EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Místa zaniklá v období: Před 1945

Anzahl der gefunden Orten: 290


Bezirk Prag (Okres Hlavní město Praha)

Objekts:
Belvedere (Belvedér), Braník - vápenka (Braník - vápenka), Grünhaus (Krennův dům), Hrádek na Zderaze (Hrádek na Zderaze), Králův dvůr (Králův dvůr), Lanovka a eskalátor na Letnou (Lanovka a eskalátor na Letnou), Mariánský sloup na Staroměstském náměstí (Mariánský sloup na Staroměstském náměstí), Podolí - cementárna (Podolí - cementárna), Prag - Königliche Weinberge-Synagoge (Praha - Vinohrady-synagoga), Praha - Staré Město - novogotická část radnice (Praha - Staré Město - novogotická část radnice), Praha - Ústav šlechtičen (Praha - Ústav šlechtičen)


Bezirk Beneschau (Okres Benešov)

Objekts:
Říční lázně pod Hláskou (původní plovárna) (Říční lázně pod Hláskou (původní plovárna)), Smikovský mlýn (Smikovský mlýn)


Bezirk Beraun (Okres Beroun)

Objekts:
Baštinská Myslivna (Baštinská Myslivna)


Bezirk Kladno (Okres Kladno)

Orts:
Liditz (Lidice)


Bezirk Kolín (Okres Kolín)

Objekts:
Domek čp.26 (Domek čp.26), Linhartova hospoda (Linhartova hospoda), Panská kovárna (Panská kovárna), Tvrz Malé Bečváry (Tvrz Malé Bečváry), Wydlák (Vidlácká chalupa)


Bezirk Kuttenberg (Okres Kutná Hora)

Objekts:
Herrn Mühle (Panský mlýn), Jesuiten Mühle (Jesuitský mlýn), Kraliker Mühle (Králíkův mlýn), Markovice - kostel sv. Marka (Markovice - kostel sv. Marka), Vysoká - zámek Belvedér s kaplí (Vysoká - zámek Belvedér s kaplí), Zimburger Mühle (Cimburk)


Bezirk Mělník (Okres Mělník)

Orts:
Trockene Mühle (Suchý mlýn)

Objekts:
Cítov - zámek (Cítov - zámek), Mühle Hlučov (Mlýn Hlučov), Na Vosouši (Na Vosouši), Skalní cesty (Skalní cesty)


Bezirk Nymburk (Okres Nymburk)

Orts:
Aushacken (Vykleky), Mlada (Mladá)

Objekts:
Loučeň - kostel Nanebevzetí Panny Marie (Loučeň - kostel Nanebevzetí Panny Marie)


Bezirk Prag-Ost (Okres Praha-východ)

Objekts:
Horní Peklov (Horní Peklov)


Bezirk Prag-West (Okres Praha-západ)

Orts:
Ztracenka (trampská osada) (Ztracenka (trampská osada))


Bezirk Pibrans (Okres Příbram)

Objekts:
Petřinův mlýn (Petřinův mlýn), Příčovy - větrný mlýn (Příčovy - větrný mlýn), Sedltschan-Synagoge (Sedlčany-synagoga)


Bezirk Rakonitz (Okres Rakovník)

Orts:
Hlivojedy (Hlivojedy), Loučko (Loučko), Pístný (Pístný), Protivná (Protivná)


Bezirk Budweis (Okres České Budějovice)

Objekts:
Budweis - Synagoge (České Budějovice - synagoga), Malý mlýn. (Malý mlýn.)


Bezirk Neuhaus (Okres Jindřichův Hradec)

Objekts:
Althart - Synagoge (Staré Hobzí - synagoga), Böhmmühle (Čechův mlýn), Františkov - železárna (Františkov - železárna), Markstein (Vysoký kámen), Mlýn U devíti (Mlýn U devíti), Staré Hobzí - židovský hřbitov (Staré Hobzí - židovský hřbitov), Wölkingstahl (Wölkingstahl), Zlabings (Slavonice - pivovar)


Bezirk Pilgrams (Okres Pelhřimov)

Orts:
Leskovice (Leskovice)


Bezirk Prachatitz (Okres Prachatice)

Orts:
Althütten (Stará Huť I), Bierbruck (Můstek), Borkenhof (Borek), militarschiesstatte a.d. Flanitz (vojenská střelnice na Blanici), Tobiashütte (Tobiášova huť)

Objekts:
Arnoštov - sklárna (Arnoštov - sklárna), Aussergefild - St. Stephan Kirche (Kvilda - Kostel Sv. Štěpána), Winterberg - Synagoge (Vimperk - synagoga)


Bezirk Strakonitz (Okres Strakonice)

Objekts:
Strakonitz - Trutzturm (Strakonice - Trucbašta)


Bezirk Tabor (Okres Tábor)

Objekts:
Babčice - synagoga (Babčice - synagoga), Pražská brána (Pražská brána)


Bezirk Taus (Okres Domažlice)

Objekts:
Čečovice - pivovar (Čečovice - pivovar), Muttersdorf-Synagoge (Mutěnín-synagoga), Poch Mühle (Poch Mühle), Ronsperg-Synagoge (Poběžovice-synagoga), Taus-Synagoge (Domažlice-synagoga)


Bezirk Eger (Okres Cheb)

Objekts:
Chebské nádraží (Chebské nádraží), Eger-Synagoge (Cheb-synagoga), Franzenbad-Synagoge (Františkovy Lázně-synagoga), Klein-Schüttüber-Synagoge (Malá Šitboř-synagoga), Königswart - Synagoge (Lázně Kynžvart - synagoga), Marienbad-Synagoge (Mariánské Lázně-synagoga), Podhrad - zajatecký tábor (Podhrad - zajatecký tábor), Serpentinschleife (Brusírna hadce)


Bezirk Karlsbad (Okres Karlovy Vary)

Objekts:
Karlsbad - alte Sprudel-kolonnade (Karlovy Vary - stará Vřídelní kolonáda), Karlsbad - Synagoge (Karlovy Vary - synagoga), Karlsbad Kaffe und Restaurant Sanssouci (Karlovy Vary restaurace a kavárna Sanssouci), Karlsbad Obere Bahnhof (Karlovy Vary horní nádraží), Kosslau - Schloss (Kozlov - zámek), Luck-Synagoge (Luka-synagoga), Moříčov - lovecký zámeček (Moříčov - lovecký zámeček), Petschau-Synagoge (Bečov nad Teplou-synagoga), Schönthal - Kriegerdenkmal (Krásné Údolí - válečný pomník), St. Joachimsthal - Uranfabrik (Jáchymov - továrna na uranové barvy)


Bezirk Klattau (Okres Klatovy)

Orts:
Chuchle (Chuchle), Ferdinandsthal (Ferdinandovo údolí), Fischerhütte (Rybárna), Hauptmans Haus (Hejtmanka), Hohenstock (Vysoká hůl), Lakahäusel (Lakahäusel), Leturnerhütte (Leturnerova Huť), Mastilka (Mastilka), Neuhof (Nový Dvůr), Schmausenhütte (Šmauzy), Unterliedlhöfen (Lídlovy Dvory Dolní)

Objekts:
Altlangendorf-Synagoge (Dlouhá Ves-synagoga), Bezděkovský mlýn (Bezděkovský mlýn), Bienertova pila (Bienertova pila), Deutschmühle (Německý mlýn), Hrad Džbán (Hrad Džbán), Kaple Všech svatých (Kaple Všech svatých), Kolinetz-Synagoge (Kolinec-synagoga), Loreta - kaple sv. Jana Nepomuckého (Loreta - kaple sv. Jana Nepomuckého), Podmokl-Synagoge (Podmokly-synagoga), Raaby-Synagoge (Rabí-synagoga), Sägmühle (Pilařův mlýn)


Bezirk Pilsen-Stadt (Okres Plzeň-město)

Objekts:
Čertův mlýn (Čertův mlýn), Pecháčkův statek (Pecháčkův statek)


Bezirk Pilsen-Nord (Okres Plzeň-sever)

Objekts:
Nürschan-Synagoge (Nýřany-synagoga), Piwana-Synagoge (Pňovany-synagoga), Schirniker Mühle (Žernovnický mlýn)


Bezirk Falkenau (Okres Sokolov)

Orts:
Chata Glorieta (Chata Glorieta)

Objekts:
Betrieb Sauersack (Důlní závod Rolava), Falkenau an der Eger-Synagoge (Sokolov-synagoga), Hochofen im Schindlwald (vysoká pec v Šindelové), Königsberg an der Eger-Synagoge (Kynšperk nad Ohří-synagoga)


