PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
[Jan Novák 4.2.2009] 
Švýcarský dům  (Schweizerhaus)

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   (správní obec: Šluknov)
Okres: Děčín
Důvod zániku: Postupně vysídleno po 1945 -
Období zániku: 1945-1950
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.99350 14.48228 Z www.mapy.cz Jan Novák 4.2.2009  

 Historie a jiné články
Krátce  [Milan Gruber Bouška 30.3.2016]
Švýcarský dům, tzv. „Schweizerhaus“ stál v místě někdejšího odpočívadla na Rumburské ulici („pod Řízkem“) mezi Šluknovem a Valdekem a zahrnoval obrovský komplex mnoha budov, restaurace, tančírny, venkovního posezení, ubytování, alpské zahrady atd. Výletní a zábavní restaurace byla postavena někdy koncem 19. století (možná v 80. letech). Restaurace měla svou oboru (Tiergarten) a někdy okolo roku 1908 byla přistavěna i zoo a ptačí dům. Bohužel o této zoo neexistují žádné informace, jen jedna reklama přes třetinu stránky z Knihy adres z roku 1908, kde je krom jiného napsáno "Neuer Tierpark mit Vogelhaus" (nová zoo s ptačím domem). Zoo zanikla ... [více]

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


Poloha hostince Švýcarský dům. [Eduard Steun 16.11.2009 00:22] | Reagovat
Tento překrásný a malebný objekt stával na levé straně při silnici vedoucí ze Šluknova na Valdek a Rumburk,asi 250-300m za odbočkou do Království,naproti dosti vzdálené železniční zastávce Karlovo Údolí (dnes Šluknov Údolí).Na místě rozbořeného a se zemí srovnaného hostince,bylo pak zřízeno odpočivadlo (parkoviště) pro motoristy,které bylo také docela výhodné.Bohužel,ale na parkoviště byla pak odstavována různá ukradená vozidla,na parkoviště se sjížděli různí podezřelí živlové,byl tam věčně nepořádek a tak jej město Šluknov zavezlo hromadami hlíny,kamení a suti.Dnes je to jedno z nejméně vzhledných míst,část zarůstá lesíkem a zbytek pokrývají kopřivy,bodláčí a jiné plevely.V době své působnosti to ovšem býval jeden z nejnavštěvovanějších hostinců ve šluknovském výběžku,už pro svoji polohu u frekventované silnice,krásný výhled do Karlova údolí a na Šluknov a také pro nádheru své vlastní stavby.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 20 do následujícího políčka:

   


Processing time: 111 msec.
IP address = 44.222.218.145
desktop version