EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Místa zaniklá v období: Postupně po 1945

Anzahl der gefunden Orten: 321


Bezirk Prag (Okres Hlavní město Praha)

Objekts:
Horní nádraží Praha - Libeň (Horní nádraží Praha - Libeň), Kurort Klanowitz (Lázně Klánovice), Lesní divadlo Novodvorská (Lesní divadlo Novodvorská), Trestanecký tábor v Prokopském údolí (Trestanecký tábor v Dalejském údolí)


Bezirk Kolín (Okres Kolín)

Orts:
Cihelna (Cihelna)

Objekts:
Sojkův statek (Sojkův statek), Votrubovský mlýn (Votrubovský mlýn)


Bezirk Kuttenberg (Okres Kutná Hora)

Objekts:
Žleby - hrobka Auerspergů (Žleby - hrobka Auerspergů)


Bezirk Mělník (Okres Mělník)

Objekts:
německý hřbitov v Ráji (Německý hřbitov v Ráji), Vehlovice(?) (Vehlovice)


Bezirk Jungbunzlau (Okres Mladá Boleslav)

Orts:
Píčův statek (Píčův statek)


Bezirk Prag-Ost (Okres Praha-východ)

Orts:
Cihelna za Hájem (Cihelna za Hájem)


Bezirk Budweis (Okres České Budějovice)

Orts:
Georgenthal (Jiříkovo Údolí), Schlagles (Šlágles)

Objekts:
Brünnl - buquoysche Residenz, Gasthof „Herrenhaus“ (Dobrá Voda - Buquoyská rezidence a Panský dům), Zámek Poříčí (Zámek Poříčí)


Bezirk Krummau (Okres Český Krumlov)

Orts:
Berau (Berau), Kwitosching (Květušín), Pichlern (Pihlov), Rathschlag. (Radslav), Sankt Thomas (Svatý Tomáš)

Objekts:
Lachsen mlýn (Lachsen mlýn)


Bezirk Neuhaus (Okres Jindřichův Hradec)

Orts:
Auern (Návary), Fischbachhäser (Rybné), Hammerhäuser (Hamry), Mähring (Domky Mariánské), Maires (Maříž)

Objekts:
Adamsfreiheit (Hůrky - poutní kaple k poctě Matky Boží), Český Rudolec - lihovar (Český Rudolec - lihovar), Galgenmühle (Galgenmühle), Gasthof Richard Pfauser (Vitiněves - zájezdní hostinec), Hirschjirglmühle (Hirschův mlýn), Jindřichův Hradec - šindelna (Jindřichův Hradec - šindelna), Markwarding - Synagoge (Markvarec - synagoga), Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem (Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem), Rothmühle (Červený mlýn), Staré Město pod Landštejnem - náměstí (Staré Město pod Landštejnem - náměstí), Svatá Barbora (Svatá Barbora), U Malíře (U Malíře)


Bezirk Pilgrams (Okres Pelhřimov)

Orts:
Zichpil (Zichpil)


Bezirk Prachatitz (Okres Prachatice)

Orts:
Ernstberg (Arnoštka), Geháng (Láz), Granitz (Granitz), Hublern (Houžná), Humwald (Chlum), Korkushütten (Korkusova Hut'), Luzerter (Lučenice), Neuofen (Nová Pec), Passeken (Paseka), Perletschlag (Perlovice), Röhrenberger - Hütte (Samoty), Salzweg (Solná Lhota), Sankt Magdalena (Svatá Magdaléna), Schindlau (Šindlov), Schwiegelhaid. (Švajglova Lada.)

Objekts:
Achatzův mlýn (Achatzův mlýn), Ledermúhle (Ledrův mlýn), Mladíkov - vápenka (Mladíkov - vápenka), U Marků (U Marků), Volarské seníky (Volarské seníky)


Bezirk Tabor (Okres Tábor)

Objekts:
Myslkovice - synagoga (Myslkovice - synagoga)


Bezirk Taus (Okres Domažlice)

Orts:
Eisendorf (Železná), Friedrichshof (Bedřichov), Fuchsberg (Liščí Hora), Haselberg (Lískovec), Horní Baldov (Horní Baldov), Kohlstätten (Šnory), Kreuzhutte (Křížová Huť), Pfaffenberg (Pfaffenberg), Ploss (Pláně), Putzbuhl (Horka), Rappauf (Rabov), Rosendorf (Růžov), Schmalzgruben (Nemaničky), Springenberg (Pomezí), Strasshutten (Štráská huť), Wassersuppen (Nemanice)

Objekts:
Pivoň - klášter (Pivoň - klášter), Schwarzweyer (Schwarzweyer)


Bezirk Eger (Okres Cheb)

Orts:
Alt Albenreut (Mýtina), Dürr (Suchá), Ermesgrün (Smrčina), Friedersreuth (Pastviny), Gottmannsgrün (Trojmezí), Hartessenreuth (Hartoušov), Holenstein, Hohlenstein (Kamenec), Knöba (Hněvín), Kuttenplaner Schmelzthal (Chodovská Huť), Liebenstein bei Eger (Libá), Lohhäuser (V Luhu), Mähring (Újezd), Maiersgrün (Vysoká), Obermühle (Horní Mlýn), Planer Schmelzthal (Plánská Huť), Röthenbach (Röthenbach), Salerberg (Salerberg), Schachthäuser (Na Dole), Schilderberg (Štítarský Vrch), Schildern (Štítary), Schloppenhof (Slapany), Tachauer Schmelzthal (Tachovská Huť), Tiefenreuth (Dolina), Untermühle (Dolní mlýn), Waldhaus (Hájovna), Watzkenreuth (Vackov), Zeidlweid (Brtná)

Objekts:
Bader Mühle (Podhorní mlýn), Baier Mühle (Baier Mühle), Bärenmühle (Medvědí mlýn), König Mühle (König Mühle), Mittlere Tichamühle (Tichovský prostřední mlýn), Obere Tichamühle (Tichovský hořejší mlýn), Pixamühle (Pixův mlýn)


Bezirk Karlsbad (Okres Karlovy Vary)

Orts:
Brettmühl (Pila), Chiesch (Chyše), Irrgang (Bludná), Karlsbad (Karlovy Vary Lázeňská čtvrť), Karlsbad Fischern (Karlovy Vary Rybáře), Peschkowitz (Pěčkovice), Schtrassenhäuser (Schtrassenhäuser), Teltsch (Teleč), Zeberheisch (Dřevohryzy)

Objekts:
Fischern - Heil. Urban (Rybáře - Sv. Urban), Hammermühle (Hamerský mlýn), Kohlenmühle (Kohlův mlýn), Langgrün - Hof Nr. 22 (Dlouhý Grün - statek č.p. 22 ), Röllermühle (Mlýn U Dvořáků), Výletní restaurace na Pajndlu (Výletní restaurace na Pajndlu)


Bezirk Klattau (Okres Klatovy)

Orts:
Chinitz-Tettau (Vchynice-Tetov), Flecken (Fleky), Flusshaus (Flusárna), Fuchsberg (Liščí), Gross Babylon (Velký Babylón), Mühlgespreng. (Mühlgespreng), Preisleiten (Preisleiten), Sankt Katharina (Svatá Kateřina)

Objekts:
Bistritz - Schloss (Bystřice nad Úhlavou - zámek), Gustavsthal (Hamry - papírna), Häuselmühle (Häuselmühle - mlýn), Hlavňovice - zámek (Hlavňovice - zámek), Jung Mühle (Papier Mühle) (Jungův mlýn), Weihermühle (Mlýn Na rybníce)


Bezirk Pilsen-Nord (Okres Plzeň-sever)

Orts:
Ratschin (Račín), Umirschan (Umíř)

Objekts:
Jansamühle (Jansův mlýn)


Bezirk Falkenau (Okres Sokolov)

Orts:
Kirchberg (Kostelní), Kunstakademie Franz Gruss (Chata - Atelier Franze Grusse), Schlagenwald (Horní Slavkov), Stein (Kámen), Ursprung (Počátky)

Objekts:
Elbogen (Loket), Hartenberg (Hartenberk), Hartenberg - Brauerei (Hřebeny - pivovar), Horní Slavkov děkanství (Horní Slavkov děkanství)


Bezirk Tachau (Okres Tachov)

Orts:
Alt Fürstenhütte (Stará Knížecí Huť), Helldroth (Pastvina), Johannesdorf (Janov), Kulm (Kulm), Leirwinkel (Háje), Mühlhäusel (Mlýnské Domky), Neudorf (Nová Ves), Neuhäusl (Nové Domky), Neuhäusl (Hlupenov), Neuwindischgratz (Skláře), Oberdörfles/Ober-Dorfles (Horní Víska), Pfraumberg (Přimda), Pirkau (Březí), Wosant (Bažantov)

Objekts:
Eisenhüttl (Záchlumí), Kopetzen (Kopec), Kurschin-Synagoge (Kořen-synagoga), Neustadtl-Kirche des Hl.Geistes (Stráž-kostel sv.Ducha), Neuzedlisch-Dreifaltigkeitskirche (Nové Sedliště-kostel Nejsvětější Trojice), Ottenreuth-Kirche Mariä Namen (Otín-kostel Jména Panny Marie), Punnau-Kirche Allerheiligen (Boněnov-kostel Všech Svatých)


Bezirk Böhmisch Leipa (Okres Česká Lípa)

Orts:
Schlapken (Šlapka), Klein-Jabern auch Kleinjober (Malá Javorská), Lammel, Lammelschänke (U Beránka a Skalický vrch), Leschnitz (Lešnice), Neuschanke, Neuschänke, Neuschänka (Nová Hospoda), Rabenstein (Havraní), Schmiedsberg - Restaurant (Kovářský vrch - restaurace )

Objekts:
Friedrich Schiller Warte (Schillerova vyhlídka), Gaststätte bei Kaiserbuche (Hostinec u Císařského buku), Hohlen (Holany - letohrádek v Bažantnici), Lauben (Loubí část obce u silnice), Mlýn Heinricha Schwarze (Mlýn Heinricha Schwarze), Neumannmühle (Mařeničky - Neumannův mlýn), Rabenstein (Krkavčí kameny - výletní hostinec), Reichstadt (Zákupy - hospodářský dvůr zámku), Schasslowitz-Friedhof (Častolovice-hřbitov), Schweizerhaus (Švýcarský dům), Starý Šidlov hřbitov (Starý Šidlov hřbitov a horní část obce), Wachssein bei Blottendorf (Wachstein u Polevska)


Bezirk Tetschen (Okres Děčín)

Orts:
Freudenheim (Veselíčko 1.díl), Gross Zinken (Velké Stínky), Hainspach (Lipová), Herrenskretschen-Friedhof (Hřensko-hřbitov), Hilgersdorf (Severní), Krümmerwandbaude (Krümmerwandbaude), Lichtenberg (Světlík), Nassendorf (Hely), Neu Lerchenfeld (Skřivánčí Pole), Neudörfel (Nová Víska), Schneppendorf (Sluková), Vogelgesang (Ptačí)

Objekts:
Bruder Altar (Bratrský oltář), Chata u Hadího pramene (Chata u Hadího pramene), Hasel-Friedhof (Líska-hřbitov), Hopfengarten - Bad (Chmelnice - lázně), Joachimsberg (Jáchym), Kaltenbach - Friedhof (Studený - hřbitov), Kamnitzleiten - Kesslers Gasthaus (Kamenická Stráň - Kesslerův hostinec), Kinského vyhlídka (Kinského vyhlídka), Kirchsteig (Kostelní cesta), Krásná Lípa - vila Hirsch (Krásná Lípa - vila Hirsch), Kunnersdorf-Friedhof (Kunratice u České Kamenice-hřbitov), Meierhof Scharfenstein (Poplužní dvůr Ostrý), Mittel-Grund - Friedhof (Prostřední Žleb - hřbitov), Rabsteiner Fabriken (Rabštejn - německá válečná zbrojní výroba), Rosendorf (Růžová-hřbitovy a evangelický kostel), Rumburk - východní strana náměstí (Rumburk - východní strana náměstí), Schemel (Všemily - hřbitov), Waldidylle Lilienteich (Na Lilienťáku), Zur schönen Aussicht (U pěkné vyhlídky)


Bezirk Komotau (Okres Chomutov)

Orts:
Denětice (Denětice), Holletitz (Holetice)

Objekts:
Lohmühle (Lohmühle)


Bezirk Gablonz an der Neiße (Okres Jablonec nad Nisou)

Orts:
Líska (Líska)


Bezirk Reichenberk (Okres Liberec)

Objekts:
Pass - Zur Kammwanderung (Horní Sedlo - U hřebenovky)


Bezirk Leitmeritz (Okres Litoměřice)

Orts:
Bad Geltschberg (Lázně Jeleč), Sorge (Starosti)

Objekts:
Haber - Kirche (Habřina - kostel), Konojed - Schloss (Konojedy - zámek), Ruschowann (Hrušovany - kostel Prachová)


Bezirk Laun (Okres Louny)

Orts:
Klein Straupitz (Stroupeček)

Objekts:
Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Siřemi (Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Siřemi), Lobeditz - Kirche des Hl. Michael (Zlovědice - kostel sv. Michala), Lust - Schloss (Lužec - zámek), Pribenz - Kirche der Hl. Maria-Himmelfahrt (Přibenice - kostel Nanebevzetí Panny Marie), Rissut - Kirche des Hl. Bernard (Řisuty - kostel sv. Bernarda), Schaboglück - Kirche des Hl. Bartolomäus (Žabokliky - kostel sv. Bartoloměje), Struharz (Struhaře - zámek)


Bezirk Brüx (Okres Most)

Orts:
Grünthal (Zelený Důl), Hora Svaté Kateřiny (Hora Svaté Kateřiny)


Bezirk Teplitz (Okres Teplice)

Orts:
Březina (Březina), Moldau (Moldava), Voitsdorf (Fojtovice)

Objekts:
Klostergrab - Evangelische Kirche (Hrob - evangelický kostel), Křemýž dvůr (Křemýž dvůr), Mireschowitz - Schloss (Mirošovice - zámek)


Bezirk Aussig (Okres Ústí nad Labem)

Orts:
Alt-Hummel (Stará Homole), Deutsch Neudörfel (Podhoří), Mauerschin (Mauerschin), Mlýny v údolí Lučního potoka (Mlýny v údolí Lučního potoka), Ober-Rzebirze (Horní Šebířov), Oberwald (Horní Les), Spiegelsberg (Kabát), Spitzberg - Schutzhütte (Špičák - Schutzhütte), Thunovská lesovna (Thunovská lesovna), Tscherlaken (Tscherlaken), Tschernischken, Czernischken (Černičky)

Objekts:
Botschova hrobka (Botschova hrobka), Jedowin (Jedovina)


Bezirk Chrudim (Okres Chrudim)

Objekts:
mlýn Bělá (mlýn Bělá), Moravany - zámek (Moravany - zámek)


Bezirk Jitschin (Okres Jičín)

Objekts:
Cukrovar - Kopidlno (Cukrovar - Kopidlno)


Bezirk Nachod (Okres Náchod)

Orts:
Saborsch (Záboř)

Objekts:
Baier Mühle (Baier Mühle)


Bezirk Reichenau (Okres Rychnov nad Kněžnou)

Orts:
Nemanitz (Nemanice), Padol (Podolí), Wochos (Ochoz)


Bezirk Zwittau (Okres Svitavy)

Orts:
Finkenstein (Kvíčalov), Königsberg (Královec), Rattendorf (Radkov)

Objekts:
Polička - ulička Na Bídě (Polička - ulička Na Bídě)


Bezirk Trautenau (Okres Trutnov)

Orts:
Johannisbad (Jánské Lázně), Schäferei (Ovčárna), Schwarzwasser (Černá Voda), Wernsdorf (Vernířovice)

Objekts:
Johanni-Hof (Jánský Dvůr), Kaplička sv. Anny (Kaplička sv. Anny), Kostelík v Rybníčku (Kostelík v Rybníčku)


Bezirk Blanz (Okres Blansko)

Orts:
Boskowitz (Boskovice - židovská čtvrť)


Bezirk Brünn-Stadt (Okres Brno-město)

Orts:
Brno - dělnická kolonie Mezírka (Brno - dělnická kolonie Mezírka)


Bezirk Brünn-Provinz (Okres Brno-venkov)

Orts:
Kanitz - Judenhäuser (Dolní Kounice - židovská čtvrť)

Objekts:
Kraví hora - vyhlídkový altán (Kraví hora - vyhlídkový altán)


Bezirk Lundenburg (Okres Břeclav)

Orts:
Duernholz (Drnholec), Garschönthal (Úvaly), Lundenburg - stadtmitte (Břeclav - střed města)


Bezirk Wischau (Okres Vyškov)

Orts:
Rousínov - židovská čtvrť (Rousínov - židovská čtvrť)

Objekts:
Habrovany - oranžerie (Habrovany - oranžerie)


Bezirk Znaim (Okres Znojmo)

Objekts:
Baštův mlýn (Baštův mlýn)


Bezirk Saar (Okres Žďár nad Sázavou)

Orts:
Svratka - náměstí (Svratka - náměstí)


Bezirk Freudenthal (Okres Bruntál)

Orts:
Braunseifen (Rýžoviště), Hof in Mähren (Dvorce), Hutdörfel (Hutov), Kaschnitzberg (Kašnice)

Objekts:
Janowitz - Brauerei (Janovice - Harrachův pivovar), Neufang - gasthaus (Stříbrné hory - hostinec)


Bezirk Friedek-Mistek (Okres Frýdek-Místek)

Orts:
Friedek (Frýdek)


Bezirk Karwin (Okres Karviná)

Orts:
Darkau (Darkov), Lazy (Lazy), Mittel Suchau (Prostřední Suchá), Nieder Suchau (Dolní Suchá), Orlau (Orlová)

Objekts:
Karwin (Karvinná)


Bezirk Olmütz (Okres Olomouc)

Orts:
Deutsch Hause (Huzová)

Objekts:
Eichhorn (Veveří - kaple), Olomouc - domy u Sv. Mořice (Olomouc - domy u Sv. Mořice)


Bezirk Prerov (Okres Přerov)

Objekts:
Křivá (Křivá)


Bezirk Mährisch Schönberg (Okres Šumperk)

Orts:
Hinter Aloisdorf (Zadní Alojzov), Klein-Würben (Malé Vrbno), Neu Ullersdorf (Nové Losiny), Podlesí (Podlesí), Vorder Aloisdorf (Přední Alojzov)

Objekts:
Märzdorf (Bohdíkov - horní vápenka)


Bezirk Vsetin (Okres Vsetín)

Orts:
Palésky (Palésky)


Bezirk Freiwaldau (Okres Jeseník)

Orts:
Weidenau (Vidnava)


Bezirk Nicht spezifizieren (Okres Nespecifikováno)

Orts:
Dolce (Dolce)

Objekts:
Maskovice - hostinec (Maskovice - hostinec)






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist