PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa zaniklá v období: 1960-1970

Počet nalezených míst: 313


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Objekty:
Horův mlýn (Horamühle), Kbely -pivovar (Kbely -pivovar), Koupaliště v Prokopském údolí (Koupaliště v Prokopském údolí), Mouchův mlýn (Mouchův mlýn), Praha-Stalinův pomník (Prag - Stalin-Denkmal)


Okres Benešov (Bezirk Beneschau)

Objekty:
Brajkův mlýn (Brajkův mlýn), Dolní Kralovice-pivovar (Dolní Kralovice-pivovar), kostel sv. Alžběty - Benešov (kostel sv. Alžběty - Benešov), Koubův mlýn (Kouba Mühle), Palečkův mlýn (Palečkův mlýn), Pekárkův mlýn (Pekárkův mlýn), Prčice-synagoga (Prtschitz-Synagoge), Speřinský mlýn (Speřinský mlýn)


Okres Beroun (Bezirk Beraun)

Objekty:
Chrustenický mlýn (Chrustenický mlýn), kaple sv. Jana Nepomuckého - Králův Dvůr (kaple sv. Jana Nepomuckého - Králův Dvůr), Panský mlýn (Panský mlýn)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Objekty:
Domek čp.11 (Domek čp.11), Hlaváčova Lhota (Hlaváčova Lhota), Hostinec U Schauerů (Hostinec U Schauerů), Plaňany - rychta (Plaňany - rychta)


Okres Kutná Hora (Bezirk Kuttenberg)

Obce, osady, samoty:
Stará Lhota (Stará Lhota), Švihov (Švihov)

Objekty:
Karlov (Karlov), Lhotský mlýn (Lhoter Mühle), Malešovský mlýn (Malešovský mlýn), Pod Hutským (Pod hutským), Rabštejnka (Rabschina Mühle), Slaměnec (Slaměnec)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Objekty:
Třebošnice (Třebošnice), Úpor (Úpor)


Okres Mladá Boleslav (Bezirk Jungbunzlau)

Objekty:
Mladá Boleslav-synagoga (Jungbunzlau-Synagoge), Schubertův mlýn (Schubertův mlýn)


Okres Nymburk (Bezirk Nymburk)

Objekty:
Komárov (Komárov)


Okres Praha-západ (Bezirk Prag-West)

Objekty:
Chýňský mlýn (Chýňský mlýn), Společenský pivovar - Brandýs nad Labem (Společenský pivovar - Brandýs nad Labem)


Okres Příbram (Bezirk Pibrans)

Objekty:
Drtinova rozhledna na Besedné (Drtina Aussichtsturm in Besedná), Příbram - synagoga (Pibrans - Synagoge), Stará Vachanka (Stará Vachanka)


Okres Rakovník (Bezirk Rakonitz)

Obce, osady, samoty:
Pecínov (Pecínov)

Objekty:
Merkovka - Lázně (Merkovka), Sladovní mlýn (Malzmühle)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Objekty:
Švábův hrádek. (Švábův hrádek.)


Okres Český Krumlov (Bezirk Krummau)

Obce, osady, samoty:
Horní les - hájovna (Oberwald), Walterova hrobka (Waltersruhe)

Objekty:
Cajsův mlýn (Cajsův mlýn), Kögelhammer (Kögelhammer), kostel Panny Marie u Hořic (kostel Panny Marie u Hořic), Rožmberk nad Vltavou - synagoga (Rosenberg - Synagoge)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Objekty:
Illův mlýn (Illův mlýn), Jindřichův Hradec - pivovar (Jindřichův Hradec - pivovar), Staré Město pod Landštejnem - synagoga (Staré Město pod Landštejnem - Synagoge), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Pelhřimov (Bezirk Pilgrams)

Obce, osady, samoty:
Zámostí (Zámostí)

Objekty:
Pelhřimov - synagoga (Pelhřimov - Synagoge), Zastávka a nákladiště Bohdalín (Zastávka a nákladiště Bohdalín)


Okres Písek (Bezirk Pisek)

Objekty:
Tlučka (Tlučka)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Objekty:
Bernkopfův mlýn (Bernkopf mühle), České Žleby (Böhmisch Röhren), Strážný (Kuschwarda), Vimperk (Vimperk), Volary (Volary)


Okres Tábor (Bezirk Tabor)

Objekty:
Dráchovský mlýn (Dráchovský mlýn), Moučkův mlýn (Moučkův mlýn)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Obce, osady, samoty:
Diana, Dianin dvůr (Dianahof), Hamerský mlýn (Hassatitzerhammer)

Objekty:
Dolní mlýn (Untere Mühle), Hlaváčův mlýn (Hlaváčův mlýn), Hostouňský mlýn (Hostauer Mühle), Hrůbek - Barokní kaple blahoslaveného Kolomana (Hrůbek - Barokní kaple blahoslaveného Kolomana), Lonských mlýn (Lonských mlýn), Markýta (Markyta), Městský mlýn (Městský mlýn), Stockau mühle und säge (Stockau mühle und säge), Žabí dvůr (Froschhof)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Obce, osady, samoty:
Doubrava (Doberau), Mostek (Bruck), Smrčina (Sorg), Údolí Ohře (Egerthal)

Objekty:
Aš - hlavní nádraží (Bayerischer Bahnhof), Cheb - kostel sv. Jošta (Eger - Kirche des Heiligen Jost), Cheb-Chorobinec - kaple sv. Šebestiána (Eger - Siechenhaus und Kapelle des Hl. Sebastian), Dolní zámek (Unterschloss), Kopaniny (Krugsreuth), Küaschmatz - Mühle (Küaschmatz - Mühle), Mlýnek (Insel Mühlerl), Pískový mlýn (Sandmühle), Podhradí (Neuberg), zámek Lomnička (Schloss Steingrub)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Obce, osady, samoty:
Borek (Haidles), Dolánky (Dolanka), Konice (Kunitz), Mlyňany (Lindles), Skoky (Mariastock), Zvoníčkov (Männelsdorf)

Objekty:
Božičany - porcelánka (Poschetzau - Porzellanfabrik), Dolánský mlýn (Dolanka Mühle), Nejdecká křížová cesta (Neudeker Kreuzweg), Rabový (Rabenmühle), Ryžovna - kostel sv. Václava (Seifen - Wenzelskirche), Žlutice - kostel Nejsv. Trojice (Luditz - Kirche zur Heiligen Dreifaltigkeit)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Obce, osady, samoty:
Bruckhöfe (Bruckhöfe), Tremlovské dvorece (Tremlhöfe), Úhlavský Jez (Angel Wehr), Veitlovský dvorec (Veitlhof)

Objekty:
Chlístov-synagoga (Klistau-Synagoge), Podvílovský mlýn (Podvílovský mlýn), Sušice-synagoga (Schüttenhofen-Synagoge), Švihov-synagoga (Schwihau-Synagoge), Tremlovský dvorec (Tremlhof), Železná Ruda - pivovar (Bürgerliche Brauerei Eisenstadt in Böhmenwald)


Okres Plzeň-město (Bezirk Pilsen-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Skvrňany (Skurnian)

Objekty:
Hamr (Hammer), Plzeň-hotel Central (Pilsen-Hotel Central), Plzeň-kasárna 35.pěšího pluku (Pilsen - Kaserne des 35en Regiments), Plzeň-Stalinův pomník (Pilsen - Stalin-Denkmal), Plzeň-Špačkova pivnice (Plzeň-Špačkova pivnice)


Okres Plzeň-jih (Bezirk Pilsen-Süd)

Objekty:
Dožice-synagoga (Doschitz-Synagoge)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Obce, osady, samoty:
Malenice (Malenice), Ostražkovice (Ostražkovice), Těchoděly (Tichodil)

Objekty:
Český mlýn (Böhmisch mühle), Hracholuský mlýn (Rakolusermühle), Hublův mlýn (Hobelmühle), Německý mlýn (Deutschemühle), Pňovany - Hydroelektrárna (Pňovany - Hydroelektrárna ), Pohvizdy (Powiesen), Valečkův mlýn (Valečkův mlýn), Zelenkův mlýn (Düstermühle)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Skelná Huť (Glashütte)

Objekty:
Blechschmidt - Mühle (Blechschmidt - Mühle), Ecklův mlýn (Eckelmühle), Fritschův mlýn (Fritsch Mühle), Hamerský dolní mlýn (Untere Hammermühle), Stegmühle (Stegmühle)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Butov (Wuttau), Hollinghof (Hollinghof), Milkov (Milikau), Vítovice (Wiedowitz), Výškovice (Wischkowitz)

Objekty:
Boječnická cihelna (Woschenäcker), Bor - kostel sv.Volfganga (Haid - Kirche St.Wolfgang), Čeliv - kostel sv. Václava (Tscheliv - Kirche St. Wenzel), Horní mlýn (Pochmühle), Lestkov-kaple sv.Jana Křtitele (Leskau-Kapelle St.Johannes der Täufer), Sorghofský mlýn (Sorghöfner Mühle), Staré Sedliště - Panský pivovar (Staré Sedliště - Panský pivovar), Staré Sedliště - zámek (Alt Zedlisch - Schloss), Tachov - Panský pivovar (Tachov - Panský pivovar), Tachov-Vysoká - kaple (Tachau-Hohenstein - Kapelle), Vackův mlýn (Watzkamühle)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Kostřice (Kosterzitz)

Objekty:
Panský dům a jiné v Dražejově (Herrenhaus im Draschin), Sloup - renesanční tvrz (Burg Bürgstein)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Obce, osady, samoty:
Folge, Na Všemilské planině (Folgen, Schemmler Folgen, Auf n Folge)

Objekty:
Huntířov - kostel sv. Jiří (Güntersdorf - Kirche Hl. Georg), Jetřichovice - hostinec Michelshof (Dittersbach - Gasthaus Michelshof), Merboltice - rozhledna (Mertendorf - Aussichtsturm), Merboltice-kostel sv. Kateřiny (Mertendorf), Velký Chlum - hostinec a hotel (Kolmener Kippe - hotel und restauration)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Obce, osady, samoty:
Běšice (Weschitz), Chotěnice (Kudenitz), Čachovice (Tschachwitz), Čermníky (Tschermich), Dolany (Dehlau), Drahonice (Drohnitz), Krčma (Kretscham), Kunov (Kunau), Lomazice (Lametitz), Milžany (Milsau), Podmilesy (Pöllma), Prunéřov (Brunnersdorf), Siegertův mlýn (Siegertsmühle), Úbočí (Zieberle), Úhošť (Burberg), Vikletice (Wikletitz), Vysoké (Haadorf)

Objekty:
Bečov - kostel Panny Marie Sněžné (Petsch - kirche Panny Marie Sněžné), Březinův mlýn (Brezinamühle), Hora Sv. Šebestiána - kostel sv. Šebestiána (Sebastiansberg - kostel sv. Šebestiána), Hrušovany - kostel sv. Bartoloměje (Hruschowan - kostel sv. Bartoloměje), Jirkov - hřbitovní kostel sv. Anny (Görkau - St. Anna - Kirche), Kadaň- hotel Zelený strom (Kaaden- Hotel grüner Baum), Kojetín - kostel sv. Bartoloměje (Koititz - Kirche des Hl. Bartholomäus), Mezilesí - Důl Fischer (Orpus - Fischerzeche), Nová Ves - kostel Nanebevzetí Panny Marie (Neudorf - Maria Himmelfahrt Kirche), Prostřední mlýn (Mittlere Mühle), Rašovice - kostel sv. Anny (Roschwitz - kostel s. Anny), Rohrschmiede (Rohrschmiede), Steinische Brettmühle (Steinische Brettmühle), Vikletický mlýn (Wikletitzer Mühle), Vodův mlýn (Wodamühle)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Objekty:
Hotel Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou (Gutbrunnwarte)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Obce, osady, samoty:
Na Příčnici (Quire)

Objekty:
Hannigův mlýn (Hannig Mühle), Ještěd (Jeschken), Smědava - lovecký zámeček (Wittighaus), Zourov (Sauermuhl)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Objekty:
Varhošť (Aarhostwarte )


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Hrádecká hospoda (Hradeker Schenke)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Obce, osady, samoty:
Pařidla (Paredl), Pláň (Plan), Slatinice (Deutsch Schladnig), Šenbach (Schönbach)

Objekty:
Klíny - Kostel sv. Antónína z Padua (Kirche des Hl. Antonius von Padua in Göhren), Most-Zahražany - býv. klášter (Brüx-Saras - Eh. Kloster), Röthenmühle (Röthenmühle)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Dřínek (Trinka), Hetov (Hettau), Kolonie Rosenfeldova (Rosenfeld´sche kolonie), Lyskovice (Liskowitz), Pohradice (Poratsch)

Objekty:
Domaslavický mlýn (Domaslavický mlýn), Jánskodolský mlýn (Johannesthaler Mühle), Teplice - Střelnice (Teplitz - Schützenhaus)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Dělouš (Tillisch), Havraní (Gasthaus Rabenhaus), Kamenice (Kamnitz), Ovčárna (Schäfereich), Roudné (Raudney), Užín (Auschina), Varvažov (Arbesau)

Objekty:
Adolfov Kaple sv. Antonína Paduánského (Adolfsgrün Kapelle St. Antonius von Padua), kostel sv. Vavřince - Český Újezd (kostel sv. Vavřince - Český Újezd), Na Fibichu - u Jitřenky (Fibichschänke - zum Morgenstern), Vila Sommer - „Zámeček“ (Zur Bleiche)


Okres Havlíčkův Brod (Bezirk Deutschbrod)

Objekty:
Franclův mlýn (Franclův mlýn), Kobylí mlýn (Kobylí mlýn), Suchomelův mlýn (Suchomelův mlýn), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Chrudim (Bezirk Chrudim)

Objekty:
Březovický mlýn (Březovický mlýn), Žampachův mlýn (Žampachův mlýn)


Okres Jičín (Bezirk Jitschin)

Objekty:
kaple Nejsvětější Trojice - Bělá u Pecky (kaple Nejsvětější Trojice - Bělá u Pecky), Nový židovský hřbitov - Hořice (Nový židovský hřbitov - Hořice)


Okres Náchod (Bezirk Nachod)

Obce, osady, samoty:
Domkov (Domkov), Rozkoš (Rozkoš), Šeřeč (Šeřeč)

Objekty:
Forota (Forota)


Okres Pardubice (Bezirk Pardubitz)

Obce, osady, samoty:
Blatník (Blatník), Blatníkovská Lhota (Blatníkovská Lhota), katovna (katovna)

Objekty:
Jedousovský mlýn (Jedousovský mlýn)


Okres Rychnov nad Kněžnou (Bezirk Reichenau)

Obce, osady, samoty:
Hutě (Hüttendorf)

Objekty:
mlýn Potštejně (mlýn Potštejně)


Okres Semily (Bezirk Semi)

Objekty:
Syřenovský mlýn (Syřenovský mlýn)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Objekty:
Horní mlýn (Horní mlýn), Litomyšl-synagoga (Leitomischl-Synagoge), Světlý Důl (Hellgraben)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Obce, osady, samoty:
Debrné (Döberle), Kajetánovice (Schmidtsorf), Kousky (Stückhäuser)

Objekty:
Klínová Bouda (Keilbauden), Labská bouda (Labská bouda), Wimmrův mlýn (Wimmermühle), Židovská synagoga (Židovská synagoga)


Okres Ústí nad Orlicí (Bezirk Wildenschwert)

Objekty:
Šušek (Šušek)


Okres Brno-město (Bezirk Brünn-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Staré Brno (Altbrünn)

Objekty:
Brno - Vídeňská ulice (Brno - Vídeňská ulice), Jehnice (Jehnitz)


Okres Břeclav (Bezirk Lundenburg)

Objekty:
Hustopeče - kostel sv. Václava (Auspitz - Hl. Wenzels Kirche), Mikulov-synagogy a židovská čtvrť (Nikolsburg-Synagogen und das Judenviertel)


Okres Hodonín (Bezirk Göding)

Objekty:
Fischerův mlýn (Fischerův mlýn), Kyjov-synagoga (Gaya-Synagoge), Trnovský mlýn (Trnovský mlýn)


Okres Jihlava (Bezirk Iglau)

Objekty:
Jezuitský mlýn (Jezuitský mlýn)


Okres Třebíč (Bezirk Trebic)

Objekty:
Čermákův mlýn (Čermákův mlýn), Dalešický mlýn (Dalešický mlýn), Jirkasův mlýn (Jirkasův mlýn), Loupalův mlýn (Loupalův mlýn), Stropešínský mlýn (Stropešínský mlýn), Třebenický mlýn (Třebenický mlýn), Zarážkův mlýn (Zarážkův mlýn)


Okres Vyškov (Bezirk Wischau)

Objekty:
Bučovice-synagoga (Butschowitz-Synagoge), Mlýn v Kučerově (Mlýn v Kučerově)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Objekty:
Trausnický mlýn (Trausnitzmühle)


Okres Žďár nad Sázavou (Bezirk Saar)

Objekty:
Fixův mlýn (Fixův mlýn), Frelichův mlýn (Frelichův mlýn), Moučkův mlýn (Moučkův mlýn), Velké Meziříčí - Malá synagoga (Velké Meziříčí - Malá synagoga)


Okres Bruntál (Bezirk Freudenthal)

Objekty:
Dolní Povelice (Nieder Paulowitz), Hynčice (Heinzendorf)


Okres Frýdek-Místek (Bezirk Friedek-Mistek)

Obce, osady, samoty:
Huti (Huti), Huťkula (Huťkula), Josefská ulice (Joseph-Gasse), Konská (Konskau), Morávka (Morávka), Řečica (Řečica), Slavíč (Slavíč), Staré Hamry (Alt - Hammer), Šance (Šance)


Okres Karviná (Bezirk Karwin)

Objekty:
Důl Hohenegger (Důl Hohenegger), Karvinná - nádraží (St. Karwin - Bahnhof), Karvinná - radnice (Karwin - Rathaus), Karvinná - úzkorozchodné tramvaje (Karwin - Schmalspur-Bahnen), Prostřední Suchá - zámek (Prostřední Suchá - zámek), Stanislavice - zámek (Stanislavice - zámek), Stonava - zámek (Stonava - zámek)


Okres Nový Jičín (Bezirk Neutitschein)

Objekty:
Odry (Odrau), Petřvald - zámek (Petřvald - zámek)


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Objekty:
Moravský Beroun - několik domů na náměstí (Moravský Beroun - několik domů na náměstí), Těšetický mlýn (Těšetický mlýn)


Okres Opava (Bezirk Troppau)

Objekty:
Domoradovický mlýn (Damadrauermühle), Hořejší Kunčice - kostel (Kunzendorf), kaple v Javoří (kaple v Javoří), Podkostelní mlýn (Podkostelní mlýn), Podlesí - kostel sv. Mikuláše (Podlesí - kostel sv. Mikuláše)


Okres Ostrava-město (Bezirk Ostrau-Stadt)

Objekty:
Bartovice - zámek (Bartovice - zámek), jáma Michaeli-Slezská Ostrava (jáma Michaeli-Slezská Ostrava), Ostrava hlavní nádraží (Mährisch Ostrau Hbf.)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Objekty:
Nemilka (Nemilka)


Okres Jeseník (Bezirk Freiwaldau)

Obce, osady, samoty:
Andělské Žleby (Engelsthal), Johanka (Johannaburg), Sklená (Glasdorf)


Okres Nespecifikováno (Bezirk Nicht spezifizieren)

Obce, osady, samoty:
Bügellohe (Bügellohe)






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist