PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa zaniklá v období: 1950-1960

Počet nalezených míst: 806


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Obce, osady, samoty:
Libeňská židovská čtvrť (Judenstadt Lieben), Ve Skále (Ve Skále)

Objekty:
Albrechtův statek (Albrechtův statek), Břevnov - hostinec U Kaštanu (Břevnov - hostinec U Kaštanu), Lesní divadlo v údolí Housle (Lesní divadlo v údolí Housle), Maškův mlýn (Maškův mlýn), Na Cikánce (Na Cikánce), Nádraží Praha - Krč (Nádraží Praha - Krč ), Praha - Smíchov (staré nádraží) (Praha - Smíchov (staré nádraží)), Šarbochův mlýn (Šarbochův mlýn), Truhlářka (Truhlářka), Tůmův mlýn (Tůmův mlýn), U tří koček (U tří koček), Zastávka Praha - Spořilov (Zastávka Praha - Spořilov)


Okres Benešov (Bezirk Beneschau)

Obce, osady, samoty:
Babor (Babor), Hruškov (Hruškov), Jizbice (Jizbice), Kocanda (Kocanda), Mlýny (Mlýny), Povalilka (Povalilka), Smrčina (Smrčina), Ústí (Ústí), Vestec (Vestec), Živohošť (Živohošť)

Objekty:
Ratajský mlýn (Ratajský mlýn), Třebešický mlýn (Třebešický mlýn), Záhoří (Hotel Záhoří in Přestavlky u Čerčan)


Okres Beroun (Bezirk Beraun)

Objekty:
Litohlavy (Litohlavy), Sudíkův mlýn (Sudíkův mlýn)


Okres Kladno (Bezirk Kladno)

Objekty:
Kynclův mlýn (Kynclův mlýn), Svatá Markéta (Svatá Markéta)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Objekty:
Hrázský mlýn (Hrazer Mühle)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Objekty:
Boudecký mlýn (Boudecký mlýn), Luh (Luh)


Okres Mladá Boleslav (Bezirk Jungbunzlau)

Objekty:
Pavlíkův mlýn (Pavlíkův mlýn)


Okres Nymburk (Bezirk Nymburk)

Obce, osady, samoty:
Chotuc - kostel a hřbitov (Chotuc - kostel a hřbitov)

Objekty:
Panský mlýn (Panský mlýn), Zahájí (Zahájí)


Okres Praha-východ (Bezirk Prag-Ost)

Objekty:
Hodovský mlýn (Hodovský mlýn)


Okres Praha-západ (Bezirk Prag-West)

Obce, osady, samoty:
U Rabiňáka (U Rabiňáka)


Okres Příbram (Bezirk Pibrans)

Obce, osady, samoty:
Betlém (Betlém), Bezík (Bezík), Bor (Bor), Břehy (Břehy), Brousek (Brousek), Bučily (Bučily), Bukevnice (Bukevnice), Buzice (Buzice), Cholín (Cholín), Čtvrtý Hamr (4 Hammer), Kobylníky (Kobylníky), Koledera (Koledera), Korce (Korce), Kovárna (Kovárna), Královská (Královská), Luh (Luh), Luhy (Luhy), Moráň (Moráň), Na Emiliance (Na Emiliance), Na pakostě (Na pakostě), Na podkově (Na podkově), Návoz (Návoz), Oboz (Oboz), Políčko (Políčko), Přívozec (Přívozec), Proudkovice (Proudkovice), Rybárna (Rybárna), Sejce (Sejce), Smilovice (Smilovice), Šefrovna (Šefrovna), Těchnice (Těchnice), Topínka (Topínka), Trenčín (Trenčín), U Hupticha (U Hupticha), Voznice (Voznice), Vymyšlenka (Vymyšlenka), Záběhlice (Záběhlice), Zbenické Zlakovice (Zbenické Zlakovice), Zrůbek (Zrůbek), Zvírotice (Zvírotice), Ždáň (Ždáň), Žebrákov (Žebrákov), Županovice (Županovice)

Objekty:
Bláhův mlýn (Bláhův mlýn), Borákov (Borákov), Častoboř (Častoboř), Klobouček (Klobouček), Pfleger (Pfleger), Pilka (Pilka), Podtochovický mlýn (Podtochovický mlýn), Skelná Huť (Skelná Huť), V Struhách (V struhách)


Okres Rakovník (Bezirk Rakonitz)

Objekty:
Budský mlýn (Budskermühle), Konopaský mlýn (Konopaser Mühle), Křečkovský mlýn (Tschetschkamühle,)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Obce, osady, samoty:
Bělidlo (Bleiche), Boudy (Bauden), Břehy (Überfuhr), Hladná (Hladná), Horní Lipovsko (Ober Lipov), Lukov (Lugau), Nové Hutě (Neuhütten), Rejsíkov (Rejsíkov)

Objekty:
Gregei (Gregei), Nový mlýn (Nový mlýn), Strouha (Strouha)


Okres Český Krumlov (Bezirk Krummau)

Obce, osady, samoty:
Cetviny (Zettwing), Český Heršlák (Böhmish Hörschlag), Dolní Příbrání (Untersinnetschlag), Dolní Vltavice (Untermoldau), Dvořák v Hoře (Dvořák v Hoře), Edelmühle (Edelmühle), Frymburk (Friedberg), Horní Okolí (Ober Oggold), Horní Příbrání (Obersinnetschlag), Hůrka (Stuben), Janova Ves (Johannesdorf), Jestřábí (Habichau), Lhota (Neustift), Lipno (Lippen), Lužní závod (Au-Werk), Mikulov (Böhmdorf (Bei Zettwing)), Multerberské Chalupy (Multerberger Waldhäuser), Na Rejtě (Reithäusel), Nivský mlýn (Aumühle), Nové Domky (Neuhäusel), Pasečná (Reiterschlag), Polžov (Pilsenschlag), Praha (Pragenbauer), Prámské Dvory (Pranghof), Rybářské Domky (Fischerháuser), Rychnůvek (Deutsch Reichenau Bei Friedberg), Slavkovice (Schlakern), Stodůlecký Vrch (Stadlberg), U Řehoře (Beim Gregor)

Objekty:
Bláhův mlýn (Kögelhammer), Böhmův mlýn (Böhmmühle), Cřepelka (Cřepelka), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Dolní Vltavice - kostel sv. Linharta (Dolní Vltavice - kostel sv. Linharta), Drochovský mlýn (Drochesdorfermühle), Faschingův dvůr (Faschinghof), Frymburk - Prollův mlýn a pila (Friedberg - Prollmühle), Gailmühle (Gailmühle), Huťský Dvůr - družstevní mlýn ( Hüttenhof - Genossenschaftsmühle), Huťský Dvůr - mlýn (Hüttenhof mühle), Jandlův dvůr (Jandleshof), Krennův mlýn (Krenn muhle), Mrakšov (Mörixhof), Müllner mlýn (Müllner mühle), Payerův mlýn (Payermühle), Petrův mlýn (Petermühle), Posudovský mlýn (Posudovský mlýn), Zadní Zvonková - celnice (Hinter Glöckelberg - Zollhaus), Zadní Zvonková - hájovna (Hinter Glöckelberg - Hegerhaus)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Obce, osady, samoty:
Dětříš (Dietreichs), Hajnice v Zadním lese (Hajnice v Zadním lese), Košlák (Kockschlag), Krabonoš (Zuggers), Kunšach (do roku 1920 Guntschachen), Miruše (Mirusche), Pernárec (Bernhards), Pohodnice (Wasenmeisterei)

Objekty:
Baron Offermann'sches Jagdschloss - u Maříže (Baron Offermann'sches Jagdschloss), Gabrielka (Gabrielenhof), Hanftlův mlýn (Hanftlmühle), Klášter (Kloster), Maříž - zámek (Maires - Schloss), Mařížský mlýn (Maires Mühle), Mládkův mlýn (Mladekmühle), Mlýnek (Einhandelmühl), Nový mlýn (Neumühle)


Okres Pelhřimov (Bezirk Pilgrams)

Obce, osady, samoty:
Pohodnice (Wasenmeisterei)

Objekty:
Okrouhlík (Okrouhlík)


Okres Písek (Bezirk Pisek)

Obce, osady, samoty:
Cukava (Cukava), Černý vír (Černý vír), Červená n./Vlt. (Červená n./Vlt.), Dolní Lipovsko (Dolní Lipovsko), Harec (Harec), Jelec (Jelec), Jílovec (Jílovec), Jistec (Jistetz), Kostelecké Břehy (Kostelecké Břehy), Křešina (Křešina), Kučeravý (Kučeravý), Letoštice (Letoštice), Luh (Luh), Mošovice (Mošovice), Nová hospoda, bývalá formanská hospoda (Nová hospoda, bývalá formanská hospoda), Orlické Zlakovice (Orlické Zlakovice), Podolsko (Podolsko), Podskalí (Podskalí), Přívoz (Přívoz), Radava (Radava), Saník (Saník), Slavík (Slavík), Sobědražské břehy (Sobědražské břehy), Solnice (Solnice), Svatá Anna (Svatá Anna), Šimek (Šimek), U Grešličky (U Grešličky), U Petříčka (U Petříčka), U Řežábka (U Řežábka), U Rybáka (U Rybáka), U Staňků, (U Staňků,), U Švihlíka (U Švihlíka), U Urycha (U Urycha), U Vlků (U Vlků), Velká (Velká), Velký Vír (Velký Vír), Žďákov u Chrástu (Žďákov u Chrástu)

Objekty:
Adámkův mlýn (Adámkův mlýn), Hamákův mlýn (Hamákův mlýn), Havírna, dříve barokní kaple, (Havírna, dříve barokní kaple, ), Herynkův mlýn (Haeringmühle), Kotánek (Kotánek), Nákle (Nákle), Panský mlýn (Panský mlýn), Smetiprach (Smetiprach), Šejharův mlýn (Šejharův mlýn), Topinka (Topinka), U Lávičky (U Lávičky), Zelená (Zelená)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Obce, osady, samoty:
Bučina (Buchwald), Chaloupky (Hüttel), Dvojdomí (Bei den 2 Häusern), Hlásná Lhota (Wihořen), Hopfinger (Hopfinger), Kaplice (Kappellen), Klíma - kamenolom (Klima Loam seppn), Knížecí Pláně (Fürstenhut), Lederhofer (Lederhofer), Maloniny (Pleschen), Peklo (Höllhof), Radvanovice (Schillerberg), Řepešín (Repeschin), Saladín (Soletin), Stádla (Stadlern), Stodůlky (Scheurek), Štögrova Huť (Stögerhütte), Třemšín (Hummelberg), Volary - Am Weiger (Wallern - Am Weiger), Volary - Horní a Dolní Potoční ulice a Bohlhaus (Wallern - Bachzeile , Bohlhaus), Volary - Lichtauerova ulice (Lichtauerstrasse), Záblatí (Sablat), Záblatí Horní (Ober-Sablat)

Objekty:
Brantlova pila (Brantlova pila), Cudrovice - kostel Zvěstování Panny (Zuderschlag - kostel Zvěstování Panny), Dolní mlýn (Untermühle), Edenhoferův mlýn a pila (Edenhofer mühle), Feyrerův mlýn (Feyrermühle), Gremplův mlýn (Gremplmühle), Jalovčák (Jalovčák), Knížecí pila (Fürstlich Sägewerk), Kufnerova pila (Kufnersäge), Nový mlýn (Neumühle), Panský mlýn a pila (Herrnmühle), Schöpplův mlýn (Schöppelmühle), Schulzův mlýn (Schulzmühle), Sipplův Dvůr (Sipplhof), Spannbauerova pila a mlýn (Spannbauer Sägewerk), Stefeila mlýn a zemědělská usedlost (Stefeila mühle), Stögbauerova a Přibilova pila (Stögbauer a Pribil Säge), Strunzova pila (Strunz Sägewerk), Strunzův hamr (Strunz Hammer), Winterův mlýn (Wintermühle), Zoglauerův mlýn , pila a hamr (Zoglauer Hammermühle)


Okres Strakonice (Bezirk Strakonitz)

Obce, osady, samoty:
Zdenín (Zdenín)


Okres Tábor (Bezirk Tabor)

Obce, osady, samoty:
Blažka (Blažka)

Objekty:
Hadovy (Hadovy), Harrachova besídka (Harrachova besídka), Mladá Vožice-synagoga (Jung Woschitz-Synagoge), Panský mlýn (Panský mlýn), Velká Hora (Velká Hora)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Obce, osady, samoty:
Bernstein (Bernstein), Bystřice (Fichtenbach), Capartice (Nepomuk), Cihelna (Ziegelei), Cihlářské Domky (Ziegelhäusel), Dolní Huť (Unter Hutten), Dolní Úpor (Unter-Anger), Draha (Droth), Eisendorfská Huť (Eisendorfhutte), Frančina Huť (Franzelhutte), Herštejnské Chalupy (Hersteiner Häuseln), Horní Huť (Oberhutte), Hraničná (Paadorf), Jánská Huť (Johanneshutte), Karlova Hut (Karlbach, Karlbachhutte), Lískovec (Haselberg), Lučina (Grafenried), Malý Horšín (Klein Horschin), Mladé Korytany (Jungrindl), Mlynářka (Schnaggenmuhle), Mostek (Schwanenbruck), Myslív (Schneiderhof), Mýtnice (Mauthaus), Novosedly (Neubau), Novosedly (Neubau), Pila (Seeg), Pleš (Ploss), Rudolfova Pila (Rudolfova Pila), Ruštejn (Ruhstein), Stará Huť (Althutten), Švarcava (Schwarzach), Úpor (Anger), Václav (Wenzelsdorf), Valddorf (Walddorf), Valtířov (Waltersgrün), Velký Horšín (Gross Gorschin), Vyhlídka (Vyhlídka)

Objekty:
Gailschlag - brusírna skla (Gailschlagschleife), Horní Hamr - brusírna skla (Ober - Hammer), Horšovský Týn - kostel P. Marie Lurdské (Horšovský Týn - kostel P. Marie Lurdské), Lučina - kostel sv. Jiří (Grafenried - Kirche St.Georg), Novodvorský mlýn (Neuhofer Mühle), Pleschhammer (Pleschhammer), Portnermühle (Portnermühle), Růžovský mlýn (Rosenmühle), Rybník - kostel sv. Anny (Rybník - kostel sv. Anny), Sand Pochemühle (Sand Pochemühle), Starý mlýn (Alt Mühle), Živcový mlýn (Spat Mühle)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Obce, osady, samoty:
Dobrošov (Tobiesenreuth), Dřenice (Treunitz), Dubina (Eichelberg), Horní Hraničná (Ober Kunreuth), Horní Paseky (Oberreuth), Horní Pelhřimov (Ober Pilmersreuth), Jedličná (Tannenberg), Jesenice (Gassnitz), Krásná Lípa (Schönlind), Lesní Chalupy (Holzhäuser), Liščí Vrch (Fuchsberg), Malá Všeboř (Klein Schöba), Mechová (Mies), Oldřichov (Ulrichsgrün), Pomezná (Markhausen), Rathsam (Rathsam), Rosenkranz (Rosenkranz), Úval (Grün), Výspa (Dürrengrün), Wies (Wies), Zeiselhause (Zeiselhause)

Objekty:
Aš - evangelický kostel (Asch - Evangelische Kirche), Bahnelmühle (Bahnelmühle), Cheb - kostel Nejsv. srdce Páně (Eger - Kirche des Allerheiligsten Herzens d. Herrn), Cheb-Maškov - kostel Panny Marie (Eger-Maškov - Kirche der Jungfrau Maria), Červený mlýn (Rothmühle), Finkenmühle (Finkenmühle), Föarl Mühle (Föarl Mühle), Fränzmühle (Fränzmühle), Hochofen (Hochofen), Klášter Teplá - pivovar (Klášter Teplá - pivovar), Mattlův mlýn (Mattelmühle), Mlýn u Kyselky (Säuerlingmühle), Nový mlýn (Neumühle), Prameny - kostel sv. Linharta (Sangerberg - Kirche des Hl. Leonhardt), Sv.Kříž-Wies - kostel Bičování Krista (Heiligkreuz (Wies) - Kirche der Auspeitschung Chri), Úbočí-synagoga a židovská čtvrť (Amonsgrün-Synagoge und das Judenviertel), Voigts Kunstmühle (Voigts Kunstmühle), Všebořský mlýn (Schöba Mühle), Železný mlýn (Eisenhammer)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Obce, osady, samoty:
Albeřice (Alberitz), Bražec (Bergles), Březina (Pirk), Bukovina (Buckwa), Činov (Shönau), Dlouhá (Langgrün), Dlouhý Luh (Langenau), Dolní Lomnice (Unter Lomitz), Doupov (Duppau), Doupovské Mezilesí (Olitzhaus), Dunkelsberg (Dunkelsberg), hájovna Merklovna (hájovna Merklovna), Hauensteiner (Hauensteiner), Heřmanov (Hermersdorf), Hluboká (Tiefenbach), Holetice (Holeditz), Hora (Horn), Horní Lomnice (Ober Lomitz), Hradiště (Höfen), Hrzín (Grün), Humnice (Humitz), Hůrka (Horkau), Hvozd - hájovna, pila a hostinec (Hochwald), Jáchymov - Eliáš (St.Joachimsthal - Elias), Javorná (Ohorn), Jeseň (Gässing), Jindřichov (Heinersdorf), Jírov (Jurau), Kopáčov (Kopitschau), Kostelní Hůrka (Am Berge), Kozlov (Koslau), Kyselka (Sauerbrunn), Lipoltov (Lappersdorf), Litoltov (Liesen), Lochotín (Lochotin), Lučiny (Hartmannsgrün), Malá Lesná (Klein Spinnelsdorf), Maleš (Mohlischen), Malý Hlavákov (Kleinlubigau), Martinov (Merzdorf), Mělník (Melk), Mětikalov (Meckl), Mlýnská (Mühldorf), Mühlschuster (Mühlschuster), Na cihelně (Auf Der Ziegelhütte), Nový Dvůr (Neuhof), Obrovice (Wobern), Oleška (Olleschau), Olšenice (Oelschnitz), Ostré (Westrum), Pastviny (Weiden), Pastviny (Ranzengrün), Petrov (Petersdorf), Prachomety (Promuth), Radnice (Redenitz), Radošov (Reschwitz), Ratiboř (Rodbern), Řednice (Rednitz), Růžová (Rosengarten), Schneeberger (Schneeberger), Sedlec (Zettlitz), Smolné Pece (Pechöfen), Svatý Vojtěch (Sankt Adalbert), Telcov (Teltsch), Těš (Tesch), Tocov (Totzau), Třídomí (Dreihäuser), Třídomí (Dreihäuser), Trmová (Dürmaul), Tunkov (Tunkau), Tureč (Turtsch), Velká Lesná (Gross Spinnelsdorf), Víska (Dörfles), Zakšov (Sachsengrün), Žďár (Saar), Žebletín (Sebeltitz)

Objekty:
Blatenský vrch - hotel (Hotel Plattenberg), Branišov - kostel Sv. Blažeje (Branischau - Sankt Blasius Kirche), Brettsäge (Brettsäge), Dolní mlýn (Untere Mühle), Doupovská Pila (Duppau Säge Mühle), Fussmühle (Fussmühle), Grubmühle (Grubmühle), Hachpermühle (Hachpermühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Horní mlýn (Obere Mühle), Hrázský mlýn (Themel mühle), Hroznětín - synagoga (Hroznětín - Synagoge), Jáchymov - nádraží (St. Joachimsthal - Bahnhof), Jánský mlýn (Johannesmühle), Juščikův mlýn (Juščikův mlýn), Kleiův dolní mlýn (Klei Mühle), Kreuzrův mlýn (Kreuzermühle), Kyselecký mlýn (Säuerlingmühle), Leinmühle (Leinmühle), Litoltov dvůr (Liesenerhof), Nivský mlýn (Aumühle), Nový Dvůr (Ödhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Papírna (Papiermühle), Radmühle (Radmühle), Rybáře - Knolka - Rolava - Japonský pavilónek (Fischern - Porzellan Fabrik Japannischer pavillon), Sachsengrüner Jägerhaus (Sachsengrüner Jägerhaus), Telečský mlýn (Teltsch Mühle), U Zirklerů (Beim Zirkler), Valcha (Walkmühle), Velký dvůr (Grosshof), Waldmühle (Waldmühle), Žlutice-synagoga (Luditz-Synagoge)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Obce, osady, samoty:
Beim Modhaus (Beim Modhaus), Bergl (Bergl), Červené Dřevo (Rothenbaum), Dolní Zelená Hora (Unter Grünberg), Feitelhäusel (Feitelhäusel), Filzhäusel (Filzhäusel), Formberg (Formberg), Frauenthal (Frauenthal), Gruberg (Gruberg), Höhal (Höhal), Horky (Seckerberg), Horní Zelená Hora (Ober Grünberg), Hrušová (Hrušová), Hůrka (Hurkenthal), Hůrka (Hurka), Jezerní (Seeberg), Kaltenbrunn (Kaltenbrunn), Lužná (Ebenwies), Malý Babylón (Klein Babylon), Malý Bor (Haid), Nový Brunst (Neu Brunst), Paseka (Holzachlag), Paštěcká Paseka (Waiderer Holzschlag), Přední Paště (Vorder Waid), Prostřední Paště (Mitter Waid), Rovina (Ebene), Skelná (Glasserwald), Slunečná (Sonnberg), Soustov - Pohodnice na Hrádku (Soustov - Pohodnice na Hrádku), Stará Hůrka (Alt Hurkenthal), Staré Hutě (Althütten), Starý Brunst (Alt Brunst), Stodůlky (Stadln), Stodůlská Slunečná (Stadler Sonnberg), Šerlův dvůr (Schörlhof), Tremmeln (Tremmeln), U Matesa (Am Steindl), Velký Bor (Grosshaid), Vysoké Lávky (Hohenstegen), Weberhäusel (Weberhäusel), Zadní Chalupy (Hinterhäuser), Zadní Paště (Hinter Waid), Zelenohorská Huť (Grünbergerhütte), Zhůří u Rejštejna (Haidl), Žežulka (Scheschulkahof)

Objekty:
Cyprianka (Cyprianka), Hausmühle (Hausmühle), Hofmanův mlýn (Hofmannmühle), Honovská hájovna (Honovská hájovna), Hrádky - Hamerský mlýn (Schlösselwald - Hammermühle), Hůrka - hájovna (Hurkenthal - Hegerhaus), Janovice nad Úhlavou-synagoga (Janowitz-Synagoge), Mahl Mühle (Mahl Mühle), Mani mlýn (Manimühle), Nýrsko-synagoga (Neuern-Synagoge), Pila - Horská Kvilda (Pila - Horská Kvilda), Simlickova a Blochova továrna (Simlickova a Blochova továrna), Stateček pod Ostrým (Guttl), Stinglmühle (Stinglmühle), Strážov-synagoga (Drosau-Synagoge)


Okres Plzeň-město (Bezirk Pilsen-Stadt)

Objekty:
Kyšický starý mlýn (Kyšický starý mlýn), Plzeň-hostinec U Knoblochů (Pilsen-Gastwirtschaft Knobloch), Zábělá - výletní restaurace (Zábělá - výletní restaurace)


Okres Plzeň-jih (Bezirk Pilsen-Süd)

Obce, osady, samoty:
Hutmaň (Hutmaň), Silov (Silov)

Objekty:
Blovice-synagoga (Blowitz-Synagoge), Mlýnek (Mlýnek), Štěnovice-synagoga (Stienowitz-Synagoge)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Objekty:
Cihelna - Krsy (Cihelna - Krsy), Nekmíř - hájovna Lipovka (Nekmíř - Forsthaus Lipovka), Zámecký pivovar Nečtiny (Schlossbrauerei Preitenstein)


Okres Rokycany (Bezirk Rokitzan)

Objekty:
Ejpovický Mlýn (Ejpovický Mlýn), Rezlerův mlýn (Rezlerův mlýn)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Čtyřdomí (Vierhäuser), Grundhäuser (Grundhäuser), Nancy (Nancy), Paseka (Schwand), Staré Hory (Horn), U Bauerů (Beim Bauer), Vřesová (Doglasgrün)

Objekty:
Balassmühle (Balassmühle), Dorschnerův mlýn (Dorschnermühle), Gerstnermühle (Gerstnermühle), Herrn Mühle (Herrn Mühle), Lánský dvůr (Lehnshof), Novoveská kyselka (Neudorfer Seuerbrunn), Peintmühle (Peintmühle), Reimundmühle (Reimundmühle)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Berghauslen (Berghauslen), Jalový Dvůr (Galtenstallung), Jedlina (Neu Losimthal), Milíře (Brand), Milov (Mühlloh), Mýto (Mauthhdorf), Ovčín na Pastvině (Anger - Schafhütte), Pavlova Huť (Paulushutte), Pohodnice (Wasenmeisterei), Pomezná (Wittichsthal), Pořejov (Purschau), Tachov-Gänsbühl (Tachau-Gänsbühl), Tišina (Kenruh), Záhoří (Sahorsch), Žebrácký Žďár (Petlarnbrand)

Objekty:
Chodová Planá-synagoga (Kuttenplan-Synagoge), Český Mlýn (Böhmischműhl), Halže - zámek (Hals - Schloss), Heligenmühle (Heligenmühle), Jadruž - kostel sv.Štěpána (Godrusch - Kirche St.Stephan), Pořejov (Pořejov), Serghofmühle (Serghofmühle), Slatinský mlýn (Schladamühle)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Chvístec (Quis), Doubí (Eichhübel), Dvorsko (Hofberg)

Objekty:
Česká Lípa (Schloss Böhmisch Leipa), Svojkov - zámek (Schwoyka - Schloss), Wache (Die Wache)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Obce, osady, samoty:
Dolní Žleb - část obce (Nieder Grund an der Elbe), Flietlův Domek (Flietelhäusel), Fukov (Fugau), Hřensko - Hotel Deutsches Haus (Herrnskretschen - Hotel Deutsches Haus), Třídomí (Dreihäuser)

Objekty:
Černý mlýn (Schwarzmühle), Dampfmühle (Dampfmühle), Hostinec u Modré Hvězdy (Gasthof zu Blauen Stern), Pastevní vrch - hostinec Hubertus (Hutberg - Hubertusbaude), Prostřední Pohlův mlýn (Mittel Pohl Mühle), Stechmühle (Stechmühle), Tischermühle (Tischermühle), U Trojtého smrku (Drillingsfichte), Větrník (Windmühle), Zimmerova pila (Zimmerova pila), Zum fröhl Sänger (Zum fröhl Sänger)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Obce, osady, samoty:
Baráky (Baraken), Gabrielina Huť (Gabriellahütten), Jilmová (Ulmbach), Kienhaid (Kienhaid), Kojetín (Kojetitz), Menhartice (Märzdorf), Michanice (Michanitz), Na vrchu (Am berg), Pohraniční (Reizenhain), Soustružnické Domky (Drehhäuseln), Vlkaň (Wilken)

Objekty:
Gloriet na Svatém kopečku u Kadaně (Heiligenberg mit Gloriett), Grundmühle (Grundmühle), Kovářská - Kallova továrna (Schmiedeberg - Kallova továrna), Loh Mühle (Loh Mühle), Menzelův dům č.p. 82 (Menzels Haus), Nový mlýn (Neumühle), Ohlmühle (Ohlmühle), Pickartova továrna- Perštejn (Pickartś Fabrik- Pürstein), Pila (Brettmühle), Plattenhof (Plattenhof), Schmidlmühle (Schmidlmühle), Sonneberger Mühle (Sonneberger Mühle), V poli (Feldmühle), Weisse Mühle (Weisse Mühle), Weisskopfův mlýn (Weisskopf Mühle), Zahnhammer (Zahnhammer)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Obce, osady, samoty:
Koblovy domy (Koberhäuser), Velká Jizera (Gross Iser)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika)

Objekty:
Dětřichovská myslivna (Dětřichovská myslivna), Růtův mlýn (Růtův mlýn), Voigstachmühle (Voigstachmühle)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Obce, osady, samoty:
Blata (Blattenhäusel), Zelená Ves (Gründorf)

Objekty:
Beermühle (Beermühle), Liběšice - Lobkovicova myslivna (Liběšice - Lobkovicova myslivna), Panský mlýn (Panský mlýn)


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Hůrky (Horkau), Kličín (Klitschin), Pohodnice (Abdeckerei), Wasenmeister (Wasenmeister)

Objekty:
Hochradmühle (Hochradmühle), Leskovský mlýn (Leskamühle)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Obce, osady, samoty:
Ervěnice (Seestadtl), Fláje (Fleyh), Lipětín (Lindau), Rösslovy Domky (Rösselhäuser), Růžodol (Rosenthal)

Objekty:
Klínská brána (Göhrener Tor)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Hajniště (Hegeholz), Kocourkov (Katzendorf), Mackov (Matzdorf), Nová Ves (Willersdorf), Staré Verneřice (Alt Wernsdorf)

Objekty:
Dolní mlýn (Dolní mlýn), Duchcov - špitál (Dux - Spital), Fischerův mlýn (Fischerův mlýn), Košťany (Kosten), Košťany - nádraží (Kosten - Bahnhof), Teplice-Sobědruhy - synagoga (Teplitz-Soborten - Synagoge)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Horní Varvažov (Oberarbesau), Komárov (Mückenhübel), Nathäusel (Nathäusel), Střekov - renesanční poplužní dvůr (Střekov - renesanční poplužní dvůr), Tisá Cihlářský rybník - Lázně (Tyssa Ziegelteich - Strandbad), Vitín (Wittine)

Objekty:
Chlumec - zámek (Kulm - Schloss), Königův mlýn (Königsmühle), Königův mlýn (Königsmühle), Střelnice (Schützenhaus), Ústí nad Labem - Schaffnerova vila (Aussig - Schaffners Villa), Zámek Ledebour (Schloss Ledebour)


Okres Havlíčkův Brod (Bezirk Deutschbrod)

Objekty:
Boučí (Boučí), Holendův horní mlýn (Holendův horní mlýn), Krupička (Krupitschka)


Okres Chrudim (Bezirk Chrudim)

Obce, osady, samoty:
Boukalka (Boukalka), Cihelna (Cihelna), Ovčín (Ovčín), U řeky (U řeky)

Objekty:
Bukovina (Bukovina)


Okres Jičín (Bezirk Jitschin)

Objekty:
Kaple sv. Jiří - Pustá Proseč (Kaple sv. Jiří - Pustá Proseč), Paldusův mlýn (Paldusův mlýn), Špíglák (Špíglák), Špíglův mlýn (Špíglův mlýn)


Okres Náchod (Bezirk Nachod)

Obce, osady, samoty:
Bůhdal (Bůhdal), Feldhöfel (Feldhöfel)

Objekty:
Baptistický kostel v Šonově (Baptistický kostel v Šonově), Lachovský mlýn (Lachovský mlýn)


Okres Pardubice (Bezirk Pardubitz)

Obce, osady, samoty:
Chvaletice (Chwaletitz)

Objekty:
Jaroslavský mlýn (Jaroslavský mlýn), Pardubice-synagoga (Pardubitz-Synagoge)


Okres Semily (Bezirk Semi)

Objekty:
Bártlův mlýn (Bártlův mlýn)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Obce, osady, samoty:
Polsko (Polsko)

Objekty:
Bělá nad Svitavou (Bělá nad Svitavou), Lamačův statek - rychta (Erbgericht)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Obce, osady, samoty:
Bystřice (Klinge), Hajnův dvůr (Hainhof)

Objekty:
Fohlmühle (Fohlmühle), Kalousy (Kalaushof), Maxova bouda (Maxhůtte), Nyklíčkův mlýn (Nyklíčkův mlýn), Stachlův mlýn (Stachelmühle), Sýkorník (Sýkorník), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Blansko (Bezirk Blanz)

Objekty:
Strojní mlýn (Strojní mlýn), Sumpfig Mühle (Sumpfig Mühle)


Okres Brno-město (Bezirk Brünn-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Brno - Polní kolonie (Brünn - Kolonie in der Feldgasse), Písečník (Kolonie in der Sandstätte)

Objekty:
Chrlice - Hostinec U Kiršů (Chirlitz), kostel sv. Floriána v Brně-Černovicích (kostel sv. Floriána v Brně-Černovicích)


Okres Brno-venkov (Bezirk Brünn-Provinz)

Objekty:
Horní mlýn (Horní mlýn), Kavrdův mlýn (Kavrdův mlýn)


Okres Břeclav (Bezirk Lundenburg)

Obce, osady, samoty:
Katzelsdorfsky salet (Katzelsdorfer Salet)


Okres Hodonín (Bezirk Göding)

Objekty:
Bzenec - synagoga (Bisenz - Synagoge)


Okres Kroměříž (Bezirk Kremsier)

Objekty:
Rákošnica (Rákošnica)


Okres Prostějov (Bezirk Prossnitz)

Objekty:
Hamerská pila (Hamerská pila)


Okres Třebíč (Bezirk Trebic)

Objekty:
Horní mlýn (Horní mlýn)


Okres Uherské Hradiště (Bezirk Ungarisch Hradisch)

Objekty:
Vazovský mlýn (Vazovský mlýn)


Okres Vyškov (Bezirk Wischau)

Objekty:
Klevetův mlýn (Klevetův mlýn), U Zlatého jelena (Zum Goldenen Hirschen), Větrný mlýn ve Vážanech (Větrný mlýn ve Vážanech)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Objekty:
Devět mlýnů (Neunmühlen), Jejkal (Jejkal), Synagoga - Jiřice u Miroslavi (Synagoga - Jiřice u Miroslavi), Znojmo - Mariánská kaple (Mariánská kaple ve Znojmě)


Okres Žďár nad Sázavou (Bezirk Saar)

Obce, osady, samoty:
Chudobín (Chudobín), Hamry (Eisenhammer), Hrdá Ves (Hrdá Ves), Korouhvice (Korowitz)

Objekty:
Jimramov - kaple sv. Matouše (Jimramov - kaple sv. Matouše), Kobzův mlýn (Kobzův mlýn), Křítkův mlýn (Křítkův mlýn), Marek (Marek), Peklo (Peklo), Polákův mlýn (Polákův mlýn), Svinkův mlýn (Svinkův mlýn), Vír - betonárka (Vír - betonárka), Vír - Úhlová stanice lanovky (Vír - Úhlová stanice lanovky)


Okres Bruntál (Bezirk Freudenthal)

Obce, osady, samoty:
Bělidlo (Bleiche)

Objekty:
Bílčický mlýn (Heidenpiltscher Mühle), Bock Mühle (Bock Mühle), Lovecký zámeček - Bruntál (Lovecký zámeček), Praděd - rozhledna (Altvater - Habsburger Turm), Rudolfova chata (Rudolfsheim)


Okres Frýdek-Místek (Bezirk Friedek-Mistek)

Objekty:
Dolní Domaslavice (Dolní Domaslavice), Dolní Soběšovice (Dolní Soběšovice), Horní Domaslavice (Horní Domaslavice), Horní Soběšovice (Horní Soběšovice), Masarykova chata na Bezkydu - rozhledna (Masarykova chata na Bezkydu - rozhledna)


Okres Karviná (Bezirk Karwin)

Obce, osady, samoty:
Solca (Solca), Solecký Dvůr (Solzerhof)

Objekty:
Brandýs (Brandýs), Karviná starý zámek (Karviná starý zámek), Karviná-nový zámek (Karviná-nový zámek), Karvinský pivovar (Karwin Bräuhaus - Browar), Těrlicko - kostel sv. Trojice (Těrlicko - kostel sv. Trojice)


Okres Nový Jičín (Bezirk Neutitschein)

Objekty:
Albrechtičky - železniční zastávka (Albrechtičky - železniční zastávka), Kateřinice - zámek (Kateřinice - zámek), Malý Hájkův mlýn (Klein Haikamühle)


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Obce, osady, samoty:
Dřemovice (Drömsdorf)

Objekty:
Puschmühle (Puschmühle)


Okres Opava (Bezirk Troppau)

Obce, osady, samoty:
Linderačka (Linderačka), Moravská Harta (Mährisch-Hartau)

Objekty:
Greipelmühle (Greipelmühle), Hrabyně (Hrabyně), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kristianův mlýn (Kristianův mlýn), Mlýnek Sucholazecký (Mlýnek Sucholazecký), Mušálkův mlýn (Mušálkův mlýn), Rozsochacký mlýn (Rosohatzermühle), Šindelkův mlýn (Šindelkův mlýn), Valcha (Walke)


Okres Ostrava-město (Bezirk Ostrau-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Švrkl (Švrkl)

Objekty:
cirkus Beskyd-Mor.Ostrava (cirkus Beskyd-Mor.Ostrava), Moravská Ostrava-staré krematorium (Moravská Ostrava-staré krematorium), Třebovice zámek (Třebovice zámek), Waldmühle (Waldmühle)


Okres Přerov (Bezirk Prerov)

Obce, osady, samoty:
Símře (Símře)

Objekty:
Erbhaus (Erbhaus), Tovačov - synagoga (Tovačov - synagoga)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Obce, osady, samoty:
Adamov (Adamsthal), Cibulka (Cibulkenfeld), Josefová (Neu Josefsthal), Krondörfl (Krondörfl), Svobodín (Freiheitsberg), Štolnava (Stollenhau)

Objekty:
Hanušovický mlýn (Hannsdorf Mühle), Papírna - Vernířovice (Papiermühle)


Okres Vsetín (Bezirk Vsetin)

Obce, osady, samoty:
U Malinů (U Malinů)


Okres Jeseník (Bezirk Freiwaldau)

Obce, osady, samoty:
Gotartovice (Gotthardsdorf), Hamberk (Hahnberg), Pavlínka (Pavlinaburg), Skřivánkov (Lencherfeld), Zastávka (Stillstand)

Objekty:
Ondřejovice - zámek (Endersdorf), Raušbach (Rauschbach), Raušbach (Rauschbach), Salisovský mlýn (Salismühle)


Okres Nespecifikováno (Bezirk Nicht spezifizieren)

Obce, osady, samoty:
Harty (Harty)






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist