PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
[Petr Bauer 17.10.2006] 
Mlýn U Dvořáků  (Röllermühle)

Kategorie: Mlýn   
Okres: Karlovy Vary
Důvod zániku: Postupně vysídleno po 1945 -
Období zániku: Postupně po 1945
Současný stav: Zničena zcela - Zbyly výrazné zříceniny v údolí mezi Dřevohryzy a Dobrou vodou.

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  49.98036 12.95486 odvozeno z mapy Petr Bauer 17.10.2006  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní
Žádný záznam


Komentáře a upřesňující informace k místu


vlastní průzkum [Jaroslav Hušek 8.8.2007 12:23] | Reagovat
V poslední době jsem objekt bývalého mlýnu několikrát navštívil. Je ve stále horším stavu. Pozemek je zarostlý a tak jsem jej procházel vyzbrojen holí jako po minovém poli. Bodal jsem holí před sebe a vyplatilo se. Místy jsou nějaké prohlubně, snad sklepy ap. Je to velice nebezpečné místo. Zjistil jsem také majitele, jsou to manželé JUDr. Jan a Marta Kučerovy, ul. J.Seiferta č. 806, Kladno Švermov. Napsal jsem jim, že bych rád pozemek získal - do nájmu nebo ke koupi. Dostal jsem odpověď, že to není v dohledné době možné. Závěr ?? I dnešní majitelé se podílejí na efektivně na devastaci. Jaroslav Hušek
Re: vlastní průzkum [Luděk 14.2.2009 22:58] | Reagovat
Věděl bych o poměrně zachovalém mlýnu ke koupi u Kralovic !
Příslušnost [Zdeněk Pechar 4.1.2008 21:45] | Reagovat
Mlýn patřil pod obec Dřevohryzy
Mlýn na Telecím potoce [Vaclav Kubovec 31.8.2008 19:25] | Reagovat
Poproudu potoka pod mlýnem U Dvořáků , na místě kde se protíná potok s lesní cestou z Dobré Vody do Vidžína byly v roce 1965 zbytky zdí mlýna,jméno neznám.Jak se mlýn jmenoval? Možná by to věděl někdo z Vidžína.Žil tam v té době hajný pan Holčik, asi Němec co nešel do odsunu.
Re: Mlýn na Telecím potoce [Zdeněk Pechar 1.9.2008 00:05] | Reagovat
Pravděpodobně to byl Nový mlýn, celé se to jmenovalo Novomlýnské chalupy. Z nich mlýn a jedna chalupa patřili pod Dobrou Vodu a zbytek pod Vidžín. Ale podle jména by to musel být Holčikův mlýn.(Holčikovské chalupy). V té době, někdy ovšem majitele z chalupy vystěhovali a nechali ho bydlet o pár kilometrů dál.
Re: Re: Mlýn na Telecím potoce [Jan Šneberk 31.12.2018 16:34] | Reagovat
Jako malej jsem jezdil do Vidžína na pionýrské tábory a na pana Holčíka si pamatuji. Moje mami se s ním nějak znala a byli jsme u něj i na návštěvě. Byl to moc hodný pán. Byl to Němec co nešel do odsunu. Naposledy jsem ho viděl někdy v zimě roku 89 tuším.
Re: Mlýn na Telecím potoce [b.zahradnice@seznam.cz 29.4.2018 22:45] | Reagovat
Naše rodina v mlýně bydlela do roku 1955, možná i o rok déle, bylo mi 8 roků a moc o celé historii nevím. Pokud znáte jakékoliv podrobnosti, napište. Dvořáková
Děkuji za informaci.- Ještě několik slov k Novému Dvoru. [Vaclav Kubovec 7.9.2008 18:25] | Reagovat
Nový Dvůr v roce 1964 - 1969. Ve dvoře bydlely dvě rodiny.Rodina p.Gozdíka a p.Kobiljaka.Vše bylo již zchátralé,ohradní zdi prolomeny,rybníček v zahradě polovypuštěný.Cesta do D.Vody těžko sjízdná, na autobus se chodilo na zastávku při silnici směrem k zaniklé vsi Dolíček.V tomto místě vytékal silný pramen,snad kdysi upravený jako chladírna na mléko.Někdy koncem sedmdesátých let, prý někdo úmyslně statek zapálil.Cesta do Vidžína byla skoro neznatelná.V jedné rokli při cestě do Vidžína v hustém lese ležely zbytky, prý amerického džípu.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 33 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist