PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
[Bohumil Toms 7.11.2006] 
Prachatice

Kategorie: Pivovar, lihovar   
Okres: Prachatice
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: 1945-1950  (rok: 1949)
Současný stav: Nespecifikováno

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  49.01550 13.99811 odvozeno z mapy  14.1.2008  

 Historie a jiné články
Měšťanský pivovar v Prachaticích  [Bohumil Toms 7.11.2006]
Založen roku 1569, od roku 1946 pod správou Jihočeských pivovarů n. p., roční výstav cca 10 000 hl. Zrušen výnosem ministerstva výživy r. 1949.

 Dobové obrázky/pohlednice
Žádný záznam

 Novodobé obrázky
Žádný záznam

 Ostatní
Žádný záznam


Komentáře a upřesňující informace k místu


Měšťanský pivovar Prachatice ; Bürgerliche Brauerei Prachatitz [Jaromír Obšil 20.2.2011 13:31] | Reagovat
Rumpálův dům, který původně patřil bohatému měšťanu Šebestiánu Rumpálovi. Jeho rodina měla dům v držení dlouhé desítky let. Nakonec ho ale prodala městu a to v něm zřídilo pivovar.
Prachatická radnice nabízela v březnu 2005 k prodeji tři budovy bývalého pivovaru. Zájemcům je chtěla prodat za 162 až 362 tisíc korun. Noví majitelé by budovy měli opravit. Město se totiž chystalo zrekonstruovat zhruba za 20 milionů korun jen čtvrtou, historicky nejcennější budovu. Chátrající památkově chráněné objekty u městského stadionu a plaveckého bazénu by měly do budoucna sloužit jako oddechové a sportovní centrum. Bývalý pivovar tvořily čtyři budovy. Poslední roky byly ale opuštěné a chátrají. Město nemělo peníze na obnovu celého areálu.
Prachatická radnice chtěla investovat miliony korun do opravy Knížecího pivovaru. Tato kulturní památka byla v roce 2005 ve špatném technickém stavu a celý areál, který měl několik historických budov, už patřil městu, které jej vykoupilo od soukromého majitele. Komplex Knížecího pivovaru měl vytvořit rozvojovou plochu a zázemí pro celý sportovní areál. Zastupitelé rozhodli, že některé domy prodají soukromým vlastníkům, kteří ale budou muset předložit jasné podnikatelské záměry a finanční nabídky. Hlavní budova měla zůstat v majetku města a podle zpracovaného projektu zde plánovali vytvořit víceúčelový objekt, který měl sloužit jako vlastní zázemí sportovního areálu.
Opuštěný areál Knížecího pivovaru v Prachaticích, jedné z významných kulturních památek ve městě, která se už řadu let nacházela ve velmi špatném technickém stavu, čekala v roce 2006 první část komplexní rekonstrukce. Celý areál se skládal z několika historických budov a město ho vykoupilo před několika lety od soukromého vlastníka s cílem začlenit ho do komplexu městského stadiónu a plaveckého bazénu.
Re: Měšťanský pivovar Prachatice ; Bürgerliche Brauerei Prachatitz [Bohumil Toms 20.2.2011 18:55] | Reagovat
Pivovar, na který byl založen tento odkaz, je na "Osecké" ulici / z dobového fota je to dobře patrné/, v přízemí je prodejna pro zahrádkáře, v patře sídlí několik firem.
To co popisujete, sloužilo ještě v 80. letech jako sklad a stáčírna piva Platan.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 97 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist