PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
Okolí:
Cihelny 0.0km
Jägerhaus 0.5km
Vlčí Prameny 0.7km
Penzion Annaberg 1.2km
Lipová 1.3km
Jáchym 1.4km
Schindler Mühle 1.5km
Herrnmühle 1.7km
Hostinec u Modré Hvězdy 1.9km
Liščí 2.0km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
Lesní Zámeček  (Waldschlössel)   také: Waldschlößchen

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   (správní obec: Lobendava)
Okres: Děčín
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  51.01583 14.34333 součadnice byly odvozeny z mapy. Milan Gruber Bouška 9.2.2009  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


Císarské otisky [Milan Gruber Bouška 9.2.2009 20:22] | Reagovat
Na nich nic neni asi to ještě nestálo, ani na Anennském vrchu neni po kaply a křížové cestě ani památky. Jak napsal pan Pechar(děkuji) v komentáři k sousednímu místu "Cihelny" hostinec patřil k obci Lobendava a tak jsem vložil nový objekt.
Ještě jedna mapa [Jan Novák 10.2.2009 15:14] | Reagovat
Přidal jsem ještě mapu z webu mapy.1188.cz. Černě je současná katastrální mapa, červeně bývalý pozemkový katastr. Na tom je objekt zámečku a jeho umístění jasné. Bývalý katastr je velice šikovná pomůcka, bohužel zatím asi není tato vrstva dostupná na celém území.
Lesní zámeček [Eduard Steun 15.11.2009 19:25] | Reagovat
Jedeme-li po silnici z Lipové u Šluknova do Lobendavy,asi 1 km za Lipovou stával u této silnice Lesní zámeček,v německém jazyce Waldschlösschen.Byl to komlex čtyř stavení v tzv.švýcarském stylu.Hlavní budova byla na pravé straně silnice a o kus dál v louce stávalo hospodářské stavení,nejspíše stodola.Naproti hlavní budově,ve které byla výletní restaurace,stávala další obytná budova a o kus dále větší dřevník.Vůbec se ale nejednalo o zámeček,byl to statek,kterému se podle honosného vzhledu,pouze zámeček říkalo.Jediným pozůstatkem je přestárlý strom po pravé straně silnice v mírné levotočivé zatáčce.Informace jsem získal od starousedlíků a rodáků z Lipové,pana Oskara Dittricha staršího i mladšího.
Německý název a vznik objektu. [Eduard Steuns 15.11.2009 20:20] | Reagovat
Lesní zámeček vznikl s největší pravděpodobností ve 2.polovině 19.stol.na místě bývalé chalupy,kterou pak její majitel přestavěl.Objekt zaniknul záhy po roce 1946.Jak jsem se již zmínil v předchozím komentáři,německy se nazýval Waldschlößchen a nikoliv jak je zde uváděno Waldschlössel.Také mapa šluknovského okresu z přelomu 19.a 20.století,kterou vlastním,popisuje objekt jako Waldschlösschen.
Hájovna [Eva Malá 9.8.2010 00:28] | Reagovat
Dobrý den, omlouvám se, ale mám spíše dotaz než upřesnění. Nedaleko od místa Lesního zámečku stávala hájovna (Jagerhaus), ze které jsou nyní jen rozvaliny. V Lipovské kronice jsem se však dočetla o hájovně, která se nacházela uprostřed lesů a byla nedaleko jednoho z Lipovských rybníků. Polohou uváděné místo odpovídá severněji od této hájovny. Dle císařských otisků se skutečně ve výběžku Liovského panství nacházela další stavba a nedaleko rybník. Nevíte o této zajímavé stavbě něco? Když už se pohybuji v této lokalitě, tak východně od známé hájovny se nacházel rybářský domek. V jednom místě je zachovaný čtvrtkruh z jakoby zídky nedaleko jednoho z rybníků cca na úrovni hájovny. Stával domek v těchto místech nebo to bylo jen místo pro křížek, který je patrný z 3. vojenského mapování v těchto místech? jedná se pak o křížek označovaný jako Korunovace Marie, který se měl nacházet mezi rybníky a zámkem. Podle 3. vojenského mapování se za zámkem v místě lomu aleje na západ nacházela budova, co to bylo?
Budu Vám všem moc vděčná za jakoukoliv odpověď. Eva Malá
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 80 do následujícího políčka:

   


Processing time: 101 msec.
IP address = 44.192.20.240
desktop version