PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa zaniklá v období: Postupně po 1945

Počet nalezených míst: 321


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Objekty:
Horní nádraží Praha - Libeň (Horní nádraží Praha - Libeň), Lázně Klánovice (Kurort Klanowitz), Lesní divadlo Novodvorská (Lesní divadlo Novodvorská), Trestanecký tábor v Dalejském údolí (Trestanecký tábor v Prokopském údolí)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Obce, osady, samoty:
Cihelna (Cihelna)

Objekty:
Sojkův statek (Sojkův statek), Votrubovský mlýn (Votrubovský mlýn)


Okres Kutná Hora (Bezirk Kuttenberg)

Objekty:
Žleby - hrobka Auerspergů (Žleby - hrobka Auerspergů)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Objekty:
Německý hřbitov v Ráji (německý hřbitov v Ráji), Vehlovice (Vehlovice(?))


Okres Mladá Boleslav (Bezirk Jungbunzlau)

Obce, osady, samoty:
Píčův statek (Píčův statek)


Okres Praha-východ (Bezirk Prag-Ost)

Obce, osady, samoty:
Cihelna za Hájem (Cihelna za Hájem)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Obce, osady, samoty:
Jiříkovo Údolí (Georgenthal), Šlágles (Schlagles)

Objekty:
Dobrá Voda - Buquoyská rezidence a Panský dům (Brünnl - buquoysche Residenz, Gasthof „Herrenhaus“), Zámek Poříčí (Zámek Poříčí)


Okres Český Krumlov (Bezirk Krummau)

Obce, osady, samoty:
Berau (Berau), Květušín (Kwitosching), Pihlov (Pichlern), Radslav (Rathschlag.), Svatý Tomáš (Sankt Thomas)

Objekty:
Lachsen mlýn (Lachsen mlýn)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Obce, osady, samoty:
Domky Mariánské (Mähring), Hamry (Hammerhäuser), Maříž (Maires), Návary (Auern), Rybné (Fischbachhäser)

Objekty:
Červený mlýn (Rothmühle), Český Rudolec - lihovar (Český Rudolec - lihovar), Galgenmühle (Galgenmühle), Hirschův mlýn (Hirschjirglmühle), Hůrky - poutní kaple k poctě Matky Boží (Adamsfreiheit), Jindřichův Hradec - šindelna (Jindřichův Hradec - šindelna), Markvarec - synagoga (Markwarding - Synagoge), Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem (Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem), Staré Město pod Landštejnem - náměstí (Staré Město pod Landštejnem - náměstí), Svatá Barbora (Svatá Barbora), U Malíře (U Malíře), Vitiněves - zájezdní hostinec (Gasthof Richard Pfauser)


Okres Pelhřimov (Bezirk Pilgrams)

Obce, osady, samoty:
Zichpil (Zichpil)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Obce, osady, samoty:
Arnoštka (Ernstberg), Chlum (Humwald), Granitz (Granitz), Houžná (Hublern), Korkusova Hut' (Korkushütten), Láz (Geháng), Lučenice (Luzerter), Nová Pec (Neuofen ), Paseka (Passeken), Perlovice (Perletschlag), Samoty (Röhrenberger - Hütte), Solná Lhota (Salzweg), Svatá Magdaléna (Sankt Magdalena), Šindlov (Schindlau), Švajglova Lada. (Schwiegelhaid.)

Objekty:
Achatzův mlýn (Achatzův mlýn), Ledrův mlýn (Ledermúhle), Mladíkov - vápenka (Mladíkov - vápenka), U Marků (U Marků), Volarské seníky (Volarské seníky)


Okres Tábor (Bezirk Tabor)

Objekty:
Myslkovice - synagoga (Myslkovice - synagoga)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Obce, osady, samoty:
Bedřichov (Friedrichshof), Horka (Putzbuhl), Horní Baldov (Horní Baldov), Křížová Huť (Kreuzhutte), Lískovec (Haselberg), Liščí Hora (Fuchsberg), Nemanice (Wassersuppen), Nemaničky (Schmalzgruben), Pfaffenberg (Pfaffenberg), Pláně (Ploss), Pomezí (Springenberg), Rabov (Rappauf), Růžov (Rosendorf), Šnory (Kohlstätten), Štráská huť (Strasshutten), Železná (Eisendorf)

Objekty:
Pivoň - klášter (Pivoň - klášter), Schwarzweyer (Schwarzweyer)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Obce, osady, samoty:
Brtná (Zeidlweid), Chodovská Huť (Kuttenplaner Schmelzthal), Dolina (Tiefenreuth), Dolní mlýn (Untermühle), Hájovna (Waldhaus), Hartoušov (Hartessenreuth), Hněvín (Knöba), Horní Mlýn (Obermühle), Kamenec (Holenstein, Hohlenstein), Libá (Liebenstein bei Eger), Mýtina (Alt Albenreut), Na Dole (Schachthäuser), Pastviny (Friedersreuth), Plánská Huť (Planer Schmelzthal), Röthenbach (Röthenbach), Salerberg (Salerberg), Slapany (Schloppenhof), Smrčina (Ermesgrün), Suchá (Dürr), Štítarský Vrch (Schilderberg), Štítary (Schildern), Tachovská Huť (Tachauer Schmelzthal), Trojmezí (Gottmannsgrün), Újezd (Mähring), V Luhu (Lohhäuser), Vackov (Watzkenreuth), Vysoká (Maiersgrün)

Objekty:
Baier Mühle (Baier Mühle), König Mühle (König Mühle), Medvědí mlýn (Bärenmühle), Pixův mlýn (Pixamühle), Podhorní mlýn (Bader Mühle), Tichovský hořejší mlýn (Obere Tichamühle), Tichovský prostřední mlýn (Mittlere Tichamühle)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Obce, osady, samoty:
Bludná (Irrgang), Chyše (Chiesch), Dřevohryzy (Zeberheisch), Karlovy Vary Lázeňská čtvrť (Karlsbad), Karlovy Vary Rybáře (Karlsbad Fischern), Pěčkovice (Peschkowitz), Pila (Brettmühl), Schtrassenhäuser (Schtrassenhäuser), Teleč (Teltsch)

Objekty:
Dlouhý Grün - statek č.p. 22 (Langgrün - Hof Nr. 22 ), Hamerský mlýn (Hammermühle), Kohlův mlýn (Kohlenmühle), Mlýn U Dvořáků (Röllermühle), Rybáře - Sv. Urban (Fischern - Heil. Urban), Výletní restaurace na Pajndlu (Výletní restaurace na Pajndlu)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Obce, osady, samoty:
Fleky (Flecken), Flusárna (Flusshaus), Liščí (Fuchsberg), Mühlgespreng (Mühlgespreng.), Preisleiten (Preisleiten), Svatá Kateřina (Sankt Katharina), Vchynice-Tetov (Chinitz-Tettau), Velký Babylón (Gross Babylon)

Objekty:
Bystřice nad Úhlavou - zámek (Bistritz - Schloss), Hamry - papírna (Gustavsthal), Häuselmühle - mlýn (Häuselmühle), Hlavňovice - zámek (Hlavňovice - zámek), Jungův mlýn (Jung Mühle (Papier Mühle)), Mlýn Na rybníce (Weihermühle)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Obce, osady, samoty:
Račín (Ratschin), Umíř (Umirschan)

Objekty:
Jansův mlýn (Jansamühle)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Chata - Atelier Franze Grusse (Kunstakademie Franz Gruss), Horní Slavkov (Schlagenwald), Kámen (Stein), Kostelní (Kirchberg), Počátky (Ursprung)

Objekty:
Hartenberk (Hartenberg), Horní Slavkov děkanství (Horní Slavkov děkanství), Hřebeny - pivovar (Hartenberg - Brauerei), Loket (Elbogen)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Bažantov (Wosant), Březí (Pirkau), Háje (Leirwinkel), Hlupenov (Neuhäusl), Horní Víska (Oberdörfles/Ober-Dorfles), Janov (Johannesdorf), Kulm (Kulm), Mlýnské Domky (Mühlhäusel), Nová Ves (Neudorf), Nové Domky (Neuhäusl), Pastvina (Helldroth), Přimda (Pfraumberg), Skláře (Neuwindischgratz), Stará Knížecí Huť (Alt Fürstenhütte)

Objekty:
Boněnov-kostel Všech Svatých (Punnau-Kirche Allerheiligen), Kopec (Kopetzen), Kořen-synagoga (Kurschin-Synagoge), Nové Sedliště-kostel Nejsvětější Trojice (Neuzedlisch-Dreifaltigkeitskirche), Otín-kostel Jména Panny Marie (Ottenreuth-Kirche Mariä Namen), Stráž-kostel sv.Ducha (Neustadtl-Kirche des Hl.Geistes), Záchlumí (Eisenhüttl)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Havraní (Rabenstein), Kovářský vrch - restaurace (Schmiedsberg - Restaurant ), Lešnice (Leschnitz), Malá Javorská (Klein-Jabern auch Kleinjober), Nová Hospoda (Neuschanke, Neuschänke, Neuschänka), Šlapka ( Schlapken), U Beránka a Skalický vrch (Lammel, Lammelschänke)

Objekty:
Častolovice-hřbitov (Schasslowitz-Friedhof), Holany - letohrádek v Bažantnici (Hohlen), Hostinec u Císařského buku (Gaststätte bei Kaiserbuche), Krkavčí kameny - výletní hostinec (Rabenstein), Loubí část obce u silnice (Lauben), Mařeničky - Neumannův mlýn (Neumannmühle), Mlýn Heinricha Schwarze (Mlýn Heinricha Schwarze), Schillerova vyhlídka (Friedrich Schiller Warte), Starý Šidlov hřbitov a horní část obce (Starý Šidlov hřbitov), Švýcarský dům (Schweizerhaus), Wachstein u Polevska (Wachssein bei Blottendorf), Zákupy - hospodářský dvůr zámku (Reichstadt)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Obce, osady, samoty:
Hely (Nassendorf), Hřensko-hřbitov (Herrenskretschen-Friedhof), Krümmerwandbaude (Krümmerwandbaude), Lipová (Hainspach), Nová Víska (Neudörfel), Ptačí (Vogelgesang), Severní (Hilgersdorf), Skřivánčí Pole (Neu Lerchenfeld), Sluková (Schneppendorf), Světlík (Lichtenberg), Velké Stínky (Gross Zinken), Veselíčko 1.díl (Freudenheim)

Objekty:
Bratrský oltář (Bruder Altar), Chata u Hadího pramene (Chata u Hadího pramene), Chmelnice - lázně (Hopfengarten - Bad), Jáchym (Joachimsberg), Kamenická Stráň - Kesslerův hostinec (Kamnitzleiten - Kesslers Gasthaus), Kinského vyhlídka (Kinského vyhlídka), Kostelní cesta (Kirchsteig), Krásná Lípa - vila Hirsch (Krásná Lípa - vila Hirsch), Kunratice u České Kamenice-hřbitov (Kunnersdorf-Friedhof), Líska-hřbitov (Hasel-Friedhof), Na Lilienťáku (Waldidylle Lilienteich), Poplužní dvůr Ostrý (Meierhof Scharfenstein), Prostřední Žleb - hřbitov (Mittel-Grund - Friedhof), Rabštejn - německá válečná zbrojní výroba (Rabsteiner Fabriken), Rumburk - východní strana náměstí (Rumburk - východní strana náměstí), Růžová-hřbitovy a evangelický kostel (Rosendorf), Studený - hřbitov (Kaltenbach - Friedhof), U pěkné vyhlídky (Zur schönen Aussicht), Všemily - hřbitov (Schemel)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Obce, osady, samoty:
Denětice (Denětice), Holetice (Holletitz)

Objekty:
Lohmühle (Lohmühle)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Obce, osady, samoty:
Líska (Líska)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Objekty:
Horní Sedlo - U hřebenovky (Pass - Zur Kammwanderung)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Obce, osady, samoty:
Lázně Jeleč (Bad Geltschberg), Starosti (Sorge)

Objekty:
Habřina - kostel (Haber - Kirche), Hrušovany - kostel Prachová (Ruschowann), Konojedy - zámek (Konojed - Schloss)


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Stroupeček (Klein Straupitz)

Objekty:
Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Siřemi (Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Siřemi), Lužec - zámek (Lust - Schloss), Přibenice - kostel Nanebevzetí Panny Marie (Pribenz - Kirche der Hl. Maria-Himmelfahrt), Řisuty - kostel sv. Bernarda (Rissut - Kirche des Hl. Bernard), Struhaře - zámek (Struharz), Zlovědice - kostel sv. Michala (Lobeditz - Kirche des Hl. Michael), Žabokliky - kostel sv. Bartoloměje (Schaboglück - Kirche des Hl. Bartolomäus)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Obce, osady, samoty:
Hora Svaté Kateřiny (Hora Svaté Kateřiny), Zelený Důl (Grünthal)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Březina (Březina), Fojtovice (Voitsdorf), Moldava (Moldau)

Objekty:
Hrob - evangelický kostel (Klostergrab - Evangelische Kirche), Křemýž dvůr (Křemýž dvůr), Mirošovice - zámek (Mireschowitz - Schloss)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Černičky (Tschernischken, Czernischken), Horní Les (Oberwald), Horní Šebířov (Ober-Rzebirze), Kabát (Spiegelsberg), Mauerschin (Mauerschin), Mlýny v údolí Lučního potoka (Mlýny v údolí Lučního potoka), Podhoří (Deutsch Neudörfel), Stará Homole (Alt-Hummel), Špičák - Schutzhütte (Spitzberg - Schutzhütte), Thunovská lesovna (Thunovská lesovna), Tscherlaken (Tscherlaken)

Objekty:
Botschova hrobka (Botschova hrobka), Jedovina (Jedowin)


Okres Chrudim (Bezirk Chrudim)

Objekty:
mlýn Bělá (mlýn Bělá), Moravany - zámek (Moravany - zámek)


Okres Jičín (Bezirk Jitschin)

Objekty:
Cukrovar - Kopidlno (Cukrovar - Kopidlno)


Okres Náchod (Bezirk Nachod)

Obce, osady, samoty:
Záboř (Saborsch)

Objekty:
Baier Mühle (Baier Mühle)


Okres Rychnov nad Kněžnou (Bezirk Reichenau)

Obce, osady, samoty:
Nemanice (Nemanitz), Ochoz (Wochos), Podolí (Padol)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Obce, osady, samoty:
Královec (Königsberg), Kvíčalov (Finkenstein), Radkov (Rattendorf)

Objekty:
Polička - ulička Na Bídě (Polička - ulička Na Bídě)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Obce, osady, samoty:
Černá Voda (Schwarzwasser), Jánské Lázně (Johannisbad), Ovčárna (Schäferei), Vernířovice (Wernsdorf)

Objekty:
Jánský Dvůr (Johanni-Hof), Kaplička sv. Anny (Kaplička sv. Anny), Kostelík v Rybníčku (Kostelík v Rybníčku)


Okres Blansko (Bezirk Blanz)

Obce, osady, samoty:
Boskovice - židovská čtvrť (Boskowitz)


Okres Brno-město (Bezirk Brünn-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Brno - dělnická kolonie Mezírka (Brno - dělnická kolonie Mezírka)


Okres Brno-venkov (Bezirk Brünn-Provinz)

Obce, osady, samoty:
Dolní Kounice - židovská čtvrť (Kanitz - Judenhäuser)

Objekty:
Kraví hora - vyhlídkový altán (Kraví hora - vyhlídkový altán)


Okres Břeclav (Bezirk Lundenburg)

Obce, osady, samoty:
Břeclav - střed města (Lundenburg - stadtmitte), Drnholec (Duernholz), Úvaly (Garschönthal)


Okres Vyškov (Bezirk Wischau)

Obce, osady, samoty:
Rousínov - židovská čtvrť (Rousínov - židovská čtvrť)

Objekty:
Habrovany - oranžerie (Habrovany - oranžerie)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Objekty:
Baštův mlýn (Baštův mlýn)


Okres Žďár nad Sázavou (Bezirk Saar)

Obce, osady, samoty:
Svratka - náměstí (Svratka - náměstí)


Okres Bruntál (Bezirk Freudenthal)

Obce, osady, samoty:
Dvorce (Hof in Mähren), Hutov (Hutdörfel), Kašnice (Kaschnitzberg), Rýžoviště (Braunseifen)

Objekty:
Janovice - Harrachův pivovar (Janowitz - Brauerei), Stříbrné hory - hostinec (Neufang - gasthaus)


Okres Frýdek-Místek (Bezirk Friedek-Mistek)

Obce, osady, samoty:
Frýdek (Friedek)


Okres Karviná (Bezirk Karwin)

Obce, osady, samoty:
Darkov (Darkau), Dolní Suchá (Nieder Suchau), Lazy (Lazy), Orlová (Orlau), Prostřední Suchá (Mittel Suchau)

Objekty:
Karvinná (Karwin)


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Obce, osady, samoty:
Huzová (Deutsch Hause)

Objekty:
Olomouc - domy u Sv. Mořice (Olomouc - domy u Sv. Mořice), Veveří - kaple (Eichhorn)


Okres Přerov (Bezirk Prerov)

Objekty:
Křivá (Křivá)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Obce, osady, samoty:
Malé Vrbno (Klein-Würben), Nové Losiny (Neu Ullersdorf), Podlesí (Podlesí), Přední Alojzov (Vorder Aloisdorf), Zadní Alojzov (Hinter Aloisdorf)

Objekty:
Bohdíkov - horní vápenka (Märzdorf)


Okres Vsetín (Bezirk Vsetin)

Obce, osady, samoty:
Palésky (Palésky)


Okres Jeseník (Bezirk Freiwaldau)

Obce, osady, samoty:
Vidnava (Weidenau)


Okres Nespecifikováno (Bezirk Nicht spezifizieren)

Obce, osady, samoty:
Dolce (Dolce)

Objekty:
Maskovice - hostinec (Maskovice - hostinec)






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist