EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
Umgebung:
Liščí 1.0km
Jägerhaus 1.1km
Schindler Mühle 1.3km
Lesní Zámeček 1.4km
Cihelny 1.4km
Herrnmühle 1.4km
Penzion Annaberg 1.7km
Vlčí Prameny 2.0km
Hostinec u Modré Hvězdy 2.0km
Wiener Häuschen 2.1km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
[Milan Gruber Bouška 18.8.2009] 
Joachimsberg  (Jáchym)   auch: Joachim

Kategorie: Církevní stavba   (správní obec: Lobendava)
Bezirk: Tetschen
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: Postupně po 1945
Aktuelle Stand: Ohrožená

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  51.02861 14.34167 součadnice byly odvozeny z mapy. Milan Gruber Bouška 18.8.2009  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
O objektu:  [Milan Gruber Bouška 18.8.2009]
Velká kaple (kostelík) sv. Jáchyma v lese severovýchodně od obce. Ve střeše jsou malé díry, věžička je bez zakončení a dosti poškozená. Omítka mírně poškozena. Okna rozbitá a zabedněná. Dveře otevřené. Prázdná. Uvnitř chybí podbití stropu. V části pod věžičkou zatéká - poškozen strop i kruchta. – Kaple patří církvi. - Kolem kaple vede křížová cesta z kamenných kapliček, většinou povalených a rozbitých. zdroj:http://www.kostely.tnet.cz/
Pověst  [Zdeněk Pechar 6.3.2010]
Podle pověsti uviděl roku 1716 lobendavský cestující obchodník Schlenkrich při své cestě Saskem děti, jak při hře táhnou na provázku sochu sv. Anny. Sochu od nich koupil. Socha sv. Anny byla původně vystavena na sloupu a posléze v kapli na kopci Jáchym. Odtud se však několikrát zázračně přemístila na vrch Annaberg. Zde byla v letech 1775 – 1777 postavena barokní centrální kaple na půdorysu řeckého kříže a socha sem přemístěna.

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Trochu oprav [Antonín TOBIŠKA 2.11.2009 22:34] | Reagieren
Co se týká majekového vztahu kapličky a jednotlivých zastavení,lze těžko věřit,že je to nyní církve a to z jednoho prostého důvodu,že donedávna kapličku a okolí vlastnil nějaký majitel z Vilémova u Šluknova.Jméno si nepamatuji,ale vím to určitě,nebo celý Jáchymberg,jak se kopec německy jmenoval byl do r.1965 v zakázaném pohraničním pásmu,v kapličce po otevření pásma(resp.zrušení )se našly různé m"mužné"nápisy na stěnách,ale pamatuji se,že to vojáci při svých návštěvách tolik neničili.Jednotlivé kameny od zastavení Křížové cesty ještě většinou stály,povaleny byly snad jen dva a to ještě vlivem spadlých stromů.Dalo se sem dojít poohodlnou cestou od lípovského zámku,který ještě nebyl v tak zoufalém stavu a vyšlo se na kraji lesa,kde cesta pokračovala doLobendavy(dnes ta polní cesta již není,nebo byla kdysi zaorána,je jen štěstí,že se to pole dnes neorá...
Zaniklá cesta [Petr 26.3.2011 12:14] | Reagieren
Prosím vás pane Tobiška zdali by ste nemohl upřesnit kudy vedla ta původní zaoraná cesta pokud je to ještě možné
odpověď [Antonín TOBIŠKA 27.4.2011 22:25] | Reagieren
Ta původní cesta vedla mezi polem a loukou od posledního stavení v Lobendavě,vedla tam zeleně značená turistická cesta.Když tu cestu zaorali kdysi v 70-tých letech,tak tam zůstal jakýsi nevysoký val,po pravé straně a dalo se dojít prakticky až na kraj lesa,odkud cesta pokračovala.Kdysi to byla jakási zkratka z Lobemdavy do Lípové,nebo na Liščí,křižovatka byla v lese pod kapličkou,cca 200 m.Jak to tam vypadá dnes již nevím,ale z Lobendavy od toho posledního domku,kde kdysi bydleli Adamských ,by se tam dalo dojít,nyní to je již zatravněné pole.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 48 do následujícího políčka:

   


Processing time: 201 msec.
IP address = 44.201.97.0
desktop version