PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
[Zdeněk Pechar 1.10.2009] 
Rajský mlýn  (Paradeismühle)   také: Parteis Mühle, U Michálka,

Kategorie: Mlýn   (správní obec: Hvožďany)
Okres: Domažlice
Důvod zániku: Postupně vysídleno po 1945 -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  49.50008 12.75844 GPS-původní katastr Zdeněk Pechar 1.10.2009  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky
Žádný záznam

 Ostatní
Žádný záznam

 Odkazy
Vodní mlýny - Historie mlýna a další podrobnosti...

Komentáře a upřesňující informace k místu


Rajský mlýn: Místo s pachem smrti! [Pavel Matas 22.5.2018 07:39] | Reagovat
Zdánlivě obyčejný mlýn se nachází na říčce Ostružná mezi Čachrovem a Velharticemi. Zvláštní je tím, že lze podle svědectví lidí v jeho blízkosti pociťovat silnou negativní energii. A není divu, jen málo míst má totiž krvavější historii…
Došlo k tomu jednoho únorového dne roku 1925. Mlynář Martin Majdl vyrazil se svou ženou a sestrou do nedalekého kostela na bohoslužbu. Ve mlýně zůstal pouze mladý čeledín a mlynářova stará matka, která se starala o několikaměsíčního vnuka. O několik desítek minut později přichází do mlýna jistý Bedřich Krása. Má sekyru v ruce a chce jediné – zabíjet.
Násilník se sekyrou připraví toho osudného dne o život tři nevinné lidi.
Krása nebyl žádný svatoušek. Jednalo se o mnohokrát trestaného zloděje a násilníka, který toho dne vraždil chladnokrevně a zcela bez výčitek svědomí. Nejprve zabil starou ženu, pak batole a nakonec si počkal na čeledína, který uslyšel hluk a šel se podívat, co se děje. Po hrůzném činu Krása sebere všechny peníze a nějaké oblečení, pak mlýn opouští.
Když se mlynář s rodinou vrátí z bohoslužby, nemůže ani popadnout dech, když před sebou vidí ten masakr. Zatímco jeho žena zoufale a marně bojuje o vyhasínající mladé životy, Krása si za ukradené peníze užívá prostitutek a alkoholu. Za dvacet dní je ovšem zatčen a uvězněn.
Prokletí obyvatel mlýna tím však neskončilo. V roce 1953 se oběsil sám mlynář, kterému se pracovně nedařilo (vzal si život ve stodole, kde spáchal v roce 1906 sebevraždu také jeho otec Jan) a v roce 1975 bylo nalezeno i tělo jeho ženy, která měla podle všeho psychické problémy z prožitých hrůz a rovněž spáchala sebevraždu.
Není proto divu, že místo doslova přetéká negativní energií a že zde údajně straší.
Re: Rajský mlýn: Místo s pachem smrti! [Vít Adamec 16.11.2021 19:30] | Reagovat
Na GPS pozici uvedené u tohoto objektu lze skutečně (na Domažlicku) dohledat stavební zbytky (náhon, objekt vantroků...) Rajského mlýna (viz https://ags.cuzk.cz/archiv/). Bylo by dobré věc opravit - buď opravit souřadnice a "přehodit" stávající text s fotografií někam na Klatovsko nebo ten text a foto vymazat a ponechat místo pro doplnění relevantních údajů a odpovídající fotodokumentace.
Re: Rajský mlýn: Místo s pachem smrti! [Pavel Matas 17.11.2021 21:12] | Reagovat
Můj článek sem opravdu nepatří. Založeno nové místo Rajský mlýn Rajské v okrese Klatovy a text tamtéž přenesen. Bohužel zde původní text neumím smazat, možnost smazání tam chybí.
Zánik [Pavel Matas 22.5.2018 07:42] | Reagovat
Budovy zbořeny cca 2015.
Re: Zánik [Zdeněk Pechar 25.5.2018 09:31] | Reagovat
Vámi uvedený text k tomuto mlýnu nepatří! Patří k mlýnu který je sice také zničen ale na těchto stránkách zatím není založen. Tyto mlýny jsou od sebe vzdáleny okolo 100 kilometrů. Děkuji za nápravu.
Re: Re: Zánik [Pavel Matas 27.5.2018 09:37] | Reagovat
Souhlasím. Ovšem na netu jsem nenašel jedinou zmínku o Rajském Mlýně na Domažlicku, který uvádíte vy. Proti tomu na dotaz "Rajský Mlýn" Google "vyplivne" spoustu informací o Rajském Mlýnu na Klatovsku. Nejde o nějaké nedorozumění?
Re: Re: Re: Zánik [Zdeněk Pechar 28.5.2018 23:03] | Reagovat
Nestačím se divit že google, je pro vás směrodatný zdroj informací. Existují i historické mapy, kroniky, katastry, matriky a mnoho dalších relevantních zdrojů informací. A tam byste tento zaniklý mlýn na Domažlicku našel. Pak bych prosil kvůli autorským právům uvádět zdroj informací. Zde na těchto stránkách je to vlastně povinnost. Přidám vám jeden odkaz. http://www.inventare.cz/pdf/soap-do/soap-do_ap0437_01580_ao-hvozdany.pdf
Re: Re: Re: Re: Zánik [Pavel Matas 17.11.2021 21:14] | Reagovat
Vážený pane, on je i na Googlu. Jen jsem musel vložit správná hesla pro hledání.
Rajsky mlyn [Jaromir Montana 7.6.2021 22:30] | Reagovat
Psat takovehle blbosti o miste, kde staval Rajsky mlyn je opravdu ukazkou velke nevedomosti a hlupactvi. Nemam nic o psani historii. Ale kdyz pisete lzi o soucasnosti je to spise trapne. Na miste, kde staval Rajsky mlyn nikdy zadna negativni energie nebyla a strasi predevsim nekomu v hlave. Toto misto je pozehnano velkymi mistry a mudrci Tibetu a mnoho let se na tomto miste praktikuje duchovni moudrost a joga. Diky tomu se naopak zvysuje pozitivni energie, nebot je zalozena na necem skutecnem jako je prava laska, soucit, svoboda a moudrost. Toto misto uz vylecilo mnoho lidskych bytosti a clovek zde zije v souladu harmonie s prirodou a zviraty. Prestante psat blbosti, nebot tim zpusobujete pouze utrpeni lidskym bytostem, kteri jsou stejne hloupy jako ti ,co pisi o Rajskem mlyne negace. Jediny kdo muze psat pravdu o Rajskym mlyne je pouze majitel objektu a clovek, ktery tam zije .
Re: Rajsky mlyn [Pavel Matas 17.11.2021 21:09] | Reagovat
Nejen nevědomý, ale hlavně neslušný hlupák jste vy. Jsem přístupný jakékoli diskuzi s inteligentním člověkem, ovšem vaše IQ tykve mi v diskuzi s vámi brání. Sbohem.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 62 do následujícího políčka:

   


Processing time: 94 msec.
IP address = 44.200.27.215
desktop version