Bezirk Tachau (Okres Tachov)

Orts:
Neu Fürstenhütte (Nová Knížecí Huť)

Objekts:
Habří (Habří), Heiligen (Světce), Neumühle (Nový mlýn), Neustadtl am Klinger-Synagoge (Stráž-synagoga), Neuzedlisch-Synagoge (Nové Sedliště-synagoga), Plahussner Mühle (Plahussner Mühle), Prostibor-Synagoge (Prostiboř-synagoga), Sankt Johanniskirche (Svatý Jan), Schönwald-Synagoge (Lesná-synagoga), Tachau-Synagoge (Tachov-synagoga), Weseritz-Synagoge (Bezdružice-synagoga)


Bezirk Böhmisch Leipa (Okres Česká Lípa)

Orts:
Lausche (Luž - chata)

Objekts:
Bildstein (Obrázek), Böhmisch Leipa-Synagoge (Česká Lípa-synagoga), Kleishütte (Klíč chata), Zweihäusel (U Dvou chalup)


Bezirk Tetschen (Okres Děčín)

Orts:
Dürr-Kamnitz (Mlýn a celnice v údolí Suché Kamenice), Kolmen (Chlum - rozhledna), Tetschen-Bodenbach Kettenbrücke (Děčín-Podmokly Řetězový most), Windisch Kamnitz (Srbská Kamenice-nástupiště Ferdinandovy soutěsky)

Objekts:
Binsdorf (Bynovec - zámek), Herrnskretschen-Hotel Herrenhaus (Hřensko-Hotel Herrenshaus), Khaa - Dixsmühle (Kyjov - Dixův mlýn), Lesní výroba v Českém Švýcarsku (Lesní výroba v Českém Švýcarsku), Rosenberg (Růžovský vrch - rozhledna), St.Josefs bad (Lázně svatého Josefa), Strachemühle (Strachemühle), Wolfsschlucht (Wolfsschlucht)


Bezirk Komotau (Okres Chomutov)

Objekts:
Eidlitz-Synagoge (Údlice-synagoga), Fünfhunden - Zuckerfabrik (Pětipsy - cukrovar), Grell Mühle (Grell Mühle), Hasenmühle (Hasův mlýn), Klášterec nad Ohří-Thunský pivovar (Klášterec nad Ohří-Thunský pivovar), Komotau-Synagoge (Chomutov-synagoga), Sehrles -Prokop Grube (Zahořany - důl Prokop), Willomitz - Stammwerk (Vilémov - důl Stamm)


Bezirk Gablonz an der Neiße (Okres Jablonec nad Nisou)

Orts:
Darre (Souš)

Objekts:
Gablonz an der Neisse-Synagoge (Jablonec nad Nisou-synagoga)


Bezirk Reichenberk (Okres Liberec)

Objekts:
Reichenberg-Synagoge (Liberec-synagoga), Zajatecký tábor Lada v Podještědí (Zajatecký tábor Lada v Podještědí)


Bezirk Leitmeritz (Okres Litoměřice)

Orts:
Neu Gründl (Doly)

Objekts:
Leitmeritz-Synagoge (Litoměřice-synagoga)


Bezirk Laun (Okres Louny)

Orts:
Hammelhütte (Hammelhütte)

Objekts:
Čertovy Lávky (Čertovy Lávky)


Bezirk Brüx (Okres Most)

Objekts:
Burg Schlossberg (Starý Hrad Hněvín), Teichmühle (Rybniční mlýn)


Bezirk Teplitz (Okres Teplice)

Orts:
Kruppai (Krupá), Sobrusan (Staré Zabrušany)

Objekts:
Bilin - St. Elisabeth Kirche mit dem Spital (Bílina - špitál s kostelem sv. Alžběty), Bilin-Synagoge (Bílina-synagoga), Forsthaus Siebengiebel (Hájovna Pod sedmi štíty), Graupen - Kirche des Heiligen Prokop (Krupka - kostel sv. Prokopa), Strobnitz-Strobnitzwarte (Stropník-rozhledna), Teplitz - Synagoge (Teplice - synagoga)


Bezirk Aussig (Okres Ústí nad Labem)

Orts:
Aussig - Ostervorstadt (Ústí nad Labem - Ostrov), Zechenhäuser (Cechové domky)

Objekts:
Aussig - Böhmische Schule (Ústí nad Labem - Česká škola), Aussig - Synagoge (Ústí nad Labem - synagoga), Čertúv mlýn (Čertúv mlýn), Nollendorf - Ausichtsturm (Nakléřov - rozhledna), Památník bitvy Na Běhání (Památník bitvy Na Běhání), Schönfeldermühle (Schönfeldermühle), Wannou (Vaňov - výletní hostinec)


Bezirk Deutschbrod (Okres Havlíčkův Brod)

Orts:
Březinky (Březinky)

Objekts:
Račkovice (Račkovice)


Bezirk Chrudim (Okres Chrudim)

Orts:
Lezaky (Ležáky), Oheb (Oheb)

Objekts:
Mládkův mlýn (Mládkův mlýn), Neumühle (Nový mlýn)


Bezirk Jitschin (Okres Jičín)

Orts:
Kavčina (Kavčina)


Bezirk Nachod (Okres Náchod)

Objekts:
Náhlovského mlýn (Náhlovského mlýn)


Bezirk Reichenau (Okres Rychnov nad Kněžnou)

Objekts:
Schnoebell Mühle (Jahodovský mlýn)


Bezirk Semi (Okres Semily)

Orts:
Bukowina (Bukovina), Konitz (Konice), Nausov (Nouzov), Radecz (Radeč)

Objekts:
Harrachův mlýn (Harrachův mlýn)


Bezirk Zwittau (Okres Svitavy)

Objekts:
Rachyňský mlýn (Rachyňský mlýn), Zwittau-Synagoge (Svitavy-synagoga)


Bezirk Trautenau (Okres Trutnov)

Orts:
Silberstein (Břečštejn)

Objekts:
Kostel Panny Marie (Kostel Panny Marie), Kukus - schloss (Kuks - zámek), Rennerbaude (Rennerova bouda), Teschner Mühle (Teschner Mühle)


Bezirk Wildenschwert (Okres Ústí nad Orlicí)

Orts:
Pastwin (Pastviny)

Objekts:
Lusthaus (Lusthaus)


Bezirk Blanz (Okres Blansko)

Objekts:
Hugova huť (Hugova huť), Niemtschitz (Němčice - rudné doly)


Bezirk Brünn-Stadt (Okres Brno-město)

Orts:
Bisterz (Bystrc - domky při žebětínské silnici), Brünn - Josephstadt (Brno - Josefov), Brünn - Kolonie in der Teichgasse (Brno - nouzová kolonie "Na Rybníčku"), Kolonie na ul. Kounicově a Veveří (Kolonie na ul. Kounicově a Veveří)

Objekts:
Brno - cihelny při Bílé Hoře (Brno - cihelny při Bílé Hoře), Brno - firma Iron Radio (Brno - firma Iron Radio), Brno - Giecova továrna na spodium (Brno - Giecova továrna na spodium ), Brodschkova cihelna (Brodschkova cihelna), Brünn-Gross Tempel (Brno-Velká synagoga), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Deutsches Haus (Německý dům), Jehnitz (Jehnice), Komínský mlýn (Komínský mlýn), Mariastern (Slatinka - kostel Panny Marie Bolestné), U Prachárny - hostinec (U Prachárny - hostinec)


Bezirk Brünn-Provinz (Okres Brno-venkov)

Orts:
Klein Kinitz (Kníničky)

Objekts:
Althammer (Starý hamr), Laschanko - Kaolinbergwerk (Lažánky - kaolínový důl), Matouškův mlýn (Matouškův mlýn), Říčky - zájezdní hostinec (Říčky - zájezdní hostinec), Sokolnitz (Sokolnice - pivovar)


Bezirk Zlin (Okres Zlín)

Orts:
Ploština (Ploština), Vařákovy paseky (Vařákovy paseky)

Objekts:
Čadův mlýn (Čadův mlýn), Dobšův mlýn (Dobšův mlýn), Miklův mlýn (Miklův mlýn), Neuhof (Horní dvůr), Podobětovský mlýn (Podobětovský mlýn), Sedlářův mlýn (Sedlářův mlýn)


Bezirk Göding (Okres Hodonín)

Objekts:
Moštěnický mlýn (Moštěnický mlýn)


Bezirk Iglau (Okres Jihlava)

Objekts:
Iglau-Synagoge (Jihlava-synagoga), Rozhledna na Šacberku (Rozhledna na Šacberku)


Bezirk Kremsier (Okres Kroměříž)

Objekts:
Kremsier-Synagoge (Kroměříž-synagoga)


Bezirk Prossnitz (Okres Prostějov)

Objekts:
Brodek u Prostějova - pivovar (Brodek u Prostějova - pivovar), Kandia - zájezdní hostinec (Kandia - zájezdní hostinec), Velký Kosíř - rozhledna (Velký Kosíř - rozhledna)


Bezirk Trebic (Okres Třebíč)

Objekts:
Jamnitz - Synagoge (Jemnice - synagoga), Krajíčkův mlýn (Krajíčkův mlýn), Mlýn Poušov (Mlýn Poušov)


Bezirk Ungarisch Hradisch (Okres Uherské Hradiště)

Objekts:
Uherský Brod - synagoga (Uherský Brod - synagoga), Ungarisch Ostra-Synagoge (Uherský Ostroh-synagoga)


Bezirk Wischau (Okres Vyškov)

Objekts:
Horní mlýn (Horní mlýn), Lom Hartlovka (Lom Hartlovka), Rousínov - pivovar (Rousínov - pivovar), Větrný mlýn na Holém kopci (Větrný mlýn na Holém kopci), Větrný mlýn v Bohdalicích (Větrný mlýn v Bohdalicích), Větrný mlýn v Hlubočanech (Větrný mlýn v Hlubočanech)


Bezirk Znaim (Okres Znojmo)

Orts:
Mährisch Kromau (Moravský Krumlov), Vöttau (Bítov)

Objekts:
Bergnermühle (Bergnička), Kaple Svaté Trojice (Kaple Svaté Trojice), Paintnermühle (Paintnermühle), Znaim-Synagoge (Znojmo-synagoga)


Bezirk Saar (Okres Žďár nad Sázavou)

Objekts:
Kadovské železárny (Kadovské železárny), Mariánská huť - sklárna (Mariánská huť - sklárna), Tiský Dvůr (Tiský Dvůr)


Bezirk Friedek-Mistek (Okres Frýdek-Místek)

Objekts:
Friedek-Synagoge (Frýdek-synagoga)


Bezirk Karwin (Okres Karviná)

Objekts:
Untere Mühle (Dolní mlýn)


Bezirk Neutitschein (Okres Nový Jičín)

Objekts:
Odry - stará radnice (Odry - stará radnice), Zauchenthal - Evangelische Kirche (Suchdol - Evangelický (toleranční) kostel)


Bezirk Olmütz (Okres Olomouc)

Orts:
Javoříčko (Javoříčko)

Objekts:
Olmütz-Synagoge (Olomouc-synagoga), Schnecken Mühle (Schnecken Mühle)


Bezirk Troppau (Okres Opava)

Objekts:
Dobroslavice - zámek (Dobroslavice - zámek), Freihuben (Frajhuby), Nieder Mühle (Nieder Mühle), Opava - synagoga (Opava - synagoga), Pusté Jakartice - zámek (Pusté Jakartice - zámek)


Bezirk Ostrau-Stadt (Okres Ostrava-město)

Objekts:
Mährisch-Ostrau Haupttempel. (Ostrava hlavní synanoga), Německý dům (Německý dům), Ostrava - ortodoxní synagoga (Ostrava - ortodoxní synagoga), Ostrava Přívoz - synagoga (Ostrava Přívoz - synagoga), Ostrava Vítkovice - synagoga (Ostrava Vítkovice - synagoga), Zábřeh (nad Odrou) - synagoga (Zábřeh (nad Odrou) - synagoga)


Bezirk Mährisch Schönberg (Okres Šumperk)

Orts:
Messinghammer (Mosazné Hamry)

Objekts:
Hotel Berggeist (Skřítek), Pustek (Pustek), Třemešek - pivovar (Třemešek - pivovar)


Bezirk Vsetin (Okres Vsetín)

Objekts:
Juřičkův mlýn (Juřičkův mlýn), Kubíčkova hájenka (Kubíčkova hájenka)


Bezirk Nicht spezifizieren (Okres Nespecifikováno)

Orts:
Smolna (Smolno)






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist