EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
GPS hinzufügen
[Bohumil Toms 21.1.2010] 
Klösterle  (Klášterec)

Kategorie: Obec   
Bezirk: Prachatitz
Die Ursache des Untergangs: Schrittweise ausgesiedelt nach 1945 - vojenský prostor
Untergangsepoche: 1945-1950
Aktuelle Stand: Zničena částečně

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  49.03744 13.75581 střed obce Bohumil Toms 21.1.2010  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Kein Datensatz

 Entwicklung der Bewohnerzahl und Häuser
Jahr1921[Datenquellen]
Einwohner843
Häuser111

 Zeitbilder und Ansichtskarten
Kein Datensatz

 Gegenwärtige Bilder

 Andere
Kein Datensatz


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Klášterec. [Vlastimil Hromada 11.5.2010 16:54] | Reagieren
Na západním okraji Klášterce bývala protiletadlová střelnice.Ze silnice do Vimperka je vidět řídící věž.
Re: Klášterec. [Cumbuch Manana 11.5.2010 18:42] | Reagieren
Střelnice to byla protitanková, byly tam makety a někdy sem dojely i tanky od Sloupu přes bývalou železniční stanici Brloh. Tanky se vykládaly a nakládaly na zvláštní koleji, která je tam dodnes a používá se pro nakládání dřeva.
Re: Re: Klášterec. [Vlastimil Hromada 29.7.2010 16:12] | Reagieren
Jak mi upřesnil můj dobrý kamarád,bývalý pilot na letišti Planá u Č.Budějovic a na tuto střelnici létal s MIGem jako cvičný cíl,byla to opravdu tanková a pěchotní střelnice pro výcvik střelby na vzdušné cíle.
Re: Re: Re: Klášterec. [Zdeněk Pechar 29.7.2010 17:04] | Reagieren
Jednalo se o takzavanou Posádkovou střelnici Klášterec, patřící do VVP Radost, používanou posádkou z Vimperku. Sloužila k nácviku ostré střelby z BVP, pěchotních zbraní a házení ručních granátů. Vojáci jí říkali tankodrom. Podle dřívějšího využití. To co vy popisujete je nácvik zaměřování na letící cíle, samozřejmě bez ostrých nábojů. Letectvo si při tomto nácviku většinou posílalo svojí ostrahu ta prohlédla všechny zbraně jestli jsou bez ostrých nábojů. Ostré náboje zajistili a hlídali po dobu nácviku. Zažil jsem to na letišti v Žatci, při nácviku 30PLDVK na vzdušné cíle. Na lafety se namontovaly samopaly a střílelo se slepými. Ostrýma se střílelo na takzvaný Šarkán (maketa tažená na laně za MIG15). Ale to bylo v VVP Jince. Přímo na ostrou střelbu na letící cíle se jezdilo do Kežmarku. To byla tak zvaná odvrácená střelba, tj, 90 stupňů od cíle.
střelnice [Míra 7.4.2013 20:38] | Reagieren
Na střelnici v Klášterci u Vimperka jsme jezdily z Prachatic na střelby z tanků,vložné hlavně 20mm
brožura k PS Klášterec [brigadyr 21.8.2013 17:22] | Reagieren
Vojensko-historický web www.brigadyr.net vydal vlastním nákladem malou brožuru o fungování Posádkové střelnice Klášterec s unikátními fotografiemi z 80.let. Zájemci naleznou informace a možnost objednání brožurky za 50 Kč na odkazu http://brigadyr.net/bmh/bmh.htm
Re: brožura k PS Klášterec [Jiří Frolík 19.3.2018 12:14] | Reagieren
Je ještě možnost objednat si brožuru Posádková střelnice ČSLA Klášterec ? Děkuji za odpověď.
Střelnice Klášterec [Marcel Zoicas 25.2.2014 16:09] | Reagieren
V roce 1992 jsem sloužil na strelnici.V té dobe sloužila k nácviku ostré střelbyz BVP, pěchotních zbraní a házení ručních granátů.
budování střelnice [Jiří Pospíchal 29.2.2020 18:42] | Reagieren
Sloužil jsem v roce 1970-72 v Kašperských Horách v srpnu 1971 celý náš prapor z Kašperek krom stráží, přijel na louku (Klášterec) kde bylo postaveno asi šest stanů a uprostřed louky stála malá polo zděná stavba, která sloužila jako sklad nářadí, po dvou měsících přijel tank a párkrát do domečku najel a domek byl zrušen. Tím to chci jen poukázat na to, že jsme tam přijeli jako“průkopníci“kteří začali budovat tuto střelnici. Začátky byli celkem tvrdý,“ jako celá vojna v Kašperkách“, skoro celý první měsíc jsme ručně kopali rigoly 70 cm hluboký, kam se měli pokládat kabely, délku výkopu si přesně nepomatuji na to byla nějaká denní norma. Asi tak po měsíci naší práce (bylo nás kolem 150) přijel tank s radlicí a všechny ty naše původní výkopy za jediný den předělal úplně jinak, tak že co jsme celý měsíc ručně kopaly, on za jeden den udělal. Pak jsme stavěli, ještě pár budov veškeré řídící práce tam měli na starosti Absolventi Vysoké vojenské školy. V listopadu nás na zimu stáhly zpátky do kasáren. S odstupem času a přes veškerou buzeraci rád na tu dobu vzpomínám.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 97 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist