek (Palitzhügel), Parní prádelna (Dampfwäscherei), Pěnkava (Finke), Pomezná (Markhausen), Přední Loch (Vorderloch), Rathsam (Rathsam), Raubhaus (Raubhaus), Rinnlhau (Rinnlhau), Rodig (Rodig), Rosenkranz (Rosenkranz), Röthen Mühl (Röthen Mühl), Röthenbach (Röthenbach), Rybáře (Fischern), Salerberg (Salerberg), Samota (Einöde), Schelder (Schelder), Schindelberg (Schindelberg), Schwammenbach (Schwammenbach), Schwarzenwolf (Schwarzenwolf), Schwarzweber (Schwarzweber), Skelné Hutě (Glashütten), Slatiny (Lohhäuser), Smrčí (Krondorf), Smrčina (Sorg), Starost (Sorgen), Stupice (Stobitzhof), Svatá Anna (Sankt Anna), Svažec (Ehmet), Štítarský Vrch (Schilderberg), Švédský Domek (Schwedenhaus), U Bártů (Barthaus), U Brodu (Furthhäusel), U Hansla (Beim Hansl), U Rybáka (Fischerwohnung), Údolí Ohře (Egerthal), Újezd (Mähring), Untergottmannsgrün (Untergottmannsgrün), Úval (Grün), V Bukovině (Buchenhäusel), V Luhu (Lohhäuser), Velký Rybník (Grossenteich), Vlaštovčí mlýn (Schwalbenmühle), Vojenské Domky (Soldatenhäuser), Vysočany u Ovesných Kladrub (Wischezahn), Výspa (Dürrengrün), Wies (Wies), Wöllnerhäuser (Wöllnerhäuser), Zadní Loch (Hinterloch), Zeiselhause (Zeiselhause), Ždírnice (Schirnitz), Žírnice (Neuhaus)

Objekty:
Abteimühle (Abteimühle), Alte Marienbader Mühle (Alte Marienbader Mühle), Aš - evangelický kostel (Asch - Evangelische Kirche), Auglmühle (Auglmühle), Auschl Mühle (Auschl Mühle), Auschowitzer Mühle (Auschowitzer Mühle), Bahnelmühle (Bahnelmühle), Baier Mühle (Baier Mühle), Bären Mühle (Bären Mühle), Brücher Mühle (Brücher Mühle), Brusírna (Schleifermühle), Brusírna hadce (Serpentinschleife), Cheb - Jahnův pomník (Jahnmal), Cheb - kostel Nejsv. srdce Páně (Eger - Kirche des Allerheiligsten Herzens d. Herrn), Cheb - kostel sv. Jošta (Eger - Kirche des Heiligen Jost), Cheb-Chorobinec - kaple sv. Šebestiána (Eger - Siechenhaus und Kapelle des Hl. Sebastian), Cheb-Maškov - kostel Panny Marie (Eger-Maškov - Kirche der Jungfrau Maria), Cheb-synagoga (Eger-Synagoge), Chebské nádraží (Chebské nádraží), Chebský masokombinát (Chebský masokombinát), Červený mlýn (Červený mlýn), Červený mlýn (Rothmühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Neumannmühle), Dolní zámek (Unterschloss), Dorfmühle (Dorfmühle), Dösenmühle (Dösenmühle), Doubravský mlýn (Taubrathe Mühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Drmoul-synagoga (Dürrmaul-Synagoge), Důl Dyleň (Důl Dyleň), Dyleň - turistická chata (Tillenberg - Schutzhaus), Eberhof (Eberhof), Elsterquelle (Esterquelle), Finkenmühle (Finkenmühle), Finkenmühle (Finkenmühle), Finkenmühle (Finkenmühle), Föarl Mühle (Föarl Mühle), Folterův mlýn (Foltermühle), Fonsau Mühle (Fonsau Mühle), Františkovy Lázně-synagoga (Franzenbad-Synagoge), Fränzmühle (Fränzmühle), Fritzenmühle (Fritzenmühle), Fritzův mlýn (Fritz-Mühle), Gasthaus zum Finkenberg (Gasthaus zum Finkenberg), Goslerův mlýn (Gösslermühle), Gottlův mlýn (Gottlmühle), Grillnmühle (Grillnmühle), Grünmühle (Grünmühle), Grünská kyselka - kavárna (Almbrünnl), Hädlerův mlýn (Hädlermühle), Harův mlýn (Höramühle), Hennermühle (Hennermühle), Herrenmühle (Herrenmühle), Hochofen (Hochofen), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Obere Brettmühle), Horní Pelhřimov - kostel sv. Anny (Ober Pilmersreuth - Kirche der Hl. Anna), Hotel Rozkvět (Hotel Halbmayr Haus), Hraniční hospoda (Grenzschenke), Jack Mühle (Jack Mühle), Jakobsmühle (Jakobsmühle), Kahlermühle (Kahlermühle), Kastlův mlýn (Kastl Mühle), Klášter Teplá - pivovar (Klášter Teplá - pivovar), Klášterní mlýn (Nonnenmühle), Kneipelbach (Kneipelbach), Kocovský mlýn (Kotzauermühle), Kohlmühle (Kohlmühle), König Mühle (König Mühle), Konstatinův mlýn (Konstantinsmühle), Kopaniny (Krugsreuth), Kornauer Mühle (Kornauer Mühle), Kozí mlýn (Ziegenmühle), Kronův mlýn dolní (Untere Kronmühle), Kronův mlýn horní (Obere Kronmühle), Küaschmatz - Mühle (Küaschmatz - Mühle), Kühpöhlmühle (Kühpöhlmühle), Kunstmühle (Kunstmühle), Kyselecký hamr (Säuerlinghammer), Langenbrucker Mühle (Langenbrucker Mühle), Langmühle (Langmühle), Lazarmühle (Lazarmühle), Lázně Kynžvart - synagoga (Königswart - Synagoge), Liebeneck Mühle (Liebeneck Mühle), Lohhäuser Mühle (Lohhäuser Mühle), Malá Šitboř-synagoga (Klein-Schüttüber-Synagoge), Mäntling (Mäntling), Mariánské Lázně kavárna Beskyd (Marienbad Café Sennhof), Mariánské Lázně-synagoga (Marienbad-Synagoge), Mattlův mlýn (Mattelmühle), Medvědí mlýn (Bärenmühle), Metternichova myslivna (Neuhauser Forsthaus), Mittlere Mühle (Mittlere Mühle), Mlýn u Kyselky (Säuerlingmühle), Mlýnek (Insel Mühlerl), Mnichov - Stadlerův pivovar (Einsiedl - Stadler's Brauerei), Myslivna - Svatý Kříž (Forsthaus bei Heiligenkreuz), Na palouku (Auhöfel), Na růžku (Spitzwirthaus), Nové Domy (Neuhausen), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Obchodní dům Baťa (Obchodní dům Baťa), Obere Mühle (Obere Mühle), Obere Schanzer Mühle (Obere Schanzer Mühle), Oswaldmühle (Oswaldmühle), Ottmühle (Ottmühle), Paličský Mlýn (Palitz Mühle), Papírna (Papiermühle), Pazderenský mlýn (Leinschlagmühle), Pekelský mlýn (Höllmühle), Perlsberger Mühle (Perlsberger Mühle), Pflugův Bor (Maierhof Pflugsche Haide), Pískový mlýn (Sandmühle), Podhorní kavárna (Café Podhorn), Podhorní mlýn (Bader Mühle), Podhrad (Pograth), Podhrad - zajatecký tábor (Podhrad - zajatecký tábor), Podhradí (Neuberg), Polní mlýn (Fehlamühle), Pomezná (Markhausen), Porklmühle (Porklmühle), Prameny - kostel sv. Linharta (Sangerberg - Kirche des Hl. Leonhardt), Prameny-restaurace Volfštejn (Sangerberg-Cafe Wolfstein), Prechtlův mlýn (Prechtelmühle), Pregnitz Mühle (Pregnitz Mühle), Preussenhäusel (Preussenhäusel), Prüllermühle (Prüllermühle), Ptačí mlýn (Vogelmühle), Rebmühle (Rebmühle), Regensteich (Regensteich), Rinlhau (Rinlhau), Rotha (Rotha), Rudolfinum (Rudolfinum), Sägemühle (Sägemühle), Schallermühle (Schallermühle), Schindlermühle (Schindlermühle), Schirlmühle (Schirlmühle), Schleppermühle (Schleppermühle), Schloss Mühle (Schloss Mühle), Schneidermühle (Schneidermühle), Schönbacher Jägerhaus (Schönbacher Jägerhaus), Schönlinder Mühle (Schönlinder Mühle), Schöpplův mlýn (Schöppelmühle), Schusserův mlýn (Schussermühle), Selský mlýn (Baumühle), Soos (Soos), Sorgmühle (Sorgmühle), Spálený dvůr (Brandhof), Spálený mlýn (Brandmühle), Stabnitz Mühle (Stabnitz Mühle), Steinmühle (Steinmühle), Stingl Mühle (Stingl Mühle), Stinglmühle (Stinglmühle), Stockmühle (Stockmühle), Stockmühle (Stockmühle), Stoh (Schober), Stoinamühle (Stoinamühle), Störlův Vrch - Lesní restaurace (Störlberg - Waldrestauration), Sv.Kříž-Wies - kostel Bičování Krista (Heiligkreuz (Wies) - Kirche der Auspeitschung Chri), Šlingova Mýť (Schlingelhau), Teichmühle (Teichmühle), Teichmühle (Teichmühle), Těšovský mlýn (Teschauer Mühle), Thumsermühle (Thumsermühle), Thumsermühle (Thumsermühle), Tichovský hořejší mlýn (Obere Tichamühle), Tichovský prostřední mlýn (Mittlere Tichamühle), Tinnesův mlýn (Tinnesmühle), Tipessenreuth Mühle (Tipessenreuth Mühle), Trappův mlýn (Trappenmühle), U Hory - hostinec (Hütte am Berge), U žáby (Gasthaus zum grunen Frosch), Úbočí-synagoga a židovská čtvrť (Amonsgrün-Synagoge und das Judenviertel), Untere Buch Mühle (Untere Buch Mühle), Untere Mühle (Untere Mühle), Untere Schanzer Mühle (Untere Schanzer Mühle), Unterschönbacher Mühle (Unterschönbacher Mühle), Velká Hleďsebe koupaliště Kieselmühle (Kieselmühle), Viktorovo údolí (Wiktorsthal), Vogelmühle (Vogelmühle), Voglsmühle (Voglsmühle), Voigts Kunstmühle (Voigts Kunstmühle), Všebořský mlýn (Schöba Mühle), Waldhäusel (Waldhäusel), Waldschenke (Waldschänke), Weissmühle (Weissmühle), Wernerův mlýn (Wernermühle), Wick - Mühle (Wick - Mühle), Wildenhof (Wildenhof), Winkelmühle (Winkelmühle), Zámek Horní Luby (Schloss Ober Schönbach), zámek Hrzín (Schloss Hörsin), zámek Lomnička (Schloss Steingrub), Zámek Valdov (Schloss Wallhof), Železný mlýn (Eisenhammer)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Obce, osady, samoty:
Am Russberg (Am Russberg), Arnoldov (Arletzgrün), Borek (Haidles), Březina (Pirk), Chalupa u Chylického mlýna (Kilitzmühlhäusel), Chalupa u mlýna (Mühlhäusel), Cihelna (Ziegelhütte), Čapí Hnízdo (Storchennest), Dlouhá (Langgrün), Dlouhý Luh (Langenau), Dolánky (Dolanka), Donín (Dohnau), Doupov (Duppau), Doupovské Mezilesí (Olitzhaus), Dřevohryzy (Zeberheisch), Dunkelsberg (Dunkelsberg), Egertl (Egertl), Emanuelův Dvůr (Emanuelshof), Ficker (Ficker), Filíř (Filíř), Fütterberg (Fütterberg), Gemisch (Gemisch), Gründerschuppen (Gründerschuppen), Grundzienerhäuser (Grundzienerhäuser), hájovna Merklovna (hájovna Merklovna), Hamry (Nagelschmidt), Hanušov (Honnersgrün), Hauensteiner (Hauensteiner), Heřmanov (Hermersdorf), Himlštejn (Himmelstein), Hluboká (Tiefenbach), Höflovy chalupy (Höflhäuser), Hohe Winkel (Hohe Winkel), Holetice (Holeditz), Hora (Horn), Horní Lomnice (Ober Lomitz), Horní Valov (Ober Wohlau), Hradiště (Höfen), Hrzín (Grün), Humnice (Humitz), Hůrka (Horkau), Hvozd - hájovna, pila a hostinec (Hochwald), Javorná (Ohorn), Jelení (Hirschenstand), Jeseň (Gässing), Jindřichov (Heinersdorf), Jírov (Jurau), Kaff (Dolní, Prostřední, Horní) (Kaff (Untere, Mittlere, Obere)), Kaple Panny Marie Pomocné (Buchenkapelle), Karlova ovčárna (Karlshütte), Klínovec (Sonnenwirbelhäuser), Kohlenschuppen (Kohlenschuppen), Konice (Kunitz), Kopáčov (Kopitschau), Kopeček (Steinhöhe), Kostelní Hůrka (Am Berge), Kottershof (Kottershof), Kozlov (Koslau), Kronesberg (Kronesberg), Kyselka (Sauerbrunn), Léno (Holzbachlehen), Lipoltov (Lappersdorf), Liščí Díra (Fuchsloch), Liščí Kout (Fuchswinkel), Litoltov (Liesen), Malá Lesná (Klein Spinnelsdorf), Maleš (Mohlischen), Martice (Maroditz), Martinov (Merzdorf), Mělník (Melk), Mětikalov (Meckl), Mlýn (Mühle), Mlyňany (Lindles), Mlýnská (Mühldorf), Mühlschuster (Mühlschuster), Na cihelně (Auf Der Ziegelhütte), Na hutích (Auf der Hütten), Na Písku (Sand), Nové Šnaky (Neuer Schnaken), Nový Dvůr (Neuhof), Obrovice (Wobern), Ochsenbusch (Ochsenbusch), Oleška (Olleschau), Olšenice (Oelschnitz), Ostré (Westrum), Ovčárna (Schäferei), Ovčárna (Schäferei), Ovčín (Schafsthall), Ovčín (Denischen Schäferei), Ovčín (Schäferei), Ovčín (Schäferei), Pastviny (Weiden), Pastviny (Ranzengrün), Pěčkovice (Peschkowitz), Petrov (Petersdorf), Pfeiferhaus (Pfeiferhaus), Pila (Brettmühl), Plavno (Holzbach), Pohodnice (Abdecker), Popov (Pfaffengrün), Prachomety (Promuth), Radnice (Redenitz), Ratiboř (Rodbern), Řednice (Rednitz), Rozhraní (Halbmeil), Rozporenské chalupy (Rossborner Waldhäuseln), Rusberg (Rusberg), Růžová (Rosengarten), Sackhäuser (Sackhäuser), Scherbrovy Domky (Scherberhäuser), Schindelhäuser (Schindelhäuser), Schneeberger (Schneeberger), Schtrassenhäuser (Schtrassenhäuser), Sedlec (Zettlitz), Sejfský Mlýn (Seifner Mühle), Seník (Heuschupfen), Skoky (Mariastock), Smolné Pece (Pechöfen), Smrčná (Fichtelberg), Stará Ves (Altdorf), Svatý Vojtěch (Sankt Adalbert), Špičák (Spitzberg), Telcov (Teltsch), Teleč (Teltsch), Těš (Tesch), Themlův mlýn (Themlmühle), Tis u Luk (Tiess), Tocov (Totzau), Třídomí (Dreihäuser), Třídomí (Dreihäuser), Třídomí (Schmiemotzen), Třídomí (Dreihäuser), Trmová (Dürmaul), Tunkov (Tunkau), Tureč (Turtsch), U Fencla (Beim Fenzl), V Dolíčku (Thalhäuseln), Valov (Wohlau), Velká Lesná (Gross Spinnelsdorf), Viklan (Wackelstein), Víska (Dörfles), Vlčinec (Wölfling), Vrch (Hüttmesgrün), Vršek (Werlsberg), Wasserstadt (Wasserstadt), Zakšov (Sachsengrün), Zimní Stráň (Winterleiten), Zvoníčkov (Männelsdorf), Žďár (Saar), Žebletín (Sebeltitz)

Objekty:
Abdecker (Abdecker), Albertův mlýn (Albertmühle), Bären Mühle (Bären Mühle), Bártův mlýn (Bartmühle), Blatenský vrch - hotel (Hotel Plattenberg), Blažkův mlýn (Blaschkamühle), Božičany - porcelánka (Poschetzau - Porzellanfabrik), Branišovský mlýn (Branischauer Mühle), Bretmühl (Bretmühl), Brettsäge (Brettsäge), Brložec - zámek (Pürles - Schloss), Brťský mlýn (Pirtnermühle), Budovský mlýn (Budaumühle), Chlumská hájovna (Chlumská hájovna), Chyše-hostinec Střelnice (Chiesch-Schützenhaus), Český Mlýn (Böhmische Mühle), Čichalovský mlýn (Sichaluer-Mühle), Dolánský mlýn (Dolanka Mühle), Dolní Hrádecký mlýn (Untere Schlöfslmühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Doupovská Pila (Duppau Säge Mühle), Dupovský mlýn (Tuppamühle), Farbmühle (Farbmühle), Frauenhof (Frauenhof), Fussmühle (Fussmühle), Gängrův horní mlýn (Obere Gänger Mühle), Geigenmühle (Geigenmühle), Glashütten (Glashütten), Griehsmühle (Griehsmühle), Grubmühle (Grubmühle), Grünberg (Grünberg), Hachpermühle (Hachpermühle), Hackbeilův mlýn (Hackeibmühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hammermühle (Hammermühle), Havlův mlýn (Hablmühle), Himlštejn (Himmelstein), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Obere Mühle), Hotel Imperial (Sporthotel Imperial), Hrázský mlýn (Themel mühle), Hroznětín - synagoga (Hroznětín - Synagoge), Hvězda (Stern), Jáchymov - nádraží (St. Joachimsthal - Bahnhof), Jáchymov - pivovar (St. Joachimsthal - Bürgerliches Brauhaus), Jáchymov - továrna na uranové barvy (St. Joachimsthal - Uranfabrik), Jalový Dvůr (Galdenhof), Jánský mlýn (Johannesmühle), Jezerov (Jeserau), Joštův mlýn (Jobstmühle), Juščikův mlýn (Juščikův mlýn), Karlovy Vary - stará Vřídelní kolonáda (Karlsbad - alte Sprudel-kolonnade), Karlovy Vary - synagoga (Karlsbad - Synagoge), Karlovy Vary dolní nádraží (Karlsbad Untere Bahnhof), Karlovy Vary hotel Brix (Carlsbad hotel Brix), Karlovy Vary restaurace a kavárna Sanssouci (Karlsbad Kaffe und Restaurant Sanssouci), Karlovy Vary Sluneční lázně (lázně VI., gasbad) (Karlovy Vary Sluneční lázně (lázně VI., gasbad)), Klášter redemptoristů (Klášter redemptoristů), Kleiův dolní mlýn (Klei Mühle), Kleiův horní mlýn (Obere Kleimühle), Kohlův mlýn (Kohlenmühle), Köllerhauser (Köllerhauser), Korunní - kaple Nejsv. Srdce Ježíšova (Krondorf - Kaple Nejsv. Srdce Ježíšova), Korunní - lázně (Krondorf - Sauerbrunn), Kozlov - zámek (Kosslau - Schloss), Kozlovský mlýn (Kosslauer Mühle), Krásné Údolí - válečný pomník (Schönthal - Kriegerdenkmal), Kreuzrův mlýn (Kreuzermühle), Kroh Mühle (Kroh Mühle), Kunzmühle (Kunzmühle), Kuželův mlýn (Weihermühle), Kyselecký mlýn (Säuerlingmühle), Lázně VI. (Lázně VI.), Leinmühle (Leinmühle), Lesní mlýn (Holzmühle), Litoltov dvůr (Liesenerhof), Lohmühle (Lohmühle), Loohmühle (Loohmühle), Luhovský mlýn (Lohofer mühle), Luka-synagoga (Luck-Synagoge), Lukešův mlýn (Lukeschmühle), Malý mlýn (Kleinmühle), Mariánská - klášter (Maria Sorg - Kloster), Maxův mlýn (Maxmühle), Mlýn U Dvořáků (Röllermühle), Mösrův mlýn (Mösermühle), Mühlholz (Mühlholz), Na Hrázi (Wehrmühle), Na Strašidlech (Heinrichstein), Nad Ohří (Egermühle), Nivský mlýn (Aumühle), Nový Dvůr (Ödhof), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neue Mühle ), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Obermühle (Obermühle), Panský mlýn (Herrnmühle), Papírna (Papiermühle), Petrův mlýn (Petermühle), Polomský mlýn (Pohlemer - mühle), Pudrový mlýn (Pudrový mlýn), Rabový (Rabenmühle), Radmühle (Radmühle), Radyňský mlýn (Radinger mühle), Ratibořský mlýn (Ratiborer - mühle), Rohra Mühle (Rohra Mühle), Romes (Romesmühle), Ryžovna - kostel sv. Václava (Seifen - Wenzelskirche), Sachsengrüner Jägerhaus (Sachsengrüner Jägerhaus), Scharfův horní mlýn (Obere Scharfmühle), Scharfův mlýn dolní (Untere Scharfrmühle), Schinkamühle (Schinkamühle), Schmalenhof (Schmalenhof), Sedlecký Dvůr (Zettlitzer), Sedlecký mlýn (Zettlitzer Mühle), Složiště - Kudlichova vyhlídková věž (Legerberk - Kudlich Warte), Stalla Mühle (Stalla Mühle), Stanovický mlýn (Donawitzer-mühle), Šlikův mlýn (Schlicken mühle), Telečský mlýn (Teltsch Mühle), Teufelsmühle (Teufelsmühle), Tocovský mlýn (Totzau Mühle), Toflův mlýn (Toffelmühle), Tomšovský mlýn (Domschenmühle), U Zirklerů (Beim Zirkler), Untermühle (Untermühle), Vahaneč - nádraží (Bohentsch - Bahnhof), Valcha (Walkmühle), Velký dvůr (Grosshof), Vosí mlýn (Wespenmühle), Výletní restaurace na Pajndlu (Výletní restaurace na Pajndlu), Waldmühle (Waldmühle), Waldmühle (Waldmühle), Zámecký mlýn (Schlossermühle), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký pivovar - Doubí (Zámecký pivovar - Doubí), Žalmanovský mlýn (Sollmusermühle), Žlutice - kostel Nejsv. Trojice (Luditz - Kirche zur Heiligen Dreifaltigkeit)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Obce, osady, samoty:
Bacher (Bacher), Bártlův Dvůr (Bartlhof), Beim Modhaus (Beim Modhaus), Bergerhütte (Bergerhütte), Bergl (Bergl), Bernhof (Bernhof), Bernstein (Bärnsteinhäuser), Blaselwies (Blaselwies), Bor (Borer Wasenmeisterei), Bošov (Boschau), Bruckhöfe (Bruckhöfe), Buchar (Pucher), Buzošná. (Riesenbach), Bystrá (Wunderbach), Debrník (Deffernik), Dolní Hutě (Unter Hütten), Dolní Zelená Hora (Unter Grünberg), Feitelhäusel (Feitelhäusel), Ferdinandovo údolí (Ferdinandsthal), Filzhäusel (Filzhäusel), Flusárna (Flusshaus), Formberg (Formberg), Frauenthal (Frauenthal), Gerlovy dvory (Gerlhöf), Gruberg (Gruberg), Grünberghof (Grünberghof), Haidlbauer (Haidlbauer), Hallahäusl (Hallahäusl), Harrerovy dvory (Harrahöf), Häuselbauer (Häuselbauer), Havlův dvůr (Havelhof), Hejtmanka (Hauptmans Haus), Hochweg (Hochweg), Hocker (Hocker), Hofgebäude (Hofgebäude), Höhal (Höhal), Hohnabutten (Hohnabutten), Holla (Hollabauer), Holperhäuser (Holperhäuser), Horky (Seckerberg), Hornečkův dvůr (Hornečkahof), Horní Kochánov (Oberkochet), Horní Špatův Dvůr (Ober Spaten), Horní Zelená Hora (Ober Grünberg), Horní Ždánidla (Obersteindlberg), Hromový kout (Donnerwinkel), Hrušová (Hrušová), Hůrka (Hurka), Hüttstadt (Hüttstadt), Hvězda u Chudenína (Sternhof), Hynkovice (Hinkowitz), Javoří Pila (Ahornsäge), Jezerní (Seeberg), Jezerní chalupy (Seehäuser), Josefstadt (Josefstadt), Kaltenbrunn (Kaltenbrunn), Kassenhäusel (Kassenhäusel), Kocanda (Kocanda), Köhlerwastl (Köhlerwastl), Korlbauer (Korlbauer), Kreuzberg (Kreuzberg), Kriegrovy dvory (Kriegerhöf), Kubíčkův Dvůr (Kubičkahof), Kubitzerhäusel (Kubitzerhäusel), Lakahäusel (Lakahäusel), Lederergütl (Lederergutl), Lesní Chaloupka (Waldhäusel), Leturnerova Huť (Leturnerhütte), Lídlovy Dvory Dolní (Unterliedlhöfen), Lužná (Ebenwies), Malý Babylón (Klein Babylon), Malý Bor (Haid), Mastilka (Mastilka), Maxlbauer (Maxlbauer), Metzgerhof (Metzgerhof), Mokřany (Moos), Moosbauer (Moosbauer), Muckenhofe (Muckenhofe), Mühlgespreng (Mühlgespreng.), Müllerhütten (Müllerhütten), Můstek (Brückl), Na kopci (Berghöfe), Na Kopci (Berghäusel), Na Lukách (Lugahäusl), Na Palouku (Auhäusel), Na Pustině (Auf der Einöde), Nová Studnice (Neubrunn), Nový Brunst (Neu Brunst), Nový Dvůr (Neuhof), Paseka (Holzachlag), Paseka (Holzschlag), Paštěcká Paseka (Waiderer Holzschlag), Pavlova louka (Paulewiese), Písečná Huť (Sandhütte), Plzenec (Pilsenhof), Pod Ostrým (Osserhütten), Polánky Dolejší (Untere Hochwiese), Pomezí (Gsenget), Poustka (Klausenhäusel), Poustka (Klausen), Pozorka (Gibacht), Přední Paště (Vorder Waid), Preisleiten (Preisleiten), Prostřední Paště (Mitter Waid), Pustina (Einöden), Ranklov (Ranklov), Redrova pila (Redersäge), Rödrovský dvorec (Röderhof), Roklanská hájenka (Rachelhutte), Rovina (Ebene), Rupperlhof (Rupperlhof), Rupperlmichel (Rupperlmichel), Ruppertmichl (Ruppertmichl), Russen (Russen), Rybárna (Fischerhütte), Sázky (Sázky), Scheibenrieth (Scheibenrieth), Schneiderhäusel (Schneiderhäusel), Seebauhäusel (Seebauhäusel), Seffenmichl (Seffenmichl), Simelhof (Simmerlhof), Skelná (Glasserwald), Slunečná (Sonnberg), Soustov - Pohodnice na Hrádku (Soustov - Pohodnice na Hrádku), Souš (Zusch), Sova (Eulhütten), Spáleniště (Brandstadt.), Stará Hůrka (Alt Hurkenthal), Stará Huť (Althütten), Stará Huť u Podlesí (Althütten am Vogelsang), Staré Hutě (Althütten), Staré Hutě (Althütten), Starý Brunst (Alt Brunst), Steinhäusel (Steinhäusel), Steinriegl (Steinriegl), Sternhöhle (Sternhöhle), Stimling (Stimmling), Stockmühle (Stockmühle), Stodůlky (Stadln), Stodůlská Slunečná (Stadler Sonnberg), Storngut (Storngut), Sturklín (Sturklín), Svinná (Svinná), Šerlův dvůr (Schörlhof), Šmauzy (Schmausenhütte), Šmídlův dvůr (Schmiedlhof), Štíhlov (Stieglhof), Thomenhof (Thomenhof), Tremlovské dvorece (Tremlhöfe), Tremmeln (Tremmeln), U Bouckých (U Bouckých), U Daniela (Danielhof), U hamru (Am Hammer), U Holubáře (Taubenhäusel), U Matesa (Am Steindl), U Michla (Michelhäusel), U Sägbauerů (Beim Sägbauer), U Schmidtbaurů (Beim Schmidtbauer), U Stachů (Stachenhäusel), U Stutzů (Stutzenhäusel), U svatého Bartoloměje (U svatého Bartoloměje), U Truhláře (Tischerhäusel), Úhlavský Jez (Angel Wehr), Veitlovský dvorec (Veitlhof), Velký Bor (Grosshaid), Veselka (Veselka), Vöderhof (Vöderhof), Vršek (Bergl), Vysoká hůl (Hohenstock), Vysoké Lávky (Hohenstegen), Wasserreith (Wasserreith), Weberhäusel (Weberhäusel), Webrův Dvůr (Weberbauernhof), Wenzlův Dvorec (Wenzelhof), Zadní Chalupy (Hinterhäuser), Zadní Chalupy (Hinterhäuser), Zadní Chalupy (Hinterhäuser), Zadní Paště (Hinter Waid), Záhorský dvůr (Oldenburg), Zejbišské lesní domky (Seewieser Waldhäusel), Zelenohorská Huť (Grünbergerhütte), Zhůří (Haidl Am Ahornberg), Zhůří u Rejštejna (Haidl), Zlatá Studna (Goldbrunn), Želiv (Fleischhöfe)

Objekty:
Kostel Čtrnácti svatých pomocníků ( Kostel Čtrnácti svatých pomocníků), Adlerův mlýn a pila (Adlermühle. Säge), Alžbětín - Myslivna Bredlberg (Elisenthal - Forsthaus Bredlberg), Alžbětín - sklárna (Elisenthal - Spiegelhütten), Bezděkovský mlýn (Bezděkovský mlýn), Bítovy (Bítovy), Chlístov-synagoga (Klistau-Synagoge), Cyprianka (Cyprianka), Divišovický mlýn (Divischowitzer Mühle), Dlouhá Ves - zámek (Dlouhá Ves - zámek), Dlouhá Ves-synagoga (Altlangendorf-Synagoge), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Eisnerův Dvůr - mlýn (Eisingerhof - Mühle), Elefantenmühle (Elefantenmühle), Filipova Huť - mlýn ( Phillipshütten mühle), Frischův mlýn (Frischmühle), Fuchsův dvorec (Fuchsenhof), Ganglův dvůr (Ganglhöf), Gerlova pila (Gerlsäge), Glasermühle (Glasermühle), hájovna Nový dům (Neuhaus - Hegerhaus), hájovna Nová Studnice (Neubrunn - Hegerhaus), Hálkova chata (Hálkova chata), Hasenöhrlův mlýn a pila (Hasenöhrlmühle), Häuselmühle - mlýn (Häuselmühle), Hausmühle (Hausmühle), Hofmannova pila (Hofmannsäge), Hofmanův mlýn (Hofmannmühle), Höhwastl (Höhwastl), Hojsův mlýn a pila (Huisenmühle), Honovská hájovna (Honovská hájovna), Horažďovice-synagoga (Horaschdowitz-Synagoge), Horní Němčice - mlýn (Niemtschitz mühle), Hrachův mlýn (Hrachmühle), Hrad Džbán (Hrad Džbán), Hrádky - Hamerský mlýn (Schlösselwald - Hammermühle), Hůrka - hájovna (Hurkenthal - Hegerhaus), Hüttenmühle (Hüttenmühle), Janouškův mlýn (Janouškův mlýn), Jezerní mlýn (Seemühl), Jezerní myslivna (Seeforsthaus), Klášterský Mlýn - sklárna (Klášterský Mlýn - sklárna), Kolinec-synagoga (Kolinetz-Synagoge), Kornmühle - mlýn (Augustenmühle), Kressenhof (Kressenhof), Kriegrův mlýn (Kriegermühl), Křištínský mlýn (Krischtinermühle), Kronhof (Kronhof), Kusmoukovský mlýn (Kusmoukovský mlýn), Lenkův dvůr (Lenkenhof), Liedlmühle (Liedlmühle), Lipplova pila (Lipplsäge), Liščí - hostinec (Liščí - hostinec), Mahl Mühle (Mahl Mühle), Mani mlýn (Manimühle), Metzlův dvůr (Metzelhof), Mezovna (Mezovna), Mlýn Na rybníce (Weihermühle), Modrava - pila (Mader Sägewerk), Mostecký mlýn (Brückmühle), Motlův dvůr (Mottlhof), Mottlovské dvory (Mottelhöfe), Mottlův mlýn (Mottlmühle), Muckenmühle (Muckenmühle), Můstek (Můstek), myslivna Nickelberg (Nickelberg - Forsthaus), myslivna Nová Studnice (Neubrunn - Forsthaus), Německý mlýn (Deutschmühle), Niklei pila (Nikleisäge), Nové Městečko - mlýn (Neustadtlmühle), Nýrsko-synagoga (Neuern-Synagoge), Ober Hütten (Ober Hütten), Olšinské dvory (Erlhöf), Papiermühle (Papiermühle), Pekelský mlýn (Höll Mühle), Pfalzerhof (Pfalzerhof), Pila - Horská Kvilda (Pila - Horská Kvilda), Pilařův mlýn (Sägmühle), Podbranský mlýn (Podbranský mlýn), Podvílovský mlýn (Podvílovský mlýn), Poustka (Poustka), Prkenná pila (Brettsäge), Röderova pila (Röder Säge), Rokosský mlýn (Rokosský mlýn), Rumpelmühle (Rumpelmühle), Saueben - myslivna (Saueben - myslivna), Saumühle (Saumühle), Schafhausserův mlýn a pila (Schafhaussermühle), Schindlhöf (Schindlhöf), Schöpfrův mlýn (Schöpfrmühle), Schröderhof (Schröderhof), Schürerova pila (Schürersäge), Schwarzbartlhöfe (Schwarzbartlhöfe), Schweiglmühle (Schweiglmühle), Seidlovy dvory (Seidlhöf), Siegelhof (Siegelhof), Simlickova a Blochova továrna (Simlickova a Blochova továrna), Sollermühle (Sollermühle), Spirkenhöfe (Spirkenhöfe), Spirkenmühle (Spirkenmühle), Stateček pod Ostrým (Guttl), Steflovský dvůr (Steflhof), Stieglhöf (Stieglhöf), Stinglmühle (Stinglmühle), Strážov-synagoga (Drosau-Synagoge), Studený mlýn a pila (Kaltmühle .Säge), Sušice-synagoga (Schüttenhofen-Synagoge), Švihov-synagoga (Schwihau-Synagoge), Taubenhöf (Taubenhöf), Tremlovský dvorec (Tremlhof), Tremlův mlýn (Tremlmühle), Uhlišťský mlýn (Kohlheimermühle), Václavíkova pila (Sägewerk Franz Watzlawick), Vanišův mlýn (Wenischmühle), Vatětice- zámek (Vatětice - zámek), Waffen hamr (Waffen Hammer), Wandermühle (Wandermühle), Zaječí mlýn (Hasenmühle), Zářečská hájovna (Zářečská hájovna), Zejbišský Dvůr - mlýn (Seewieserhof - Mühle), Zolnerovský dvorec (Zöllnerhof), Zwoischner Mühle (Zwoischner Mühle), Železná Ruda - pivovar (Bürgerliche Brauerei Eisenstadt in Böhmenwald), Žitný mlýn (Scherlmühle)


Okres Plzeň-město (Bezirk Pilsen-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Plzeň-U Jána (Plzeň-U Jána), Skvrňany (Skurnian)

Objekty:
Bukovecký mlýn (Bukovecký mlýn), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Červený Hrádek - Hrádecká hospoda (Červený Hrádek - Hrádecká hospoda), Dům kultury - Plzeň (Dům kultury - Plzeň), Hamr (Hammer), Hýrův mlýn (Hýrův mlýn), Klotzova cihelna (Klotzova cihelna), Kyšický starý mlýn (Kyšický starý mlýn), Nákladové nádraží - Plzeň (Nákladové nádraží - Plzeň), Plzeň Výstaviště (Plzeň Výstaviště), Plzeň-Císařský sál (Pilsen-Kaisersaal), Plzeň-hostinec U Görgů (Pilsen-Gastwirtschaft Görg), Plzeň-hostinec U Knoblochů (Pilsen-Gastwirtschaft Knobloch), Plzeň-hotel Central (Pilsen-Hotel Central), Plzeň-kasárna 35.pěšího pluku (Pilsen - Kaserne des 35en Regiments), Plzeň-Malé divadlo (Pilsen-Deutsche Theater), Plzeň-ředitelství Škodových závodů (Pilsen-Betriebsverwaltungen Škoda-Werke), Plzeň-Špačkova pivnice (Plzeň-Špačkova pivnice), Slavíkův mlýn (Slavíkův mlýn), U Anděla (U Anděla), V Pytli (V Pytli), Zábělá - výletní restaurace (Zábělá - výletní restaurace)


Okres Plzeň-jih (Bezirk Pilsen-Süd)

Obce, osady, samoty:
Hutmaň (Hutmaň), Silov (Silov)

Objekty:
Dampf Mühle (Dampf Mühle), Dožice-synagoga (Doschitz-Synagoge), Lázně Letiny - zámek (Lázně Letiny - zámek), Mlýnek (Mlýnek), Přeštice-synagoga (Pschestitz-Synagoge), Spálené Poříčí-synagoga (Brenn Poritschen-Synagoge), Štěnovice-synagoga (Stienowitz-Synagoge), Vilémov (Wilhelminenthal)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Obce, osady, samoty:
Bálková (Walkowa), Dlouhá Louka (Langwiesen), Dolany (Dollana), Donnamühle (Donnamühle), Gerclín (Görzlin), Holčíkovy chalupy (Holdschicken Häuser), Horův mlýn (Horamühle Hausel), Hýrovy Hory (Hýrovy Hory), Jansova Chalupa (Jansahäusl), Kaisrův mlýn (Kaisermühle), Lehnhäuseln (Lehnhäuseln), Malenice (Malenice), Malý Zuckerův mlýn (Kleine Zuckermühle), Mexiko (Mexiko), Na hranicích (Ranitzenhäuseln), Na louce u lesa (Waldwieshäuseln), Novomlýnské chalupy (Neumühle häuser), Ostražkovice (Ostražkovice), Ovčí hora (Ovčí hora), Ovčín (Schafhütte), Prokopský mlýn (Prokopimühle), Sonnenberg (Sonnenberg), Taubenmühlhäuseln (Taubenmühlhäuseln), Těchoděly (Tichodil), Umíř (Umirschan), Waldweishäuslen (Waldweishäuslen)

Objekty:
Bartuškův mlýn (Bartuškův mlýn), Buchbinderova cihelna (Buchbinderova cihelna), Budova pohostinství a hasičské zbrojnice - Nevřeň (Budova pohostinství a hasičské zbrojnice - Nevřeň), Cihelna (Cihelna), Cihelna - Krsy (Cihelna - Krsy), Český mlýn (Böhmisch mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Ecklův mlýn (Ecklmühle), Fránova cihelna (Fránova cihelna), Grabenhäusel (Grabenhäusel), Harvažov (Harabaska), Hněvnice - kostel Všech Svatých (Hniemitz - Kirche Allerheiligen), Holubí mlýn (Taubenmühlwirtshaus), Horův dolní mlýn (Unter Höramühle), Horův horní mlýn (Ober Höramühl), Hracholusky - starý zámek (Hracholusky - starý zámek), Hracholuský mlýn (Rakolusermühle), Hublův mlýn (Hobelmühle), Jansův mlýn (Jansamühle), Kleinrohrmühle (Kleinrohrmühle), Krašovský mlýn (Krascher Mühle), Kubův mlýn (Kubův mlýn), Lohmühle (Lohmühle), Mozolínský mlýn (Mosoliner Mühle), Nečtiny-synagoga (Netschetin-Synagoge), Nekmíř - hájovna Lipovka (Nekmíř - Forsthaus Lipovka), Německý mlýn (Deutschemühle), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nučický mlýn (Nutschitzmühle), Nýřany-synagoga (Nürschan-Synagoge), Pňovany - Hydroelektrárna (Pňovany - Hydroelektrárna ), Pod Vinicí (Weinbergmühle), Pohvizdy (Powiesen), Radimovický mlýn (Radimovický mlýn), Relíčkův mlýn (Relikenmühle), Schlanzenmühle (Schlanzenmühle), U Vanifků (Wanifkamühle), U Vertlíků (Wertliken Mühle), Valečkův mlýn (Valečkův mlýn), Velký Zuckerův mlýn (Grose Zuckermühle), Vysoká Libyně - zámek (Hochlibin - Schloss), Zámecký pivovar Nečtiny (Schlossbrauerei Preitenstein), Zelenkův mlýn (Düstermühle), Žernovnický mlýn (Schirniker Mühle)


Okres Rokycany (Bezirk Rokitzan)

Obce, osady, samoty:
Ovčín (Schäferei), U dubu (U dubu)

Objekty:
Chachov (Chachov), Ejpovický Mlýn (Ejpovický Mlýn), Nový mlýn (Neumühle), Rezlerův mlýn (Rezlerův mlýn), Tylův mlýn (Tylův mlýn)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Alberov (Albernhof), Am Hammel (Am Hammel), Anýžovy Domky (Anischhhäuser), Brandhof (Brandhof), Bukovany (Buckwa), Bystřina (Reichenbach), Chaloupky (Neuhaus), Chalupy na Pastvišti (Hutthäuser), Chalupy Stohrovy (Stöhrhäusel), Chata - Atelier Franze Grusse (Kunstakademie Franz Gruss), Chata Glorieta (Chata Glorieta), Cihelna (Ziegelhütte), Černá (Schwarzenbach), Černý Rybník (Schwarzenteich), Čistá - obec (Lauterbach Dorf), Čtyřdomí (Vierhäuser), Dolní Pískovec (Dolní Pískovec), Dolní Rozmyšl (Deutschbundesort), Dolní Žitná (Unter Rockendorf), Dolský mlýn (Grundmühle), Důl Union II (Unionschacht II), Dvory (Maierhöfen), Ehrlich (Ehrlich), Fischerův Důl (Fischerzeche), Geyerau (Geyerau), Gföllerhäuser (Gföllerhäuser), Grundhäuser (Grundhäuser), Güntherovy Domky (Güntherhäuser), Habartov (Habersbirk), Hammergut (Hammergut), Hamr (Waffenhammer), Haselhöfe (Haselhöfe), Horní Hamr (Obere Hammer), Horní Hluboká (Ober Tiefenbach), Horní Rychnov (Ober Reichenau), Horní Žitná (Ober Rockendorf), Hraničná (Markhausen), Javořina (Ahornswald), Jehličná (Grasseth), Jeteliště (Kleeacker), Kandlerhäuser (Kandlerhäuser), Kfely (Gfell), Kolonie Hahnemannova (Hahnemann kolonie), Köpelhof (Köpelhof), Kostelní Bříza (Kirchenbirk), Kovárna (Waffenschmiede), Krásná Lípa (Schönlind), Kraushof (Kraushof), Květná (Plumberg), Kytlice (Kitlitzdorf), Lán (Hub), Leistnerova hájovna (Leistnerova hájovna), Leopoldovy Hamry (Leopoldhammer), Lesík (Waldl), Libava (Liebau), Lipnice (Littmitz), Lísková (Haselbach), Lobzy (Lobs), Loch (Loch), Lochmühle (Lochmühle), Lvov (Löwenhof), Město Čistá (Lauterbach Stadt), Milešov (Müllersgrün), Milíře (Kohling), Möschelhäuser (Möschelhäuser), Mühlpeint (Mühlpeint), Na dílcích (Grabenhäusl), Na Huťském Vrchu (Am Hüttenberg), Na kopci (Berghäuser), Na Lillu (Beim Lill), Na písku (Am Sand), Neuhäuser (Neuhäuser), Nová Hospoda (Neu Wirthshaus), Ostrov (Wöhr), Paseka (Schwand), Pod kopcem (Berghof), Podhoří (Hunschgrün), Pohodnice (Pohodnice), Reuth (Reuth), Rolava (Sauersack), Rovná (Ebmeth), Rusov (Reissengrün), Schönfeldský Lán (Schenfelder Hub), Schwank (Schwank), Schwarzmühle (Schwarzmühle), Singrovy Domky (Singerhäuser), Skelná Huť (Glashütte), Slať (Moorlohe), Smolnice (Pechgrün), Smrkovec (Schönficht), Stahlerovy Domky (Stahlerhäuser), Stará (Altengrün), Stará Chodovská (Stelzengrün), Staré Hory (Horn), Steingrube (Steingrube), Steinloh (Steinloh), Studánka (Schönbrunn), Studená Voda (Kalt Wasser), Tisová (Theißau), Třídomí (Dreihäuser), Týmov (Tiefengrün), U Bauerů (Beim Bauer), U myslivny (Schützenhäuseln), U Smrků (Fichtenhof), U Voglerů (Vogler), Untere Doyscherhof (Doyscherhof), Ve Vlčí (Wolfshof), Větrný dvůr (Windhof), Vítkov (Wudingrün), Vogeleis (Vogeleis), Voskárna (Wachshütte), Vranov (Frohnau), Vřesová (Doglasgrün), Zadní Domky (Hinterhäuser), Žehrov (Zehrerberg), Železný Hamr (Eisenhammer)

Objekty:
Allisův mlýn (Allismühle), Aussenhof (Aussenhof), Balassmühle (Balassmühle), Bílá Hájovna (Bílá Hájovna), Blechschmidt - Mühle (Blechschmidt - Mühle), Böhmův mlýn (Böhmmühle), Bůhnlův mlýn (Bühnlmühle), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Dorschnerův mlýn (Dorschnermühle), Ecklův mlýn (Eckelmühle), Finkův mlýn (Finkenmühle), Finkův mlýn (Finkenmühle), Fritschův mlýn (Fritsch Mühle), Gaberovy domky (Gaberlhäuser), Gaberův mlýn (Gaberlmühle), Garstnermühle (Garstnermühle), Gerstnermühle (Gerstnermühle), Gradlmühle und Bretsäge (Gradlmühle und Bretsäge), Grasserův mlýn (Grassermühle), Grundhauser (Grundhauser), Grundmühle (Grundmühle), Hallerův mlýn (Hällermühle), Hamerský dolní mlýn (Untere Hammermühle), Hammermühle und Sägewerke (Hammermühle und Sägewerke), Heinlův mlýn (Heinlmühle), Herrn Mühle (Herrn Mühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kempfmühle (Kempfmühle), Kernmühle und Bretsäge (Kernmühle und Bretsäge), Kläpperl Mühle (Kläpperl Mühle), Klobenský mlýn (Kloben Mühle), Kogerauer Mühle (Kogerauer Mühle), Krudum - rozhledna dr. Kempfa (Krudum - Dr. Kempf-Warte), Kühlohmühle (Kühlohmühle), Kynšperk nad Ohří-synagoga (Königsberg an der Eger-Synagoge), Lánský dvůr (Lehnshof), Leinmühle (Leinmühle), Leinmühle (Leinmühle), Lesní Zámeček (Waldschlössl), Libavský mlýn (Liebauermühle), Lindenhammer Mühle (Lindenhammer Mühle), Lobezský mlýn (Lobzmühle), Lohmühle (Lohmühle), Loket (Elbogen), Loket - kostel sv. Jana Křtitele (Elbogen - Kirche St. Johannes der Taufer), Matzlův mlýn (Matzlmühle), Medvědí mlýn (Bärenmühle), Myslivna Hanslberg (Forsthaus Hanslberg), Novoveská kyselka (Neudorfer Seuerbrunn), Novoveský mlýn (Neudörfelmühle), Nový mlýn (Neumühle), Peintmühle (Peintmühle), Petrova štola (Peterstollen), Reimundmühle (Reimundmühle), Sägewerk (Sägewerk), Schnabelmühle (Schnabelmühle), Schönburgova myslivna (Schönberg bai Perlsberg), Schramův mlýn (Schrammühle), Sněžná - Restaurace Waldschlössel (Schönau - Restaurant Waldschlössel), Sokolov-synagoga (Falkenau an der Eger-Synagoge), Stegmühle (Stegmühle), Štebrův mlýn (Steberlmühle), Tilingmühle (Tilingmühle), Tischerův mlýn (Tischermühle), Trojice (Frühmesse), U Lesa (Waldhäuser), U Smrků (Fichten Mühle), Vogelhof (Vogelhof), Vysoký kámen (Hoher Stein), Vysoký kámen - kaple (Hoher Stein - Kapelle), Wiesenthal (Wiesenthal), Zdemyšl (Stemmeissl, Stemeislhof), Železný mlýn (Železný mlýn)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Bažantov (Wosant), Berghäusel (Berghäusel), Berghauslen (Berghauslen), Bohuslav (Wusleben), Buchar (Pucher), Bučinský mlýn (Buchmühle), Česká Ves (Böhmischdorf), České Nové Domky (Böhmisch Neuhäusl), Dampfsäge (Dampfsäge), Dolní Hamr (Unter Hammer), Dolní Plezom (Unter Plesau), Domaslavičky (Deutsch Thomaschlag), Domkamühle (Domkamühle), Důl Evangelista (Evangelistazeche), Důl Leo (Leoschacht), Důl Zdař Bůh (Frischglückzeche), Francovy Domky (Franzhäuser), Frauentál (Hochofen), Gesperrhaus (Gesperrhaus), Hahnehäusl (Hahnehäusl), Hamerské Domky (Büchsenhammer,), Hammelhütte (Hammelhütte), Hedvičina Pila (Hedvigsäge), Hirtenhaus (Hirtenhaus), Hollinghof (Hollinghof), Horní Víska (Oberdörfles/Ober-Dorfles), Hraničky (Reichenthal), Hraničná (Hermannsreith), Jalový Dvůr (Galtenstallung), Jedlina (Neu Losimthal), Josefovo Údolí (Josefsthal), Kanapark (Ganabartl), Kollerova Huť (Kollerhütte), Krčma (Kratschen), Kuh Mühle (Kuh Mühle), Kulm (Kulm), Laufloh (Laufloh), Liščí Díra (Fuchsloch), Lučina (Sorghof), Milkov (Milikau), Milov (Mühlloh), Mlýnské Domky (Mühlhäusel), Mühlberg (Mühlberg), Na Kopci (Berghäuslen), Na Písku (Sandhäusel), Na Poli u Lesa (Waldackerhäuser), Na Spálenci (Brenntenloh), Na Šancích (Schanzhäusl), Nová Huť (Neuhütte), Nová Knížecí Huť (Neu Fürstenhütte), Novohradský (Nowohradsky), Nový Hamr (Neuhammer), Nový Kohling (Neu Kohling), Ovčín (Ovčín), Ovčín na Pastvině (Anger - Schafhütte), Pastvina (Helldroth), Paulus Brunner Glashütte (Paulus Brunner Glashütte), Pavlova Huť (Paulushutte), Pavlův Studenec (Paulusbrunn), Peklo (Höll), Pila (Brettmühle), Plechwalze (Plechwalze), Plössl (Plössl), Pohodnice (Wasenmeisterei), Pohodnice (Wasenmeisterei), Pomezná (Wittichsthal), Pořejov (Purschau), Poruba Antonín I. (Antoni I. Verhau), Poruba Antonín II. (Antoni II. Verhau), Přední Chalupy (Vorderhäuslen), Pustina (Oeding), Randezvous (Randezvous), Ruhberghammer (Ruhberghammer), Rybničná (Weiherweisenhaus), Schafhütte (Schafhütte), Schützenhäuseln (Schützenhäuseln), Skláře (Neuwindischgratz), Stará sklárna (Altglashütte), Steinhof (Steinhof), Sticher (Sticher), Stoupa (Alt Pocher), Střeble (Ströbl), Suchá Hůrka (Dürrnhübel), Svatá Apolena (Svatá Apolena), Šenvaldská Huť (Schönwalderhütte), Šestý Železný Hamr (Sechster Eisenhammer), Tchoří Vrch (Iltisberg), Tišina (Kenruh), Tomšův mlýn (Domschamühle), Třetí Hamr (3 Hammer), U brány (Thorhaus), U Löblů (Löblhaus), U Wallerů (Wallerhaus), Větrov (Baderwinkel), Viktoria (Viktoriasäge), Vítovice (Wiedowitz), Volfštejn (Wolfsberg), Wachterhof (Wachterhof), Zahájí (Waldheim), Zajatecký tábor a hřbitov u Plané (Gefangenenlager nächst Karolinenhof bei Plan), Zeislova Zahrada (Zeiselgarten), Zlatý Potok (Goldbach), Žebrácký Žďár (Petlarnbrand)

Objekty:
Achácovský mlýn (Achatsmühle), Albersdorfer Mühle (Albersdorfer Mühle), Arnoštin Hamr (Ernestinen hammer), Aumühl (Aumühl), Barvírna (Kunstfarbmühle), Benešův mlýn (Benischmühle), Bílý mlýn (Weissmühle), Bodenmühle (Bodenmühle), Boječnická cihelna (Woschenäcker), Bor - kostel sv.Volfganga (Haid - Kirche St.Wolfgang), Brandmühle (Brandmühle), Broumovský mlýn (Promenhofer Mühl), Brtný mlýn (Zeidelmühle), Caltovský mlýn (Zaltaumühle), Chodová Planá-synagoga (Kuttenplan-Synagoge), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Český Mlýn (Böhmischműhl), Český mlýn (Böhmischmühle), Darmyšl-zámek (Darmschlag-Schloss), Dolní mlýn (Karls Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dudákovský mlýn (Tuthakenmühle), Egrt Mühle (Egrt Mühle), Francův mlýn (Franzenmühle), Fuchsmühle (Fuchsmühle), Gogelmühle (Gogelmühle), Habermühle (Habermühle), Habří (Habří), Halser Mühle (Halser Mühle), Halže - zámek (Hals - Schloss), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hamr (Waffenhammer), Hamr (Hammer), Hanikův mlýn (Hanikmühle), Haselmühle (Haselmühle), Haubnerův mlýn (Haubnermühle), Hawitzenmühle (Hawitzenmühle), Heligenmühle (Heligenmühle), Hellmühle (Hellmühle), Hochtenhäusel (Hochtenhäusel), Honsoudl Mühle (Honsoudl Mühle), Horní Hamr (Oberhammer), Horní Kozolupy - kostel sv. Petra a Pavla (Gosolup - Kirche St. Peter und Paul), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Pochmühle), Horní nový mlýn (Hintere Neumühle), Hvozd (Hochwald), Jadruž - kostel sv.Štěpána (Godrusch - Kirche St.Stephan), Jakubův mlýn (Jakobsmühle), Jirglův mlýn (Girglmühle), Jirná (Girna), Jirna (Girna), Jiřský mlýn (Georgsmühle), Kadrnožka (Kadrnožka), Kalbmühle (Kalbmühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kečovský mlýn (Kötschenmühle), Klementův mlýn (Klementmühle), Klepáček (Klapel Mühle), Kočičí mlýn (Katzenmühle), Kočovský mlýn (Gotschauermühle), Křínovský mlýn (Grönamühle), Krommelmühle (Krommelmühle), Kühnhackel Mühle (Kühnhackel Mühle), Kyjovský mlýn (Khoaumühle), Lestkov-kaple sv.Jana Křtitele (Leskau-Kapelle St.Johannes der Täufer), Louka - kostel sv. Václava (Grun - Kirche St. Wenzel), Ludvíkův Hamr (Ludwigshammer), Luglmühle (Luglmühle), Malečkův mlýn (Zapfenmühle), Malovcova brusírna (Malowetz Werk), Marasův mlýn (Marasenmühle), Mášův mlýn (Maschaumühle), Mathildensäge (Mathildensäge), Maxův mlýn (Maxmühle), Meiselmühle (Meiselmühle), Městský mlýn (Stadt Mühle), Mnichovství (Münchsfeld), Muckovský mlýn (Mutzken Mühle), Na Hadovce (Schlanzenmühle), Na Potoce (Bachmühle), Nová brusírna (Neuwerk), Nové Sedliště-synagoga (Neuzedlisch-Synagoge), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Panský mlýn (Hernmühle), Paulus Brunner Hegerhaus (Paulus Brunner Hegerhaus), Pekelský mlýn (Höllmühle), Pivovar - Tachov (Pivovar - Tachov), Plahussner Mühle (Plahussner Mühle), Planá u Mariánských Lázní (Plan in Marienbad), Pocher (Pocher), Pochův mlýn a pila (Pochmühle), Pod tchořím vrchem (Iltismühle), Pořejov (Pořejov), Puchen (Puchen), Röllerův mlýn (Röllermühle), Růženín (Rosenhaim), Sägemühle (Sägemühle), Schartlův mlýn (Schartlmühle), Schweppelmühle (Schweppelmühle), Serghofmühle (Serghofmühle), Siebermühle (Siebermühle), Skviřinský mlýn (Spayerlingsmühle), Slatinský mlýn (Schladamühle), Slatinský mlýn (Schladamühle), Sorghofský mlýn (Sorghöfner Mühle), Spänmühle (Spänmühle), Spechamühle (Spechamühle), Stahlmühle (Stahlmühle), Staré Sedliště - Panský pivovar (Staré Sedliště - Panský pivovar), Staré Sedliště - zámek (Alt Zedlisch - Schloss), Starý mlýn (Altmühle), Stráž-synagoga (Neustadtl am Klinger-Synagoge), Střížkův mlýn (Zischkamühle), Špirkův mlýn (Spirkenmühle), Tachov - Kino (Tachau - Kino), Tachov - Panský pivovar (Tachov - Panský pivovar), Tachov-synagoga (Tachau-Synagoge), Tachov-Vysoká - kaple (Tachau-Hohenstein - Kapelle), Tichého mlýn (Tichy Mühle), Tieflohhaus (Tieflohhäus), Tisová - nový zámek (Tisová - nový zámek), Továrna na dřevěné výrobky - Tachov (Továrna na dřevěné výrobky - Tachov), Třemešné - kostel Panny Marie (Zemschen - Marienkirche), Treppenstein (Treppenstein), Vackův mlýn (Watzkamühle), Válcový mlýn (Walzmühle), Vítkov - kostel na návsi (Witttingreith - Kirche), Vogelmühle (Vogelmühle), Weissmühle (Weissmühle), Wenzlův mlýn (Wenzelmühle), Weschkala Mühle (Weschkala Mühle), Wiessmühle (Wiessmühle), Zahnhammer (Zahnhammer), Zaječí mlýn - malý (Kleine Hasenmühle), Zaječí mlýn - velký (Grose Hasenmühle), Zlatý mlýn (Schlada Mühle), Žebráky - Brusírna zrcadel (Pettlarn - Spiegelschleif), Žižkův mlýn (Tschischkamühle)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Bučina (Buschine), Č. Lípa - Lada - hřbitov (Jägersdorf), Černá Země (Schwarze Erde), Dolní Okna (Heide), Doubí (Eichhübel), Dvorsko (Hofberg), Františkov (Franzendorf), Fuchshäuser (Fuchshäuser), Havraní (Rabenstein), Heřmánky (Hirchmantel), Jablonec (Gablonz), Klučenina (Rodeland), Kostřice (Kosterzitz), Kovářský vrch - restaurace (Schmiedsberg - Restaurant ), Kracmanov (Kratzdorf), Krby (Kirbe), Kučera (Kutschar), Kugsloch (Kugsloch), lesní divadlo u Cvikova (lesní divadlo u Cvikova), Luž - chata (Lausche), Malá Javorská (Klein-Jabern auch Kleinjober), Neudorf (Neudorf), Nová Hospoda (Neuschanke, Neuschänke, Neuschänka), Nová Starost (Neu Sorge), Nový Vlčí Důl (Neu Wolfsthal), Ostrov (Sporing), Ovčárna (Schäfereich), Schindelbusch (Schindelbusch), Schutzhütte (Schutzhütte), Stange (Stange), Šlapka ( Schlapken), Špalenec (Spalenze), Špičák (Spitzberg), Švýcarský dům (Schweizerhaus), U Beránka a Skalický vrch (Lammel, Lammelschänke), U Scholzů (Schilzewirtschaft), Vřísek (Sischkenberg), Wiesenbauer (Wiesenbauer), Zábělce (Sabelce), Zbynsko (Pinskej)

Objekty:
Barokní mlýn (Barokní mlýn), Bürger Mühle (Bürger Mühle), Chata Na stráži (Chata Na stráži), Česká Lípa-synagoga (Böhmisch Leipa-Synagoge), Děvín - pila a myslivna (Dewin), Edelstein (Edelstein), Flössel (Flössel ), Hostinec u Císařského buku (Gaststätte bei Kaiserbuche), Hrázský mlýn (Dammühle), Hvozd - Česká bouda (Hochwald - Böhmische Baude), Klíč chata (Kleishütte), Křenovský mlýn (Schönaumühle), Krkavčí kameny - výletní hostinec (Rabenstein), Loubí část obce u silnice (Lauben), Malý Mlýnek (Kleinmühle), Manušice - železniční zastávka (Manušice - železniční zastávka ), Mařeničky - Neumannův mlýn (Neumannmühle), Medný (Mednay), Mimoň - zámek (Niemes - Schloss), Nad Lesem (Oberwald), Nová Brazílie (Neu-Brasilien), Nová Ves u České Lípy (Nová Ves u České Lípy), Nový Dvůr (Neuhof), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Obrázek (Bildstein), Ostrov (Spörning), Panský dům a jiné v Dražejově (Herrenhaus im Draschin), Papiermühle (Papiermühle), Pihel mlýn a pila (Pihlerbergmühle), Pivovar - Zahrádky (Pivovar - Zahrádky), Popova skála Hugo-hütte (Pfaffeenstein Hugo-hütte), Schillerova vyhlídka (Friedrich Schiller Warte), Sloup - renesanční tvrz (Burg Bürgstein), Souska (Souska), Starý Šidlov hřbitov a horní část obce (Starý Šidlov hřbitov), Svojkov - zámek (Schwoyka - Schloss), Švýcarský dům (Schweizerhaus), U Dvou chalup (Zweihäusel), Valcha (Valcha), Vejčín (Eier Brunn), Vyhlídka (Kühlbergbaude), Wache (Die Wache), Wachstein u Polevska (Wachssein bei Blottendorf), Wehnel (Wehnel), Zátoč (In der Drehe), Zbynská hájovna (Zbynská hájovna), Zourovský mlýn (Sauermühle), Ženský mlýn (Frauenmühle)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Obce, osady, samoty:
Bergbauer (Bergbauer), Chlum - rozhledna (Kolmen), Cihelny (Ziegelhütte), Děčín-Podmokly Řetězový most (Tetschen-Bodenbach Kettenbrücke), Dolní Žleb - část obce (Nieder Grund an der Elbe), Flietlův Domek (Flietelhäusel), Fukov (Fugau), Gutschengel (Gutschengel), Hostinec Schweidrich (Das Gasthaus Schweidrich), hřbitov Weinbrunn (Friedhof Weinbrunn), Jetřichovice-Fiedlers Weinschank (Dittersbach-Fiedlers Weinschank), Králův mlýn (Königsmühle), Krümmerwandbaude (Krümmerwandbaude), Lázy (Lasy), Malé Stínky (Klein Zinken), Mlýn a celnice v údolí Suché Kamenice (Dürr-Kamnitz), Netterskope (Netterskope), Nová Víska (Neudörfel), Nový Fukov (Neue Fugau), Nový Svět (Neue Welt), Nový Svět (u Hor. Podluží) (Neuweld (zu Obr. Grund)), Popovičky (Popendőrfl), Ptačí (Vogelgesang), Rabštejn (Rabštejn), Roubený - Celnice & Hostinec (Raupenberg - Zollamt & Gasthaus), Skřivančí (Lerchenthal), Skřivánčí Pole (Neu Lerchenfeld), Stará Studánka (Altschönborn), Třídomí (Dreihäuser), U Schamse (Bei Schams), Velké Stínky (Gross Zinken), Vrabinec (Sperlingstein), Zadní Doubice (Hinterdaubitz), Zadní Jetřichovice (Hinterdittersbach)

Objekty:
Antonital (Antonital), Birkenbaude (Birkenbaude), Botzenschenke - Šenovská niva (Botzenschenke - Schönauer Flur), Boxmühle (Boxmühle), Brettmühle I., II., III., IV. (Brettmühle I. a II.), Brtnická chata (Zeidlerhütte), Brtníky - hostinec Weber (Hütters Gasthof Weber), Brtníky - Pruský dům č.p.117 (Preußenhaus), Brtníky-kostel sv. Martina (Ziedler-Kirche hl. Martin), Chata u Hadího pramene (Chata u Hadího pramene), Chmelnice - lázně (Hopfengarten - Bad), Černý mlýn (Schwarzmühle), Český mlýn (Böhmische Mühle), Dampfmühle (Dampfmühle), Diessner - Mühle (Diessner - Mühle), Edelgrund (Edelgrund), Fichtel Schänke - hostinec (Fichtel Schänke - hostinec), Hájovna (Försterei), Hantschberg (Hantschberg), Herrnmühle (Herrnmühle), Hostinec Ráj (Das Gasthaus Paradies), Hostinec u Modré Hvězdy (Gasthof zu Blauen Stern), Hotel Burza (Hotel Börse), Hřensko-Hotel Herrenshaus (Herrnskretschen-Hotel Herrenhaus), Huntířov - kostel sv. Jiří (Güntersdorf - Kirche Hl. Georg), Jägerhaus (Jägerhaus), Jedlová (Tannbusch), Jetřichovice - hostinec Michelshof (Dittersbach - Gasthaus Michelshof), Jetřichovice - Fiedlerův (Knyův) statek (Dittersbach - Bauerhof), Kamenická Stráň - Kesslerův hostinec (Kamnitzleiten - Kesslers Gasthaus), Kinského vyhlídka (Kinského vyhlídka), Knížecí - Fürstenwaldský Mlýn (Fürstenwalde - Fürstenwaldder Mühle), Krásná Lípa - starokatolický kostel (Schönlinde - altkatholische Kirche), Krásná Lípa - vila Hirsch (Krásná Lípa - vila Hirsch), Kunratice - továrna Čechie (Kunnersdorf - fabrik Böhmerland), Kunratice u České Kamenice-hřbitov (Kunnersdorf-Friedhof), Kyjov - hostinec v Kyjovském údolí (Khaa - Gaststätte Zur böhmischen Schweiz ), Lesní Zámeček (Waldschlössel), Lesní Zámeček (Waldschlössel), Lesovna u Sněžníku ( Das Waldhaus bei Dorf Schneeberg), Líska-hřbitov (Hasel-Friedhof), Lisner Mühle (Lisner Mühle), Ludwigův odpočinek (Ludwigsruh), Merboltice - rozhledna (Mertendorf - Aussichtsturm), Merboltice-kostel sv. Kateřiny (Mertendorf), Mezní Louka piket a srub na Karlshausu (Rainwiese piket), Müller Mühle (Müller Mühle), Myslivna (Försterei), Na Lilienťáku (Waldidylle Lilienteich), Nová Oleška - kostel Nejsvětější Trojice (Neu Ohlisch - Kirche ), Pastevní vrch - hostinec Hubertus (Hutberg - Hubertusbaude), Penzion Annaberg (Penzion Annaberg), Pirschkenbaude (Pirschkenbaude), Plissenbaude (Plissenbaude), Přádelna - Česká Kamenice-Dolní Kamenice (Přádelna - Česká Kamenice-Dolní Kamenice), Prostřední Pohlův mlýn (Mittel Pohl Mühle), Račí mlýn (Krebs Mühle), Růžovský vrch - rozhledna (Rosenberg), Rychnov - kostel sv. Bartoloměje (Reichen - Kirche), Rychta s hostincem (Rychta s hostincem), Schindler Mühle (Schindler Mühle), Schleifer -Maaz Mühle (Schleifer -Maaz Mühle), Sieber Mühle (Sieber Mühle), Skřivánčí vrch (Lerchenberg), Stechmühle (Stechmühle), Stoliční hora (Quaderberg), Strachemühle (Strachemühle), Studenec - Kinského chata (Kaltenberg - Kinske baude), Studený - hřbitov (Kaltenbach - Friedhof), Šluknov - pivovary (Schluckenau - Brauerei), Šluknov: Rudolf Weber dědicové (Sluckenau: Rudolf Weber´s Erben), Šternberk u Brtníků (Sternberg bei Zeidler), Švýcarský dům (Schweizerhaus), Tischermühle (Tischermühle), U pěkné vyhlídky (Zur schönen Aussicht), U pramene Mandavy (Die Quelle Mandau), U Trojtého smrku (Drillingsfichte), Valkeřice - kostel sv. Barbory (Algersdorf - Kirche), Velký Chlum - hostinec a hotel (Kolmener Kippe - hotel und restauration), Verneřice-Boží vrch (Wernstadt - Gottesberg), Veselé pod Rabštejnem-nádraží (Freudenberg), Větrník (Windmühle), Vlčí Prameny (Wolfsbonteiche), Vyhlídka (Butterberg), Wäberův mlýn (Wäbermühle), Zelený čtvrtek - restaurace (Zelený čtvrtek - restaurace), Zimmermanův mlýn a pila (Zimmermanův mlýn a pila), Zimmerova pila (Zimmerova pila), Zum fröhl Sänger (Zum fröhl Sänger)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Obce, osady, samoty:
Ahníkov (Hagensdorf), Am Reischberg (Am Reischberg), Baráky (Baraken), Bärenwald (Bärenwald), Běšice (Weschitz), Bílý dvůr (Weisser - Hof), Brančíky (Prenzig), Brany (Prahn), Bystřice (Wistritz), Chotěnice (Kudenitz), Čachovice (Tschachwitz), Čermníky (Tschermich), Dolany (Dehlau), Dolina (Dörnsdorf), Dolní Halže (Unterhals), Dolský mlýn (Grundmühle), Drahonice (Drohnitz), Drátovna (Drahtmühle), Dřínov (Bartelsdorf), Důl Betty (Bettischacht), Důl Merkur (Merkurschacht), Důl Ondřej (Andreaszeche), Důl Panny Marie Pomocné (Mariahilfzeche), Důl Rafael (Raphaeligrube), Důlní Domky (Auf Den Steigerhäuseln), Eget (Eget), Fabrovy Chalupy (Faberhütten), Gabrielina Huť (Gabriellahütten), Gahlerův Kopec (Gahlerberg), Gepfertovo pole (Gopfertfeld), Hájovna (Hegerhaus), Jilmová (Ulmbach), Kamencovna (Alaunhütte), Kamenný Lom (Steinbruchhäuser), Kienhaid (Kienhaid), Königův mlýn (Königsmühle), Kotlina (Köstelwald), Kralupy u Chomutova (Deutsch Kralupp), Krbice (Körbitz), Krčma (Kretscham), Kundratice (Kunnersdorf), Kunov (Kunau), Kyjice (Kaitz), Kýšovice (Gaischwitz), Libouš (Liebisch), Lomazice (Lametitz), Lužice (Luschitz), Marianské Údolí (Marienthal), Menhartice (Märzdorf), Michanice (Michanitz), Mikulovice (Niklasdorf), Milžany (Milsau), Na Špici (Spitzwirtshaus), Na vrchu (Am berg), Naší (Naschau), Nebovazy (Nokowitz), Nivský mlýn (Aumühle), Nová Hospoda (Neues Wirtshaus), Nová Víska u Domašína (Neudörfel), Nové Sedlo nad Bílinou (Neudorf an der Biela), Paulhans (Paulhans), Pavlov (Ahrendorf), Písečná Hora (Sandberg), Podhůří (Schimberg), Podmilesy (Pöllma), Pohraniční (Reizenhain), Pošumpelec (Puschenpelz), Potočná (Schönbach), Prahly (Pröhl), Přezetice (Prösteritz), Přísečnice (Pressnitz), Račice (Retschitz), Regina (Regina), Rusová (Reischdorf), Seligovy Domy (Selighäuser), Siegertův mlýn (Siegertsmühle), Sobětice (Zobietitz), Soustružnické Domky (Drehhäuseln), Stráž (Tschoschl), Střezovský mlýn (Strössauer mühle), Šumná (Schönburg), Třebíška (Triebischl), Tušimice (Tuschmitz), Úbočí (Zieberle), Úhošť (Burberg), Újezd (Ojes), Vápenka Vykmanov (Kalkwerk Weigensdorf), Venkov (Wenkau), Vernéřov (Wernsdorf), Vrchnice (Würgnitz), Vysočany (Wissotschan), Vysoké (Haadorf), Zásada (Sosau)

Objekty:
Ahníkov - Sklepní Hostinec (Hagensdorf - Kellerwirtshaus), Bečov - kostel Panny Marie Sněžné (Petsch - kirche Panny Marie Sněžné), Bortum - hájovna (Forsthaus Parthum), Brettmühle (Brettmühle), Brettmühle (Brettmühle), Brettmühle (Brettmühle), Březenec - kostel sv. Linharta (Pirken - Kirche St. Leonhard), Chomutov (Komotau), Chomutov - evangelický kostel (Komotau - Evangelische Kirche), Chomutov-synagoga (Komotau-Synagoge), Červená jáma - hájovna (Rothe Grube - Forsthaus), Denětický mlýn (Denětický mlýn), Dolní mlýn (Untere mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Farský mlýn (Pfaffenmühle), Fleklův mlýn (Fleckelmühle), Fritschův mlýn (Fritsch Mühle), Gerbrův mlýn (Gerbermühle), Grell Mühle (Grell Mühle), Grundmühle (Grundmühle), Grundmühle (Grundmühle), Háj - hostinec a řeznictví (Gehae - Gasthaus, Fleischhauerei), Hamerský mlýn (horní) (Obere Hammer Mühle), Hamerský mlýn (spodní) (Untere Hammer Mühle), Hansarl Mühle (Hansarl Mühle), Hassberg (Hassberg), Hasův mlýn (Hasenmühle), Hix Mühle (Hix Mühle), Hoferův Mlýn (Hofermühle), Hora Sv. Šebestiána - kostel sv. Šebestiána (Sebastiansberg - kostel sv. Šebestiána), Hora Svatého Šebestiána - nádraží (Hora Svatého Šebestiána - nádraží), Hrušovany - kostel sv. Bartoloměje (Hruschowan - kostel sv. Bartoloměje), Jägerhaus (Jägerhaus), Jalový Dvůr (Galdenhof), Jirkov - pivovar (Görkau - Brauerei), Jirkov - evangelický kostel (Görkau - Evangelische Kirche), Jirkov - hřbitovní kostel sv. Anny (Görkau - St. Anna - Kirche), Kadaň - Městské lázně (Kaaden- Städt. Badeanstalt), Kadaň - Restaurace u nádraží (Restaurant zum Banhof), Kadaň - synagoga (Kaaden - Synagoge), Kadaň- hotel Zelený strom (Kaaden- Hotel grüner Baum), Kadaň-nádraží (Bahnhof Kaaden), Karlov (Karlshof), Kermerův mlýn (Kermermühle), Kojetín - kostel sv. Bartoloměje (Koititz - Kirche des Hl. Bartholomäus), Lestkov - kaple (Leskau - Kapelle), Loh Mühle (Loh Mühle), Lohmühle (Lohmühle), Lohmühle (Lohmühle), Lohstampfmühle (Lohstampfmühle), Loučná pod Klínovcem - kostel Obrácení sv. Pavla (Böhmisch Wiesenthal - kostel Obrácení sv. Pavla), Lužný - starý most přes Ohři (Aubach - alte Egerbrücke), Mahlmühle (Mahlmühle), Massamühle (Massamühle), Matzmühle (Matzmühle), Měděnec - hostinec Kupferhübl (Kupferberg - Gasthaus Kupferhübl), Měděnec - hostinec Sfingy (Kupferberg - Gasthof Sphinx), Mědenec - tvrz (Kupferberg - tvrz), Měděnec - ústav sociální péče (Měděnec - ústav sociální péče), Menzelův dům č.p. 82 (Menzels Haus), Mezilesí - Důl Dorothea (Orpus - Dorothea Zeche), Mezilesí - Důl Fischer (Orpus - Fischerzeche), Miřetice - kaple (Meretitz - Kappele), Mlýnec (Linzmühle), Na lukách (Wiesenmühle), Nová Ves - kostel Nanebevzetí Panny Marie (Neudorf - Maria Himmelfahrt Kirche), Nový dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Oberdorfer Mühle und Säge (Oberdorfer Mühle und Säge), Ohlmühle (Ohlmühle), Panský mlýn (Herrn Mühle), Panský mlýn (Panský mlýn), Pětipsy - cukrovar (Fünfhunden - Zuckerfabrik), Petlery - kostel sv. Josefa (Bettlern - kostel sv. Josefa), Pila (Sägemühle), Pila (Brettmühle), Plattenhof (Plattenhof), Plechhamr (Blechhammer), Pletené a stávkové zboží - Vejprty (Pletené a stávkové zboží - Vejprty), Podmileský mlýn (Pöllmaer Mühle), Pohlův mlýn (Pohlův mlýn), Přádelna - Jirkov (Přádelna - Jirkov), Prostřední mlýn (Mittlere Mühle), Ptačí mlýn (Vogel Mühle), Rabenmühle (Rabenmühle), Radonice-Cukrovar (Zuckerfabrik Radonitz bei Kaaden), Rašovice - kostel sv. Anny (Roschwitz - kostel s. Anny), Rohrschmiede (Rohrschmiede), Rummelbachtal - Restaurace Paradies (Rummelbachtal - Restaurant Paradies), Schader Mühle (Schader Mühle), Schlick Mühle (Schlick Mühle), Schmidlmühle (Schmidlmühle), Seehaus (Seehaus), Soběsuky - zámek (Soběsuky - zámek), Sonneberger Mühle (Sonneberger Mühle), Sorgenthaler Försthaus (Sorgenthaler Försthaus), Stadt Mühle (Stadt Mühle), Steindlmühle (Steindlmühle), Steinische Brettmühle (Steinische Brettmühle), Strážský mlýn (Tschoschler Mühle), Široké Třebčice - zámek (Weiten Trebetitsch - Schloss), Škrlský mlýn (Skyrl Mühle), Toberův mlýn (Tobermühle), Továrna na gumové stuhy - Vejprty (Továrna na gumové stuhy - Vejprty), Továrna na kobaltové barvy (Blaufarbenwerk), Továrna na len - Křímov ( Lein fabrik - Krima), U Rybárny (Fischhausmühle), Údlice-synagoga (Eidlitz-Synagoge), Ulmbašský mlýn (Ulmbachermühle), V poli (Feldmühle), Vejprty - evangelický kostel sv. Martina (Weipert - Evangel. Martinskirche), Vejprty - pomník padlým vojákům (Weipert - Kriegerdenkmal), Vikletický mlýn (Wikletitzer Mühle), Vilémov - důl Stamm (Willomitz - Stammwerk), Vodův mlýn (Wodamühle), Volárna (Ochsenstall), Výsada - hotel Lauxmühle (Lauxmühle - Hotel Lauxmühle), Weisse Mühle (Weisse Mühle), Weisskopfův mlýn (Weisskopf Mühle), Wodallmühle (Wodallmühle), Zahnhammer (Zahnhammer), Zásada u Rašovic - Papírna (Sosau bei Roschwitz - Papiermühle)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Obce, osady, samoty:
Grundloch (Grundloch), Jestřabí (Jesterschab), Koblovy domy (Koberhäuser), Líska (Líska), Mohelka (Mohelka), Svatý Kříž (Heiligenkreuz), Štěrbovina (Sherben), Trniště - chata a rozhledna (Dornstbaude), V Chalupách (Büschdörfl), Velká Jizera (Gross Iser)

Objekty:
Blatná - mlýn a pila (Blatná - mlýn a pila), Blatný (Blatný), Desná Krömerova bouda (Desná Krömerova bouda), Jablonec nad Nisou-synagoga (Gablonz an der Neisse-Synagoge), Jizerka - Hojerův dům (Wilhelmshöhe - Kampfhoierhaus), Karnethův mlýn (Karnethův mlýn), Rádlo (Radlermühle), Sklárna - Jablonec n. Nisou (Sklárna - Jablonec n. Nisou), Sklárna - Jablonec n. Nisou-Rýnovnice (Sklárna - Jablonec n. Nisou-Rýnovnice), Tkalcovna - Tanvald (Tkalcovna - Tanvald), Velovka (Velovka)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), Buschhäuser (Buschhäuser), Hostinec Na Větrníku (Windschenke), Hřebínek (Kammel), Myší Dolík (Mäusegründel), Na Příčnici (Quire), Na trávníku (Rasenbankbaude), V Lukách (Wiesenhäuser), V Poli (Feldhäuser)

Objekty:
Barevna a apretur - Liberec VI-Rochlice (Barevna a apretur - Liberec VI-Rochlice), Blaschkova věž - Javorník (Blaschkova věž - Javorník), Bouda na Ještědském hřebeni (Jeschenkammbaude), Chotyně - Lázně Wartburg (Ketten - Bad Wartburg), Dětřichovská myslivna (Dětřichovská myslivna), Habartický mlýn (Ebersdorfer Mühle), Hahnbergbaude (Hahnbergbaude), Hannigův mlýn (Hannig Mühle), Hejnice hotel Perun (Haindorf hotel Perun), Heřmanice - Zlatý důl (Hermsdorf - Stadt Karlsbad), Heřmanice v Podještědí - železniční zastávka (Heřmanice v Podještědí - železniční zastávka ), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní pila (Obere Bretsäge), Horní Sedlo - U hřebenovky (Pass - Zur Kammwanderung), Ještěd (Jeschken), Ještěd (Ještěd), Křižany - výletní restaurace Havran (Rabberg), Lázně Kundratice - mlýn č.p. 59 (Bad Kunnersdorf - Mühle), Lázně Libverda Parkhotel (Bad Liebwerda Parkhotel), Lesní pila (Lesní pila), Liberec-synagoga (Reichenberg-Synagoge), Lohmühle (Lohmühle), Loukovský mlýn (Wiesenmühle), Neudorfelmühle (Neudorfelmühle), Obří sud na Javorníku (Obří sud na Javorníku), Polní mlýn (Feldmühle), Porschův mlýn (Porschův mlýn ), Přádelna - Liberec (Přádelna - Liberec), Přádelna bavlny - Nová Ves (Přádelna bavlny - Nová Ves), Slavíkov (Slavíkov), Textilka - Liberec (Textilka - Liberec), Tkalcovna bavlny - Dolní Řasnice (Tkalcovna bavlny - Dolní Řasnice), U Studánky (Börnelhaus), Unter Kretschmer Mühle (Unter Kretschmer Mühle), Voigstachmühle (Voigstachmühle), Výhledy (Gickelsberg), Zourov (Sauermuhl)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Obce, osady, samoty:
Babiny (Babiny), Blata (Blattenhäusel), Doly (Neu Gründl), Jirchárna (Weissgerberei), Kovárna v Poli (Feldschmiede), Novina (Neuländer), Nový Dvůr (Neuhof), Paličky (Palitschken), Starosti (Sorge), Sušárna (Neue Dörre), Wiesenschneider (Wiesenschneider), Zelená Ves (Gründorf), Želechovická kovárna (Želechovická kovárna)

Objekty:
Beermühle (Beermühle), Buckelmühle (Buckelmühle), Cihelna - Kostelec nad Ohří (Cihelna - Kostelec nad Ohří), Cukrovar - Lovosice (Cukrovar - Lovosice), Friedlmühle (Friedlmühle), Füslův mlýn (Füsslmühle), Geyrův mlýn (Geyrmühle), Gubenhausenmühle (Gubenhausenmühle), Hořidla chata (Horschigel baude), Hostinec U mostu (Brückenschenke), Huttmühle (Huttmühle), Jivina (Jivina), Káčov (Káčov), Konojedský mlýn (Konojedský mlýn), Kuzovský mlýn (Gusowmühle), Lampelmühle (Lampelmühle), Laubenmühle (Laubenmühle), Levínské Petrovice - železniční zastávka (Levínské Petrovice - železniční zastávka ), Liběšice - Lobkovicova myslivna (Liběšice - Lobkovicova myslivna), Libochovice-synagoga (Libochowitz-Synagoge), Litoměřice-synagoga (Leitmeritz-Synagoge), Močidla (Močidla), Mšené Lázně - žst. (Mscheno bei Budin - bahnhof), Mukařov - železniční zastávka (Mukařov - železniční zastávka), Nový mlýn (Neumühle), Nový Svět - hostinec (Neue Welt), Ovčín (Ovčín), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Podhora (Podhora), Podhrázský mlýn (Neugründler Mühle), Pohorsko - výhled s občerstvením (Hundorf - Blick Erfrischung), Schälmühle (Schälmühle), Schenkenmühle (Schenkenmühle), Selský mlýn (Habermühle), Skořepův mlýn (Skořepův mlýn), Stompermühle (Stompermühle), Těchobuzický mlýn (Těchobuzický mlýn), Tomsův mlýn (Domsmühle), Touchořiny - kostel sv. Prokopa (Taucherin - Kirche), Touchořiny - železniční zastávka (Touchořiny - železniční zastávka), Třebušínský mlýn (Třebušínský mlýn), Valnohův mlýn (Valnohův mlýn), Wiedenmühle (Wiedenmühle), Zahájí (Zahájí), Záhorecký mlýn (Zahortschermühle)


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Belveder (Bellevue), Berghäuslen (Berghäuslen), Finklův mlýn (Finkelmühle), Hájek (Heikau), Hammelhütte (Hammelhütte), Hrádecká hospoda (Hradeker Schenke), Hůrky (Horkau), Louny - Žatecké předměstí (Laun - Saazer Vorstadt), Na Koze (Dürre Ziege), Ovčárna (Litschkauer Schäferei), Ovčín (Ovčín), Pauska (Pauska), Pereč (Pertsch), Pohodnice (Abdeckerei), Sázavská samota (Sauhäusel), Třískolupy (Schiessglock), U Kapouna (Kapauna), Vinařský Domek (Weinerhaus), Wachtelhäusel (Wachtelhäusel), Wasenmeister (Wasenmeister), Za Horou (Za Horou)

Objekty:
Abelmühle (Abelmühle), Blšanský mlýn (Blšanský mlýn), Celní hospoda (Zollschenke), Cukrovar - Postoloprty (Cukrovar - Postoloprty), Černodoly (Tschernothal), Čertovy Lávky (Čertovy Lávky), Číňovský mlýn (Schinau Mühle), Dolánecký mlýn (Dolánecký mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolní mlýn (Untere Mühle), Domoušický mlýn (Domauschitz Mühle), Drahonický mlýn (Drahenzer-Mühle), Dybéřský mlýn (Dybéřský mlýn), Ferbenz Mühle (Ferbenz Mühle), Findeis (Findeishäuslen), Hochradmühle (Hochradmühle), Hořejší mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Horní mlýn), Kaisertürmchen - rozhledna (Kaisertürmchen), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kohlerův mlýn (Köhlermühle), Krcál (Rumpelmühle), Kulturní dům Střelnice (Kulturní dům Střelnice), Lenešice - cukrovar (Lenešice - cukrovar), Leskovský mlýn (Leskamühle), Libkovice - zámek (Libkowitz- Schloss), Libořická hájovna (Liboritzer Hegerhaus), Malý mlýn (Kleinmühle), Měcholupy - kostel Sv. Vavřince (Michelob - Kirche Sn. Lorenz), Milčeves (Miltschowes), Nová Hospoda (Neuwirtshaus), Nová Huť (Neuhütte), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Řepíkův mlýn (Tschepiken Mühle), Rohozecký mlýn (Rustermühle), Rybičkův mlýn (Rebitschkamühle), Rybnický mlýn (Teichmühle), Rybník (Teichhof), Starý mlýn (Goldmühle), Starý mlýn (Alte Mühle), Špinův mlýn (Spinnermühle), Švýcarská myslivna (Schweizerhaus), Tasovský mlýn (Tassawer Mühle), Vidhostický mlýn (Widhostitzer Mühle), Zájezd (Zájezd), Žaboklický mlýn (Schaboglücker Mühle), Žatec letiště (Žatec letiště)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Obce, osady, samoty:
Albrechtice (Ulbersdorf), Bylany (Billna), Čtrnáct Dvorců (Veirzehnhöfen), Dolní Jiřetín (Nieder Georgenthal), Dolní Litvínov (Nieder Leutensdorf), Důl Eliška (Ellyschacht), Důl Hedvika (Hedwigschacht), Důl Humbodlt (Humboldtschacht), Důl Julius IV. (Julius IV. Schacht), Důl Jupiter (Jupiterschacht), Důl Kolumbus (Kolumbusschacht), Důl Mariana (Mariannenschacht), Důl Moravia (Důl Moravia), Důl Robert (Robertschacht), Důl Venuše (Venusschacht), Ervěnice (Seestadtl), Fláje (Fleyh), Grohmannův Důl (Grohmannschacht), Gründigův Mlýn (Gründigmühle), Gutmanka (Gutmannschacht), Holešice (Holtschitz), Hořany (Hareth), Jáma Minerva (Grube Minerva), Jezeří (Eisenberg), Kamenná Voda (Steinwasser), Komořany (Kommern), Konobrže (Kummerpruch), Kopisty (Kopitz), Kvido (Quidoschächte), Libkovice (Liquitz), Lipětín (Lindau), Nová Čtvrť (Neues Viertel), Pařidla (Paredl), Pláň (Plan), Pohlody (Pahlet), Rösslovy Domky (Rösselhäuser), Růžodol (Rosenthal), Skyřice (Skyritz), Slatinice (Deutsch Schladnig), Státní cihelna Julius I. (Státní cihelna Julius I.), Stránce (Stranitz), Střimice (Strimitz), Svobodnický dvůr (Freibauerhof), Třebušice (Triebschitz), Velebudice (Welbuditz), Vršany (Würschen), Zelený Důl (Grünthal), Židovice (Seidowitz)

Objekty:
Chudeřín - Německá škola (Bettelgrün - Deutsche Schule), Dolní Svídnický mlýn (Untere Schweinitz Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Dřevěný mlýn (Holzmühle), Glocknerův mlýn (Glöcknermühle), Havraň - nádraží (Hawran - Bahnhof), Horní Litvínov - manufaktura (Oberleutensdorf - Manufaktur), Horní Litvínov - pivovar (Oberleutensdorf - Brauerei), Horní Svídnický mlýn (Obere Schweinitz Mühle), Jakobův mlýn (Jakobsmühle), Janov - železniční zastávka (Johnsdorf - Bahnhof), Klínská brána (Göhrener Tor), Křížatky - hostinec (Kreuzweg - Gasthaus), Kühlstall (Kühlstall), Kunertův mlýn (Kunertmühle), Launický mlýn (Launitzmühle), Loh Mühle (Loh Mühle), Luční mlýn (Wiesenmühle), Lužice - kaple Sv. Blažeje (Luschitz - Kapelle St. Blasien), Mariánské Radčice - nádraží (Maria Radtschitz - Bahnhof), Mastný dvůr (Schmalzhof), Mertlův mlýn (Mertelmühle), Most-Zahražany - býv. klášter (Brüx-Saras - Eh. Kloster), Munk mlýn (Rothemühle), Nový Svět (Neue Welt), Olejna (Öl Mühle), Pozemkový mlýn (Grund Mühle), Prostřední mlýn (Mittelmühle), Röthenmühle (Röthenmühle), Růžodolský mlýn (Rosenthalermühle), Rybniční mlýn (Teichmühle), Valcha (Walckmühle), Zámecký mlýn (Schlossmühle), Želenický mlýn (Želenický mlýn)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Břešťany (Preschen), Březina (Březina), Břežánky (Briesen), Chaluppengut (Chaluppengut), Chotovenka (Kottowenka), Doly Alexander (Alexanderschächte), Doly Nelson (Nelsonschächte), Dřínek (Trinka), Důl Adolf-Marie a Trojice (Adolf-Marie und Dreieinigkeitsschacht), Důl Amálie II. a III. (Amalia II. und III. Schacht), Důl Amálie IV. (Amaliaschacht IV.), Důl Apollo (Apolloschacht), Důl Barbora (Barbaraschacht), Důl Eleonora (Eleonoraschacht), Důl Emeran (Emeranschacht), Důl Františka (Franziskaschacht), Důl Fügner (Fügnerschacht), Důl Gisela (Giselaschacht), Důl Union (Unionschacht), Důl Václav (Wenzelszeche), Endischova cihelna (Endisch-Ziegelei), Habartice (Ebersdorf), Hajniště (Hegeholz), Hetov (Hettau), Hrdlovka (Herrlich), Jáma Lota-Marie (Lota-Marie Grube), Jenišův Újezd (Lang-Ugest), Kocourkov (Katzendorf), Kolonie Rosenfeldova (Rosenfeld´sche kolonie), Krupá (Kruppai), Liptice (Liptitz), Lyskovice (Liskowitz), Mackov (Matzdorf), Malý Dvůr (Kleinhof), Mohelnice (Müglitz), Nová Ves (Willersdorf), Oldříš (Ullersdorf), Oldříšsko-Grünwaldská Lada (Ulersdorf-Grünwalder Haide), Pastviny (Grünwald), Pila (Brettsäge), Pohradice (Poratsch), Pokrok (Pokrok), Přední Cínovec (Vorder-Zinnwald), Radovesice (Radowesitz), Staré Verneřice (Alt Wernsdorf), Staré Zabrušany (Sobrusan), U Franků (Beim Franken), Vápenice (Kalkofen), Žichlice (Schichlitz)

Objekty:
Bílina - špitál s kostelem sv. Alžběty (Bilin - St. Elisabeth Kirche mit dem Spital), Břežánský dvůr (Meierhof Briesen), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Domaslavický mlýn (Domaslavický mlýn), Duchcov - špitál (Dux - Spital), Fischerův mlýn (Fischerův mlýn), Horní mlýn (Obere Mühle), Jánskodolský mlýn (Johannesthaler Mühle), Kalkofner Mühle (Kalkofner Mühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Košťany (Kosten), Košťany - nádraží (Kosten - Bahnhof), Liebner Mühle (Liebner Mühle), Loužecký mlýn (Luschmühle), Malhostinský mlýn (Malhostitz muhle), Marschmühle (Marschmühle), Mikulov - radnice (Niklasberg - Rathaus), Müllmühle (Müllmühle), Nový Dvůr u Hrdlovky (Neuhof bei Herrlich), Osek - Hornická kolonie (Ossegg - Bergbaukolonie), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Seegrund (Seegrund), Starý mlýn (Hoja Mühle), Stropník-rozhledna (Strobnitz-Strobnitzwarte), Teplice - Městské lázně (Teplitz - Stadtbad), Teplice - pivovar (Turn-Brauerei Teplitz), Teplice - Prior (Teplice - Prior), Teplice - Střelnice (Teplitz - Schützenhaus), Teplice - synagoga (Teplitz - Synagoge), Teplice-fotbalový stadion Drožďárna (Teplice-Stadion Hefewerk), Teplice-Sobědruhy - synagoga (Teplitz-Soborten - Synagoge), Teplice-Trnovany - evangelický kostel (Teplitz-Turn - Evangelische Kirche)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Černičky (Tschernischken, Czernischken), Dělouš (Tillisch), Grundrand (Grundrand), Havraní (Gasthaus Rabenhaus), Hladov (Hungertuch), Horní Les (Oberwald), Horní Šebířov (Ober-Rzebirze), Horní Varvažov (Oberarbesau), Hrbovice (Herbitz), Kamenice (Kamnitz), Komárov (Mückenhübel), Lochočice (Lochtschitz), Mauerschin (Mauerschin), Mlýny v údolí Lučního potoka (Mlýny v údolí Lučního potoka), Nathäusel (Nathäusel), Nedvědice (Bärenhecke), Otovice (Hottowitz), Ovčárna (Schäfereich), Přerov 1.díl (Pschira l.), Rabenov (Rabenay), Rájec - část obce u hranic (Raiza,Raisza), Roudné (Raudney), Stará Homole (Alt-Hummel), Střekov - renesanční poplužní dvůr (Střekov - renesanční poplužní dvůr), Špičák - Schutzhütte (Spitzberg - Schutzhütte), Tisá - část (Tyssa), Tisá Cihlářský rybník - Lázně (Tyssa Ziegelteich - Strandbad), Tscherlaken (Tscherlaken), Tuchomyšl (Schönfeld), Užín (Auschina), Varvažov (Arbesau), Vitín (Wittine), Vyklice (Wiklitz), Wokerdolen (Wokerdolen), Zalužany (Senseln)

Objekty:
Adolfov Kaple sv. Antonína Paduánského (Adolfsgrün Kapelle St. Antonius von Padua), Buková hora - Altánek (Zinkenstein - Aussichtsturm), Chabařovice - evangelický kostel (Karbitz - Evangelische Kirche), Čertúv mlýn (Čertúv mlýn), Český Bukov - Kostel Narození sv. Jana Křtitele (Böhmisch Pokau - Kostel Narození sv. Jana Křtitel), Dolní mlýn (Untermühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Frážská bouda (Fraschenbaude), Horní mlýn (Obere Mühle), Jedovina (Jedowin), Kaple navštívení Matky Boží (Mörkauer Kapelle), Königův mlýn (Königsmühle), Königův mlýn (Königsmühle), Kostel sv. Martina - Velké Chvojno (Kostel sv. Martina - Velké Chvojno), kostel sv. Vavřince - Český Újezd (kostel sv. Vavřince - Český Újezd), Liboňovská hvězdárna. (Liboňovská hvězdárna.), Na Fibichu - u Jitřenky (Fibichschänke - zum Morgenstern), Nakléřov - kostel sv. Josefa (Nollendorf - Kirche), Nakléřov - rozhledna (Nollendorf - Ausichtsturm), Památník bitvy Na Běhání (Památník bitvy Na Běhání), Petrův mlýn (Petermühle), Schicklův mlýn (Schickelmühle), Schönfeldermühle (Schönfeldermühle), Sieber Mühle (Sieber Mühle), Střelnice (Schützenhaus), Ústí nad Labem - Česká škola (Aussig - Böhmische Schule), Ústí nad Labem - hlavní pošta (Aussig - Hauptpost), Ústí nad Labem - kaple na Mariánském vrchu (Ústí nad Labem - kaple na Mariánském vrchu), Ústí nad Labem - knihovna (Aussig - Bibliothek), Ústí nad Labem - Schaffnerova vila (Aussig - Schaffners Villa), Ústí nad Labem - Stará radnice (Aussig - Altes Rathaus), Ústí nad Labem - synagoga (Aussig - Synagoge), Vaňov - výletní hostinec (Wannou), Vila Sommer - „Zámeček“ (Zur Bleiche), Zámek Ledebour (Schloss Ledebour)


Okres Havlíčkův Brod (Bezirk Deutschbrod)

Obce, osady, samoty:
Budeč (Budeč), Dvorsko (Dvorsko), Staré Hamry (Staré Hamry), U Barchance (U Barchance), U Mendla (U Mendla), Zahrádka (Zahradka)

Objekty:
Bačkov - zámek (Bačkov - zámek), Bílecká hájovna (Bílecká hájovna), Boučí (Boučí), Boudův mlýn (Boudův mlýn), Boudův mlýn (Boudův mlýn), Břevnický mlýn (Břevnický mlýn), Franclův mlýn (Franclův mlýn), Holendův dolní mlýn (Holendův dolní mlýn), Holendův horní mlýn (Holendův horní mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Ježkův mlýn (Ježkův mlýn), Jilemský mlýn (Jilemský mlýn), Klepanda (Klepanda), Kobylí mlýn (Kobylí mlýn), Kroměšín - zámek (Kroměšín - zámek), Krupička (Krupitschka), Loukov (Loukov), Mlýn Neudörflův (Mlýn Neudörflův), Münchwald Hegerhaus (Münchwald Hegerhaus), Odranečský mlýn a pila (Odranečský mlýn), Panský mlýn (Herrnmühle), Papírna a mlýn v Zahrádce (Papírna a mlýn v Zahrádce), Pechův mlýn (Pechmühle), Pivovar - Golčův Jeníkov (Pivovar - Golčův Jeníkov), Račkovice (Račkovice), Rozinin dvůr (Rosinenhof), Skalka (Skalka), Smrčenský mlýn (Smrčenský mlýn), Sommerwald (Sommerwald), Stupník (Keispoch Mühle), Suchomelův mlýn (Suchomelův mlýn), Valchářův mlýn (Valchářův mlýn), Ve stráni (Ve stráni)


Okres Hradec Králové (Bezirk Königgrätz)

Obce, osady, samoty:
Pohodnice (Pohodnice)

Objekty:
Bažantnice (Bažantnice), Bludy (Bludy), Cukrovar - Smiřice (Cukrovar - Smiřice), Lodínský dvůr (Lodínský dvůr), Nový Bydžov - hotel Schröll (Nový Bydžov - hotel Schröll), Nový Bydžov - mlýn (Nový Bydžov - mlýn), Podhůra (Podhůra), Smiřický mlýn (Smiřický mlýn), Továrna na usně - Třebechovice pod Orebem (Továrna na usně - Třebechovice pod Orebem), Trotina (Trotina), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Chrudim (Bezirk Chrudim)

Obce, osady, samoty:
Boukalka (Boukalka), Cihelna (Cihelna), Ležáky (Lezaky), Oheb (Oheb), Ovčín (Ovčín), U řeky (U řeky)

Objekty:
Bořetický mlýn (Boretitzmühle), Brčekoly - železniční zastávka (Brčekoly - železniční zastávka), Březovický mlýn (Březovický mlýn), Bukovina (Bukovina), Chlumský mlýn (pila) (Chlumský mlýn), Cukrový mlýn (Cukrový mlýn), Horní Vortovský mlýn a pila (Horní Vortovský mlýn a pila), Hrochův Týnec - cukrovar (Hrochův Týnec - cukrovar), Kuchyň (Kuchyň), Kuchyňkův mlýn (Kuchyňkův mlýn), Mládkův mlýn (Mládkův mlýn), Nový mlýn (Neumühle), Skalice u Hrochova Týnce (Skalice u Hrochova Týnce), Šilinkodol (Šilinkodol), Valchovský mlýn (Valchovský mlýn), Žampachův mlýn (Žampachův mlýn)


Okres Jičín (Bezirk Jitschin)

Obce, osady, samoty:
Na kopci (Na kopci), Pazderna (Pazderna), Rozkoš (Rozkoš), Samota (Einödhof), Skaříšov (Skarschischow), U Lísku (U Lísku)

Objekty:
Běcharský mlýn (Běcharský mlýn), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Bukvický vodní a větrný mlýn (Bukvický vodní a větrný mlýn), Chotečský mlýn (Chotečský mlýn), Cukrovar - Bašnice (Cukrovar - Bašnice), Čermánkův mlýn (Čermánkův mlýn), Doly německé - restaurace (Doly německé - restaurace), Eischnerův mlýn (Eischnerův mlýn), Filipin (Filipinenhof), kaple Nejsvětější Trojice - Bělá u Pecky (kaple Nejsvětější Trojice - Bělá u Pecky), Kaple sv. Jiří - Pustá Proseč (Kaple sv. Jiří - Pustá Proseč), Leštinský mlýn (Leschtiner Mühle), Na Sekyře (Na Sekyře), Nový židovský hřbitov - Hořice (Nový židovský hřbitov - Hořice), Obora - zámek (Obora - zámek), Paldusův mlýn (Paldusův mlýn), Sběř - železniční zastávka (Sběř - železniční zastávka), Skalní mlýn (Skalní mlýn), Šlejferna (Schleifermühle), Špíglák (Špíglák), Špíglův mlýn (Špíglův mlýn), Wágnerův mlýn (Wágnerův mlýn)


Okres Náchod (Bezirk Nachod)

Obce, osady, samoty:
Bůhdal (Bůhdal), Domkov (Domkov), Feldhöfel (Feldhöfel), Libná (Liebenau), Popluží (Vorwerk), Rozkoš (Rozkoš), Záboř (Saborsch), Záboř (Saborsch)

Objekty:
Baier Mühle (Baier Mühle), Baptistický kostel v Šonově (Baptistický kostel v Šonově), Crockermühle (Crockermühle), Dolní mlýn (Niedermühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dubenský dvůr (Dubenský dvůr), Forota (Forota), Hermsdorfmühle (Hermsdorfmühle), Horní mlýn (Horní mlýn), Křinický mlýn (Krimsmühle), Lachovský mlýn (Lachovský mlýn), Mittel Mühl (Mittel Mühl), Náhlovského mlýn (Náhlovského mlýn), Netušilův mlýn (Netušilův mlýn), Obermühl (Obermühl), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar statku kláštera benediktinů v Broumově (Pivovar statku kláštera benediktinů v Broumově), Pod Vrchem - Dolní mlýn (Bergmühle), Pod Vrchem - Horní mlýn (Holzmühle), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Pühmühle (Pühmühle), Ráj (Paradies), Richters Mühle ud Brettschneide (Richters Mühle), Vechtrovna č. 47 (Vechtrovna č. 47), Vechtrovna na Mýtě (Vechtrovna na Mýtě), Zdoňov (Merkelsdorf)


Okres Pardubice (Bezirk Pardubitz)

Obce, osady, samoty:
Blatník (Blatník), Blatníkovská Lhota (Blatníkovská Lhota), Mědenice (Medenitzmühle)

Objekty:
Chlumecká myslivna (Chlumecká myslivna), Jaroslavský mlýn (Jaroslavský mlýn), Jedousovský mlýn (Jedousovský mlýn), Luhy (Luhy), Oborecká hájovna (Oborecká hájovna), Pardubice-synagoga (Pardubitz-Synagoge), Pilský mlýn (Pilský mlýn), Prokešův mlýn (Prokešův mlýn), Prokop (Prokop), Tůnice (Tunitz), Vedralka (Vedralka)


Okres Rychnov nad Kněžnou (Bezirk Reichenau)

Obce, osady, samoty:
Anenská Huť (Annahütte), Benátky (Benatek), Kolava (Kohlhau), Mezina (Mezina), Pastviny (Hüttenberg), Sobina (Zobina), V Lukách (V Lukách)

Objekty:
Borovnice - zámek (Borovnice - zámek), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Froschmühle (Froschmühle), Jahodovský mlýn (Schnoebell Mühle), mlýn Potštejně (mlýn Potštejně), Papírna (Papiermühle), Poláčkův mlýn a pila (Poláčkův mlýn a pila), Prieslův mlýn (Priesl), Rašovice (Rašovice), Rübartschova chata s rozhlednou - Vrchmezí (Rübartschova chata s rozhlednou - Vrchmezí), Růženina Huť - Skuhrov nad Bělou (Růženina Huť - Skuhrov nad Bělou ), Schönwald Mühle (Schönwald Mühle), Továrna na kůže - Týniště nad Orlicí (Továrna na kůže - Týniště nad Orlicí), Vítenčův mlýn (Vítenčův mlýn), Vyhlídka dr. Valiny (Vyhlídka dr. Valiny), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Semily (Bezirk Semi)

Obce, osady, samoty:
Končiny (Končiny), Lhota na Vrších (Lhota na Vrších), Nouzov (Nausov), Podbradlec (Podbradlec), Prostřední Mísečky (Mittel-Schüsselbauden), Tříčský Kružský mlýn (Trzitscher mühle), U Spanilých (U Spanilých)

Objekty:
Bártlův mlýn (Bártlův mlýn), Bystrý mlýn (Bystrý mlýn), Fabianův mlýn (Fabianův mlýn), Frymlův mlýn (Frymlův mlýn), Harrachův mlýn (Harrachův mlýn), Jestřábí boudy (Jestřábí boudy), Jilemnice - Stará Kovárna (Jilemnice - Stará Kovárna), Matoušův mlýn (Matoušův mlýn), Mladkov (Mladkov), mlýn Na hrázi (mlýn Na hrázi), Picmanův mlýn (Picmanův mlýn), Syřenovský mlýn (Syřenovský mlýn), Zemánkův mlýn (Zemánkův mlýn)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Obce, osady, samoty:
Bedřichov (Friedrichsthal), Březinka (Březinka), Červená hospoda (Rothes Wirtshaus), Královec (Königsberg), Polsko (Polsko), Vodárna (Quellhütten)

Objekty:
Anger Mühle (Anger Mühle), Balda (Goldbrunn), Bělá nad Svitavou (Bělá nad Svitavou), Březovecký mlýn (Březovecký mlýn), Černý mlýn (Černý mlýn), Čistecký mlýn (Lautrbach mühle), Družstevní mlýn a pila (Družstevní mlýn a pila), Faltejskův mlýn (Faltejskův mlýn), Görlichmühle (Görlichmühle), Horní mlýn (Horní mlýn), Hvězda (Stern), Krausmühle (Krausmühle), Lamačův statek - rychta (Erbgericht), Leopoldinenhof (Leopoldinenhof), Litomyšl - Jan Vandas, továrna olejů a fermeže (Leitomischl), Litomyšl-synagoga (Leitomischl-Synagoge), Morašický mlýn (Morašický mlýn), Papiermühle (Papiermühle), Parní pila a elektrárna - Litomyšl (Parní pila a elektrárna - Litomyšl), Peter Mühle (Peter Mühle), Rachyňský mlýn (Rachyňský mlýn), Römermühle (Römermühle), Svitavy - Kostel sv. Floriána (Zwittau - St. Florians-Kirche), Svitavy-Lačnov - Kaple (Zwittau - Kapelle in Mährisch Lotschnau), Svitavy-Lány - sokolovna (Turnhalle Vierzighuben), Svitavy-synagoga (Zwittau-Synagoge), Wurschwahlmühle (Wurschwahlmühle), ZŠ Komenského náměstí (ZŠ Komenského náměstí)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Obce, osady, samoty:
Bystřice (Klinge), Debrné (Döberle), Hajnův dvůr (Hainhof), Kaiserstück (Kaiserstück), Kousky (Stückhäuser), Ovčárna (Schäferei), Radostné údolí (Freudenthal), Rote Höhe Häusel (Rote Höhe Häusel), Sklenářovice (Glasendorf), Sovinec (Eulenberg), Vernířovice (Wernsdorf)

Objekty:
Bidlermühle (Bidlermühle), Bouda prince Jindřicha (Prinz Heinrich Baude), Brendelmühle (Brendelmühle), Brusírna Dřeva (Holz Mühle), Chvaleč - nádraží (Chvaleč - nádraží), Česká bouda na Sněžce (Česká chata na Sněžce), Fiedlermühle (Fiedlermühle), Fohlmühle (Fohlmühle), Hammermühle (Hammermühle), Havlova bouda (Havelbaude), Kalousy (Kalaushof), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kaplička sv. Anny (Kaplička sv. Anny), Klínová Bouda (Keilbauden), Kovárna (Bergschmiede), Kudernatshův mlýn (Kudernatshův mlýn), Kuks - zámek (Kukus - schloss), Kunstmühle (Kunstmühle), Labská bouda (Labská bouda), Mohornův mlýn a pila (Mohornův mlýn a pila), Na Poště (Posthof), Niederöls Mühle (Niederöls Mühle), Nyklíčkův mlýn (Nyklíčkův mlýn), Obří bouda (Riesenbaude), Petrova bouda (Peters Baude), Prostřední Lánov - evangelický kostel (Mittel-Langenau - Evangelishekirche), Puschmühle (Puschmühle), Raimanmühle (Raimanmühle), Rennerova bouda (Rennerbaude), Rückermühle (Rückermühle), Rýchorský dvůr (Rehornvorwerk), Schubert Mühle und Säge (Schubert Mühle und Säge), Stachlův mlýn (Stachelmühle), Stachlův mlýn (Stachelmühle), Staffamühle (Staffamühle), Staffamühle (Staffamühle), Starý mlýn (Grundmühle), Suppichmühle (Suppichmühle), Teschner Mühle (Teschner Mühle), Thimmühel (Thimmühel), Trautenbacher Mühle ud Säge (Trautenbacher Mühle ud Säge), Wimmrův mlýn (Wimmermühle), Woskův mlýn (Woskův mlýn), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký vrch - Krkonošské podhůří (Zámecký vrch - Krkonošské podhůří), Židovská synagoga (Židovská synagoga)


Okres Ústí nad Orlicí (Bezirk Wildenschwert)

Obce, osady, samoty:
(Lichtenštejnova chata) - ke smazání ((Lichtenštejnova chata) - ke smazání), Kulina (Kohling), Na Šancích (Schanzen), Peklo (Hölle)

Objekty:
Choceň - strojnický závod Josefa Koláře (Chotzen), Felzmanmühle (Felzmanmühle), Hradecký mlýn (Hradeker Mühle), Králický Sněžník - rozhledna a chata (Glatzer Schneeberg - Aussichtsturm und Schutzhaus), Kuhnmühle (Kuhnmühle), Labičský mlýn (Labičský mlýn), Lusthaus (Lusthaus), Šušek (Šušek), Švábský mlýn (Švábský mlýn), Triebitzmühle (Triebitzmühle)


Okres Blansko (Bezirk Blanz)

Obce, osady, samoty:
Stavení (Stavení)

Objekty:
Hugova huť (Hugova huť), Jedovnice - pila a mlýn (Jedovnice - pila a mlýn), kaple sv. Josefa - Senetářov (kaple sv. Josefa - Senetářov), Masákův mlýn (Masákův mlýn), Mittelmühle (Mittelmühle), Oborská hájovna (Thiergarten Forsthaus), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Olešnice (Pivovar - Olešnice), Sedláčkův mlýn (Sedláčkův mlýn), Strojní mlýn (Strojní mlýn), Sumpfig Mühle (Sumpfig Mühle), Štěničkův mlýn (Biela Mühle)


Okres Brno-město (Bezirk Brünn-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Brno - dělnická kolonie Mezírka (Brno - dělnická kolonie Mezírka), Brno - kolonie Na Novém hřbitově (Brno - kolonie Na Novém hřbitově), Brno - kolonie v ulici Nezamyslova (Brno - kolonie v ulici Nezamyslova), Brno - nouzová kolonie "Na Rybníčku" (Brünn - Kolonie in der Teichgasse), Brno - Polní kolonie (Brünn - Kolonie in der Feldgasse), Bystrc - domky při žebětínské silnici (Bisterz), Dělnická kolonie u Komárova (Dělnická kolonie u Komárova), Kamenný mlýn (Steinmühl), Kolonie Úlehle (Brachfeldkolonie)

Objekty:
Neobrom, výroba fotografických papírů ( Neobrom, výroba fotografických papírů), Brno - Althanovský palác (Brno - Althanovský palác), Brno - cihelny při Bílé Hoře (Brno - cihelny při Bílé Hoře), Brno - Giecova továrna na spodium (Brno - Giecova továrna na spodium ), Brno - hotel Metropol (Brno - hotel Metropol), Brno - Juliánov (Brno - Juliánov), Brno - Polská škola (Polský templ), Brno - skladiště Vlhká (Brno - skladiště Vlhká), Brno - stará tržnice (Brünn - Markthalle), Brno - staré letiště (Flughafen Brünn), Brno - továrna na baterie (Brno - továrna na baterie), Brno - Vídeňská ulice (Brno - Vídeňská ulice), Brno - vojenská pekárna (Brno - vojenská pekárna), Brno - Židenice (Brno - Židenice), Brno - Židenice, Stará Osada (Brno - Židenice, Stará Osada), Brno-Nová synagoga (Brünn-Neuer Tempel), Brno-Velká synagoga (Brünn-Gross Tempel), Brodschkova cihelna (Brodschkova cihelna), Chrlice - Hostinec U Kiršů (Chirlitz), Cihelny na Úvoze (Cihelny na Úvoze), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Jehnice (Jehnitz), Kníničky - cihelna (Kníničky - cihelna), Kohnova cihelna (Kohnova cihelna), Komárovský mlýn (Komárovský mlýn), Komínský mlýn (Komínský mlýn), kostel sv. Floriána v Brně-Černovicích (kostel sv. Floriána v Brně-Černovicích), Královo Pole - cihelna (Královo Pole - cihelna), Královo Pole - továrna na nábytek (Královo Pole - továrna na nábytek), Německý dům (Deutsches Haus), Obřanská cihelna (Obřanská cihelna), Svratecký náhon (Svratecký náhon), U Prachárny - hostinec (U Prachárny - hostinec), U sedmi švábů (U sedmi švábů), Vlněna (Tkalcovská) (Vlněna (Tkalcovská) ), Výletní restaurace v údolí Svitavy (Výletní restaurace v údolí Svitavy), Zimní stadion Za Lužánkami (Zimní stadion Za Lužánkami)


Okres Brno-venkov (Bezirk Brünn-Provinz)

Obce, osady, samoty:
Kníničky (Klein Kinitz)

Objekty:
Babákův mlýn (Babákův mlýn), Bílovická cihelna (Bílovická cihelna), Chudčice (Chudčice), Hastrmánek (Hastrmánek), Horní mlýn (Horní mlýn), Karlův dvůr (Carlshof), Kavrdův mlýn (Kavrdův mlýn), Kraví hora - vyhlídkový altán (Kraví hora - vyhlídkový altán), Lažánky - kaolínový důl (Laschanko - Kaolinbergwerk), Mařín (Marienhof), Matouškův mlýn (Matouškův mlýn), Řícmanice (Řícmanice), Sokolnice - cukrovar (Sokolnitz), Starý hamr (Althammer), Šaratský dvůr (Šaratský dvůr), Telnice - Orlovna (Telnitz), Zastávka u Brna - důl Julius (Zastávka u Brna - důl Julius)


Okres Břeclav (Bezirk Lundenburg)

Obce, osady, samoty:
Katzelsdorfsky salet (Katzelsdorfer Salet), Mušov (Muschau)

Objekty:
Břeclav, kostel sv. Václava (Lundenburg), Hustopeče - kostel sv. Václava (Auspitz - Hl. Wenzels Kirche), Hustopeče - synagoga (Auspitz - Synagoge), Morkovský mlýn (Morkovský mlýn), Mušovský mlýn (Muschauermühle), Podivín - synagoga (Podivín - synagoga), U Vlčího Obrázku (Wolfsbildermühle)


Okres Zlín (Bezirk Zlin)

Obce, osady, samoty:
Ploština (Ploština), V Janůvkách (V Janůvkách), Vařákovy paseky (Vařákovy paseky)

Objekty:
Ambruzův mlýn (Ambruzův mlýn), Čadův mlýn (Čadův mlýn), Dobšův mlýn (Dobšův mlýn), Doubravický mlýn (Doubravický mlýn), Hájovna Sak (Hájovna Sak), Henrietin dvůr (Henriettyhof), Holešov letište (Holešov letište), Horákův mlýn (Horákův mlýn), Horní dvůr (Neuhof), Horní mlýn (Horní mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Jamský mlýn (Jamský mlýn), Luhačovice plovárna (Luhačovice plovárna), Miklův mlýn (Miklův mlýn), Podlipský mlýn (Podlipský mlýn), Podobětovský mlýn (Podobětovský mlýn), Sedlářův mlýn (Sedlářův mlýn), Seibertův mlýn (Seibertův mlýn), Zavrtálkův mlýn (Zavrtálkův mlýn), Zlín Masarykovy školy (Zlín Masarykovy školy), Zlín plovárna Baťák (Zlín plovárna Baťák)


Okres Hodonín (Bezirk Göding)

Objekty:
Bzenec - synagoga (Bisenz - Synagoge), Cukrovar - Hodonín (Cukrovar - Hodonín), Dambořice - synagoga (Dambořice - synagoga), Fischerův mlýn (Fischerův mlýn), Hodonín - Redlichova vila (Hodonín - Redlichova vila), Hodonín - Restaurace u Červených domků (Hodonín - Restaurace u Červených domků), Hodonín-synagoga (Göding-Synagoge), Kyjov-synagoga (Gaya-Synagoge), Moštěnický mlýn (Moštěnický mlýn), Na Hrázi (Na Hrázi), Radošov (Radošov), Sečkářův mlýn (Sečkářův mlýn), Švejcárna (Švejcárna), Trnovský mlýn (Trnovský mlýn)


Okres Jihlava (Bezirk Iglau)

Obce, osady, samoty:
Jezevčí (Dachsenbauer)

Objekty:
Borský mlýn (Borský mlýn), Červený mlýn (Rothe Mühle), Hellerův Ovčinec (Hellers Schäferei), Jezuitský mlýn (Jezuitský mlýn), Jihlava - Krecl (Iglau - Kretzel), Jihlava-synagoga (Iglau-Synagoge), Karlův zámeček (Karlswald), Klementův mlýn (Klementův mlýn), Luka nad Jihlavou - pivovar (Luka nad Jihlavou - pivovar), Michlův mlýn (Michlův mlýn), Mirošov - zámek (Mirschendorf), Nepraš (Nepraš), Nový mlýn (Nový mlýn), Nový mlýn (Neumühle), Odrážkův mlýn (Patrymühle), Pančavský dvůr (Pančavský dvůr), Pávovská myslivna (Pávovská myslivna), Plandry - zámek (Plandry - zámek), Továrna na boty - Jihlava (Továrna na boty - Jihlava)


Okres Kroměříž (Bezirk Kremsier)

Obce, osady, samoty:
Bajajka (Bajajka), Poruba (Poruba)

Objekty:
Cukrovar - Holešov-Všetuly (Cukrovar - Holešov-Všetuly), Dokoupilův mlýn (Dokoupilův mlýn), Honětický mlýn (Honětický mlýn), Jezírko (Jezírko), Kroměříž-synagoga (Kremsier-Synagoge), Lebedov (Lebedov), Mansko (Neuhof), Němčinek (Němčinek), Nový mlýn (Neumühle), Obora (Neuhof), Prachař (Prachař), Rákošnica (Rákošnica), Světlá (Světlá ), Švábsko (Švábsko), Terezín (Terezín)


Okres Prostějov (Bezirk Prossnitz)

Obce, osady, samoty:
Slaná (Slaná)

Objekty:
Cukrovar - Němčice nad Hanou (Cukrovar - Němčice nad Hanou), Döschnermühle (Döschnermühle), Hamerská pila (Hamerská pila), Hanácká sladovna - Prostějov (Hanácká sladovna - Prostějov), Kandia - zájezdní hostinec (Kandia - zájezdní hostinec), Klamův dvůr (Klamův dvůr), Kruhovský mlýn (Chruchowsky Mühle), Nový Dvůr (Neuhof), Ondráčkův mlýn (Ondráčkův mlýn), OP Prostějov (OP Prostějov), Ovčina (Ovčina), Velký Kosíř - rozhledna (Velký Kosíř - rozhledna)


Okres Třebíč (Bezirk Trebic)

Obce, osady, samoty:
Heřmanice (Herzmanitz), Lipňany (Lippian), Prachárna (Prachárna), Skryje (Skree)

Objekty:
Biskupice - zámek (Biskupice - zámek), Čermákův mlýn (Čermákův mlýn), Dalešický mlýn (Dalešický mlýn), Hájský dvůr (Hajekhof), Hartvíkovický mlýn (Hartvíkovický mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Hrad (Hrad), Hraniční mlýn (Grenzmühle), Hrotovský mlýn (Hrottowitzer Mühle), Jemnice - synagoga (Jamnitz - Synagoge), Jirkasův mlýn (Jirkasův mlýn), Koněšínský mlýn (Koněšínský mlýn), Kopyto (Kopyto), Loupalův mlýn (Loupalův mlýn), Moravské Budějovice-synagoga (Mährisch Budwitz-Synagoge), Roháčův mlýn (Roháčův mlýn), Skryjský mlýn (Skryjský mlýn), Slavětický mlýn (Slavětický mlýn), Stropešínský mlýn (Stropešínský mlýn), Třebenický mlýn (Třebenický mlýn), Zarážkův mlýn (Zarážkův mlýn)


Okres Uherské Hradiště (Bezirk Ungarisch Hradisch)

Obce, osady, samoty:
Pepčín (Pepčín), Uherský Brod - židovská čtvrť (Uherský Brod - židovská čtvrť)

Objekty:
Cihelna - Uherský Brod (Cihelna - Uherský Brod), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Nový Dvůr (Neuhof), Ordějov (Ordějov), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Uherský Brod - synagoga (Uherský Brod - synagoga), Uherský Ostroh-synagoga (Ungarisch Ostra-Synagoge), Vazovský mlýn (Vazovský mlýn), Velký Lopeník - rozhledna (Velký Lopeník - rozhledna), Vrchní mlýn (Vrchní mlýn)


Okres Vyškov (Bezirk Wischau)

Objekty:
Bučovice-synagoga (Butschowitz-Synagoge), Cukrovar - Slavkov u Brna (Cukrovar - Slavkov u Brna), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Drnovický cukrovar Offermann & Co. - Vyškov (Drnovický cukrovar Offermann & Co. - Vyškov), Horní mlýn (Horní mlýn), Kašparovský mlýn (Kašparovský mlýn), Kotáry (Kotáry), Kožušice mlýn (Kožušice mlýn), Medlovský Mlýn (Mödlauer Mühle), Nemojany - cihelna (Nemojany - cihelna), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Svárov (Svárov), U stříbrné kule - hostinec (Zur silbernen Kugel), U třech zajíců - hostinec (U třech zajíců), U Zlatého jelena (Zum Goldenen Hirschen), Úlehle (Úlehle), Větřáky (Větřáky)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Obce, osady, samoty:
Bítov (Vöttau), Křeslický mlýn (Grösingmühle)

Objekty:
Anenský dvůr (Annahof), Bergnička (Bergnermühle), Bohany (Helenenhof), Březovec (Březovec), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Červený dvůr (Frauen Hof), Devět mlýnů (Neunmühlen), Faltýskův mlýn (Faltýskův mlýn), Hájecký mlýn (Haikermühle), Jejkal (Jejkal), Kaple Svaté Trojice (Kaple Svaté Trojice), Komárkův mlýn (Komárkův mlýn), Křeslík (Grösing Hof), Lauerův mlýn (Lauerův mlýn), Libuňský mlýn (Loibingmühle), Novohrádecký mlýn (Neuhäuselmühle), Nový Dvůr (Neuhof), Paintnermühle (Paintnermühle), Synagoga - Jiřice u Miroslavi (Synagoga - Jiřice u Miroslavi), Trausnický mlýn (Trausnitzmühle), Znojmo - Mariánská kaple (Mariánská kaple ve Znojmě), Znojmo-synagoga (Znaim-Synagoge)


Okres Žďár nad Sázavou (Bezirk Saar)

Obce, osady, samoty:
Chudobín (Chudobín), Hamry (Eisenhammer), Korouhvice (Korowitz), Manův mlýn (Manův mlýn)

Objekty:
Benátský most (Benátský most), Čermákův mlýn (Čermákův mlýn), Fixův mlýn (Fixův mlýn), Frelichův mlýn (Frelichův mlýn), Hamrmýl (Hamrmýl), Hotel Bílý lev (Hotel Bílý lev), Jimramov - kaple sv. Matouše (Jimramov - kaple sv. Matouše), Kadovské železárny (Kadovské železárny), Kobzův mlýn (Kobzův mlýn), Koželužna - Velké Meziříčí (Koželužna - Velké Meziříčí), Křítkův mlýn (Křítkův mlýn), Marek (Marek), Mirošov - lihovar (Miroschau), Moučkův mlýn (Moučkův mlýn), Papírna (Papiermühle), Peklo (Peklo), Polákův mlýn (Polákův mlýn), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Svinkův mlýn (Svinkův mlýn), Svratka - tkalcovna Brück (Svratka - tkalcovna Brück), Velké Meziříčí - Malá synagoga (Velké Meziříčí - Malá synagoga), Vepří (Vepří), Vír - Úhlová stanice lanovky (Vír - Úhlová stanice lanovky), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zlatnice (Zlatnice)


Okres Bruntál (Bezirk Freudenthal)

Obce, osady, samoty:
Bělidlo (Bleiche), Dolní huť (Niederhütten), Hamry (Kupferhammer), Hodice (Hoditzhof), Hutě (Hütte), Hutov (Hutdörfel), Kašnice (Kaschnitzberg), Kraví hora (Kühberg), Malý Valštejn (Klein Wallstein), Medvědí Kout (Bärenwinkel), Nový Les (Neuwald), Ochsenbrumm (Ochsenbrumm), Rejchartice (Reigersdorf), Skřivánčí Pole (Lerchenfeld), Závsí (Hinterhäsel)

Objekty:
Adamův mlýn (Adamův mlýn), Auermühle (Auermühle), Bílčický mlýn (Heidenpiltscher Mühle), Bock Mühle (Bock Mühle), Breyer Mühle (Breyer Mühle), Česká Ves - katolický kostel Sv. Šimona a Judy (Neudörfel), Dětřichov - Lichtenštejnská pila (Dittersdorf – Liechteinische Dampsäge ), Dolní mlýn (Niedel Mühle), Dolní mlýn (Nieder Mühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dolní Povelice (Nieder Paulowitz), Geppersdorfer Mühle (Geppersdorfer Mühle), Gold Mühle (Gold Mühle), Greipel Mühle (Greipel Mühle), Grossen Mühle (Grossen Mühle), Hammer Vogt Mühle (Hammer Vogt Mühle), Heroldův mlýn (Heroldmühle), Holčovice - evangelický kostel (Hillersdorf - Evangelische - Lutherische kirche), Horní Krčma (Ober Kratschen), Hynčice (Heinzendorf), Kamenný Zejf (Steinseifenmühle), Kantormühle (Kantormühle), Kellermühle (Mittermühle), Klosův mlýn (Klos Mühle), Kobernský mlýn (Kawarner Mühle), Křížov - škola (Kreutz - Schule), Krommerův mlýn (Niedermühle), Lesní mlýn (Untere Buschmühle), Lesní mlýn (Buschmühle), Lovecký zámeček - Bruntál (Lovecký zámeček), Margareta (Margaretenmühle), Matějovický mlýn (Matzdorfer Mühle), Meier Mühle (Meier Mühle), Město Albrechtice- starý zámek (Stadt Olbersdorf), Mušlov (Muschelmühle), Nové Vrbno (Würben), Nový mlýn (Neumühle), Obecní mlýn (Gemeindemühle), Obere Mühle (Obere Mühle), Pelhřimovy - tvrz (Mahrisch Pilgersdorf), Petrovy Boudy (Petrovy Boudy), Praděd - rozhledna (Altvater - Habsburger Turm), Přádelna - Bruntál (Přádelna - Bruntál), Prostřední mlýn (Mittelmühle), Pürkaumühle (Pürkaumühle), Rešovský mlýn (Rešovský mlýn), Röhrichúv mlýn (Röhrichmühle), Roudenský mlýn (Rautenbergemühl), Rudolfova chata (Rudolfsheim), Rusínský mlýn (Rausenmühle), Schmalzmühle (Schmalzmühle), Svobodný dvůr (Freihof), Tüchert Mühle (Tüchert Mühle), Untere Mühle (Untere Mühle), Vogtův mlýn (Vogtmühle)


Okres Frýdek-Místek (Bezirk Friedek-Mistek)

Obce, osady, samoty:
Josefská ulice (Joseph-Gasse), Lhotská Louka (Lhotská Louka), Muroňka (Muroňka), Řečica (Řečica), Slavíč (Slavíč), Šance (Šance)

Objekty:
Dolní Domaslavice (Dolní Domaslavice), Dolní Líštná - zámek (Dolní Líštná - zámek), Dolní Soběšovice (Dolní Soběšovice), Frýdek-synagoga (Friedek-Synagoge), Horní Domaslavice (Horní Domaslavice), Horní Soběšovice (Horní Soběšovice), Landsbergerova přádelna (Landsbergerova přádelna), Masarykova chata na Bezkydu - rozhledna (Masarykova chata na Bezkydu - rozhledna), Místek-Czajánkova kasárna (Místek-Czajánkova kasárna), Prostřední Bludovice - zámek (Prostřední Bludovice - zámek), Víceúčelová hala - Frýdek-Místek (Víceúčelová hala - Frýdek-Místek), Zurovecký mlýn (Zurowecmühle)


Okres Karviná (Bezirk Karwin)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), Kašpárkovice (Kašpárkovice), Kateřina (Katharein), Podjedlí (Podjedlí), Solca (Solca), Solecký Dvůr (Solzerhof), Stávky (Stávky)

Objekty:
Bachrach Mühle (Bachrach Mühle), Červín (Červín), Darkovský dvůr (Neuhof), Dolní mlýn (Untere Mühle), Důl Hohenegger (Důl Hohenegger), Jindřichův dvůr (Heinrichs Hof), Karviná starý zámek (Karviná starý zámek), Karviná-nový zámek (Karviná-nový zámek), Karvinná (Karwin), Karvinná - nádraží (St. Karwin - Bahnhof), Karvinná - radnice (Karwin - Rathaus), Karvinná - úzkorozchodné tramvaje (Karwin - Schmalspur-Bahnen), Karvinský pivovar (Karwin Bräuhaus - Browar), Nový Dvůr (Neuhof), Orlová - zámek (Orlová - zámek), Pilar (Pilarhof), Pilarův mlýn (Pilar Mühle), Prostřední Suchá - zámek (Prostřední Suchá - zámek), Ráj (Ráj), Restaurace Sznapka (Restaurace Sznapka), Stanislavice - zámek (Stanislavice - zámek), Starý Bohumín - Zámek (Oderberg), Stonava - zámek (Stonava - zámek), Těrlicko - kostel sv. Trojice (Těrlicko - kostel sv. Trojice)


Okres Nový Jičín (Bezirk Neutitschein)

Obce, osady, samoty:
Palačovská Keř (Palačovská Keř), Tošovický Mlýn (Taschendorfer Mühle)

Objekty:
Albrechtičky - železniční zastávka (Albrechtičky - železniční zastávka), Blücherův dvůr (Blücherhof), Blücherův mlýn (Blüchermühle), Bumbalova továrna - Frenštát pod Radhoštěm (Bumbalova továrna - Frenštát pod Radhoštěm), Dvorský mlýn (Dvorský mlýn), Haikův mlýn (Haikemühle), Heitelmühle mit Sägewerke (Heitelmühle mit Sägewerke), Húby (Hubenhof), Karlov (Karlshof), Kaspermühle (Kaspermühle), Kateřinice - zámek (Kateřinice - zámek), Lederwalke (Lederwalke), Malý Hájkův mlýn (Klein Haikamühle), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Oderský mlýn (Oderský mlýn), Odry (Odrau), Odry - stará radnice (Odry - stará radnice), Panský mlýn (Panský mlýn), Suchdol - Evangelický (toleranční) kostel (Zauchenthal - Evangelische Kirche ), Tabačka - Nový Jičín (Tabačka - Nový Jičín), Továrna na klobouky - Nový Jičín (Továrna na klobouky - Nový Jičín), Valcha (Tuchwalke), Valchovna (Tuchwalkmühle)


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Obce, osady, samoty:
Barnov (Bernhau), Bělá (Seibersdorf), Bělidlo (Bělidlo), Bleiss (Bleiss), Čermná (Gross Dittersdorf), Eliščiná (Liselsberg), Heřmánky (Hermsdorf), Hühnerberg (Hühnerberg), Janovický Dvůr (Volárna) (Janowitzerhof), Javoříčko (Javoříčko), Jestřabí (Habicht), Keprtovice (Geppertsau), Kyjanice (Kianitz), Lerchenfeld (Lerchenfeld), Milovany (Milbes), Nepřívaz (Epperswagen), Nová Ves nad Odrou (Neueigen), Nové Oldřůvky (Neudorf), Olejovice (Ölstadtl), Pivovarský kopec (Bräuerberg), Popelný kout (Ascherwinkel), Ranošov (Prusinowitz), Rudoltovice (Rudelzau), Sklárna (Glashütte), Smilov (Schmeil), Soví Kámen (Uhustein), Staré Rudoltovice (Alt Rudezlau), Varhošť (Haslicht), Velká Střelná (Gross Waltersdorf), Vojnovice (Kriegsdorf), Zadní Zlatná (Zadní Zlatná), Zigartice (Siegertsau)

Objekty:
Adolf Heikorn, výroba octa - Olomouc (Adolf Heikorn, výroba octa - Olomouc), Arnoltice - kostel (Arnsdorf - kirche), Barnovský mlýn (Bernhauer Mühle), Bleissmühle (Bleissmühle), Cukrovar - Uničov (Cukrovar - Uničov), Čermenský mlýn (Dittersdorfer Mühle), Dolní mlýn (Niedermühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Dorfgrund Mühle (Dorfgrund Mühle), Dorfmühle (Dorfmühle), Drexlerova pila (Drexlerova pila), Dvorský mlýn (Hofermühle), Hermes Mühle (Hermes Mühle), Horní mlýn (Obermühle), Kožušany - zámek (Kožušany - zámek), Lazský mlýn (Lasenmühle), Loděnický mlýn (Lodenitzermühle), Magdalenský mlýn (Makelmühle), Majetínská hájovna (Majetínská hájovna), Moravský Beroun - několik domů na náměstí (Moravský Beroun - několik domů na náměstí), Nivský mlýn (Aumühle), Novooldřůvský mlýn (Neudorfelmühle), Novoveský mlýn (Neueigner Mühle), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Olejovický mlýn (Ölstadtmühle), Olomouc - domy u Sv. Mořice (Olomouc - domy u Sv. Mořice), Olomouc - mrazírny (Olomouc - mrazírny), Olomouc - vojenské letiště (Olomouc - vojenské letiště), Olomouc-synagoga (Olmütz-Synagoge), Panský mlýn (Panský mlýn), Puschmühle (Puschmühle), Richtersmühle (Richtersmühle), Rudelzauermühle (Rudelzauermühle), Schindel Mühle (Schindel Mühle), Schnecken Mühle (Schnecken Mühle), Slavkovský mlýn (Schlockepmühle), Stampfgrund (Stampfgrund), Starý mlýn (Altemühle), Těšetický mlýn (Těšetický mlýn), U zeleného kříže (Beim grünen Kreuz), Valcha (Walkmühle), Varhošťský mlýn (Haslichtmühle), Velkostřelenský mlýn (Gross-Walterdorfer Mühle), Zigartický mlýn (Siegertsau Mühle)


Okres Opava (Bezirk Troppau)

Obce, osady, samoty:
Březí (Birkenhütten), Landerovec (Landerovec), Linderačka (Linderačka), Na Haldě (Überschall), Nové Oldřůvky (Neudorf), Vlčí Důl (Wofsgrund), Výhoda (Výhoda)

Objekty:
Batschmühle (Batschmühle), Blažejův mlýn (Blažejův mlýn), Boží Muka (Armenruh), Bukovina (Bukovina), Chuchelský mlýn (Chuchelský mlýn), Čermenský mlýn (Tschirmer - Mühle), Červený mlýn (Rothemühle), Dobroslavice - zámek (Dobroslavice - zámek), Dolní mlýn (Niedermühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Niedermühle), Domácí mlýn (Hause Mühle), Domoradovický mlýn (Damadrauermühle), Držkovický mlýn (Držkovický mlýn), Dvořisko (Am Bau), Frajhuby (Freihuben), Greipelmühle (Greipelmühle), Grittnerův mlýn (Grittner Mühle), Hanzlův mlýn (Hanselmühle), Hlavnický mlýn (Glomnitzer Mühle), Hořejší Kunčice - kostel (Kunzendorf), Johnmühle (Johnmühle), Kaltenseifen mühle (Kaltenseifen mühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Komárovský mlýn (Komerauer Mühle), Kouty (Kütten), Kozíček (Kozíček), Kristianův mlýn (Kristianův mlýn), Mikolajský mlýn a pila (Niklowitz Brettmühle), Milíře (Kohlenbaude), Mušálkův mlýn (Mušálkův mlýn), Na Kamenné (Na Kamenné), Na Stránce (Papier Mühle), Nieder Mühle (Nieder Mühle), Nové Lublice (Neu Lublitz), Obere Mühle (Obere Mühle), Opava - synagoga (Opava - synagoga), Panský mlýn (Panský mlýn), Plachčikův mlýn (Plachčikův mlýn), Podkostelní mlýn (Podkostelní mlýn), Podlesí - kostel sv. Mikuláše (Podlesí - kostel sv. Mikuláše), Prachovník (Pulver Mühle), Pusté Jakartice - zámek (Pusté Jakartice - zámek), Řehůlkův mlýn (Gränzmühle), Rozsochacký mlýn (Rosohatzermühle), Seidlerův mlýn (Seidlerův mlýn), Starooldřůvský mlýn (Altendorfer Mühle), Šindelkův mlýn (Šindelkův mlýn), Šratnov (Schratten Hof), Štítina (Štítina), Šustka (Šustka), Třebomský mlýn (Třebomský mlýn), Valcha (Walke), Vendelín (Wendelinhof), Větřkovický mlýn (Dittersdorfer Mühle,), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zossenmühle (Zossenmühle)


Okres Ostrava-město (Bezirk Ostrau-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Horní dvůr (Oberhof), Oderské Jámy (Oderské Jámy), Švrkl (Švrkl)

Objekty:
Bartovice - zámek (Bartovice - zámek), cirkus Beskyd-Mor.Ostrava (cirkus Beskyd-Mor.Ostrava), Drexlerův mlýn (Drexlermühle), Důl Šalamoun (Důl Šalamoun), Kameňák (Neuwiesen), Karlovec (Karlovec), Lipinský mlýn (Lippiner Mühle), Malkovec (Malkovec), Německý dům (Německý dům), Ostrava - ortodoxní synagoga (Ostrava - ortodoxní synagoga), Ostrava hlavní nádraží (Mährisch Ostrau Hbf.), Ostrava hlavní synanoga (Mährisch-Ostrau Haupttempel.), Ostrava Přívoz - synagoga (Ostrava Přívoz - synagoga), Ostrava Vítkovice - synagoga (Ostrava Vítkovice - synagoga), Radvanice (Radvanice), Strnadův mlýn (Strnadův mlýn), Továrna na výrobu sody - Ostrava-Hrušov (Továrna na výrobu sody - Ostrava-Hrušov), Třebovice zámek (Třebovice zámek), Vrbový mlýn (Vrbový mlýn), Waldmühle (Waldmühle), Zbyslavický mlýn a pila (Zbislawitzer Sägewerk)


Okres Přerov (Bezirk Prerov)

Obce, osady, samoty:
Bělidlo (Bleiche), Símře (Símře)

Objekty:
Cukrovar - Kojetín (Cukrovar - Kojetín), Erbhaus (Erbhaus), Gabrielka (Gabrielka), Klichovský mlýn (Klichovský mlýn), Křivá (Křivá), Ludvíkov (Ludvíkov), Pivovar - Říkovice (Pivovar - Říkovice), Přerov - Komuna (Prerau - Komuna), Tovačov - synagoga (Tovačov - synagoga), Váňův mlýn (Váňův mlýn), Viklice (Viklice), Vrbovec (Vrbovec), Záhatí (Záhatí)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Obce, osady, samoty:
Bída (Jammerthal), Cibulka (Cibulkenfeld), Josefová (Neu Josefsthal), Kameničný (Steinbach), Lesní Mlýn (Buschmühle), Na Kristenově (Kristenfeld), Rehfeld (Rehfeld), Svobodín (Freiheitsberg), Štolnava (Stollenhau), U Hejla (U Hejla), Valbeřice (Walbergsdorf), Zadní Alojzov (Hinter Aloisdorf), Zaječí (Hasendörfel)

Objekty:
Alfrédova chata (Alfredhütte), Bohdíkov - dolní vápenka (Märzdorf), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Englův mlýn (Englův mlýn), Hanušovice - pila (Dampfbrettsäge Hannsdorf), Hanušovický mlýn (Hannsdorf Mühle), Keppertův mlýn (Keppertmühle), Kolb Mühle (Kolb Mühle), Na Ucháči (Am Ohrenberg), Nemilka (Nemilka), Papírna - Vernířovice (Papiermühle), Paschmühle (Paschmühle), Pustek (Pustek), Sejpský mlýn (Seifenmühle), Skřítek (Hotel Berggeist), Staré město - dům čp. 22 a čerpací stanice (Mährisch Altstadt), Šiškový mlýn (Zapfenmühle), Vřesová studánka - chata (Heidebrünnl - hütte), Vřesová studánka - kostel (Heidebrünnl - kirche), Wandermühle (Wandermühle), Žďárská hospoda (Brandwirthshaus)


Okres Vsetín (Bezirk Vsetin)

Obce, osady, samoty:
Bukeryše (Bukeryše), Jahodné (Jahodné), Srny (Srny), Svéradov (Svéradov)

Objekty:
Juřičkův mlýn (Juřičkův mlýn), Kladerubský mlýn (Kladerubský mlýn), Kubíčkova hájenka (Kubíčkova hájenka), Orlův mlýn (Orlův mlýn), Synagoga - Krásno nad Bečvou (Synagoga - Krásno nad Bečvou)


Okres Jeseník (Bezirk Freiwaldau)

Obce, osady, samoty:
Andělské Žleby (Engelsthal), Annín (Annaberg), Gotartovice (Gotthardsdorf), Hraničky (Gränzdorf), Hraničná (Gränzgrund), Hřibová (Pilzberg), Johanka (Johannaburg), Kamenné (Steingrund), Karlov (Karlshof), Pavlínka (Pavlinaburg), Růženec (Rosenkranz), Weinhaus (Weinhaus), Zajatecký tábor a lesní ruský hřbitov (Zajatecký tábor a lesní ruský hřbitov), Zastávka (Stillstand)

Objekty:
Borůvková (Heidelkoppe), Brandlův mlýn (Brandelmühle), Brett Mühle (Brett Mühle), Hamrová - pila (Hammergrundmühle), Horní Heřmanice - zámek (Ober Hermsdorf), Hundorf (Hundorf), Medvědí bouda - zajatecký tábor (Barlochbaude), Na Vyhlídce (Gucke), Ondřejovice - zámek (Endersdorf), Pohlova Pila (Pohlebrettsäge), Raušbach (Rauschbach), Raušbach (Rauschbach), Salisovský mlýn (Salismühle), Wurzlův mlýn (Würzelmühle)


Okres Nespecifikováno (Bezirk Nicht spezifizieren)

Obce, osady, samoty:
Harty (Harty), Popelní Domky (Ascherhäusl), Smolno (Smolna), Sušice - skokanský můstek na Svatoboru (Sušice - skokanský můstek na Svatoboru)

Objekty:
Chata u Černého jezera (Restauration am schwarzen See), Dům čp.9 (Dům čp.9), Jablonec - hamr (Ogfolderhaid - Hammermühle), Juránkova chata na Svarohu (Juránkova chata na Svarohu), Nová Ves - kostel Sv. Linharta (Neudorf - Kirche St. Leonhard), Silnice - hájovna (Landstrassen - Hegerhaus), Strojírna a slévárna - Klatovy (Strojírna a slévárna - Klatovy), Textilka - Česká Třebová (Textilka - Česká Třebová), xxx (xxx), Zadní Jetřichovice (Hinterdittersbach)






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist