PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa zaniklá v období: Nespecifikováno

Počet nalezených míst: 3598


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Obce, osady, samoty:
Dolní Roztyly (Unter Rostell), Placina (Placina), Usedlost Skalka (Usedlost Skalka)

Objekty:
Braník - ledárny (Braník - ledárny), Červený mlýn (Červený mlýn), Dalejský mlýn (Dalejský mlýn), Dobrá Voda (Dobrá Voda), Hájovna (Hájovna), Hergetův mlýn (Hergetův mlýn), Horův mlýn (Horův mlýn), Kozákův dům (Kozákův dům), Královice - tvrz (Královice - tvrz), Praha - Cibulka (Prag - Cibulka), Praha Stodůlky Šafránkova cihelna (Praha Stodůlky Šafránkova cihelna), Ruzyňský mlýn (Ruzyňský mlýn), Starý mlýn (Starý mlýn), Storchova vila (Storchova vila), Středoklucký mlýn (Středoklucký mlýn), Trunečkův mlýn (Trunečkův mlýn), Turbová (Turbová), zámek Petrovice (zámek Petrovice), Zlatnice (Zlatnice), Zlíchovský lihovar (Zlíchovský lihovar), Zličín - čerpací stanice "Benzina" (Zličín - čerpací stanice "Benzina")


Okres Benešov (Bezirk Beneschau)

Obce, osady, samoty:
Hubičkův Luh (Hubičkův Luh), Kojetice (Kojetitzer Hof), Křemešník (Křemešník), Toušice (Toušice), Vosí (Vosí), Zákopy (Zákopy)

Objekty:
Blakoš (Blakoš), Březina (Březina), Chotýšany - zámek (Chotýšany - zámek), Crkovice (Crkovice), Javor (Javor), Klášterní mlýn (Klášterní mlýn), Kletečkův mlýn (Kletečkův mlýn), Kopelentův mlýn (Kopelentův mlýn), Myslivna Obora (Myslivna Obora), Na Borkách (Na Borkách), Nové Mlýny (Nové Mlýny), Olešná (Olešná), Panský mlýn (Panský mlýn), Pilátka (Pilátka), Podelhotský mlýn (Podelhotský mlýn), Podlouňovický mlýn (Podlouňovický mlýn), Psářský mlýn (Psářský mlýn), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Svojšice (Svojšice), Šeradovka (Šeradovka), Šetkův mlýn (Schettekmühle), Švihovský mlýn (Schwihau mühle), Valcha (Valcha), Zálesí (Zálesí)


Okres Beroun (Bezirk Beraun)

Objekty:
Baština Hořovická (Baština Hořovická), Čihátka (Čihátka), Lhotecký dvůr (Lhotecký dvůr), Noviny (Noviny), Plešivec (Plešivec), Tomáškův lom - vápenka (Tomáškův lom - vápenka), Vyšebohy (Vyšebohy), Zámeček Na Ptáku (Zámeček Na Ptáku)


Okres Kladno (Bezirk Kladno)

Obce, osady, samoty:
Štěpárna (Štěpárna), Vraný - mlýn (Vraný - mlýn)

Objekty:
Bajrovka (Bajrovka), Beyerovka (Beyerovka), Bratkovický mlýn (Bratkovický mlýn), Chržínský mlýn (Chržínský mlýn), Císařský pivovar - Buštěhrad (Císařský pivovar - Buštěhrad), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Františkánská myslivna (Františkánská myslivna), Hřešický mlýn (Hřešický mlýn), Kolský mlýn (Kolský mlýn), Košťálův mlýn (Košťálův mlýn), Lipina (Lipina), Mužíkův mlýn (Horowetz mühle), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Ovčárský mlýn (Ovčárský mlýn), Pálečekovský mlýn (Pálečekovský mlýn), Přední mlýn (Přední mlýn), Tůmův mlýn (Tůmův mlýn)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Obce, osady, samoty:
Aldašín (Aldašín), Hrstkov (Hrstkov), Vlčí Důl (Vlčí Důl)

Objekty:
Chrástecký mlýn (Chrástecký mlýn), Hluboký mlýn (Hluboký mlýn), Kolín - kostel Všech Svatých (Kolín - kostel Všech Svatých), Mirkovec (Mirkovec), Ostrov (Ostrov), Polní Voděrady - pivovar (Polní Voděrady - pivovar), Potřeba (Potřeba), Skokanovský mlýn (Skokanower Mühle), Starý mlýn (Starý mlýn), Tiefenthaler Mühle (Tiefenthaler Mühle), Toušický mlýn (Toušický mlýn), Válcový mlýn (Válcový mlýn)


Okres Kutná Hora (Bezirk Kuttenberg)

Objekty:
Dolní mlýn (Untere Mühle), Fábrovský mlýn (Fábrovský mlýn), Hatě (Hatě), Kamajka (Kamajka), Komoráčovský mlýn (Komoráčovský mlýn), Medenice (Medenice), Obický mlýn (Obický mlýn), Petrovická hájovna (Petrovická hájovna), Řešeto (Řešeto), Rezkovec (Rezkovec), Sidonin Les (Sidonin Les), Spálený mlýn (Spalener Mühle), Žehušice tvrz (Žehušice tvrz)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Obce, osady, samoty:
Březov (Březov), Polabský mlýn (Polabský mlýn), Rozbořenka (Rozbořenka)

Objekty:
Čečelická myslivna (Čečelická myslivna), Dolní Vidim pivovar (Doní Vidim pivovar), hájenka Hořínský park (hájenka Hořínský park), Hájovna Oupor (Hájovna Oupor), Harbasko (Harbasko), Kokořínský důl - rekreační areál (Kokořínský důl - rekreační areál), Království (Königswald), Liběchov, kaple sv. Ducha (Liběchov, kaple sv. Ducha), Liběchovský mlýn (Liběchovský mlýn), Nový Dvůr (Neuhof), Rymáň (Rimay), Skalní byty (Skalní byty), Tubožský mlýn (Dubusmühle), Vlčí (Vlčí), Wrbamühle (Wrbamühle), XXXX (XX), Zámecký mlýn Hořín (Zámecký mlýn Hořín), zámek Liběchov (zámek Liběchov)


Okres Mladá Boleslav (Bezirk Jungbunzlau)

Obce, osady, samoty:
Chaloupky - samoty (Chaloupky), Flusárna (Flusárna), Jibstec (Jibstec), Vazačka (Wassatschka), Vrchbělá (Neudorf)

Objekty:
Chrást (Chrasterhof), Havraník (Havraník), Karlov (Karlshof), Končiny (Končiny), Lázně Boží Voda (Lázně Boží Voda), Maxov (Maxov), Nový Dvůr (Neuhof), Pachouň (Pachouň), Podzámecký mlýn (Podzámecký mlýn), Polívkův mlýn (Polívkův mlýn), Pytlíkovský mlýn (Sägemühl), Rachvaly (Rachvaly), Řehnický mlýn (Řehnický mlýn), Suchý Les (Dörrholz), U Bílého kříže (U Bílého kříže), Zájezd (Zájezd)


Okres Nymburk (Bezirk Nymburk)

Objekty:
Alexandrov (Alexanderhof), Boží Dar (Božidar), Ćíhary (Ćíhary), Křinec - zámek (Křinec - zámek), Mladotín (Mladotín), Panský mlýn a pila (Panský mlýn a pila), Šumbor (Šumbor), Tejnický mlýn (Tejnický mlýn), U Pěti Dubů (U Pěti Dubů), Vlkov (Vlkov)


Okres Praha-východ (Bezirk Prag-Ost)

Obce, osady, samoty:
Přibyslavice (Přibyslavice)

Objekty:
Dolní Peklov (Dolní Peklov), Jevany hotel Wagner (Jevany hotel Wagner), Mstětice - škola (Mstětice - škola), Nákladové nádraží Žižkov (Nákladové nádraží Žižkov), Ovčáry (Ovčáry), Pyskočelský mlýn (Pyskočelský mlýn), Šurkov (Šurkov)


Okres Praha-západ (Bezirk Prag-West)

Objekty:
Fafkův mlýn (Fafkův mlýn), Hladkovský mlýn (Hladkovský mlýn), Kosoř - hájovna (Kosoř - hájovna), Krsovice (Krsovice), mlýn u Okoře (mlýn u Okoře)


Okres Příbram (Bezirk Pibrans)

Obce, osady, samoty:
Bubovický mlýn (Bubovický Mlýn), Byčice (Byčice), Hrachoviště (Hrachowist), Kolvín (Kolwin), Mokrsko (Mokrsko), Padrť (Padert), Velcí (Welkau), Záběhlá (Záběhlá)

Objekty:
Baština Stará (Baština Stará), Chynská myslivna (Chynská), Drahenický mlýn (Drahenický mlýn), Jandečků mlýn (Jandečků mlýn), Jechův mlýn (Jechův mlýn), Jince - zámek (pivovar) (Jince - zámek (pivovar) ), Kamýcký mlýn (Kamýcký mlýn), Kopáčovský hamr (Kopáčovský hamr), Na Bůrku (Na Bůrku ), Panský mlýn (Panský mlýn), Plechhamr (Plechhammer), Soukupův mlýn (Soukupův mlýn), V Luhu (V Luhu), Vachovický mlýn (Vachovický mlýn), Vopičkův mlýn (Vopičkův mlýn), Vranová (Vranová), Výfuk (Výfuk), Zábřeský mlýn (Zábřeský mlýn)


Okres Rakovník (Bezirk Rakonitz)

Obce, osady, samoty:
Kocanda (Kocanda), Mühlhansl (Mühlhansl), Myší Díra (Myší Díra), Plázek (Plázek), Pochvalovský Mlýn (Pochvalovský Mlýn), Polský Ovčín (Polský Ovčín), Slabecká Huť (Slabecká Huť), Svatý Vojtěch (Svatý Vojtěch), Zákonova Hlídačna (Zákonova Hlídačna)

Objekty:
Bílý mlýn (Wiesenmühle), Charvátův mlýn (Charvátův mlýn), Hopfův mlýn (Hopfmühle), Koryta (Koryta), Lovíč (Lobitsch), Malý mlýn (Kleinmühle), Nový mlýn (Neumühle), Obecní mlýn (Obecní mlýn), Panská pila (Panská pila), Panský mlýn (Panský mlýn), Podhorní mlýn (Podhorní mlýn), Säge Mühle (Säge Mühle), Schreibrův mlýn (Schreiber mühle), Spálený mlýn (Abgebrannte mühle), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Terezka (Theresienhain), Tyterský mlýn (Tyterský mlýn), Untere Bretsägemühle (Untere Bretsägemühle), Velhotský mlýn (Welhottnermühle), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zelený důl (Grünthal)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Obce, osady, samoty:
Bašta (Bašta), Fischerovy Chalupy (Fischbachhäuser), Gassenhäusel (Gassenhäusel), Hamr (Hammer), Hůrka. (Hůrka.), Jedlice (Göllitz), Klukov (Klukov), Lechnerova Stáj (Lechnerstall), Meziluží (Gutenbrünn), Modrý Domek (Blauer-Haus), Moosbauer (Moosbauer), Mýtiny (Kropfschlag), Nehamerův Dvůr (Nehamerhof), Nemanice (Nemanice), Nové Hutě (Neuhütten), Ohrada. (Wohrada), Remlovy Dvory (Remlovy Dvory), Slaměný Dvůr (Slaměný Dvůr), U Kollerů (Koller), Ve Strouze (Ve Strouze), Vesce (Dörfles), Veveří (Piberschlag), Vrbí (Vrbí), Vyhlídky (Egersee)

Objekty:
Ambrožův mlýn (Ambrožův mlýn), Bečický mlýn (Bečický mlýn), Bílina (Billiner Mühle), Býšov (Býšov), Čalounův mlýn (Čalounův mlýn), Denzingrův mlýn (Denzingrův mlýn), Fatkovna (Fatkovna), Hamr (Müller), Hněvkovická Hájnice (Hněvkovická Hájnice), Kábův mlýn (Gabermühle), Peštovec (Perstenhof), Překážka (Překážka), Rothbauerův mlýn (Rothbauermühle), Rozovy (Rozovy), Schweizerhaus (Schweizerhaus), Stropnický mlýn (Grabmühle), Sušek (Sušek), Šeborův mlýn a pila (Šeborův mlýn a pila), Šimkův mlýn (Šimkův mlýn), Tomandlův dvůr (Tomandlhof), Valcha (Walch), Zajíček (Seyczekhof), Želízkův mlýn. (Želízkův mlýn.)


Okres Český Krumlov (Bezirk Krummau)

Obce, osady, samoty:
Adámky (Abdank), Babín (Bamberg), Bachgoberl (Bachgoberl), Bachman (Bachmann), Bauer (Bauer), Bednáře (Emmern), Bedřichov (Friedrichsau), Běleň (Wieles), Benčice (Wentschitz), Beníkovice (Penketitz), Bezděkov (Pösigl), Bílovice (Pilletitz), Bláto (Benetschlag), Bližší Lhota (Vorderstift), Bludov (Pludau), Bludov (Bludau), Bobovec (Pfaffenschlag), Bočkov (Wutschko), Bolechy (Wullachen), Boletice (Poletitz), Boly (Wolluben), Boršíkov (Woisetschlag), Boršov (Giesshübel), Bozdova Lhota (Hundshaberstift), Branná (Pramles), Bräun (Bräun), Braunsteinhof (Braunsteinhof), Břevniště (Tussetschlag), Březí (Wuretzhöfen), Březovice (Pschislowitz), Brezovik (Oxbrunn), Buchtice (Buchtitz), Bučí (Putschen), Bystrá (Schild), Chlumanská hájovna (Chumheger), Chlumany (Chumau), Chudějov (Kuttau), Chvalín (Kalling), Cipín (Zippendorf), Černá Čtvrť (Schwarzviertel), Černé Údolí (Schwarzthal), Černíkov (Grossuretschlag), Čert v lese (Teufel im Walde), Čižkrajice pod Chobolkou (Schlag Am Rossberg), Čtyřdomí (Vierhäusel), Daleké Popelice (Dalleken), Další Lhota (Hinterstift), Dětochov (Tichtihöfen), Dětochov (Tichtiöfen), Dobrá Voda (Gutwasser), Dobřín (Dobring), Dobročkov (Dobrusch), Dolany (Dollern), Dolní Borková (Mayerbach), Dolní Brzotice (Böhmdorf), Dolní Dlouhá (Unter Langendorf), Dolní Hraničná (Untermarkschlag), Dolní Kaliště (Unter Gallitsch), Dolní Okolí (Unter Oggold), Dolní Přísahov (Unter Shönhub), Dolní Světlá (Unter Zwiedlern), Dolní Šedivý - hamr (Unter Schediwy - Hammer), Dorstadt (Dorstadt), Drahoslavice (Droschlowitz), Drochov (Drochersdorf), Dubová (Stubau), Dvorečná (Woraschne), Dvořetín (Klein Uretschlag), Emin dvůr (Emahof), Etbauer (Etbauer), Fensl (Fensl), Fledl (Flödl), Frantoly (Frauenthal), Frýdava (Friedau), Gamsau (Gamsau), Glasser (Glasser), Graben (Graben), Gregerův dvůr (Gregerhof), Hajmín (Ober Haiming), Hamry (Hammergut), Hartauer (Hartauer), Hausberg (Hausberg), Havlov (Hablesreith), Herbertov (Gerbertschlag), Hermannschlagerský Dvůr (Hermannschlager Hof), Hlásná (Wachtern), Hodoň (Hornschlag), Hodonice (Hodenitz), Hodslav (Hatzles), Holzbauer (Holzbauer), Hora (Hora), Hořičky (Hörwitzl), Horní Borková (Fleissheim), Horní Brzotice (Perschetitz), Horní Dlouhá (Ober Langendorf), Horní Drkolná (Oberschlagl), Horní Hraničná (Obermarkschlag), Horní Kaliště (Ober Gallitsch), Horní Malše (Maltschbach), Horní Přísahov (Ober Shönhub), Horní Stögenwald (Ober-Stögenwald), Horní Světlá (Ober Zwiedlern), Horní Šedivý (Ober Schediwy ), Horní Tichá (Horní Tichá), Horní Ureš (Oberuresch), Hory (Spitzenberg), Hostinov (Hossen), Hostínova Lhota (Hossenschlag), Hradový (Kastlern), Hřbítek (Hundsruck), Hrdoňov (Heinrichsöd), Hruštice (Wadetstift), Hubenov (Hubene), Huťský Dvůr (Hüttenhof), Hvězda (Stern), Hvozd (Hochwald), Jablonec (Ogfolderhaid), Jámy (Kohlgruben), Jankov (Janketschlag), Janova Ves (Johannesdorf), Janovy Hutě (Johanesthal), Jasánky (Asang), Javoří (Michetschlag), Jednoty (Tonihäuseln), Jelm (Melm), Jenišov (Hossenreith), Jermaly (Ermelei), Ješkov (Jeschkesdorf), Jiřice (Georgendorf), Jitronice (Gereuthern), Kaliště (Gölitsch), Kamenná (Stein), Kaplické Chalupy (Kapellner Waldhäuser), Kapličky (Kapellen), Karlovy Dvory (Karlshöfen), Klení (Hafnern), Klepná (Kleppen), Kleštín (Reith), Klopanov (Kropfetschlag), Kondratice (Kainratsdorf), Konrátov (Kainretschlag), Koryta (Nirschlen), Kothof (Kothof), Kovárna (Stellschmiede), Kovářovice (Schmieding), Kozák (Kitzhofer), Kozí Stráň (Geisleiten), Kramolín (Gromaling), Kramolín (Gromaling), Krásná Pole (Schönfelden), Krčín (Gritschau), Kühberg (Kühberg), Kvasov (Puritschen), Květná (Blumenau), Květušov (Quitosching), Kyselov (Sarau), Lazec (Losnitz), Leopold (Leopold), Leopoldov (Leopoldsdorf), Lhota (Stift), Lhotka (Hossenschlag), Linda (Linden), Lindské Chalupy (Lindner Waldhäuser), Lipoltov (Rudetschlag), Lipová (Lindberg), Lojzova Paseka (Loislisches Gereith), Lomek (Haidl), Lopatné (Lopatne), Loutka (Reith), Lověšice (Lobiesching), Lověšické Rovné (Lobieschinger Ruben), Lštín (Irresdorf), Lštín (Alsching), Ludvické Hory (Ludwigsberg), Lugmüler (Lugmüler), Machnatec (Linden), Machovice (Machowitz), Malá Strašeň (Kleindrossen), Malý Chuchelec (Klein Kuchlitz), Malý Jindřichov (Klein Heinrichschlag), Maňávka (Böhmisch Haidl), Martínkov (Martetschlag), Metlický Dvůr (Moedlitz Hof), Metlín (Mödling), Michal (Michal), Michničky (Bonnersdorf), Mikoly (Miggolz), Milíkov (Miligen), Míšňany (Meisetschlag), Mittel Zeughütten (Mittel Zeughütten), Mladoňov (Plattetschlag), Mladoňov (Lodus), Mlýnec (Lahrenbecher), Mlýnská (Mühldorf), Mlýnský Vrch (Mühlberg), Mnichovice (Minichschlag), Močerady (Muscherad), Morašov (Hochberg), Moravice (Mörowitz), Muckenschlag (Muckenschlag), Multerberg (Mezilesí), Murov (Murau), Mýtinka (Wangetschlag), Náhlov (Nachles), Nahořany (Hochdorf), Nebřehov (Pisenreith), Neubauer (Neubauer), Nová Hospoda (Wegscheider), Nová Lhota (Neustift), Nová Víska (Neudörfel), Nový Hamr (Neuhammer), Nový Špičák (Neuspitzenberg), Obec (Obst), Ondřejov (Andreasberg), Osek (Ossek), Osí (Schönfelden), Otice (Ottetstift), Otov (Ottenschlag), Pabst (Pabst), Panhäusl (Panhäusl), Pasovary (Passern), Pavlína (Paulina), Pernek (Bernek), Pernek (Perneck), Pestřice (Unterstögenwald), Petr (Peter), Petřejov (Bretterschlag), Petrov (Pertersbach), Pilgerrast (Pilgerrast), Pivonice (Piberschlag), Plíškov (Stockern), Podolí (Podolen), Podolí (Unterheiming), Podvoří (Podwurst), Pohoří na Šumavě (Buchers), Polečnice (Neustift (Gemeinde Planles)), Polná (Stein im Böhmerwalde), Polžov (Pilsenschlag), Pošlák (Poschlag), Poustevna (Einsiedl), Pozděraz (Pozděraz), Pramhof (Pramhof), Pražačka (Pragerstift), Přední Hamry (Vorderhammer), Přední Kruhová (Oppach), Přední Zvonková (Vorderglöckelberg), Přibyslav (Ziebetschlag), Přibyslavov (Unter Steindörfel), Provodice (Probolden), Račín (Ratschin), Račín (Ratschin), Radčice (Radinetschlag), Radvanov (Raifmass), Rapotice (Rappetschlag), Reitbauer (Reitbauer), Reitbauer (Reitbauer), Reitmürtel (Reitmürtel), Rejtský Sedlák (Reithbauer), Rojov (Roiden), Rottenberghäuser (Rottenberghäuser), Rožnov (Rosenau), Rožnov (Rosenau), Rusterhäuser (Rusterhäuser), Rüsterschmied (Rüsterschmied), Růžový Vrch (Rosenhügel), Rybáře (Fischbäckern), Sádlno (Zodl), Sedlíkov (Zettlesreith), Sejfy (Seiften), Skalná (Pinketschlag), Skelná Huť (Glashütten), Skláře (Teutschmanndorf), Skleněné Hutě (Bonaventura), Skubice (Tischlern), Skupečné (Moresdorf), Sosnice (Ossnitz), Staré Hutě (Althütten), Starý Holand (Altholland), Starý Špičák (Altspitzenberg), Stěžerov (Fischern), Střelcův Dvůr (Unterberg), Střemily (Richterhof), Stříbrné Hutě (Silberberg), Strohbauer (Strohbauer), Strouha (Graben), Studené (Studene), Svánkov (Reith), Svatomírov (Zwarmetschlag), Svatonina Lhota (Wadetschlag), Svíba (Schwiebgrub), Svinihlavy (Svinihlavy), Svitanov (Zwittern), Šafléřov (Schauflern), Šance (Schanz), Šavlova Lhota (Schlagl), Šimákův Dvůr (Schimakerhof), Štědrkov (Cerekau), Tatry (Tattern), Těchlov (Zichlern), Těchoraz (Zichrass), Terčí Huť (Theresienhütte), Tisovka (Distlowitz), Třebíčko (Sankt Gabriela), Třebovice (Siebitz), Třešňovice (Kirschbaum), U Alberta (Albert), U Bárty (Schonauer (č.17)), U Bláhy (Blahawirt), U Čechů (Böhm), U Kokše - hájovna (U Kokše - hájovna), U Ohlmana (Beim Ohlman), U Ohlwagnera (Beim Ohlwagner), U Simandlů (Simandlbauer), U Stangla (Beim Stangl), U Šteflů (Steffl), U Tlustého Bártla (Dickbartl), U Vltavy (Bei der Moldau), Uhlíkov (Uhligsthal), Uhliště (Kohlstätten), Vadkov (Neudörfel), Valdov (Waldau), Valkounov (Walketschlag), Ve Farském lese (Pfarrwaldhäusel), Velence (Wilentschen), Velenov (Velenov), Velislavice (Weislowitz), Velíška (Wölschko), Velké Strážné (Gross Drossen), Velký Chuchelec (Gross Kuchlitz), Velký Jindřichov (Gros Heinrichschlag), Vendlův mlýn (Vendlmühle), Věrtele (Vierteln), Veselí (Schneidetschlag), Vitěšovice (Kriebaum), Vitěšovičtí Uhlíři (Kriebaumkollern), Vlčí Jámy (Wolfsgrub), Vltavská Chalupa (Moldauhäusel), Vojslavy (Wolfschlag), Vojtín (Woiden), Vracov (Wratzau), Vraní domy (Krähenhäuser), Vražice (Prossnitz), Všeměřice (Schömersdorf), Všeměry (Schömern), Všímary (Schimern), Vysoká (Hohenschlag), Wágnerova chalupa (Wagnerhäusel), Waldbauer (Waldbauer), Waldmann (Waldmann), Zábraní (Kropsdorf), Zadní Bor (Hinterhaid), Zadní Kruhová (Scheiben), Zadní Výtoň (Hinterheuraffl), Záhliní (Eisengrub), Záhoří (Sahorsch), Záhorkov (Ahorn), Zahrádka (Haag), Zátes (Attes), Závratná (Sabratne), Zbraslav (Obersteindörfl), Zelená Hora (Grünberger), Zlatá (Goldberg), Zlatá Ktiš (Goldentisch), Zmrzlice (Gfrörethäuser), Zrcadlová Huť (Spiegelhütten), Žestov (Schestau), Žibřidov (Stübling), Žlábek (Rindles), Žumberk (Sonnberg), Žumberský mlýn (Sonnbergsthal)

Objekty:
hájovna Schiefer (Schiefer Hegerhaus), Alexův mlýn (Alexmühle), Altrichtr (Altrichtr), Auerův hamr (Auerhammer), Aumühl (Aumühl - mühle), Blahuschův mlýn (Blahuschmühle), Blatenský mlýn (Plattenmühle), Blažkův mlýn (Blaschkomühle), Bližší Lhota - hájovna (Vorderstift - Hegerhaus), Böhmüllerova pila a mlýn (Böhmüllermühle,Säge), Boirmühle (Boirmühle), Brentlův mlýn (Brentlmühle), Brettermühle (Brettermühle), Brettmühle (Brettmühle), Brunnerův mlýn (Brunnermühle), Brusinský dvůr (Prussingerhof), Cetviny - hamr (Zettwing Hammer), Chvalšiny - hájovna (Kalsching - Hegerhaus), Chvalšiny - mlýn a pila (Kalsching - Mühle .Säge), Červený mlýn (Rotmühle), Český heršlák - myslivna (Böhmisch Hörschlag - Forsthaus), Deutschův mlýn (Deutsch Mühle), Dolní Pestřice - hájovna (Stögenwald - Hegerhaus), Donabauerův mlýn a pila (Donabauermühle,Säge), Draxlův mlýn (Draxlmühle,), Fischerův mlýn a pila (Fischermühle), Früchtlův hamr (Früchtl Hammer), Fuchsův mlýn (Fuchs Mühle), Geierův mlýn (Geiermühle), Glaserův mlýn pila a hamr (Glasermühle), Graben mlýn (Grabenmühle), Grabenhofbauer (Grabenhofbauer), Grasmühle (Grasmühle), Gruberův mlýn (Grubermühle), Gubschův mlýn a pila (Gubschmühle), Hablův mlýn a pila (Hablemühle .Säge), hájovna - Nová Víska ( Neudörfl - Hegerhaus), hájovna Hornschlag ( Hornschlag - Hegerhaus), hájovna Kaliště (Golitsch - Hegerhaus), hájovna Melmerweide (Hegerhaus Melmerweide), hájovna Reiter (Reiter - Hegerhaus), Hakrův mlýn (Hackermühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hamr (Hammerschmiedt), Hamr (Hammer), Hatzlův mlýn (Hatzelmühle), Hauberův mlýn (Haubermühle), Haunův mlýn (Haunmühle), Hauslův mlýn (Hauselmühle), Heinrichsöd mlýn a pila (Heinrichsödmühle,Säge), Hietzkerův mlýn a pila ( Hietzker Mühle .Säge), Hintermühl (Hintermühl), Höpflův mlýn (Höpflmühle), Huťský Dvůr - hájovna (Hüttenhof - Hegerhaus), Huťský Dvůr - hájovna (Hüttenhof - Hegerhaus), Hutterův mlýn (Huttermühle), Irsiglerův mlýn a pila (Irsiglermühle,Säge), Jablonec - hájovna (Ogfolderhaid - Hegerhaus), Jablonec - Horní mlýn (Ogfolderhaid - Obermühle), Jablonec - kostel Nalezení sv. Kříže (Jablonec - kostel Nalezení sv. Kříže), Jablonec - Vlhký mlýn ( Ogfolderhaid - Mühle), Jaroměř -mlýn a pila (Jarmirn - Säge), Jonášův mlýn (Jonas Mühle), Josefův Důl - mlýn (Josefsthal - mühle), Josefův Důl - pila (Josefsthal - Säge), Josefův Důl - pila (Josefsthal - Säge), Josefův Důl - sklárna (Josefův Důl - sklárna), Käfermühle (Käfermühle), Kamenec- hostinec (Kamenec), Kegelhamer (Kegelhamer), Klímův mlýn (Klímův mlýn), Klinkův mlýn (Klinkischmühle), Knollův dvůr (Knollenhof), Kohlmühle (Kohlmühle), Kostelní mlýn (Kirchenmühle), Kozí Hřbet (Kozí Hřbet), Kratochvíl (Fuchsmühle), Kropshof (Kropshof), Krumpův mlýn (Krumpmühle), Kůzlův dvůr (Guserlhof), Lahrenbecherský mlýn a pila (Lahrenbechermühle,Säge), Lazecký mlýn (Losnitzmühle), Ledel mlýn (Ledelmühle), Leitnerův hamr (Leitner Hammer), Lipová - mlýn a hostinec (Lindbergmühle), Lojzův mlýn (Loymühle), Loser mlýn (Losermühle), Loučovický mlýn (Kienmühle), Loužecký dvůr (Lausekerhof), Lužnický mlýn (Lushnitzermühle), Mlýn za lesem (Holzmühle), Müller (Müller), myslivna Malše (Forsthaus Maltschbach), myslivna Reissrechen (Reissrechen Forsthaus), Na chladném potoce (Kirchbachmühle), Nodesův mlýn (Nodesmühle), Nové Domky - hájovna (Neuhäusel - Hegerhaus), Nové Domky - hájovna (Neuhäusel - Hegerhaus), Nové Domky - hájovna (Neuhäusel - Hegerhaus), Nové Domky - Lipno - železniční nádraží (Neuhäusel - Lippen - Bahnhof), Nový mlýn (Neu mühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový Špičák - hájovna (Neu Spitzenberg - Hegerhaus), Nový Špičák - hájovna (Neu Spitzenberg - Hegerhaus), Nový Špičák - mlýn (Neu Spitzenberg - Mühle), Olschbauer mlýn a pila (Olschbauer Mühle .Säge), Olšinský mlýn (Langenbruck mühle), Omlenička - zámek (Omlenička - zámek), Ondřejov - kostel Navštívení Panny Marie (Ondřejov - kostel Navštívení Panny Marie), Ondřejov - myslivna (Andreasberg - Forsthaus), Panský mlýn (Herrnmühle), Panský mlýn (Hernmühle), Panský mlýn (Herrenmühle), Panušův mlýn (Panuschmühle), Payrův mlýn a pila (Payrmühle,Säge), Payrův mlýn II (Payrmühle II), Petrův mlýn (Petermühle), Pleticha (Pleticher), Plonnerův mlýn (Plonnermühle), Pöschkův mlýn a pila (Pöschkomühle), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Pröllův mlýn a pila (Pröllmühle), Putzn mlýn (Putznmühle), Reitermühle (Reitermühle), Reith mlýn (Reithmühle), Řeský mlýn (Reismühle), Rinnův mlýn a pila (Rinn - Mühle .Säge), Rosenauer (Rosenauer ), Rozhledna na Lysé hoře - 1228 m.n.m. (Anssichtsturm Lissiberg ), Rozhledna na Plechém (Ausguck an Plöckenstein), Rožmitál - kostel Panny Marie Pomocné (Rosenthal - Kirche Maria Hilf), Rybnický mlýn (Teichmühle), Rybniční mlýn (Teichmühle), Rychnůvek - hamr (Deutsch Reichenau - Hammer), Schacherlův mlýn (Schacherlmühle), Schacherlův mlýn a pila (Schacherl mühle), Schanzmühle (Schanzmühle), Scherhaufor (Scherhaufor), Schmiedmühle (Schmiedmühle), Schollerovský dvůr (Schollerhof), Schreinerův mlýn a pila (Schreiner mühle), Schürerův mlýn (Schürer mühle), Schwarzmühle (Schwarzmühle), Schwarzův mlýn a pila (Schwarzmühle,Säge), Sigmundův mlýn a pila (Sigmundmühle), Sládkův mlýn (Sladek mühle), Stand mlýn (Standmühle), Staněk (Staniehof), Stanglův mlýn (Stangl mühle), Stegmühle (Stegmühle), Steindlův hamr (Steindl Hammer), Steineckerův mlýn (Steinecker mühle), Strahov - myslivna (Strahov - myslivna), Synkův mlýn (Sinkomühle), Šlechtův mlýn (Schlechtamühle), Tahedlův mlýn (Tahedlmühle), Tobiášův mlýn (Tobiasmühle), Trikermühle (Trikermühle), Trumpelmühle (Trumpelmühle), U Raka (Beim Krebs), U Riedla (Riedelhütten), Uhlíkov - hájovna (Uhligsthal - Hegerhaus), Uhlíkov - hájovna a ubytovna (Uhligsthal - Hegerhaus), Ulmannův mlýn (Ulmannmühle), Veveří mlýn (Sechtermühle), Vlčí jámy - hájovna (Wolfsgrub - Hegerhaus), Vyšenská vápenka (Weichselner kalkbrennerei), Výtoňský mlýn a pila (Heurafflmühle,Säge), Wabrův mlýn (Wabromühle), Wallischův mlýn (Walischmühle), Wallišův hamr a mlýn (Wallisch Hammer), Weissen mlýn (Weissenmühle), Winklerův mlýn (Winklermühle), Winklerův mlýn a pila (Winklermühle .Säge), Wolfův mlýn a pila (Wolfmühle), Zaummühl (Zaummühl), Zaumüller - mlýn (Zaumüller mühle), Zaunmühle (Zaunmühle), Zaunův mlýn (Zaunmühle), Zeilingerův mlýn (Zeilinger mühle), Zierlingerův mlýn (Zierlingermühle), Žestovský mlýn (Schestaumühle)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), Bída (Elendhaus), Blata (Mooshäuser), Brandhäusler (Brandhäusler), Budík (Budík), Bukovky (Bukovky), Domy Marinkovy (Maringhäuser), Hamr (Hammermühle), Holinkova Jednota (Olinghäusel), Jousal (Jousal), Kebharec (Gebharz), Košťálkov (Gottschallings), Kuní (Kain), Luhy (Luweg), Maring Jakob (Maring Jakob), Mnich (Münichschlag), Nuzov (Nuzov), Obora (Thiergarten), Okrouhlice (Okrouhlice), Pomezí (Markel), Pranšlácký Dvůr (Braunschlaghof), Rajchéřov (Reichers), Reissner (Reissner), Romava (Romau), Schmidt (Schmidt), Staré Hutě (Althütten), Vitiněves (Wittingau)

Objekty:
Babkův mlýn (Babkův mlýn), Bedřichov - hájovna (Bedřichov - hájovna), Bedřichov - lesovna (Friedrichsdorf), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Blofslmühle (Blofslmühle), Bobelovka - textilní továrna (Bobelovka - textilní továrna), Buková hájenka (Buková hájenka), Černý mlýn (Černý mlýn), Českomoravská továrna na pletené zboží (Českomoravská továrna na pletené zboží), Český Rudolec - zámek (Böhmisch Rudoletz - Schloss), Dolní Bolíkov - židovský hřbitov (Wölking), Drápal (Drápal), Dvorský mlýn (Hofmühle), Dvůr Dobrohoř (Dvůr Dobrohoř), Dvůr Holenský (Dvůr Holenský), Dvůr Nové Hobzí (Dvůr Nové Hobzí), Dvůr Stálkov (Dvůr Stálkov), Dvůr u Nové Vsi (Dvůr u Nové Vsi), Felixův mlýn (Felixův mlýn), Filipov - hájovna (Philippsdorf), Filipov - kaple Sv. Kateřiny (Philippsdorf), Frelův mlýn (Frelův mlýn), Hadermühle (Hadermühle), Hájovna u Kaprouna (Hájovna u Kaprouna), Hamerský mlýn ( Hammermühle), Hejbalův mlýn (Hejbalův mlýn), Hejnice (Hönitzhof), Janský dvůr (Johannihof), Jindřichův Hradec - Landfrasova vila (Jindřichův Hradec - Landfrasova vila), Jindřichův Hradec - Solperova továrna (Jindřichův Hradec - Solperova továrna), Jindřichův Hradec - židovský hřbitov (Neuhaus), Kálalův mlýn (Kálalův mlýn), Keramička Hlubokodol (Keramička Hlubokodol), Klenová - kaple Sv. Anny (Leinbaum), Kličkův mlýn (Klitschkamühle), Kostelní Vydří - zámek (Kirchwiedern - Schloss), Krokovice (Krokowitzhof), Leutův mlýn (Leutenmühle), Liebzeitův mlýn (Liebzeitův mlýn), Lišný dvůr (Lišný dvůr), Loucký mlýn (Bruckmühle), Lovecký zámeček v Janovském údolí (Lovecký zámeček v Janovském údolí), Malíkův mlýn (Malíkův mlýn), Markvarec - židovský hřbitov (Markwarding), Mlýn U čtrnácti (Mlýn U čtrnácti), Mlýn v Jindřiši (Jindřiš-Heinrichschlag), Mokré louky (Mokré louky), Natzermühle (Natzermühle), Nedbalův mllýn (Nedbalův mllýn), Nová Bystřice - židovský hřbitov (Neu-Bistritz), Nová Ves - dvůr (Nová Ves - dvůr), Olšany - židovský hřbitov (Wolschan), Panský mlýn (Panský mlýn), Peníkov (Weisshof, Pönningenhof), Peníkovský mlýn (Pönningenmühle), Petschův mlýn (Petzelmühle), Písečné - židovský hřbitov (Piesling), Plachův mlýn (Plachův mlýn), Podcestný mlýn (Podcestný mlýn), Řečická hájovna (Řečická hájovna), Rožnov (Rosenau), Rudolfov (Rudolfov), Schüllerův mlýn (Schüllerův mlýn), Sedelský mlýn (Heumoth Mühle), Slavonice - synagoga (Slavonice - Synagoge), Staré Město pod Landštejnem - zámek (Staré Město pod Landštejnem - zámek), Staré Město pod Landštejnem - židovský hřbitov (Staré Město pod Landštejnem - židovský hřbitov), Šprinclův mlýn (Šprinclův mlýn), Šulákův mlýn (Šulákův mlýn), Terezský dvůr (Terezský dvůr), Tex (Tex), Tunklův mlýn (Tunklův mlýn), Veclov - kaple (Wetzlers), Velký Pěčín - židovský hřbitov (Gross-Pantschen), Veselíčko (Lusthof), Walterův mlýn (Waltermühle), Wölflův mlýn (Wölflův mlýn), Zlatuškův mlýn (Zlatuškův mlýn), Žďárský mlýn (Žďárský mlýn)


Okres Pelhřimov (Bezirk Pilgrams)

Obce, osady, samoty:
Blatina (Moorgründ), Černé Budy (Černé Budy), Kumbal (Kumbal), Pohodnice (Wasenmeister), Stupník (Stupník), U Bathů (Batha), U Jonášovy Chalupy (U Jonášovy chalupy), U Záleských (U Záleských), V Občinách (V Občinách)

Objekty:
Borkov (Borkov), Cihelský mlýn (Cyhelker Mühle), Černý mlýn (Schwarz Mühle), Dvůr (Mayerhof), Hamr (Hammer), Kalivodův mlýn (Kalivodův mlýn), Káňovský mlýn (Kanermühle), Obora (Obora), Panský mlýn (Panský mlýn), Pelhřimov - kaple sv. Anny (Pelhřimov - kaple sv. Anny), Proboštiny (Proboštiny), Růžkův mlýn (Růžkův mlýn), Sanořín (Sanořín), Slabův mlýn (Slabův mlýn), Staré Hutě (Staré Hutě), Střítežský mlýn (Střítežský mlýn), Tuklecký mlýn (Tuklecker Mühle), V Kopáčích (V Kopáčích), Vodrážkův mlýn (Vodrážkův mlýn), Závršský mlýn (Závršský mlýn)


Okres Písek (Bezirk Pisek)

Obce, osady, samoty:
Na pohodnici (Na pohodnici), Permanina (Permanina)

Objekty:
Jalovčí (Jalovčí), Jelení Vrch (Jelení Vrch), Pilář mlýn a pila (Pilář mlýn a pila), Planina (Planina), Toskánka (Toskánka)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Obce, osady, samoty:
Adolfova pila (Adolfsäge), Albrechtovice (Albrechtschlag), Arnoštov (Ernstbrunn), Babůrek (Babůrek), Baier (Baier), Balzhütte (Balzhütte), Baurův mlýn (Bauerhausel), Bělá (Parkfried), Bergjoisl (Bergjoisl), Blažejovice (Plahetschlag), Böhmjörgel (Böhmjörgel), Březová Lada (Birkenhaid), Brod (Grasfurt), Buchethäuser (Buchethäuser), Chroboly (Chrobold), Cibulářova Lhota (Zwiefelhof), Cudrovice (Zudrowitz), Cvrckov (Grilling), Černá Lada (Schwarzhaid), Čtyřdomí (Vierhäuser), Dlouhý Bor (Lang Haid), Dobrá (Guthausen), Dobruschmühle (Dobruschmühle), Dolní Cazov (Unterzassau), Dolní Sněžná (Unter Schneedorf), Dolní Světlé Hory (Unterlichtbuchet), Draxlerhaus (Draxlerhaus), Dubí (Eichelhauser), Dvojdomí (Zweihäuser), Frantoly (Frauenthal), Franz (Franz), Fritzovy domky (Fritzhauser), Fuchsova chalupa (Fuchsenhäusel), Grub (Jama), Hájovna (Bergheger), Havránka (Rabenhütte), Heuberger (Heuberger), Hliniště (Leimsgrub), Horní Cazov (Oberzassau), Horní Sněžná (Ober Schneedorf), Horní Světlé Hory (Oberlichtbuchet), Hrabická Lada (Rabitzerhaid), Huť pod Boubínem (Tafelhütten), Huťský Dvůr (Hüttenhof), Jaushof (Jaushof), Jodlovy Chalupy (Jodlhäuser), Josefov (Josefsthal), Jungwirth (Jungwirth), Kamenná Hlava (Steinköpfelhäuser), Kamýk (Wildberg), Klenowitz (Klenovice), Koller (Koller), Kollerhaus (Kollerhaus), Kořenný (Schlösselbach,Dreihäuser), Korýtka (Grindelhauser), Koryto (Hundsnurch), Krásná Hora (Schönberg), Krejčovice (Schneiderschlag), Křeplice (Krepenschlag), Kricherbauer (Kricherbauer), Křišťanov (Christianberg), Křištanovice (Christelschlag), Křížovice (Krisowitz), Ktiška (Lichteneck), Kvilda-Hraběcí Huť. (Aussergefild-Grafenhütte.), Kvilda-kaple sv.Štěpána a Tremlhof (Kvilda-kaple sv.Štěpána a Tremlhof), Lažíšťko (Schlag, Obirnsloge), Leptáč (Rohn), Libínské Sedlo (Pfefferschlag), Mackova Lhota (Mosetstift), Marxtbauer (Marxtbauer), Mazník (Schmierbrenner), Městská Lada (Stadthaiden), Michlova Huť (Michlhütte), Milešice (Oberschlag), Milov (Millau), Mlaka (Moorhäuser), Mlynářovice (Müllerschlag), Mlýnský kout (Mühlwinkel), Modlenice (Modlenitz), Mošna (Jandles), Mýtnice (Mauthäusel), Na Mlýnské Mýtině (Mühlreuterhäuser), Na Ovčíně (Lämmerhof), Na palouku (Auhäusel), Na Spálenci (Brandhäuser), Nová Polka (Neu Elendbachel), Nové Chalupy (Neuhäuser), Nové Chalupy (Neuhäuser), Nový Křišťanov (Neuchristianberg), Nový Svět (Neugebau), Nusko (Nusko), Ostrá Hora (Scharfberg), Ovesná (Haberdorf), Ovesne (Haberles), Pasta (Pasta), Payer (Payer), Petrovice (Peterschlag), Pila (Sägemühle), Pláně (Planie), Plešivec (Kolmberg), Pokovy Hutě (Bockhütte), Polka (Elendbachl), Popelná (Reckerberg), Pravětínská Lada (Gansauerhaid), Putín (Putín), Račí (Mitterberg), Radoň (Radam), Rait (Rait), Řasnice (Pumperle), Raškov (Raschkowald), Reichhard (Reichhard), Rennův Dvůr (Renn Hof), Rippelův Dvůr (Rippel Hof), Robl (Robl), Robotní Dvůr (Robotter Hof), Rohanov (Tonnetschlag), Rovence (Rubenz), Rybářské Domky (Fischerhäuslen), Sägewiese (Sägewiese), Samoty (Adlerhütte), Schoberův Dvůr (Schoberhof), Sedlmín (Sedlmin), Sedmidomí (Siebenhäuser), Seníky (Schoberstätten), Silnice (Landstrassen), Skříněřov (Schreinetschlag), Slatina (Filz), Slunečná (Sonnberg), Smolná Pec (Pechofen), Spálenec (Brenntenberg), Spanolerův Dvůr (Spanolerhof), Stará Huť (Althütten), Staré Hutě (Althütte), Stožec (Tusset), Svinná Lada (Seehaid), Sviňovice (Schweinetschlag), Šerava (Scherau), Šeravská Huť (Scherauerhütte), Švihov (Schwihau), Teichheger (Teichheger), Točná (Fahrenhäuser), U Böhmů (Böhmhaus), U Heiglů (Heigl), u kováře Lukše (Stalliesel Luksch), U Lustiho (Beim Lusti), U Matoušů (Matousch), U Mlýnů (Mühlau), U Paulů (Paulenhäusel), U slepého Matěje (Blindehiesl), Velký Dům (Grosses Haus), Veselka (Wessele), Vídeň (Wiener), Vlčí Jámy (Wolfsgrub), Vltava (Olberg), Volary - Myslivny (Jägerhauser), Volary - Náměstí a Prachatická ulice (Wallern - Ringplatz , Prachatitzer strasse , Hellg), Volovice (Wolletschlag), Vydra (Wiederbruck), Vyšný (Miesau), Zaborsch (Zahori), Zahrádky (Mehregarten), Záhvozdí (Hintring), Zátonˇ (Schattawa), Zelená Hora (Grünberg), Želnava (Salnau), Žlíbky (Röhrenberg)

Objekty:
Knížecí Pláně -hájovna (Fürstenhut - Hegerhaus), Adam (Adam), Adlerova Huť - hájovna (Adlerhütte - Hegerhaus), Anderlův mlýn (Anderlmühle), Bartošův mlýn (Bartoschmühle), Blanický mlýn (Blanický mlýn), Březovický mlýn (Oxbrunnmühle), Brodwiehmühle (Brodwiehmühle), Bučinská myslivna (Buchwald - Forsthaus ), Chalupy na Blatech - hájovna (Mooshäuser - Hegerhaus), Chlumský mlýn (Humwaldmühle), Cikánský mlýn (Cikánský mlýn), Cudrovice - hájovna (Zuderschlag - Hegerhaus), Cudrovice - hájovna (Zuderschlag - Hegerhaus), Černý Kříž - výrobna cementových výrobků (Černý Kříž - výrobna cementových výrobků), České Žleby - hájovna (Böhmisch Röhren - Hegerhaus), Dlouhoborský hamr a hostinec (Langhaider Hammer), Dobročkovský mlýn (Dobruschmühle), Dolní Sněžná - hájovna (Unter Schneedorf - Hegerhaus), Dolní Světlé Hory - hájovna (Unter Lichtbuchet - Hegerhaus), Drauster mlýn (Draustermühle), Dřevěný mlýn (Holzmühle), Dürrhammersäge (Dürrhammersäge), Ederův mlýn (Edermühle), Eibnerova pila (Eibner Säge), Eselhof (Eselhof), Františkov - papírna (Franzenthal), Fritzův mlýn (Fritzmühle), Fuchsův mlýn (Fuchsmühle), Gabrielův mlýn a pila (Gabrielův mlýn a pila), Granitz - hájovna (Granitz - Hegerhaus), Haider mlýn a pila (Haidermühle), hájovna Oberhaiden (Oberhaiden - Hegerhaus), hájovna Reckerberg (Reckerberg - Hegerhaus), hájovna u Gabriela (hájovna u Gabriela), Hammermühle (Hammermühle), Hampel pila (Hampel Säge), Harvalíkův mlýn (Harwalikmühle), Hefenkrieg mlýn (Hefenkrieg Mühle), Heger mlýn (Hegermühle), Hittnbaun - mlýn (Hittnbaunmühle), Hojsova pila (Hotzi Säge), Hollerův mlýn (Hollermühle), Höpfelův mlýn a pila (Höpfelmühle), hostinec Eiskeller (Gasthaus Eiskeller), Hraběcí Huť - hájovna (Grafenhütte - Hegerhaus), Husinec - cihelna (Husinec - cihelna), Idina pila (Idasäge), Jakšův mlýn (Jakschmühle), Jakšův mlýn (Jakschymühle), Kandlův Mlýn (Kandlmühle), kaple na Červeném vršku u Pěkné (Rothubl kapelle), Kellenbergerova pila (Kellenberger Säge), Kessel mlýn a pila (Kesselmühle), Kinderannův mlýn (Kindermannmühle), Klášterecký mlýn (Klösterer Mühle), Knížecí Pláně - hostinec Kölbl (Fürstenhut - Gasthaus Kölbl), Knížecí Pláně - kostel Svatého Jana Křtitele (Knížecí Pláně - kostel Svatého Jana Křtitele), Knížecí Pláně - Myslivna (Fürstenhut - Forsthaus), Knížecí Pláně -hájovna (Fürstenhut - Hegerhaus), Köglerův mlýn (Köglermühle), Koknerův mlýn (Kocknermühle), Kosmatův mlýn (Kosmatamühle), Krásná Hora - hájovna (Schönberg - Hegerhaus), Kuberna (Kubern), Lenora - pila (Eleonorenhain Sägewerk), Lesní mlýn (Waldmühle), Lexův mlýn (Lexmühle), Lipka - myslivna a hájovna "Starý dům" (Freiung - Forsthaus "Alteshaus"), Lomův mlýn (Lommühle), Lovecký zámeček na Boubíně (Lovecký zámeček na Boubíně), Mádlův dvůr (Madlhof), Maschko mlýn a pila (Maschkomühle,Säge), Meindlova pila (Meindl Säge), Městská Hajnice (Stadt Waldheger), Migl pila a mlýn (Migl Säge), Milešický mlýn a pila (Oberschlag mühle), Miletínský mlýn (Paulus mühle), Mlynářovice - Stará myslivna (Müllerschlag - Altes Forsthaus), myslivna Nová Polka (Neu Elendbachel - Forsthaus), myslivna Planie (Forsthaus Planie), Nová Pec - hájovna (Neuofen - Hegerhaus), Nové Chalupy - hájovna (Neuhäuser - Hegerhaus), Nové Údolí - hájovna (Neuthal - Hegerhaus), Nové Údolí - hájovna (Neuthal - Hegerhaus), Nové Údolí - hájovna (Neuthal - Hegerhaus), Nové Údolí - myslivna (Neuthal - Forsthaus), Novopecký mlýn (Neuofen Mühle), Nuskohof (Nuskohof), Nuskův mlýn (Nuskomühle), Obecní mlýn (Gemeindemühle), Paškovic mlýn (Paškovic mlýn), Paulikova pila (Paulik Säge), Paulusova pila (Paulussäge), Pěkná - hájovna (Schönau - Hegerhaus), Pfefferský mlýn (Pfefferschlagermühle), Pláně - hájovna (Planie - Hegerhaus), Planský mlýn (Planskusmühle), Plešné jezero - chata (Plöckensteiner See - hütte), Popelná - mlýn (Reckerbergmühle), Possetův hamr (Posset Hammer), Prachatice - pila (Prachatitz Sägewerk), Pravdův mlýn (Pravdamühle), Pucherský mlýn (Puchermühle), Radvanovice - hájovna (Schillerberg - Hegerhaus), Radvanovice - hájovna (Schillerberg - Hegerhaus), Rauscherova pila (Rauscher Säge), Reifenmühle (Reifenmühle), Reifův horní mlýn (Reifův horní mlýn), Riederův mlýn (Rieder mühle), Rumpálův mlýn (Rumpálův mlýn), Samstag mlýn (Samstagmühle), Schmiedův pivovar (Schmiedův pivovar), Sedlec (Sedlec), Seewaldova pila (SeewaldSäge,), Siegelův mlýn (Siegelmühle), Sieglův mlýn pila (Sieglmühle), Silnice - Celnice a hostinec Reif (Landstassen - Zollamt & Gasthaus Reif), Silnice - hájovna (Landstrassen - Hegerhaus), Skokanský můstek K88 (Skokanský můstek K88), Solná Lhota - Brantlova pila (Solná Lhota - Brantlova pila), Spálenec - hájovna (Brenntenberg - Hegerhaus), Spálenec - hájovna (Brenntenberg - Hegerhaus), Spálenec - mlýn a pila (Brenntenberg Mühle .Säge), Splavský mlýn (Dammmühle), Stegbauerův mlýn (Stegbauermühle), Stodůlky - hájovna (Scheurek - Hegerhaus), Stögerova Huť - pila (Stögerhütte Säge), Stožec - pila na rezonanční dřevo a mlýn (Tusset - Fabrik - Resonanzholz), Světlohorský mlýn a pila (Lichtbuchetmühle), Švajglova Lada - hájovna (Schwejgelhaid - Hegerhaus), Tahedlův mlýn (Tahedlmühle), Tomschy mlýn (Tomschy - Mühle), Tvrzice - cihelna (Tvrzice - cihelna), U dolního hajného (U dolního hajného), Včelná - pila a mlýn (Kellne - Säge , Mühle), Vimperk - pila a mlýn na Račíně (Wintenberg - Ratschin - Mühle .Säge), Volary - pomník padlých (Wallern - Kriegerdenkmal), Volary - cihelna Proger (Wallern - Ziegelwerk Proger), Volary - cihelna Sixl (Wallern - Ziegelwerk Sixl), Výrovský mlýn (Výrovský mlýn), Walterův mlýn (Waltermühle), Winzigův Hamr (Winzighammer), Zaunmühle (Zaunmühle), Zdíkov - Zámecký mlýn a pila (Zdíkov - Zámecký mlýn a pila)


Okres Strakonice (Bezirk Strakonitz)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), U Konvičků (U Konvičků)

Objekty:
Čichtická hájovna (Čichtická hájovna), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Lapač (Lapač), Podhajčský mlýn (Podhajčský mlýn)


Okres Tábor (Bezirk Tabor)

Obce, osady, samoty:
Alej Janov - Myslkovice (Alej Janov - Myslkovice), Horusický mlýn (Horusický mlýn), Nad pustým (Nad pustým), Výška (Výška)

Objekty:
Amerikán (Amerikán), Andělský mlýn (Andělský mlýn), Baršův mlýn (Barescher Mühle), Borská hájovna (Borská hájovna), Borská myslivna (Borská myslivna), Božkův mlýn (Božkův mlýn), Brdlíkův mlýn (Brdlíkův mlýn), Bredův mlýn (Bredův mlýn), Hamr (Hamr), Hlinický dvůr (Hlinický dvůr), Hrubešův mlýn (Hrubešův mlýn), Kamenný mlýn (Steinmühle), Mrzenův mlýn (Mrzenův mlýn), Plotiště (Plotiště), Podhorský mlýn (Podhorský mlýn), Radenín - synagoga (Radenín - synagoga), Řeznická bašta (Řeznická bašta), Šeborův mlýn (Šeborův mlýn), Šetek (Schettekmühle), Valcha (Valcha), Veselého mlýn (Veselého mlýn), Zárubův mlýn (Zárubův mlýn), Zelenka (Zelenka)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Obce, osady, samoty:
Chalupy (Friedrichsthal), Chřebřany (Kscheberscham), Černá Řeka (Sophienthal), Černořecká Huť (Sophienhütte), Dietlův Dvůr (Dietlhof), Františtina huť (Franzbrunnhütten), Hansadl (Hansadl), Hleďsebe (Sichtigfür), Hlinišťata (Hlinišťata), Jindřichova Hora (Heinrichsberg), Kosteliště (Johanneskirchl), Kotrbov (Kotrbov), Kubička (Plassendorf), Lísková (Haselbach), Liščí domky (Fuchsenhäuseln), Martini (Martini), Modelpfarrer (Modelpfarrer), Na drahách (Drathäuser), Na Drahách (Drahthäuser), Nuzarov (Nimvorgut), Oslí Domky (Eselhäuser), Ostrov (Wasserau), Podhora (Wasenmeisterei), Pohodnice (Abdeckerei), Rothhäusel (Rothhäusel), Schickenhöf (Schickenhöf), Sezemín (Zeisermühl), Skláře (Skláře), Slatiny (Traxelmoos), Spáleneček (Klein Prennet), Sruby (Heuhof), Stará Hospoda (Altwirth), Stříbrné domky (Silberhäusler), Sudel (Hanna), Tavírna (Schmelzhütte), U Drvaře (Holzschläger), U Kašpara (Kasparbaude), U Pavla (Beim Pavla), U Ševce (Schuster), Wespenhäuseln (Wespenhäuseln), Zámeček (Zámeček), Zankhammer (Zankhammer)

Objekty:
Bayerův mlýn (Bayermühle), Beraní dvůr (Hammelhof), Bílý mlýn (Weissmühle), Buchar (Buchenmühle), Draxelmühle (Draxelmühle), Eichelmühle (Eichelmühle), Engelmühle (Engelmühle), Englova chaloupka (Engelhäusel), Ferdinandovo údolí - hostinec s pilou (Ferdinandsthal), Folmavský mlýn (Vollmaumühle), Glasschleifen (Glasschleifen), Hamerská brusírna (Hammerschleife), Hamry (Hammermühle), Hankova pila (Hankasäge), Heligenkreuz Mühle (Heligenkreuz Mühle), Hrádek - chata KČT (Hrádek - chata KČT), Hudel Mühle (Hudel Mühle), Kaderovna (Kaderovna), Kanice - náhrobní kaple Panny Marie Bolestné (Kanice - náhrobní kaple Panny Marie Bolestné), Kaplička (Kapellen), Krausova cihelna (Krausova cihelna), Květkovice (Květkovice), Lohhäusel (Lohhäusel), Malzmühle (Malzmühle), Martinovský mlýn (Martinovský mlýn), Mühldicke (Mühldicke ), Myslív - hostinec (Myslív - hostinec), Na Eichelbühlu (brusírna) (Eichelbühlschleife), Nasetice (Nassatitz), Nová Pila (Neu Sägemühle), Nový mlýn (Neumühle), Panský mlýn (Herrenmühle), Papírna (brusírna) (Papier Mühle), Papírna (brusírna) (Papierschleife), Papírna (brusírna) (Papiermühle), Perzlův mlýn (Berzelmühle), Pickelmühle (Pickelmühle), Pimeisl (Pimeisl), Pochmühle (Pochmühle), Pochmühle (Pochmühle), Podhamří (Hammerhof), Popelmühle (Popelmühle), Přívozec - zámek (Přívozec - zámek), Prudice (Prudice), Puch (Puch), Rajský mlýn (Paradeismühle), Rangers Schleifen (Rangers Schleifen), Rothen Mühle (Rothen Mühle), Säge Mühle (Säge Mühle), Schmalz Mühle (Schmalz Mühle), Sezemínský mlýn (Zeifset Mühle), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Stoffelmühle (Stoffelmühle), Svatá Barbora (St. Barbara), Svatý Jiří - dvůr a hájovna (Sankt Georgem Maierhof), Sviňský mlýn (Saumühle), Šitboř- kostel sv. Mikuláše (Schuttwa- Sankt Nikolaus Kirche), Šteflův mlýn (Steffel Mühle), Štítary - kostel sv. Judy Tadeáše (Štítary - kostel sv. Judy Tadeáše), Švarcavský mlýn (Schwarzauermühle), Tomův mlýn (Thomamühle), Trubce (Trubitz), U Bártů (U Bártů), U lesa (Holzmühle), Veský mlýn (Dorfmühle), Volfagangova Brusírna (Wolfgangschleife), Wastlův mlýn (Wastelhauselmühle), Wutzenmühle (Wutzenmühle), Zámeček (brusírna) (Schlossl), Zankmühle (Zankmühle), Železná - kostel sv. Barbory (Železná - kostel sv. Barbory)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Obce, osady, samoty:
Altegrün (Altegrün), Babice (Pobitz), Bärenteich (Bärenteich), Bärnhaus (Bärnhaus), Beim Ziegenmüller (Beim Ziegenmüller), Berghaus (Berghaus), Boden (Boden), Bohuslav (Paslas), Bor (Haid), Božetín (Fasattengrün), Brentenviertel (Brentenviertel), Buchhausl (Buchhausl), Chata (Wetterhütte), Chorvatská Hora (Kroatenberg), Černý Rybník (Schwarzenteich), Červený mlýn (Röthenmühle), Čižebná (Zweifelsreith), Dianin Dvůr (Dianahof), Dolní Nebesa (Hinter-Himmelreich), Draha (Droth), Farnhaus (Farnhaus), Fischerhof (Fischerhof), Frankenhau (Frankenhau), Franky (Franken), Galgendorf (Galgendorf), Goldbrunn (Goldbrunn), Gregorův Dvůr (Gregorhof), Haidhäusel (Haidhäusel), Háj (Grafengrün), Háj (Hainhäuser), Haldenhäuser (Haldenhäuser), Hazlov kaple (Hazlov kaple), Hechtova Myť (Hechthau), Horka (Berg), Juchhe (Juchhe), Kamenná osada (Steinpöhl), Komorní Hůrka (Kammerbühl), Köstelhof (Köstelhof), Krondorfské Chalupy na Kopci (Krondorfer Berghäuser), Kyks (Kix), Libocký Důl (Leibitschgrund), Liščí farma (Fuchsfarm), Löhrlhaus (Löhrlhaus), Ludabrunn (Ludabrunn), Lumpenhau (Lumpenhau), Mlýnek (Mühlgrün), Muglaugl (Muglaugl), Mukova Chalupa (Muckhäusel), Na Drahách (Drothhaus), Na Kopci (Berghäuser), Na Rabě (Raberhäuser), Na Štole (Stollmühle), Nezdice (Nesnitz), Nový Dvůr (Neuhof), Oldřichov (Ullersgrün), Opatov (Absroth), Ottenbach (Ottenbach), Ovčárna (Schäferei), Paličský Pahorek (Palitzhügel), Parní prádelna (Dampfwäscherei), Přední Loch (Vorderloch), Raubhaus (Raubhaus), Rinnlhau (Rinnlhau), Rodig (Rodig), Röthen Mühl (Röthen Mühl), Samota (Einöde), Sandner (Sandner), Schindelberg (Schindelberg), Schwarzenwolf (Schwarzenwolf), Schwarzweber (Schwarzweber), Skalka (Stein), Sklárny (Glashütten), Smrčí (Krondorf), Stupice (Stobitzhof), Svatá Anna (Sankt Anna), Svažec (Ehmet), Švédský Domek (Schwedenhaus), Těšov (Teschau), Třídvoří (Dreihöfen), Tůně (Liebeneck), U Bártů (Barthaus), U Brodu (Furthhäusel), U Hansla (Beim Hansl), U Rybáka (Fischerwohnung), V Bukovině (Buchenhäusel), Vackovec (Watzgenreuth), Vlaštovčí mlýn (Schwalbenmühle), Vojenské Domky (Soldatenhäuser), Vokov (Wogau), Vrbová (Förba), Vysočany u Ovesných Kladrub (Wischezahn), Weisenmeister (Weisenmeister), Wöllnerhäuser (Wöllnerhäuser), Zadní Loch (Hinterloch), Zadní Nebesa (Hinter - Himmelreich), Zelená (Grün), Ždírnice (Schirnitz), Železný Hamr (Eisenhammer), Žírnice (Neuhaus)

Objekty:
Abteimühle (Abteimühle), Aš - Jahnův pomník (Jahn Denkmal), Auschl Mühle (Auschl Mühle), Auschowitzer Mühle (Auschowitzer Mühle), Bären Mühle (Bären Mühle), Brücher Mühle (Brücher Mühle), Brusírna (Schleifermühle), Cheb - kostel Nalezení sv. Kříže (Cheb - kostel Nalezení sv. Kříže), Červený mlýn (Červený mlýn), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dorfmühle (Dorfmühle), Dösenmühle (Dösenmühle), Doubravský mlýn (Taubrathe Mühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Eberhof (Eberhof), Elsterquelle (Esterquelle), Finkenmühle (Finkenmühle), Finkenmühle (Finkenmühle), Folterův mlýn (Foltermühle), Fonsau Mühle (Fonsau Mühle), Fritzenmühle (Fritzenmühle), Fritzův mlýn (Fritz-Mühle), Gasthaus zum Finkenberg (Gasthaus zum Finkenberg), Geistberg Mühle (Geistberg Mühle), Goslerův mlýn (Gösslermühle), Gottlův mlýn (Gottlmühle), Grillnmühle (Grillnmühle), Grünmühle (Grünmühle), Hädlerův mlýn (Hädlermühle), Harův mlýn (Höramühle), Hazlov (Haslau), Hennermühle (Hennermühle), Herrenmühle (Herrenmühle), Herrenmühle (Herrenmühle), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Obere Brettmühle), Horní zámek (Oberschloss), Hraniční hospoda (Grenzschenke), Jack Mühle (Jack Mühle), Jakobsmühle (Jakobsmühle), Kahlermühle (Kahlermühle), Kasprův mlýn (Kasparmühle), Kastlův mlýn (Kastl Mühle), Klášterní mlýn (Nonnenmühle), Knallhütte (Knallhütte), Kocovský mlýn (Kotzauermühle), Kohlmühle (Kohlmühle), Konstatinův mlýn (Konstantinsmühle), Kornauer Mühle (Kornauer Mühle), Kozí mlýn (Ziegenmühle), Kronův mlýn dolní (Untere Kronmühle), Kronův mlýn horní (Obere Kronmühle), Kühpöhlmühle (Kühpöhlmühle), Kunstmühle (Kunstmühle), Kyselecký hamr (Säuerlinghammer), Langenbrucker Mühle (Langenbrucker Mühle), Langmühle (Langmühle), Lazarmühle (Lazarmühle), Libá - přádelna (Liebenstein), Liebeneck Mühle (Liebeneck Mühle), Lohhäuser Mühle (Lohhäuser Mühle), Mäntling (Mäntling), Mariánské Lázně kavárna Polom (Marienbad Café Polom), Metternichova myslivna (Neuhauser Forsthaus), Mittlere Mühle (Mittlere Mühle), Na palouku (Auhöfel), Na růžku (Spitzwirthaus), Nimrod (Nimrod), Nové Domy (Neuhausen), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Obere Mühle (Obere Mühle), Obere Schanzer Mühle (Obere Schanzer Mühle), Oswaldmühle (Oswaldmühle), Ottmühle (Ottmühle), Ovčí dvůr (Schafhof), Paličský Mlýn (Palitz Mühle), Papírna (Papiermühle), Pazderenský mlýn (Leinschlagmühle), Pekelský mlýn (Höllmühle), Podhorní kavárna (Café Podhorn), Polní mlýn (Fehlamühle), Porklmühle (Porklmühle), Prechtlův mlýn (Prechtelmühle), Pregnitz Mühle (Pregnitz Mühle), Preussenhäusel (Preussenhäusel), Prüllermühle (Prüllermühle), Ptačí mlýn (Vogelmühle), Rebmühle (Rebmühle), Regensteich (Regensteich), Rinlhau (Rinlhau), Rotha (Rotha), Sägemühle (Sägemühle), Schallermühle (Schallermühle), Schindlermühle (Schindlermühle), Schirlmühle (Schirlmühle), Schleppermühle (Schleppermühle), Schloss Mühle (Schloss Mühle), Schneidermühle (Schneidermühle), Schönbacher Jägerhaus (Schönbacher Jägerhaus), Schönlinder Mühle (Schönlinder Mühle), Schöpplův mlýn (Schöppelmühle), Schusserův mlýn (Schussermühle), Selský mlýn (Baumühle), Smrčí dvůr (Fichtenbühlhof), Soos (Soos), Sorgmühle (Sorgmühle), Spálený dvůr (Brandhof), Stabnitz Mühle (Stabnitz Mühle), Steinmühle (Steinmühle), Stingl Mühle (Stingl Mühle), Stinglmühle (Stinglmühle), Stockmühle (Stockmühle), Stockmühle (Stockmühle), Stoinamühle (Stoinamühle), Störlův Vrch - Lesní restaurace (Störlberg - Waldrestauration), Šlingova Mýť (Schlingelhau), Teichmühle (Teichmühle), Teichmühle (Teichmühle), Těšovský mlýn (Teschauer Mühle), Thumsermühle (Thumsermühle), Thumsermühle (Thumsermühle), Tipessenreuth Mühle (Tipessenreuth Mühle), Trappův mlýn (Trappenmühle), U Hory - hostinec (Hütte am Berge), U žáby (Gasthaus zum grunen Frosch), Unter Lindauer Mühle (Unter Lindauer Mühle), Untere Buch Mühle (Untere Buch Mühle), Untere Mühle (Untere Mühle), Untere Schanzer Mühle (Untere Schanzer Mühle), Unterschönbacher Mühle (Unterschönbacher Mühle), Viktorovo údolí (Wiktorsthal), Vogelmühle (Vogelmühle), Voglsmühle (Voglsmühle), Waldhäusel (Waldhäusel), Waldschenke (Waldschänke), Weissmühle (Weissmühle), Wernerův mlýn (Wernermühle), Wick - Mühle (Wick - Mühle), Wildenhof (Wildenhof), Winkelmühle (Winkelmühle), Zámek - Starý Rybník (Altenteich), zámek Nový Dvůr (Schloss Neuhof), Židovský hřbitov u Lomničky (Judenfriedhof bei Steingrub)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Obce, osady, samoty:
Am Russberg (Am Russberg), Arnoldov (Arletzgrün), Chalupa u Chylického mlýna (Kilitzmühlhäusel), Chalupa u mlýna (Mühlhäusel), Cihelna (Ziegelhütte), Domy Tellerovy (Tellerhäuser), Egertl (Egertl), Federhäuseln (Federhäuseln), Ficker (Ficker), Filíř (Filíř), Gemisch (Gemisch), Gründerschuppen (Gründerschuppen), Grundzienerhäuser (Grundzienerhäuser), Háje (Zwittermühl), Hamry (Nagelschmidt), Hanušov (Honnersgrün), Himlštejn (Himmelstein), Höflovy chalupy (Höflhäuser), Hohe Winkel (Hohe Winkel), Horní Valov (Ober Wohlau), Hřebečná (Hengstererben), Hřivínov (Mokowitz), Jablonná (Jablon), Jelení (Hirschenstand), Jesínky (Gessing), Kaff (Dolní, Prostřední, Horní) (Kaff (Untere, Mittlere, Obere)), Kaple Panny Marie Pomocné (Buchenkapelle), Kaple Sv.Floriána (Kaple Sv.Floriána), Karlova ovčárna (Karlshütte), Kohlenschuppen (Kohlenschuppen), Kopeček (Steinhöhe), Kottershof (Kottershof), Kyselka (Giesshübl Sauerbrunn), Lachovice (Lachowitz), Léno (Holzbachlehen), Lesík (Lessig), Liščí Díra (Fuchsloch), Liščí Kout (Fuchswinkel), Litoltovská myslivna (Liesen forst), Luhy (Jungenhengst), Mlýn (Mühle), Modesgrund (Modesgrund), Mrlina (Totenbach), Myslivny (Försterhäuser), Na hutích (Auf der Hütten), Na Písku (Sand), Nová ovčárna (Neuhüttner Schäferei), Nové Chalupy (Neuhäuser), Nové Šnaky (Neuer Schnaken), Nový Dvůr (Neuhof), Ochsenbusch (Ochsenbusch), Ovčárna (Schäferei), Ovčárna (Schäferei), Ovčín (Schäferei), Ovčín (Schäferei), Ovčín (Schafsthall), Ovčín (Denischen Schäferei), Ovčín (Schäferei), Ovčín (Schäferei), Pachthäuser (Pachthäuser), Pávice (Pobitz), Peklo (Höll), Pfeiferhaus (Pfeiferhaus), Pískovec (Schwimmiger), Plavno (Holzbach), Podlesí (Streitseifen), Pohodnice (Abdecker), Popov (Pfaffengrün), Rozporenské chalupy (Rossborner Waldhäuseln), Rusberg (Rusberg), Sackhäuser (Sackhäuser), Scherbrovy Domky (Scherberhäuser), Schindelhäuser (Schindelhäuser), Schönburg (Schönburg), Sejfský Mlýn (Seifner Mühle), Sejfy (Seifen), Seník (Heuschupfen), Skřipová (Krippau), Smrčná (Fichtelberg), Soví huť (Soví huť), Stará Ves (Altdorf), Stichlův mlýn (Stichelmühle), Stráň (Ziegenschacht), Svatobor (Zwetbau), Svinov (Schwinau), Špičák (Spitzberg), Špinavá Putika (Dreckschänke), Štoutov (Stadthöfen), Themlův mlýn (Themlmühle), Tis u Luk (Tiess), Třídomí (Schmiemotzen), Třídomí (Dreihäuser), U Fencla (Beim Fenzl), V Dolíčku (Thalhäuseln), Valov (Wohlau), Viklan (Wackelstein), Vlčinec (Wölfling), Vrch (Hüttmesgrün), Vršek (Werlsberg), Záhoří (Serles), Záhořice (Sahoř), Zálesí (Werlsgrün), Zimní Stráň (Winterleiten), Zlatý Kopec (Goldenhöhe)

Objekty:
Abdecker (Abdecker), Albertův mlýn (Albertmühle), Bären Mühle (Bären Mühle), Bártův mlýn (Bartmühle), Bečov nad Teplou Hotel Central (Petschau Hotel Zentral), Blažkův mlýn (Blaschkamühle), Branišovský mlýn (Branischauer Mühle), Bretmühl (Bretmühl), Brťský mlýn (Pirtnermühle), Budovský mlýn (Budaumühle), Chylický mlýn (Killitzermühle), Chyše-hostinec Střelnice (Chiesch-Schützenhaus), Český Mlýn (Böhmische Mühle), Čichalovský mlýn (Sichaluer-Mühle), Dolní Hrádecký mlýn (Untere Schlöfslmühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Dupovský mlýn (Tuppamühle), Farbmühle (Farbmühle), Frauenhof (Frauenhof), Gängrův horní mlýn (Obere Gänger Mühle), Geigenmühle (Geigenmühle), Glashütten (Glashütten), Griehsmühle (Griehsmühle), Grünberg (Grünberg), Hackbeilův mlýn (Hackeibmühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hammermühle (Hammermühle), Havlův mlýn (Hablmühle), Himlštejn (Himmelstein), Horní mlýn (Obere Mühle), Hrádek (Schlösslhof), Hradský dvůr (Ratzka), Hvězda (Stern), Jáchymov - Freudenštejn (Joachimsthal - Freudenstein), Jáchymov - pivovar (St. Joachimsthal - Bürgerliches Brauhaus), Jáchymov - tabáková továrna (Joachimsthal - k.k. Zigarrenfabrik), Jalový Dvůr (Galdenhof), Joštův mlýn (Jobstmühle), Kleiův horní mlýn (Obere Kleimühle), kolonáda Heinricha Mattoniho v Kyselce (Kolonnade in Gießhübl-Sauerbrunn), Korunní - kaple Nejsv. Srdce Ježíšova (Krondorf - Kaple Nejsv. Srdce Ježíšova), Korunní - lázně (Krondorf - Sauerbrunn), Králův mlýn (Kralenmühle), Kroh Mühle (Kroh Mühle), Kunzmühle (Kunzmühle), Kuželův mlýn (Weihermühle), Lesní mlýn (Holzmühle), Lohmühle (Lohmühle), Loohmühle (Loohmühle), Luhovský mlýn (Lohofer mühle), Lukešův mlýn (Lukeschmühle), Malý mlýn (Kleinmühle), Mariánská - klášter (Maria Sorg - Kloster), Massa Mühle (Massa Mühle), Maxův mlýn (Maxmühle), Mösrův mlýn (Mösermühle), Mühlholz (Mühlholz), Na Hrázi (Wehrmühle), Nad Ohří (Egermühle), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neue Mühle ), Obermühle (Obermühle), Panský mlýn (Herrnmühle), Petrův mlýn (Petermühle), Polomský mlýn (Pohlemer - mühle), Pudrový mlýn (Pudrový mlýn), Rábův mlýn (Rabenmühle), Radyňský mlýn (Radinger mühle), Ratibořský mlýn (Ratiborer - mühle), Rohra Mühle (Rohra Mühle), Romes (Romesmühle), Scharfův horní mlýn (Obere Scharfmühle), Scharfův mlýn dolní (Untere Scharfrmühle), Schinkamühle (Schinkamühle), Schmalenhof (Schmalenhof), Sedlecký Dvůr (Zettlitzer), Sedlecký mlýn (Zettlitzer Mühle), Sejfy (Saifenhäusel), Složiště - Kudlichova vyhlídková věž (Legerberk - Kudlich Warte), Stalla Mühle (Stalla Mühle), Šlikův mlýn (Schlicken mühle), Štědrá - zámek (Stiedra - Schloss), Tašovický mlýn (Taschwitzer Mühle), Teufelsmühle (Teufelsmühle), Tocovský mlýn (Totzau Mühle), Toflův mlýn (Toffelmühle), Tomšovský mlýn (Domschenmühle), Untermühle (Untermühle), Verušičky - kostel Nejsvětější Trojice (Klein Werscheditz - Kirche zur Hl. Dreifaltigkeit), Vosí mlýn (Wespenmühle), Waldmühle (Waldmühle), Wobesmühle (Wobesmühle), Zámecký mlýn (Schlossermühle), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Žalmanovský mlýn (Sollmusermühle)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Obce, osady, samoty:
Bacher (Bacher), Bártlův Dvůr (Bartlhof), Bergerhütte (Bergerhütte), Bernhof (Bernhof), Bernstein (Bärnsteinhäuser), Bezděkov (Bezdekau, Bezdiekau), Blaselwies (Blaselwies), Bor (Borer Wasenmeisterei), Bošov (Boschau), Březí (Birkenbüchel), Buchar (Pucher), Buzošná. (Riesenbach), Bystrá (Wunderbach), Chřepice (Kühberg), Datelov (Todlau), Debrník (Deffernik), Dobrá Voda (Gutwasser), Dolní Hutě (Unter Hütten), Dolní Ždánidla (Untersteindlberg), Dvorky (Weber und Lindelhof), Ferdinandov (Ferdinandsthal), Gefällbauer (Gefällbauer), Gerlova Huť (Gerlhütte), Gerlovy dvory (Gerlhöf), Goglův dvůr (Goglhof), Grünberghof (Grünberghof), Haidlbauer (Haidlbauer), Hallahäusl (Hallahäusl), Hamerský dvůr (Hammerhof), Harrerovy dvory (Harrahöf), Häuselbauer (Häuselbauer), Havlův dvůr (Havelhof), Hochweg (Hochweg), Hocker (Hocker), Hofgebäude (Hofgebäude), Hohnabutten (Hohnabutten), Holla (Hollabauer), Holperhäuser (Holperhäuser), Horní Špatův Dvůr (Ober Spaten), Horní Ždánidla (Obersteindlberg), Horská Kvilda (Innergefild), Hrádky (Schlösselwald), Hromový kout (Donnerwinkel), Hüttstadt (Hüttstadt), Hvězda u Chudenína (Sternhof), Javoří Pila (Ahornsäge), Jezerní chalupy (Seehäuser), Josefstadt (Josefstadt), Kassenhäusel (Kassenhäusel), Kocanda (Kocanda), Köhlerwastl (Köhlerwastl), Korlbauer (Korlbauer), Kreikerhöfe (Kreikerhöfe), Kreuzberg (Kreuzberg), Kriegrovy dvory (Kriegerhöf), Křižkov (Kreuzwinkel), Kubíčkův Dvůr (Kubičkahof), Kubitzerhäusel (Kubitzerhäusel), Lederergütl (Lederergutl), Lesní Chaloupka (Waldhäusel), Malý Kozí Hřbet (Klein Ziegenruck), Matějovice (Mottowitz), Maxlbauer (Maxlbauer), Městiště (Dorrstadt), Metzgerhof (Metzgerhof), Moosbauer (Moosbauer), Muckenhofe (Muckenhofe), Müllerhütten (Müllerhütten), Myší Domky (Maushäusel), Na Bahně (Na Bahně), Na Kopci (Berghäusel), Na Lukách (Lugahäusl), Na Ovčím Vrchu (Am Schafbühl), Na Palouku (Auhäusel), Na Pustině (Auf der Einöde), Nová Hůrka (Neu Hurkenthal), Nová Studnice (Neubrunn), Pamferova huť (Pampferhütte), Pancíř ( Panzer), Paseka (Holzschlag), Páteříkova Huť (Paterlhütte), Pavlova louka (Paulewiese), Písečná Huť (Sandhütte), Plzenec (Pilsenhof), Podlesí (Vogelsang), Pohádka (Christlhof), Polánky Dolejší (Untere Hochwiese), Pomezí (Gsenget), Poustka (Klausenhäusel), Poustka (Klausen), Pozorka (Gibacht), Prášily (Stubenbach), Pustina (Einöde), Pustina (Einöden), Radčín (Ratschin), Radkov (Rathgebern), Ranklov (Ranklov), Rapatice (Rapatitz), Redrova pila (Redersäge), Reindlův dvůr (Reindlhof), Rödrovský dvorec (Röderhof), Roklanská hájenka (Rachelhutte), Rothenfranzl (Rothenfranzl), Rupperlhof (Rupperlhof), Ruppertmichl (Ruppertmichl), Russen (Russen), Sázky (Sázky), Scheibenrieth (Scheibenrieth), Schneiderhäusel (Schneiderhäusel), Sedlo (Sattelberg), Seebauhäusel (Seebauhäusel), Seffenmichl (Seffenmichl), Slučí Tah (Schnepfenstrich), Souš (Zusch), Sova (Eulhütten), Spáleniště (Brandstadt.), Stará Huť (Althütten), Stará Huť u Podlesí (Althütten am Vogelsang), Staré Hutě (Althütten), Stauberův Dvorec (Stauberhof), Steinhäusel (Steinhäusel), Steinriegl (Steinriegl), Sternhöhle (Sternhöhle), Stimling (Stimmling), Stockmühle (Stockmühle), Storngut (Storngut), Sturklín (Sturklín), Suché Studánky (Ober Dürnbrunn), Svinná (Svinná), Šmídlův dvůr (Schmiedlhof), Štíhlov (Stieglhof), Thomenhof (Thomenhof), U Bouckých (U Bouckých), U hamru (Am Hammer), U Holubáře (Taubenhäusel), U Matesa (Am Steindl), U Michla (Michelhäusel), U Sägbauerů (Beim Sägbauer), U Schmidtbaurů (Beim Schmidtbauer), U Stachů (Stachenhäusel), U Stutzů (Stutzenhäusel), U svatého Bartoloměje (U svatého Bartoloměje), U Truhláře (Tischerhäusel), Velký Kozí Hřbet (Gross Ziegenruck), Veselka (Veselka), Vöderhof (Vöderhof), Vršek (Bergl), Výhledy (Schrollenhaid), Wasserreith (Wasserreith), Webrův Dvůr (Weberbauernhof), Wenzlův Dvorec (Wenzelhof), Zadní Chalupy (Hinterhäuser), Zadní Chalupy (Hinterhäuser), Záhorský dvůr (Oldenburg), Zejbišské lesní domky (Seewieser Waldhäusel), Zhůří (Haidl Am Ahornberg), Zlatá Studna (Goldbrunn), Želiv (Fleischhöfe)

Objekty:
Alžbětín - Myslivna Bredlberg (Elisenthal - Forsthaus Bredlberg), Alžbětín - sklárna (Elisenthal - Spiegelhütten), Bažantnice (Thalhäuser), Bítovy (Bítovy), Bohdašický mlýn (Budaschitzer Mühla), Bohov (Bohov), Čímické jezírko (Čímické jezírko), Defurovy Lažany - zámek (Defurovy Lažany - zámek), Divišovický mlýn (Divischowitzer Mühle), Dolejší Krušec (Unter-Körnsalz), Eisnerův Dvůr - mlýn (Eisingerhof - Mühle), Elefantenmühle (Elefantenmühle), Filipova Huť - mlýn ( Phillipshütten mühle), Frischův mlýn (Frischmühle), Fuchsův dvorec (Fuchsenhof), Ganglův dvůr (Ganglhöf), Gerlova pila (Gerlsäge), Girglův Dvůr (Girglhof), hájovna Nový dům (Neuhaus - Hegerhaus), hájovna Nová Studnice (Neubrunn - Hegerhaus), Hasenöhrlův mlýn a pila (Hasenöhrlmühle), Höhwastl (Höhwastl), Hojsův mlýn a pila (Huisenmühle), Horní Němčice - mlýn (Niemtschitz mühle), Hrachův mlýn (Hrachmühle), Hüttenmühle (Hüttenmühle), Janouškův mlýn (Janouškův mlýn), Jezerní mlýn (Seemühl), Jezerní myslivna (Seeforsthaus), Kohlův mlýn (Kohlmühle), Kressenhof (Kressenhof), Kriegrův mlýn (Kriegermühl), Křištínský mlýn (Krischtinermühle), Lenkův dvůr (Lenkenhof), Lesní Kovárna (Waldschmiede), Liedlmühle (Liedlmühle), Lipplova pila (Lipplsäge), Liščí - hostinec (Liščí - hostinec), Metzlův dvůr (Metzelhof), Mezovna (Mezovna), Modrava - pila (Mader Sägewerk), Motlův dvůr (Mottlhof), Mottlovské dvory (Mottelhöfe), Mottlův mlýn (Mottlmühle), Muckenmühle (Muckenmühle), myslivna Nickelberg (Nickelberg - Forsthaus), myslivna Nová Studnice (Neubrunn - Forsthaus), Na Kobyle (Na Kobyle), Nové Městečko - mlýn (Neustadtlmühle), Ober Hütten (Ober Hütten), Olšinské dvory (Erlhöf), Papiermühle (Papiermühle), Partlův mlýn (Partelmühle), Pekelský mlýn (Höll Mühle), Pfalzerhof (Pfalzerhof), Podbranský mlýn (Podbranský mlýn), Poustka (Poustka), Röderova pila (Röder Säge), Rokosský mlýn (Rokosský mlýn), Rumpelmühle (Rumpelmühle), Saueben - myslivna (Saueben - myslivna), Saumühle (Saumühle), Schafhausserův mlýn a pila (Schafhaussermühle), Scharachermühle (Scharachermühle), Schindlhöf (Schindlhöf), Schöpfrův mlýn (Schöpfrmühle), Schröderhof (Schröderhof), Schürerova pila (Schürersäge), Schwarzbartlhöfe (Schwarzbartlhöfe), Schweiglmühle (Schweiglmühle), Seidlovy dvory (Seidlhöf), Siegelhof (Siegelhof), Sollermühle (Sollermühle), Spirkenhöfe (Spirkenhöfe), Spirkenmühle (Spirkenmühle), Steflovský dvůr (Steflhof), Stieglhöf (Stieglhöf), Studený mlýn a pila (Kaltmühle .Säge), Taubenhöf (Taubenhöf), Tremlův mlýn (Tremlmühle), Uhlišťský mlýn (Kohlheimermühle), Václavíkova pila (Sägewerk Franz Watzlawick), Vanišův mlýn (Wenischmühle), Veselí nad Úhlavou - zámek (Veselí nad Úhlavou - zámek), Waffen hamr (Waffen Hammer), Wandermühle (Wandermühle), Zahrádecký mlýn (Zahrádecký mlýn), Zaječí mlýn (Hasenmühle), Zářečská hájovna (Zářečská hájovna), zbytky hráze rybníka (zbytky hráze rybníka), Zejbišský Dvůr - mlýn (Seewieserhof - Mühle), Zolnerovský dvorec (Zöllnerhof), Zwoischner Mühle (Zwoischner Mühle), Žichovice - vápenka K. Klement (Žichovice - vápenka K. Klement), Žitný mlýn (Scherlmühle)


Okres Plzeň-město (Bezirk Pilsen-Stadt)

Objekty:
U Anděla (U Anděla)


Okres Plzeň-jih (Bezirk Pilsen-Süd)

Objekty:
Dampf Mühle (Dampf Mühle), Vilémov (Wilhelminenthal), Žinkovy mlýn (Žinkovy mlýn)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Obce, osady, samoty:
Dlouhá Louka (Langwiesen), Dolany (Dollana), Gerclín (Görzlin), Holčíkovy chalupy (Holdschicken Häuser), Horův mlýn (Horamühle Hausel), Hýrovy Hory (Hýrovy Hory), Jansova Chalupa (Jansahäusl), Kaisrův mlýn (Kaisermühle), Lehnhäuseln (Lehnhäuseln), Na hranicích (Ranitzenhäuseln), Na louce u lesa (Waldwieshäuseln), Novomlýnské chalupy (Neumühle häuser), Ovčí hora (Ovčí hora), Sonnenberg (Sonnenberg), Taubenmühlhäuseln (Taubenmühlhäuseln), Waldweishäuslen (Waldweishäuslen), Žernovník (Schirnik)

Objekty:
Dolský mlýn (Grundmühle), Ecklův mlýn (Ecklmühle), Grabenhäusel (Grabenhäusel), Holubí mlýn (Taubenmühlwirtshaus), Horův dolní mlýn (Unter Höramühle), Horův horní mlýn (Ober Höramühl), Kleinrohrmühle (Kleinrohrmühle), Krašovský mlýn (Krascher Mühle), Kubův mlýn (Kubův mlýn), Lohmühle (Lohmühle), Lomnička - Brouskárna (Lomnička - Brouskárna), Mozolínský mlýn (Mosoliner Mühle), Nekmíř - zámek (Nekmíř - zámek), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nučický mlýn (Nutschitzmühle), Ostrovec - kaple sv. Jana Křtitele (Ostrovec - kaple sv. Jana Křtitele), Pod Vinicí (Weinbergmühle), Radimovický mlýn (Radimovický mlýn), Relíčkův mlýn (Relikenmühle), Tofflův mlýn (Tofflmühle), U Vanifků (Wanifkamühle), U Vertlíků (Wertliken Mühle), Velečín - kostel jména Panny Marie (Weletschin - Kirche Maria Namen), Velký Zuckerův mlýn (Grose Zuckermühle), Vranov (Frauenhof)


Okres Rokycany (Bezirk Rokitzan)

Obce, osady, samoty:
Ovčín (Schäferei), U dubu (U dubu)

Objekty:
Fričkovna - sklárna ( Fričkovna - sklárna), Chachov (Chachov), Nový mlýn (Neumühle), Tylův mlýn (Tylův mlýn)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Alberov (Albernhof), Am Hammel (Am Hammel), Anýžovy Domky (Anischhhäuser), Arnoltov (Arnitzgrün), Bernov (Bernau), Bošířany (Poschitzau), Brandhof (Brandhof), Břidlová (Schieferhütten), Bukovany (Buckwa), Chaloupky (Neuhaus), Chalupy na Pastvišti (Hutthäuser), Chalupy Stohrovy (Stöhrhäusel), Cihelna (Ziegelhütte), Černý Rybník (Schwarzenteich), Čistá - obec (Lauterbach Dorf), Dolní Hamr (Untere Hammer), Dolní Rozmyšl (Deutschbundesort), Dolský mlýn (Grundmühle), Důl Union II (Unionschacht II), Dvory (Maierhöfen), Fischerův Důl (Fischerzeche), Geyerau (Geyerau), Gföllerhäuser (Gföllerhäuser), Güntherovy Domky (Güntherhäuser), Habartov (Habersbirk), Hammergut (Hammergut), Hamr (Waffenhammer), Haselhöfe (Haselhöfe), Horní Hluboká (Ober Tiefenbach), Horní Rychnov (Ober Reichenau), Hraničná (Markhausen), Javořina (Ahornswald), Jehličná (Grasseth), Jeteliště (Kleeacker), Kandlerhäuser (Kandlerhäuser), Kaolinka (Kaolinschlämmerei), Kfely (Gfell), Kolonie Hahnemannova (Hahnemann kolonie), Köpelhof (Köpelhof), Kovárna (Waffenschmiede), Krásná Lípa (Schönlind), Kraushof (Kraushof), Křemenitá (Greisbach), Květná (Plumberg), Kytlice (Kitlitzdorf), Lán (Hub), Leopoldovy Hamry (Leopoldhammer), Lesík (Waldl), Libnov (Liebenau), Liboc (Frankenhammer), Lipnice (Littmitz), Lísková (Haselbach), Loch (Loch), Lochmühle (Lochmühle), Louka (Grün), Lvov (Löwenhof), Markvarec (Marklesgrün), Milešov (Müllersgrün), Milíře (Kohling (Ober, Unter)), Mlýnské Chalupy (Mühlhäuser), Möschelhäuser (Möschelhäuser), Mühlpeint (Mühlpeint), Mýtina (Hau), Na dílcích (Grabenhäusl), Na kopci (Berghäuser), Na Lillu (Beim Lill), Na písku (Am Sand), Neuhäuser (Neuhäuser), Nová Hospoda (Neu Wirthshaus), Nová Ves u Kraslic (Neudorf), Nové Sedlo (Neusattl), Obora (Hochgarth), Pod kopcem (Berghof), Podhoří (Hunschgrün), Pohodnice (Pohodnice), Poušť (Oedt), Ptačí (Vogeldorf), Puškařov (Putzenhof), Reuth (Reuth), Rolava (Sauersack), Rusov (Reissengrün), Schödlův dvůr (Schödlhof), Schönfeldský Lán (Schenfelder Hub), Schwank (Schwank), Schwarzmühle (Schwarzmühle), Singrovy Domky (Singerhäuser), Slať (Moorlohe), Stahlerovy Domky (Stahlerhäuser), Stará (Altengrün), Stará Chodovská (Stelzengrün), Steingrube (Steingrube), Steinloh (Steinloh), Šindelová (Schindlwald), Tisová (Theißau), Týn (Thein), U Smrků (Fichtenhof), U Voglerů (Vogler), Untere Doyscherhof (Doyscherhof), V úžlabí (Kahr), Valtéřov (Waltersgrün), Ve Vlčí (Wolfshof), Větrný dvůr (Windhof), Voskárna (Wachshütte), Zadní Domky (Hinterhäuser), Žehrov (Zehrerberg), Železný Hamr (Eisenhammer)

Objekty:
Aussenhof (Aussenhof), Böhmův mlýn (Böhmmühle), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Finkův mlýn (Finkenmühle), Finkův mlýn (Finkenmühle), Gaberovy domky (Gaberlhäuser), Gaberův mlýn (Gaberlmühle), Garstnermühle (Garstnermühle), Gradlmühle und Bretsäge (Gradlmühle und Bretsäge), Grasserův mlýn (Grassermühle), Grundhauser (Grundhauser), Grundmühle (Grundmühle), Hallerův mlýn (Hällermühle), Hammermühle und Sägewerke (Hammermühle und Sägewerke), Hartenberk (Hartenberg), Heinlův mlýn (Heinlmühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kempfmühle (Kempfmühle), Kernmühle und Bretsäge (Kernmühle und Bretsäge), Kogerauer Mühle (Kogerauer Mühle), Kraslice hotel Praha (Graslitz hotel Praha), Kühlohmühle (Kühlohmühle), Lesní Zámeček (Waldschlössl), Lindenhammer Mühle (Lindenhammer Mühle), Lobezský mlýn (Lobzmühle), Lohmühle (Lohmühle), Medvědí mlýn (Bärenmühle), Mühlpeint (Mühlpeint), Myslivna Hanslberg (Forsthaus Hanslberg), Novoveský mlýn (Neudörfelmühle), Nový mlýn (Neumühle), Petrova štola (Peterstollen), Sägewerk (Sägewerk), Schnabelmühle (Schnabelmühle), Schneidmühle (Schneidmühle), Schönburgova myslivna (Schönberg bai Perlsberg), Schramův mlýn (Schrammühle), Sněžná - Restaurace Waldschlössel (Schönau - Restaurant Waldschlössel), Tilingmühle (Tilingmühle), Tischerův mlýn (Tischermühle), Trojice (Frühmesse), U Lesa (Waldhäuser), U Smrků (Fichten Mühle), Vogelhof (Vogelhof), Vysoký kámen - kaple (Hoher Stein - Kapelle), Wiesenthal (Wiesenthal), Železný mlýn (Železný mlýn)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Berghäusel (Berghäusel), Boreček (Wandermühle), Buchar (Pucher), Bučinský mlýn (Buchmühle), Caltov (Zaltau), Dampfsäge (Dampfsäge), Dolní Hamr (Unter Hammer), Domkamühle (Domkamühle), Francovy Domky (Franzhäuser), Gesperrhaus (Gesperrhaus), Hahnehäusl (Hahnehäusl), Hamerské Domky (Büchsenhammer,), Hammelberg (Hammelberg), Hammelhütte (Hammelhütte), Heyrovského Pila (Heyrovskysäge), Hirtenhaus (Hirtenhaus), Josefovo Údolí (Josefsthal), Krasíkov (Schwanberg), Krčma (Kratschen), Kuh Mühle (Kuh Mühle), Laufloh (Laufloh), Lšelín (Elschelin), Na Kopci (Berghäuslen), Na Písku (Sandhäusel), Na Poli u Lesa (Waldackerhäuser), Nový Hamr (Neuhammer), Nový Kohling (Neu Kohling), Ovčín (Ovčín), Paulus Brunner Glashütte (Paulus Brunner Glashütte), Pavlův Studenec (Paulusbrunn), Peklo (Höll), Plechwalze (Plechwalze), Plössl (Plössl), Pohodnice (Wasenmeisterei), Pohodnice (Pohodnice), Přední Chalupy (Vorderhäuslen), Pustina (Oeding), Rájov (Rail), Ruhberghammer (Ruhberghammer), Rybničná (Weiherweisenhaus), Schafhütte (Schafhütte), Schützenhäuseln (Schützenhäuseln), Stará sklárna (Altglashütte), Steinhof (Steinhof), Sticher (Sticher), Suchá Hůrka (Dürrnhübel), Svatá Apolena (Svatá Apolena), Šestý Železný Hamr (Sechster Eisenhammer), Tchoří Vrch (Iltisberg), Třetí Hamr (3 Hammer), U brány (Thorhaus), U Löblů (Löblhaus), U Wallerů (Wallerhaus), Velká Ves (Sinzendorf), Viktoria (Viktoriasäge), Volfštejn (Wolfsberg), Výšina (Ringelberg), Wachterhof (Wachterhof), Zajatecký tábor a hřbitov u Plané (Gefangenenlager nächst Karolinenhof bei Plan), Zeislova Zahrada (Zeiselgarten), Zlatý Potok (Goldbach)

Objekty:
Achácovský mlýn (Achatsmühle), Albersdorfer Mühle (Albersdorfer Mühle), Arnoštin Hamr (Ernestinen hammer), Aumühl (Aumühl), Barvírna (Kunstfarbmühle), Benešův mlýn (Benischmühle), Bílý mlýn (Weissmühle), Bodenmühle (Bodenmühle), Brandmühle (Brandmühle), Broumovský mlýn (Promenhofer Mühl), Brtný mlýn (Zeidelmühle), Caltovský mlýn (Zaltaumühle), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Červený mlýn (Rothmühle), Český mlýn (Böhmischmühle), Dolní mlýn (Karls Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dudákovský mlýn (Tuthakenmühle), Egrt Mühle (Egrt Mühle), Francův mlýn (Franzenmühle), Fuchsmühle (Fuchsmühle), Gogelmühle (Gogelmühle), Habermühle (Habermühle), Halser Mühle (Halser Mühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hamr (Hammer), Hanikův mlýn (Hanikmühle), Haselmühle (Haselmühle), Haubnerův mlýn (Haubnermühle), Hawitzenmühle (Hawitzenmühle), Hellmühle (Hellmühle), Hochtenhäusel (Hochtenhäusel), Honsoudl Mühle (Honsoudl Mühle), Horní Hamr (Oberhammer), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní nový mlýn (Hintere Neumühle), Hvozd (Hochwald), Jakubův mlýn (Jakobsmühle), Jirglův mlýn (Girglmühle), Jirná (Girna), Jirna (Girna), Jiřský mlýn (Georgsmühle), Kalbmühle (Kalbmühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kečovský mlýn (Kötschenmühle), Klementův mlýn (Klementmühle), Klepáček (Klapel Mühle), Kočičí mlýn (Katzenmühle), Kočovský mlýn (Gotschauermühle), Křínovský mlýn (Grönamühle), Krommelmühle (Krommelmühle), Kühnhackel Mühle (Kühnhackel Mühle), Kyjovský mlýn (Khoaumühle), Lesní mlýn (Waldmühle), Lorencův mlýn (Lorenz-Mühle), Ludvíkův Hamr (Ludwigshammer), Luglmühle (Luglmühle), Machařovský mlýn (Macharzenmühle), Malečkův mlýn (Zapfenmühle), Malovcova brusírna (Malowetz Werk), Marasův mlýn (Marasenmühle), Mášův mlýn (Maschaumühle), Mathildensäge (Mathildensäge), Maxův mlýn (Maxmühle), Meiselmühle (Meiselmühle), Městský mlýn (Stadt Mühle), Mnichovství (Münchsfeld), Muckovský mlýn (Mutzken Mühle), Na Hadovce (Schlanzenmühle), Na Potoce (Bachmühle), Nová brusírna (Neuwerk), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Panský mlýn (Hernmühle), Papírna (Papiermühle), Paulus Brunner Hegerhaus (Paulus Brunner Hegerhaus), Pekelský mlýn (Höllmühle), Petrův mlýn (Petermühle), Pochův mlýn a pila (Pochmühle), Pod tchořím vrchem (Iltismühle), Puchen (Puchen), Röllerův mlýn (Röllermühle), Růženín (Rosenhaim), Sägemühle (Sägemühle), Schartlův mlýn (Schartlmühle), Schweppelmühle (Schweppelmühle), Siebermühle (Siebermühle), Skviřinský mlýn (Spayerlingsmühle), Slatinský mlýn (Schladamühle), Spänmühle (Spänmühle), Spechamühle (Spechamühle), Stahlmühle (Stahlmühle), Starý mlýn (Altmühle), Střížkův mlýn (Zischkamühle), Špirkův mlýn (Spirkenmühle), Štipka (Štipka), Tichého mlýn (Tichy Mühle), Tieflohhaus (Tieflohhäus), Treppenstein (Treppenstein), Válcový mlýn (Walzmühle), Vogelmühle (Vogelmühle), Weissmühle (Weissmühle), Wenzlův mlýn (Wenzelmühle), Weschkala Mühle (Weschkala Mühle), Wiessmühle (Wiessmühle), Zahnhammer (Zahnhammer), Zaječí mlýn - malý (Kleine Hasenmühle), Zaječí mlýn - velký (Grose Hasenmühle), Zlatý mlýn (Schlada Mühle), Žebráky - Brusírna zrcadel (Pettlarn - Spiegelschleif), Žižkův mlýn (Tschischkamühle)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Boreček (Haidedörfel), Bučina (Buschine), Chlum (Chlum), Černá Novina (Schwarzwald), Černá Země (Schwarze Erde), Dolní Novina (Böhm. Neuland), Dubnice (Hennersdorf), Františkov (Franzendorf), Fuchshäuser (Fuchshäuser), Holičky (Hultschken), Horní Krupá (Ober Krupai), Hvězdov (Höflitz), Jablonec (Gablonz), Jezová (Jezowai), Kracmanov (Kratzdorf), Krby (Kirbe), Křída (Kridai), Kučera (Kutschar), Kugsloch (Kugsloch), Kuřivody (Hühnerwasser), Malý Bor (Klein Haida), Neudorf (Neudorf), Nová Starost (Neu Sorge), Nový Vlčí Důl (Neu Wolfsthal), Okna (Woken), Olšina (Wolschen), Ostrov (Sporing), Ovčárna (Schäfereich), Ploužnice (Plauschnitz), Polohlavy (Halbehaupt), Proseč (Proschwitz), Prosíčka (Prositschka), Schindelbusch (Schindelbusch), Schutzhütte (Schutzhütte), Stange (Stange), Svébořice (Schwabitz), Špičák (Spitzberg), U Scholzů (Schilzewirtschaft), Wiesenbauer (Wiesenbauer), Zábělce (Sabelce), Zbynsko (Pinskej), Židlov (Schiedel)

Objekty:
Barbořin kamenný most (Barbořin kamenný most), Brennský mlýn (Brennský mlýn), Brniště, Velký Grunov - Mitop (Brniště, Velký Grunov - Mitop), Děvín - pila a myslivna (Dewin), Edelstein (Edelstein), Flössel (Flössel ), Güsselmühle (Güsselmühle), Hrázský mlýn (Dammühle), Kunratické Polní Domky (Kunnersdorfer Feldhäuser), Kuřivody - zámek (Hühnerwasser - Schloss), Malý Mlýnek (Kleinmühle), Nad Lesem (Oberwald), Nový Dvůr (Neuhof), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Ostrov (Spörning), Papiermühle (Papiermühle), Pihel mlýn a pila (Pihlerbergmühle), Popova skála Hugo-hütte (Pfaffeenstein Hugo-hütte), Souska (Souska), Tlustec (Tlustec), Valcha (Valcha), Vejčín (Eier Brunn), Vřísek (Schischkenberg), Wehnel (Wehnel), Zátoč (In der Drehe), Zbynská hájovna (Zbynská hájovna), Zourovský mlýn (Sauermühle), Ženský mlýn (Frauenmühle)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Obce, osady, samoty:
Arnoltický Bor (Arnshaide), Bergbauer (Bergbauer), Cihelny (Ziegelhütte), Čáslav (Tschiaschel), Gutschengel (Gutschengel), Harrachov (Harrachsthal), Hostinec Schweidrich (Das Gasthaus Schweidrich), Jetřichovice-Felsenkeller (Dittersbach-Felsenkeller), Jetřichovice-Fiedlers Weinschank (Dittersbach-Fiedlers Weinschank), Kunratice (Kunersdorf), Lázy (Lasy), Liščí (Röhrsdorf bei Hainspach), Nová Víska (Neudörfel), Nový Fukov (Neue Fugau), Nový Svět (u Hor. Podluží) (Neuweld (zu Obr. Grund)), Popovičky (Popendőrfl), Rabštejn (Rabštejn), Roubený - Celnice & Hostinec (Raupenberg - Zollamt & Gasthaus), Stará Studánka (Altschönborn), U Schamse (Bei Schams), Vrabinec (Sperlingstein), Wiener Häuschen (Wiener Häuschen), Zadní Doubice (Hinterdaubitz)

Objekty:
Botzenschenke - Šenovská niva (Botzenschenke - Schönauer Flur), Boxmühle (Boxmühle), Brettmühle I., II., III., IV. (Brettmühle I. a II.), Brtnická chata (Zeidlerhütte), Brtníky - hostinec Weber (Hütters Gasthof Weber), Bukovinský mlýn (Bukovinský mlýn), Diessner - Mühle (Diessner - Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Edelgrund (Edelgrund), Fichtel Schänke - hostinec (Fichtel Schänke - hostinec), Hájovna (Försterei), Herrnmühle (Herrnmühle), Hostinec Ráj (Das Gasthaus Paradies), Jägerhaus (Jägerhaus), Jedlová (Tannbusch), Lesní Zámeček (Waldschlössel), Lisner Mühle (Lisner Mühle), Müller Mühle (Müller Mühle), Myslivna (Försterei), Nádraží Děčín - východ (Tetschen Nordwestbahnhof), Penzion Annaberg (Penzion Annaberg), Pirschkenbaude (Pirschkenbaude), Pitschův mlýn (Pitschmůhle), Plissenbaude (Plissenbaude), Račí mlýn (Krebs Mühle), Riedel Mühle (Riedel Mühle), Schindler Mühle (Schindler Mühle), Schleifer -Maaz Mühle (Schleifer -Maaz Mühle), Sieber Mühle (Sieber Mühle), Skřivánčí vrch (Lerchenberg), Starý mlýn (Starý mlýn), Šluknov - pivovary (Schluckenau - Brauerei), Špičák (Spitzberg), U pramene Mandavy (Die Quelle Mandau), Vlčí Prameny (Wolfsbonteiche), Vyhlídka (Butterberg), Zelený čtvrtek - restaurace (Zelený čtvrtek - restaurace)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Obce, osady, samoty:
Am Reischberg (Am Reischberg), Bärenwald (Bärenwald), Dobřenec (Dobrenz), Dolský mlýn (Grundmühle), Drátovna (Drahtmühle), Důl Betty (Bettischacht), Důl Merkur (Merkurschacht), Důl Ondřej (Andreaszeche), Důl Panny Marie Pomocné (Mariahilfzeche), Důl Rafael (Raphaeligrube), Důlní Domky (Auf Den Steigerhäuseln), Eget (Eget), Fabrovy Chalupy (Faberhütten), Gahlerův Kopec (Gahlerberg), Hofberg (Hofberg), Kamencovna (Alaunhütte), Königův mlýn (Königsmühle), Kotlina (Köstelwald), Krásný Dvoreček (Klein-Schönhof), Křímov - hřbitov (Krima - friedhof), Marianské Údolí (Marienthal), Na Špici (Spitzwirtshaus), Nechranice (Negranitz), Nivský mlýn (Aumühle), Nová Hospoda (Neues Wirtshaus), Pastviště (Weberberg), Paulhans (Paulhans), Pošumpelec (Puschenpelz), Regina (Regina), Úhor (Ruhland), Vápenka Vykmanov (Kalkwerk Weigensdorf), Vidolice (Wiedelitz), Vojnín (Wohnung)

Objekty:
Ahníkov - Sklepní Hostinec (Hagensdorf - Kellerwirtshaus), Bortum - hájovna (Forsthaus Parthum), Brettmühle (Brettmühle), Chotěbudice - kostel sv. Štěpána (Kettowitz - Kirche sv. Štěpána), Ciboušov - mlýn (Ziebitsch - Grundmühle), Černý Potok, Sorgenthal - Fladerova továrna (Pleil, Sorgenthal - Flader Spezialfabrik ), Černýš - Fichtel a Sachs, SKF (Tschirnitz - Fichtel und Sachs Werke), Denětický mlýn (Denětický mlýn), Dolní mlýn (Untere mühle), Farský mlýn (Pfaffenmühle), Fritschův mlýn (Fritsch Mühle), Gerbrův mlýn (Gerbermühle), Grundmühle (Grundmühle), Hamerský mlýn (horní) (Obere Hammer Mühle), Hamerský mlýn (spodní) (Untere Hammer Mühle), Hansarl Mühle (Hansarl Mühle), Hix Mühle (Hix Mühle), Hoferův Mlýn (Hofermühle), Jägerhaus (Jägerhaus), Jalový Dvůr (Galdenhof), Jirkov - evangelický kostel (Görkau - Evangelische Kirche), Kadaň - cech rukavičářů (Kaaden - Die Handschuhmacherzunft), Kadaň - Městské lázně (Kaaden- Städt. Badeanstalt), Kadaň - Restaurace u nádraží (Restaurant zum Banhof), Kermerův mlýn (Kermermühle), Kostelní dvůr (Kirchleshof), Kovářská - nádraží (Schmiedeberg - Bahnhof), Langenhauská hájovna (Langenhauer Hegerhaus), Lestkov - kaple (Leskau - Kapelle), Lohmühle (Lohmühle), Louchov - kostel sv. Jakuba (Louchov - kostel sv. Jakuba), Mahlmühle (Mahlmühle), Massamühle (Massamühle), Matzmühle (Matzmühle), Měděnec - hostinec Kupferhübl (Kupferberg - Gasthaus Kupferhübl), Měděnec - hostinec Sfingy (Kupferberg - Gasthof Sphinx), Mezilesí - Důl Dorothea (Orpus - Dorothea Zeche), Miřetice u Vintířova - statek (Miřetice u Vintířova - statek), Mlýnec (Linzmühle), Nový dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Oberdorfer Mühle und Säge (Oberdorfer Mühle und Säge), Panský mlýn (Herrn Mühle), Pětipsy - zámek (Fünfhunden - Schloss), Plechhamr (Blechhammer), Podmileský mlýn (Pöllmaer Mühle), Ptačí mlýn (Vogel Mühle), Rabenmühle (Rabenmühle), Radonice-Cukrovar (Zuckerfabrik Radonitz bei Kaaden), Rummelbachtal - Restaurace Paradies (Rummelbachtal - Restaurant Paradies), Saská výtopna (Saská výtopna), Schader Mühle (Schader Mühle), Schlick Mühle (Schlick Mühle), Seehaus (Seehaus), Sorgenthaler Försthaus (Sorgenthaler Försthaus), Sosau Mühle (Sosau Mühle), Stadt Mühle (Stadt Mühle), Steindlmühle (Steindlmühle), Strážský mlýn (Tschoschler Mühle), Škrlský mlýn (Skyrl Mühle), Toberův mlýn (Tobermühle), Továrna na len - Křímov ( Lein fabrik - Krima), U Rybárny (Fischhausmühle), Vintířov - starý a nový zámek (Winteritz - altes und neues Schloss), Volárna (Ochsenstall), Všestudy-kostel Archanděla Michaela (Všestudy-kostel Archanděla Michaela), Wodallmühle (Wodallmühle), Želina - Kostel sv. Vavřince (Sechlau - Kirche des Hl. Laurentius)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Obce, osady, samoty:
Grundloch (Grundloch), Jestřabí (Jesterschab), Svatý Kříž (Heiligenkreuz), Svatý Kříž (Heiligenkreuz), Štěrbovina (Sherben), Trniště - chata a rozhledna (Dornstbaude), V Chalupách (Büschdörfl)

Objekty:
Desná bývalá škola (Desná bývalá škola), Jizerka - Hojerův dům (Wilhelmshöhe - Kampfhoierhaus), Karnethův mlýn (Karnethův mlýn), Kořenovská výtopna (Kořenovská výtopna), Rádlo (Radlermühle), Velovka (Velovka), Zámeček Schlaraffia (Zámeček Schlaraffia)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Obce, osady, samoty:
Buschhäuser (Buschhäuser), Feldhäuser (Feldhäuser), Hostinec Na Větrníku (Windschenke), Hřebínek (Kammel), Kunov (Kunwalde), Myší Dolík (Mäusegründel), Polní Domky (Feldhäuser), Srbská (Wünschendorf), V Lukách (Wiesenhäuser), V Poli (Feldhäuser)

Objekty:
Bouda na Ještědském hřebeni (Jeschenkammbaude), Habartický mlýn (Ebersdorfer Mühle), Hahnbergbaude (Hahnbergbaude), Heřmanice - nádraží (Heřmanice - nádraží), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní pila (Obere Bretsäge), Jindřichovice pod Smrkem hotel Kretscham (Heinersdorf an der Tafelfichte hotel Kretscham), Křižany - výletní restaurace Havran (Rabberg), Lemberk pivovar (Lämberg Bräuhaus), Lohmühle (Lohmühle), Loukovský mlýn (Wiesenmühle), Na Větrníku (Windschänke), Neudorfelmühle (Neudorfelmühle), Panský mlýn (Herrnmühle), Polní mlýn (Feldmühle), Slavíkov (Slavíkov), U Studánky (Börnelhaus)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Obce, osady, samoty:
Jirchárna (Weissgerberei), Kovárna v Poli (Feldschmiede), Novina (Neuländer), Nový Dvůr (Neuhof), Paličky (Palitschken), Prosmyky (Prossmik), Sušárna (Neue Dörre), Vimperk (Winterberg), Wiesenschneider (Wiesenschneider), Želechovická kovárna (Želechovická kovárna)

Objekty:
Bílý Kostelec - kostel sv. Havla (Weisskirchen - Kirche), Buckelmühle (Buckelmühle), Friedlmühle (Friedlmühle), Füslův mlýn (Füsslmühle), Gubenhausenmühle (Gubenhausenmühle), Hořidla chata (Horschigel baude), Hostinec "U města Vídně" (Gasthaus Stadt Wien), Hostinec U mostu (Brückenschenke), Huttmühle (Huttmühle), Káčov (Káčov), Kaiserův mlýn (Kaisermühle), Konojedský mlýn (Konojedský mlýn), Kundratice - Henrietta (Kundratitz - Henriettens Ruhe), Kuzovský mlýn (Gusowmühle), Lagronský mlýn (Lagronmühle), Laubenmühle (Laubenmühle), Močidla (Močidla), Nový mlýn (Neumühle), Nový Svět - hostinec (Neue Welt), Ovčín (Ovčín), Panský mlýn (Panský mlýn), Papírna (Papiermühle), Podhora (Podhora), Podhrázský mlýn (Neugründler Mühle), Pohorsko - výhled s občerstvením (Hundorf - Blick Erfrischung), Poustka (Poustka), Schälmühle (Schälmühle), Schenkenmühle (Schenkenmühle), Skořepův mlýn (Skořepův mlýn), Těchobuzický mlýn (Těchobuzický mlýn), Tomsův mlýn (Domsmühle), Třebušínský mlýn (Třebušínský mlýn), Wiedenmühle (Wiedenmühle), Windsor (Windsor)


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Am Hütl (Am Hütl), Belveder (Bellevue), Berghäuslen (Berghäuslen), Březnice (Przesnitz), Čárka (Zarch), Dolánky (Dollanka), Hájek (Heikau), Minice (Münitz), Na Koze (Dürre Ziege), Neprobylice (Neprowitz), Ovčárna (Litschkauer Schäferei), Ovčín (Ovčín), Pacov (Pacov), Pereč (Pertsch), Sázavská samota (Sauhäusel), U Kapouna (Kapauna), Vinařský Domek (Weinerhaus), Vítkovice (Witkowitz), Wachtelhäusel (Wachtelhäusel), Za Horou (Za Horou)

Objekty:
Abelmühle (Abelmühle), Celní hospoda (Zollschenke), Černodoly (Tschernothal), Číňovský mlýn (Schinau Mühle), Dobříčany - zámek (Dobritschan - Schloss), Dolánecký mlýn (Dolánecký mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolní mlýn (Untere Mühle), Domoušický mlýn (Domauschitz Mühle), Drahonický mlýn (Drahenzer-Mühle), Dybéřský mlýn (Dybéřský mlýn), Ferbenz Mühle (Ferbenz Mühle), Findeis (Findeishäuslen), Hasina (Hasina), Hořejší mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Horní mlýn), Kaisertürmchen - rozhledna (Kaisertürmchen), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kohlerův mlýn (Köhlermühle), Krcál (Rumpelmühle), Libčeves - zámek (Liebshausen - Schloss), Libčeves-Lahovice - Kostel sv. Jakuba (Libčeves-Lahovice - Kostel sv. Jakuba), Libořická hájovna (Liboritzer Hegerhaus), Malý mlýn (Kleinmühle), Nová Hospoda (Neuwirtshaus), Nová Huť (Neuhütte), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Řepíkův mlýn (Tschepiken Mühle), Rohozecký mlýn (Rustermühle), Rybičkův mlýn (Rebitschkamühle), Rybnický mlýn (Teichmühle), Rybník (Teichhof), Starý mlýn (Goldmühle), Starý mlýn (Alte Mühle), Sýrovice - neorenesanční vila (Sýrovice - neorenesanční vila), Špinův mlýn (Spinnermühle), Švýcarská myslivna (Schweizerhaus), Tasovský mlýn (Tassawer Mühle), Vidhostický mlýn (Widhostitzer Mühle), Zájezd (Zájezd), Žaboklický mlýn (Schaboglücker Mühle), Židovský hřbitov Letov (Židovský hřbitov Letov)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Obce, osady, samoty:
Chanov (Kleinhan), Čepirohy (Tschöppern), Černice (Tschernitz), Čtrnáct Dvorců (Veirzehnhöfen), Dolní Jiřetín (Nieder Georgenthal), Dolní Litvínov (Nieder Leutensdorf), Důl Eliška (Ellyschacht), Důl Hedvika (Hedwigschacht), Důl Robert (Robertschacht), Grohmannův Důl (Grohmannschacht), Gründigův Mlýn (Gründigmühle), Hořany (Hareth), Horní Jiřetín (Ober Georgenthal), Jezeří (Eisenberg), Kamenná Voda (Steinwasser), Kopisty (Kopitz), Lom (Lom), Malý Háj (Kleinhan), Rudolice nad Bílinou (Rudelsdorf a.d. Biela), Skyřice (Skyritz), Souš (Tschausch), Stránce (Stranitz), Střimice (Strimitz), Velebudice (Welbuditz), Záluží (Maltheuern)

Objekty:
Dolní Svídnický mlýn (Untere Schweinitz Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Dřevěný mlýn (Holzmühle), Horní Litvínov - bývalá poliklinika (Oberleutensdorf - Ehemalige Poliklinik), Horní Svídnický mlýn (Obere Schweinitz Mühle), Jakobův mlýn (Jakobsmühle), Kunertův mlýn (Kunertmühle), Launický mlýn (Launitzmühle), Loh Mühle (Loh Mühle), Luční mlýn (Wiesenmühle), Lužice - kaple Sv. Blažeje (Luschitz - Kapelle St. Blasien), Mastný dvůr (Schmalzhof), Mertlův mlýn (Mertelmühle), Munk mlýn (Rothemühle), Nový Svět (Neue Welt), Olejna (Öl Mühle), Pozemkový mlýn (Grund Mühle), Prostřední mlýn (Mittelmühle), Svídnický mlýn (Schweinitz Mühle), Valcha (Walckmühle), Zámecký mlýn (Schlossmühle), Želenický mlýn (Želenický mlýn)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Aloisova výšina - rozhledna (Aloishöhe), Břešťany (Preschen), Břežánky (Briesen), Chaluppengut (Chaluppengut), Chudeřice (Kutterschitz), Doly Alexander (Alexanderschächte), Doly Nelson (Nelsonschächte), Drahůnky (Dreihunken), Důl Adolf-Marie a Trojice (Adolf-Marie und Dreieinigkeitsschacht), Důl Amálie II. a III. (Amalia II. und III. Schacht), Důl Amálie IV. (Amaliaschacht IV.), Důl Apollo (Apolloschacht), Důl Barbora (Barbaraschacht), Důl Eleonora (Eleonoraschacht), Důl Emeran (Emeranschacht), Důl Františka (Franziskaschacht), Důl Fügner (Fügnerschacht), Důl Gisela (Giselaschacht), Důl Union (Unionschacht), Důl Václav (Wenzelszeche), Endischova cihelna (Endisch-Ziegelei), Jáma Lota-Marie (Lota-Marie Grube), Jenišův Újezd (Lang-Ugest), Ledvice (Ladowitz), Liptice (Liptitz), Malý Dvůr (Kleinhof), Mohelnice (Müglitz), Oldříš (Ullersdorf), Oldříšsko-Grünwaldská Lada (Ulersdorf-Grünwalder Haide), Pastviny (Grünwald), Pila (Brettsäge), Staré Chotějovice (Kuttowitz), U Franků (Beim Franken)

Objekty:
Bílina - pivovar (Bilin - Brauerei), Břežánský dvůr (Meierhof Briesen), Cínovec - Rudné doly (Cínovec - Rudné doly), Horní mlýn (Obere Mühle), Kalkofner Mühle (Kalkofner Mühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Loužecký mlýn (Luschmühle), Marschmühle (Marschmühle), Mikulov - radnice (Niklasberg - Rathaus), Müllmühle (Müllmühle), Osek - Hornická kolonie (Ossegg - Bergbaukolonie), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Seegrund (Seegrund), staré nádraží Duchcov (staré nádraží Duchcov), Starý mlýn (Hoja Mühle), Žebrácký roh (Battlecke)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Adolfov (Adolfsgrün), Grundrand (Grundrand), Hrbovice (Herbitz), Maškovice (Maschkowitz), Panenská (Jungferndorf), Studánka (Borngrund), Tavírna (Schmelze), Valšův mlýn (Walschenmühle), Větrov (Strekenwald), Wokerdolen (Wokerdolen), Ždírnice (Sernitz)

Objekty:
Buková hora - Altánek (Zinkenstein - Aussichtsturm), Bývalá Masarykova nemocnice - Ústí n. Labem (Bývalá Masarykova nemocnice - Ústí n. Labem), Dolní mlýn (Untermühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Horní mlýn (Obere Mühle), Meiselmühle (Meiselmühle), Petrův mlýn (Petermühle), Schicklův mlýn (Schickelmühle)


Okres Havlíčkův Brod (Bezirk Deutschbrod)

Obce, osady, samoty:
Dvorsko (Dvorsko), U Barchance (U Barchance), U Mendla (U Mendla)

Objekty:
Bílecká hájovna (Bílecká hájovna), Boudův mlýn (Boudův mlýn), Boudův mlýn (Boudův mlýn), Břevnický mlýn (Břevnický mlýn), Dolní Dvůr (Dolní Dvůr), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Holendův dolní mlýn (Holendův dolní mlýn), Ježkův mlýn (Ježkův mlýn), Jilemský mlýn (Jilemský mlýn), Klepanda (Klepanda), Kvasetice - zámek (Kvasetice - zámek), Květinov - zámek (Květinov - zámek), Lažany (Lažany), Liboháj (Liboháj), Malý mlýn (Klein Mühle), Münchwald Hegerhaus (Münchwald Hegerhaus), Na Doubravě (Steiners Mühle), Nemojov (Nemojov), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Nový mlýn (Nový mlýn), Panský mlýn (Herrnmühle), Pechův mlýn (Pechmühle), Rozinin dvůr (Rosinenhof), Skalka (Skalka), Skřivánek - zámek (Skřivánek - zámek), Smrčenský mlýn (Smrčenský mlýn), Sommerwald (Sommerwald), Stupník (Keispoch Mühle), Ve stráni (Ve stráni)


Okres Hradec Králové (Bezirk Königgrätz)

Obce, osady, samoty:
Pohodnice (Pohodnice)

Objekty:
Hradec Králové - jatka (Hradec Králové - jatka), Lodínský dvůr (Lodínský dvůr), Nový Bydžov - hotel Schröll (Nový Bydžov - hotel Schröll), Podhůra (Podhůra), Stihňov (Stihňov), Trotina (Trotina)


Okres Chrudim (Bezirk Chrudim)

Objekty:
Bořetický mlýn (Boretitzmühle), Chlumský mlýn (pila) (Chlumský mlýn), Cukrový mlýn (Cukrový mlýn), Cukrův mlýn (Cukrův mlýn), Horní Vortovský mlýn a pila (Horní Vortovský mlýn a pila), Kuchyň (Kuchyň), Kuchyňkův mlýn (Kuchyňkův mlýn), Kvášův mlýn (Kvášův mlýn), Skuteč - lomy (Skuteč - lomy), Slatiňany - rozhledna (Slatiňany - rozhledna), Šilinkodol (Šilinkodol), Valchovský mlýn (Valchovský mlýn), Vojtěchův kopec - kamenolom (Vojtěchův kopec - kamenolom)


Okres Jičín (Bezirk Jitschin)

Obce, osady, samoty:
Na kopci (Na kopci), Pazderna (Pazderna), Rozkoš (Rozkoš), U Lísku (U Lísku)

Objekty:
Běcharský mlýn (Běcharský mlýn), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Bukvický vodní a větrný mlýn (Bukvický vodní a větrný mlýn), Chotečský mlýn (Chotečský mlýn), Čermánkův mlýn (Čermánkův mlýn), Eischnerův mlýn (Eischnerův mlýn), Filipín (Filipshof), Goldschmidtova vila (Goldschmidtova vila), Leštinský mlýn (Leschtiner Mühle), Panský mlýn (Panský mlýn), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Vránův mlýn (Vránův mlýn), Wágnerův mlýn (Wágnerův mlýn), Zlivská hájovna (Zlivská hájovna)


Okres Náchod (Bezirk Nachod)

Obce, osady, samoty:
Krčmov (Feldkretschen), Popluží (Vorwerk), Studená (Kaltwasser), Záboř (Saborsch)

Objekty:
Crockermühle (Crockermühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dubenský dvůr (Dubenský dvůr), Horní mlýn (Horní mlýn), Kotrbův mlýn (Kotrbův mlýn), Křinický mlýn (Krimsmühle), Mittel Mühl (Mittel Mühl), Obermühl (Obermühl), Panský mlýn (Panský mlýn), Pod Vrchem - Dolní mlýn (Bergmühle), Pod Vrchem - Horní mlýn (Holzmühle), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Pühmühle (Pühmühle), Ráj (Paradies), Richters Mühle ud Brettschneide (Richters Mühle), Velichovky koupaliště (Velichovky koupaliště)


Okres Pardubice (Bezirk Pardubitz)

Obce, osady, samoty:
Mědenice (Medenitzmühle)

Objekty:
Birlochhof (Birlochhof), Chlumecká myslivna (Chlumecká myslivna), Luhy (Luhy), Oborecká hájovna (Oborecká hájovna), Pilský mlýn (Pilský mlýn)


Okres Rychnov nad Kněžnou (Bezirk Reichenau)

Obce, osady, samoty:
Černá Voda (Schwarzwasser), Kolava (Kohlhau), Mezina (Mezina), Pastviny (Hüttenberg), V Lukách (V Lukách), Víska (Plitzdörfel), Vrchní Orlice (Hohen - Erlitz), Vysoký Kořen (Hohenwurzel)

Objekty:
Froschmühle (Froschmühle), Hájovna Špičák (Hegerhaus Steinberg), Papírna (Papiermühle), Prieslův mlýn (Priesl), Rašovice (Rašovice), Schönwald Mühle (Schönwald Mühle), Vítenčův mlýn (Vítenčův mlýn)


Okres Semily (Bezirk Semi)

Obce, osady, samoty:
Končiny (Končiny), Lhota na Vrších (Lhota na Vrších), Podbradlec (Podbradlec), Prostřední Mísečky (Mittel-Schüsselbauden), U Spanilých (U Spanilých)

Objekty:
Bystrý mlýn (Bystrý mlýn), Fabianův mlýn (Fabianův mlýn), Frymlův mlýn (Frymlův mlýn), Kopanina (Kopanina), Mladkov (Mladkov), Panský mlýn (Panský mlýn), Picmanův mlýn (Picmanův mlýn), Zemánkův mlýn (Zemánkův mlýn)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Obce, osady, samoty:
Bedřichov (Friedrichsthal), Březinka (Březinka), Sad Nový (Neustift), Zejpy (Seifern), Žipotín (Seibelsdorf)

Objekty:
Biskupice - zámek (Biskupitz - Schloss), Čistecký mlýn (Lautrbach mühle), Dolský mlýn (Thalmühle), Družstevní mlýn a pila (Družstevní mlýn a pila), Faltejskův mlýn (Faltejskův mlýn), Görlichmühle (Görlichmühle), Krausmühle (Krausmühle), Leopoldinenhof (Leopoldinenhof), Müllerův mlýn (Müllerův mlýn), Podzámecký mlýn (Podzámecký mlýn), Römermühle (Römermühle)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Obce, osady, samoty:
Jirský Důl (Georgengrund), Kaiserstück (Kaiserstück), Končiny (Končiny), Radostné údolí (Freudenthal), Rote Höhe Häusel (Rote Höhe Häusel), Sovinec (Eulenberg)

Objekty:
Arnsdorfmühle (Arnsdorfmühle), Bidlermühle (Bidlermühle), Brendelmühle (Brendelmühle), Brusírna Dřeva (Holz Mühle), Česká bouda na Sněžce (Česká chata na Sněžce), Debrné (Oels Döberney), Fiedlermühle (Fiedlermühle), Haasemühle (Haasemühle), Hammermühle (Hammermühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kudernatshův mlýn (Kudernatshův mlýn), Kunstmühle (Kunstmühle), Mahrlův mlýn (Mahrlův mlýn), Mohornův mlýn a pila (Mohornův mlýn a pila), Na Poště (Posthof), Niederöls Mühle (Niederöls Mühle), Puschmühle (Puschmühle), Raimanmühle (Raimanmühle), Rückermühle (Rückermühle), Rýchorský dvůr (Rehornvorwerk), Stachlův mlýn (Stachelmühle), Starý mlýn (Grundmühle), Trautenbacher Mühle ud Säge (Trautenbacher Mühle ud Säge), Wonkamühle (Wonkamühle), Woskův mlýn (Woskův mlýn), Žireč hotel Betlém (Žireč hotel Betlém)


Okres Ústí nad Orlicí (Bezirk Wildenschwert)

Obce, osady, samoty:
Horní Hedeč (Ober - Heidisch), Hutberg (Hutberg), Kulina (Kohling), Na Šancích (Schanzen), Peklo (Hölle), Špitálský Mlýn (Spittelmühle), V Lomech (Weiberkränke), Valcha (Walkemühle)

Objekty:
Červený potok - kostel (Rothfloss - Kirche), Kuhnmühle (Kuhnmühle), Mlýn Šnakov (Mlýn Šnakov), Švábský mlýn (Švábský mlýn), Triebitzmühle (Triebitzmühle), Wagnermühle (Wagnermühle)


Okres Blansko (Bezirk Blanz)

Objekty:
Jedovnice - pila a mlýn (Jedovnice - pila a mlýn), Oborská hájovna (Thiergarten Forsthaus), Panský mlýn (Panský mlýn), Salmův mlýn (Salmův mlýn), Sedláčkův mlýn (Sedláčkův mlýn), Štěničkův mlýn (Biela Mühle)


Okres Brno-město (Bezirk Brünn-Stadt)

Objekty:
Brno - mýdlovar (Brno - mýdlovar), Brno - Židenice (Brno - Židenice), Brno - Židenice, Stará Osada (Brno - Židenice, Stará Osada), Bystrc - výletní restaurace Obora (Bystrc - restaurace Obora), Cihelny na Úvoze (Cihelny na Úvoze), Kníničky - cihelna (Kníničky - cihelna), Kníničky - pískovna (Kníničky - pískovna), Letná - nákupní centrum (Letná - nákupní centrum), Mosilana Obřany (Mosilana Obřany ), Přízřenice - zámeček (Priesenitz - Schlossel), Svratecký náhon (Svratecký náhon), Vlněna (Přízová) (Vlněna (Přízová))


Okres Brno-venkov (Bezirk Brünn-Provinz)

Objekty:
Bílovická cihelna (Bílovická cihelna), Bučkův mlýn (Bučkův mlýn), Kamenolom Anenský mlýn (Kamenolom Anenský mlýn), Karlův dvůr (Carlshof), Mařín (Marienhof), Šaratský dvůr (Šaratský dvůr), Troubsko - zámek (Troubsko - zámek), Vranov u Brna - klášterní pivovar (Vranov u Brna - klášterní pivovar)


Okres Břeclav (Bezirk Lundenburg)

Objekty:
U Vlčího Obrázku (Wolfsbildermühle)


Okres Zlín (Bezirk Zlin)

Objekty:
Ambruzův mlýn (Ambruzův mlýn), Bílá Voda (Bílá Voda), Doubravický mlýn (Doubravický mlýn), Henrietin dvůr (Henriettyhof), Horní mlýn (Horní mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Jamský mlýn (Jamský mlýn), Petrova Studně (Petrova Studně), Seibertův mlýn (Seibertův mlýn), Zlín Masarykovy školy (Zlín Masarykovy školy)


Okres Hodonín (Bezirk Göding)

Objekty:
Sečkářův mlýn (Sečkářův mlýn)


Okres Jihlava (Bezirk Iglau)

Obce, osady, samoty:
Jezevčí (Dachsenbauer)

Objekty:
Borský mlýn (Borský mlýn), Havaj (Havaj), Hellerův Ovčinec (Hellers Schäferei), Klementův mlýn (Klementův mlýn), Michlův mlýn (Michlův mlýn), Nový mlýn (Neumühle), Pančavský dvůr (Pančavský dvůr), Prostředkovice - špýchar (Prostředkovice - špýchar), Telč - Hotel u nádraží (Telč - Hotel u nádraží)


Okres Kroměříž (Bezirk Kremsier)

Obce, osady, samoty:
Bajajka (Bajajka), Poruba (Poruba)

Objekty:
Honětický mlýn (Honětický mlýn), Jezírko (Jezírko), Kroměříž - U Strže 30 (Kroměříž - U Strže 30), Lebedov (Lebedov), Mansko (Neuhof), Němčinek (Němčinek), Nový mlýn (Neumühle), Obora (Neuhof), Prachař (Prachař), Světlá (Světlá ), Švábsko (Švábsko), Terezín (Terezín)


Okres Prostějov (Bezirk Prossnitz)

Obce, osady, samoty:
Bajajka (Bajajka), Slaná (Slaná)

Objekty:
Čelechovice na Hané - cukrovar (Čelechovice na Hané - cukrovar), Döschnermühle (Döschnermühle), Hrázný mlýn (Hrázný mlýn), Klamův dvůr (Klamův dvůr), Nový Dvůr (Neuhof), Oborský mlýn (Thiergarten Mühle), Ondráčkův mlýn (Ondráčkův mlýn), Ovčina (Ovčina), Prostějov - Wolf & Franže, výroba obuvi (Prostějov - Wolf & Franže, výroba obuvi), Protivanovský mlýn (Protivanovský mlýn)


Okres Třebíč (Bezirk Trebic)

Objekty:
Hájský dvůr (Hajekhof), Hluchý mlýn (Hluchý mlýn), Hrad (Hrad), Hraniční mlýn (Grenzmühle), Hrotovský mlýn (Hrottowitzer Mühle), Jemnice - židovský hřbitov (Jamnitz), Kopyto (Kopyto)


Okres Uherské Hradiště (Bezirk Ungarisch Hradisch)

Objekty:
Dolní mlýn (Dolní mlýn), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn)


Okres Vyškov (Bezirk Wischau)

Objekty:
Dolní mlýn (Dolní mlýn), Habrovany - pivovar (Habrovany - pivovar), Kašparovský mlýn (Kašparovský mlýn), Komorov - zámek (Komorov - zámek), Medlovský Mlýn (Mödlauer Mühle), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Svárov (Svárov), U stříbrné kule - hostinec (Zur silbernen Kugel), U třech zajíců - hostinec (U třech zajíců), Úlehle (Úlehle)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Obce, osady, samoty:
Křeslický mlýn (Grösingmühle)

Objekty:
Alinkov (Alinkov), Andělský mlýn (Andělský mlýn), Anenský dvůr (Annahof), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Hájecký mlýn (Haikermühle), Jaroslavice - zámek (Joslowitz - schloss), Komárkův mlýn (Komárkův mlýn), Křeslík (Grösing Hof), Lauerův mlýn (Lauerův mlýn), Libuňský mlýn (Loibingmühle), Novohrádecký mlýn (Neuhäuselmühle), Nový Dvůr (Neuhof), Znojmo - klášter Louka (Znaim - Klosterbruck)


Okres Žďár nad Sázavou (Bezirk Saar)

Obce, osady, samoty:
Pilský rybník (Pilský rybník), Žďár nad Sázavou - Na starém městě (Na starém městě)

Objekty:
Bambouch (Bambouch), Chládkova vápenka (Chládkova vápenka), Čermákův mlýn (Čermákův mlýn), Hotel Koruna (Hotel Koruna), Loupežnický most (Loupežnický most), Mlýnek (Klimamühle), Most u Sola (Most u Sola), Osová - zámek (Osová - zámek), Papírna (Papiermühle), Rychtářův mlýn (Richtermühle), Vepří (Vepří), Zkušební přehrady pod Hlubokým (Zkušební přehrady pod Hlubokým), Zlatnice (Zlatnice)


Okres Bruntál (Bezirk Freudenthal)

Obce, osady, samoty:
Adamov (Adamsthal), Artmanov (Erdmannsgrund), Dlouhá Ves (Langendorf), Ferdinandov (Ferdinandsthal), Hamry (Kupferhammer), Herčivald (Herzogwald), Hodice (Hoditzhof), Hutě (Hütte), Jelení (Hirschberg), Karlovec (Karlsberg), Kotel (Kessel), Kraví hora (Kühberg), Křížová (Kreuzberg), Malý Valštejn (Klein Wallstein), Medvědí Kout (Bärenwinkel), Morgenland (Morgenland), Na Stoupách (Seifenmühle), Nová Pláň (Neurode), Nové Heřminovy (Neu Erbersdorf), Nový Les (Neuwald), Ochsenbrumm (Ochsenbrumm), Rejchartice (Reigersdorf), Růžová (Rosendorf), Skřivánčí Pole (Lerchenfeld), Studnice (Stubendorf), Závsí (Hinterhäsel), Ztracená Voda (Verlorenwasser), Životice (Seitendorf)

Objekty:
Adamův mlýn (Adamův mlýn), Auermühle (Auermühle), Breyer Mühle (Breyer Mühle), Dolní mlýn (Niedel Mühle), Dolní mlýn (Nieder Mühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Františkov - větrný mlýn (Franzberg), Geppersdorfer Mühle (Geppersdorfer Mühle), Gold Mühle (Gold Mühle), Greipel Mühle (Greipel Mühle), Hammer Vogt Mühle (Hammer Vogt Mühle), Herčivaldský mlýn (Herzogwalder Mühle), Horní Krčma (Ober Kratschen), Kamenný Zejf (Steinseifenmühle), Klosův mlýn (Klos Mühle), Kobernský mlýn (Kawarner Mühle), Křížov - škola (Kreutz - Schule), Lesní mlýn (Untere Buschmühle), Margareta (Margaretenmühle), Matějovický mlýn (Matzdorfer Mühle), Meier Mühle (Meier Mühle), Mušlov (Muschelmühle), Nové Vrbno (Würben), Nový mlýn (Neumühle), Obere Mühle (Obere Mühle), Polouveský Mlýn (Halbendorfer Mühle), Prostřední mlýn (Mittelmühle), Pürkaumühle (Pürkaumühle), Rešovský mlýn (Rešovský mlýn), Rudský mlýn (Eisenberger Mühle), Schmalzmühle (Schmalzmühle), Tüchert Mühle (Tüchert Mühle), Untere Mühle (Untere Mühle), Vogelsangmühle (Vogelsangmühle), Vogtův mlýn (Vogtmühle)


Okres Frýdek-Místek (Bezirk Friedek-Mistek)

Obce, osady, samoty:
Horní Lomná (Ober Lomna), Lhotská Louka (Lhotská Louka)

Objekty:
Ropice - zámek (Ropica)


Okres Karviná (Bezirk Karwin)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), Kašpárkovice (Kašpárkovice), Kateřina (Katharein), Louky (Lonkau), Podjedlí (Podjedlí), Stávky (Stávky)

Objekty:
Darkovský dvůr (Neuhof), Jindřichův dvůr (Heinrichs Hof), Kostel sv. Barbory (Kostel sv. Barbory), Kostel sv.Petra z Alkantary (Kostel sv.Petra z Alkantary), Nový Dvůr (Neuhof), Pilar (Pilarhof), Pilarův mlýn (Pilar Mühle), Rychvald - zámek (Rychvald - zámek), Zámecké konírny (Zámecké konírny)


Okres Nový Jičín (Bezirk Neutitschein)

Obce, osady, samoty:
Blahutovice (Blattendorf), Fulnek (Fulnek), Hrabětice (Grafendorf), Klokočůvek (Klein Glockersdorf), Palačovská Keř (Palačovská Keř), Tošovický Mlýn (Taschendorfer Mühle)

Objekty:
Bítovský Mlýn (Bítovský Mlýn), Dřevěný mlýn (Holzmühle), Dvorský mlýn (Dvorský mlýn), Haikův mlýn (Haikemühle), Heitelmühle mit Sägewerke (Heitelmühle mit Sägewerke), Húby (Hubenhof), Karlov (Karlshof), Kaspermühle (Kaspermühle), Lederwalke (Lederwalke), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Oderský mlýn (Oderský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Valcha (Tuchwalke), Valchovna (Tuchwalkmühle), Velký Hájkův mlýn (Gross Haikamühle)


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Obce, osady, samoty:
Bělidlo (Bělidlo), Hühnerberg (Hühnerberg), Janovický Dvůr (Volárna) (Janowitzerhof), Lerchenfeld (Lerchenfeld), Nové Dvorce (Neuhof), Pivovarský kopec (Bräuerberg), Zadní Zlatná (Zadní Zlatná)

Objekty:
Blatecký mlýn (Kunst Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Holický mlýn (Holický mlýn), Lazský mlýn (Lasenmühle), Lusfovlovo mlýn (Lusfovlovo mlýn), Magdalenský mlýn (Makelmühle), Majetínská hájovna (Majetínská hájovna), Nenakonice - zámek (Nenakonice - zámek), Nivský mlýn (Aumühle), Nový Dvůr (Neuhof), Olejovický mlýn (Ölstadtmühle), Panský mlýn (Panský mlýn), Starý mlýn (Altemühle), Valcha (Walkmühle), Varhošťský mlýn (Haslichtmühle)


Okres Opava (Bezirk Troppau)

Obce, osady, samoty:
Březí (Birkenhütten), Grafinov (Grafenau), Kerhartice (Gersdorf), Landerovec (Landerovec), Medlice (Mödlitz), Na Haldě (Überschall), Nové Oldřůvky (Neudorf), Pocheň (Pochmühl), Růžová (Růžová), Vlčí Důl (Wofsgrund), Výhoda (Výhoda)

Objekty:
Blažejův mlýn (Blažejův mlýn), Boží Muka (Armenruh), Bukovina (Bukovina), Čermenský mlýn (Tschirmer - Mühle), Červený mlýn (Rothemühle), Deštné - zámek (Dorfteschen), Dolní mlýn (Niedermühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Niedermühle), Domácí mlýn (Hause Mühle), Držkovický mlýn (Držkovický mlýn), Dvořisko (Am Bau), Grittnerův mlýn (Grittner Mühle), Hanzlův mlýn (Hanselmühle), Hlavnický mlýn (Glomnitzer Mühle), Hrabalův mlýn (Hrabalův mlýn), Johnmühle (Johnmühle), Kaltenseifen mühle (Kaltenseifen mühle), Karlovec (Karlshof), Kouty (Kütten), Kozíček (Kozíček), Milíře (Kohlenbaude), Na Kamenné (Na Kamenné), Plachčikův mlýn (Plachčikův mlýn), Seidlerův mlýn (Seidlerův mlýn), Šratnov (Schratten Hof), Šustka (Šustka), Třebomský mlýn (Třebomský mlýn), Vendelín (Wendelinhof), Větřkovický mlýn (Dittersdorfer Mühle,), Zossenmühle (Zossenmühle)


Okres Ostrava-město (Bezirk Ostrau-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Horní dvůr (Oberhof)

Objekty:
Drexlerův mlýn (Drexlermühle), Kameňák (Neuwiesen), Lipinský mlýn (Lippiner Mühle), Polanka nad Odrou - zámek (Polanka nad Odrou - zámek), Slezská Ostrava-pův.stadion SK Slezská (Slezská Ostrava-pův.stadion SK Slezská), Vrbový mlýn (Vrbový mlýn), Zbyslavický mlýn a pila (Zbislawitzer Sägewerk)


Okres Přerov (Bezirk Prerov)

Obce, osady, samoty:
Hustopeče nad Bečvou (Hustopeče nad Bečvou), Kačena (Kačena), Milotice nad Bečvou (Milotice nad Bečvou)

Objekty:
Gabrielka (Gabrielka), Hustopeče - hřbitov a hrobka (Hustopeče - hřbitov a hrobka), Ludvíkov (Ludvíkov), Mlýnec (Mlýnec), Vrbovec (Vrbovec), Záhatí (Záhatí)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Obce, osady, samoty:
Bída (Jammerthal), Hajmrlov (Heimmerlsthal), Kameničný (Steinbach), Labe (Elbe), Lesní Mlýn (Buschmühle), Na Kristenově (Kristenfeld), Rehfeld (Rehfeld), Rudkov (Erzberg), Starý Kopec (Altenberg), Štěpánov (Stiepanau), Štíty (Schildberg), U Hejla (U Hejla), Valbeřice (Walbergsdorf), Velké Vrbno (Gross - Würben), Vikantice (Weigelsdorf), Zaječí (Hasendörfel)

Objekty:
Englův mlýn (Englův mlýn), Keppertův mlýn (Keppertmühle), Kolb Mühle (Kolb Mühle), Na Ucháči (Am Ohrenberg), Nemile - Palírna (Neumühle), Paschmühle (Paschmühle), Sejpský mlýn (Seifenmühle), Šiškový mlýn (Zapfenmühle), Wandermühle (Wandermühle), Zábřeh na Moravě - pivovar (Hohenstadt), Žďárská hospoda (Brandwirthshaus)


Okres Vsetín (Bezirk Vsetin)

Obce, osady, samoty:
Bukeryše (Bukeryše), Jahodné (Jahodné), Srny (Srny), Svéradov (Svéradov)

Objekty:
Orlův mlýn (Orlův mlýn), Pivovar - Vsetín (Pivovar - Vsetín), Seninský mlýn (Seninský mlýn)


Okres Jeseník (Bezirk Freiwaldau)

Obce, osady, samoty:
Annín (Annaberg), Červený Důl (Rothengrund), Dolní Les (Niederwald), Dolní Údolí (Nieder-Grund), Horní Údolí (Ober Grund), Hraničky (Gränzdorf), Hraničná (Gränzgrund), Hřibová (Pilzberg), Jedlovec (Tannzapfen), Kamenička (Kamnitz - "Uberschar), Kamenné (Steingrund), Karlov (Karlshof), Nové Dvory (Neuhof), Nové Vilémovice (Neu Wilmsdorf), Nýznerov (Niesnersberg), Rokliny (Schroppengrund), Růženec (Rosenkranz), Weinhaus (Weinhaus), Zajatecký tábor a lesní ruský hřbitov (Zajatecký tábor a lesní ruský hřbitov), Zálesí (Waldeck)

Objekty:
Borůvková (Heidelkoppe), Brett Mühle (Brett Mühle), Hamrová - pila (Hammergrundmühle), Kobermühle (Kobermühle), Pohlova Pila (Pohlebrettsäge), Tančírna Račí údolí (tančírna Račí údolí), Wurzlův mlýn (Würzelmühle)


Okres Nespecifikováno (Bezirk Nicht spezifizieren)

Obce, osady, samoty:
Chalupy na Blatech (Mooshäuser), Ječmeniště (Gerstenfeld), Jelení hora (Hirschenberg), Kamenec (Kamenec), lázně Luhačovice-Japonská zahrada (lázně Luhačovice-Japonská zahrada), Nová Boubská (Neu - Busk), Popelní Domky (Ascherhäusl), Příslop (Přislop), Sušice - skokanský můstek na Svatoboru (Sušice - skokanský můstek na Svatoboru), Tisovka (Neuenberg), XXX (XXX), XXX (XXX)

Objekty:
Chata u Černého jezera (Restauration am schwarzen See), Hauswaldská kaple (Hauswaldkapelle), Jablonec - hamr (Ogfolderhaid - Hammermühle), Juránkova chata na Svarohu (Juránkova chata na Svarohu), Kaaden (Steinkopfmühle), Sazomín - mlýn (Sazomín - mlýn), Silnice - hájovna (Landstrassen - Hegerhaus), xx (xx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx)






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:



TOPlist