PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa zaniklá v období: Před 1945

Počet nalezených míst: 362


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Objekty:
Anežský klášter na Františku (Anežský klášter na Františku), Belvedér (Belvedere), Braník - vápenka (Braník - vápenka), Bývalý hřbitov hradčanské dělostřelecké posádky (Bývalý hřbitov hradčanské dělostřelecké posádky), Dům U Kamenného Stolu Karlovo náměstí (Dům U Kamenného Stolu Karlovo náměstí), Hrádek na Zderaze (Hrádek na Zderaze), Josefov - hostinec Karla Skučka (Josefov - hostinec Karla Skučka), Karlínský přístav (Karlínský přístav), Králův dvůr (Králův dvůr), Krennův dům (Grünhaus), Lanovka a eskalátor na Letnou (Lanovka a eskalátor na Letnou), Lomy v Prokopském údolí (Lomy v Prokopském údolí), Mariánský sloup na Staroměstském náměstí (Mariánský sloup na Staroměstském náměstí), Podolí - cementárna (Podolí - cementárna), Praha - Staré Město - novogotická část radnice (Praha - Staré Město - novogotická část radnice), Praha - Ústav šlechtičen (Praha - Ústav šlechtičen), Praha - Vinohrady-synagoga (Prag - Königliche Weinberge-Synagoge), Stará pošta na Malé straně (U zlatého gryfa), Vyšehradský přívoz (Vyšehradský přívoz), Zbraslavské říční lázně (Plovárna na Závisti)


Okres Benešov (Bezirk Beneschau)

Objekty:
Říční lázně pod Hláskou (původní plovárna) (Říční lázně pod Hláskou (původní plovárna)), Smikovský mlýn (Smikovský mlýn), Vlašim - zámecký park (Vlašim - zámecký park)


Okres Beroun (Bezirk Beraun)

Objekty:
Baštinská Myslivna (Baštinská Myslivna)


Okres Kladno (Bezirk Kladno)

Obce, osady, samoty:
Lidice (Liditz)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Objekty:
Domek čp.26 (Domek čp.26), Kolín nádraží (Kolín Bahnhof), Linhartova hospoda (Linhartova hospoda), Panská kovárna (Panská kovárna), Tvrz Malé Bečváry (Tvrz Malé Bečváry), Vidlácká chalupa (Wydlák)


Okres Kutná Hora (Bezirk Kuttenberg)

Obce, osady, samoty:
Čáslav - domky u Otakarovy bašty (Čáslav - domky u Otakarovy bašty ), Kopaniny (Kopanin)

Objekty:
Cimburk (Zimburger Mühle), Jesuitský mlýn (Jesuiten Mühle), Králíkův mlýn (Kraliker Mühle), Kutná hora - Mincmistrovský dům (Kutná hora - Mincmistrovský dům), Markovice - kostel sv. Marka (Markovice - kostel sv. Marka), Panský mlýn (Herrn Mühle), René - Elektrotechnická společnost, Sedlec (René - Elektrotechnická společnost, Sedlec), Vysoká - zámek Belvedér s kaplí (Vysoká - zámek Belvedér s kaplí), Zámek v obci Krchleby (Zámek v obci Krchleby)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Obce, osady, samoty:
Suchý mlýn (Trockene Mühle)

Objekty:
Cítov - zámek (Cítov - zámek), Mlýn Hlučov (Mühle Hlučov), Na Vosouši (Na Vosouši), Skalní cesty (Skalní cesty)


Okres Nymburk (Bezirk Nymburk)

Obce, osady, samoty:
Mladá (Mlada), Vykleky (Aushacken)

Objekty:
Loučeň - kostel Nanebevzetí Panny Marie (Loučeň - kostel Nanebevzetí Panny Marie)


Okres Praha-východ (Bezirk Prag-Ost)

Objekty:
Horní Peklov (Horní Peklov)


Okres Praha-západ (Bezirk Prag-West)

Obce, osady, samoty:
Korytany (Korytany), Ztracenka (trampská osada) (Ztracenka (trampská osada))


Okres Příbram (Bezirk Pibrans)

Objekty:
I., II. a III. hamr (I., II. a III. hamr), Okresní hospodářská záložna Sedlčany (Okresní hospodářská záložna Sedlčany), Petřinův mlýn (Petřinův mlýn), Petrovice - židovská modlitebna (Petrovice - židovská modlitebna), Příčovy - větrný mlýn (Příčovy - větrný mlýn), Sedlčany-synagoga (Sedltschan-Synagoge), Trkov - tvrz (Trkov - tvrz), Vostrárkův mlýn (Vostrarkův mlýn), Žemličkova lhota - rybníky (Žemličkova lhota - rybníky)


Okres Rakovník (Bezirk Rakonitz)

Obce, osady, samoty:
Hlivojedy (Hlivojedy), Loučko (Loučko), Pístný (Pístný), Protivná (Protivná)

Objekty:
Kamenouhelné malodoly Krupá (Kamenouhelné malodoly Krupá)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Objekty:
České Budějovice - synagoga (Budweis - Synagoge), Malý mlýn. (Malý mlýn.)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Objekty:
Čechův mlýn (Böhmmühle), Františkov - železárna (Františkov - železárna), Mlýn U devíti (Mlýn U devíti), Slavonice - pivovar (Zlabings), Staré Hobzí - synagoga (Althart - Synagoge), Staré Hobzí - židovský hřbitov (Staré Hobzí - židovský hřbitov), Vysoký kámen (Markstein), Wölkingstahl (Wölkingstahl)


Okres Pelhřimov (Bezirk Pilgrams)

Obce, osady, samoty:
Leskovice (Leskovice)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Obce, osady, samoty:
Borek (Borkenhof), Můstek (Bierbruck), Stará Huť I (Althütten), Tobiášova huť (Tobiashütte), vojenská střelnice na Blanici (militarschiesstatte a.d. Flanitz)

Objekty:
Arnoštov - sklárna (Arnoštov - sklárna), Kvilda - Kostel Sv. Štěpána (Aussergefild - St. Stephan Kirche), Vimperk - synagoga (Winterberg - Synagoge)


Okres Strakonice (Bezirk Strakonitz)

Objekty:
Strakonice - Trucbašta (Strakonitz - Trutzturm)


Okres Tábor (Bezirk Tabor)

Objekty:
Babčice - synagoga (Babčice - synagoga), Milevsko - klášerní pivovar (Milevsko - klášerní pivovar), Pražská brána (Pražská brána)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Objekty:
Čečovice - pivovar (Čečovice - pivovar), Domažlice-synagoga (Taus-Synagoge), Mutěnín-synagoga (Muttersdorf-Synagoge), Poběžovice-synagoga (Ronsperg-Synagoge), Poch Mühle (Poch Mühle)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Objekty:
Brusírna hadce (Serpentinschleife), Cheb-synagoga (Eger-Synagoge), Chebské nádraží (Chebské nádraží), Františkovy Lázně-synagoga (Franzenbad-Synagoge), Lázně Kynžvart - synagoga (Königswart - Synagoge), Malá Šitboř-synagoga (Klein-Schüttüber-Synagoge), Mariánské Lázně-synagoga (Marienbad-Synagoge), Podhrad - zajatecký tábor (Podhrad - zajatecký tábor)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Objekty:
Bečov nad Teplou-synagoga (Petschau-Synagoge), Cínové doly Pernink (Cínové doly Pernink), Jáchymov - továrna na uranové barvy (St. Joachimsthal - Uranfabrik), Karlovy Vary - stará Vřídelní kolonáda (Karlsbad - alte Sprudel-kolonnade), Karlovy Vary - synagoga (Karlsbad - Synagoge), Karlovy Vary horní nádraží (Karlsbad Obere Bahnhof), Karlovy Vary restaurace a kavárna Sanssouci (Karlsbad Kaffe und Restaurant Sanssouci), Kozlov - zámek (Kosslau - Schloss), Krásné Údolí - válečný pomník (Schönthal - Kriegerdenkmal), Luka-synagoga (Luck-Synagoge), Moříčov - lovecký zámeček (Moříčov - lovecký zámeček)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Obce, osady, samoty:
Chuchle (Chuchle), Ferdinandovo údolí (Ferdinandsthal), Hejtmanka (Hauptmans Haus), Lakahäusel (Lakahäusel), Leturnerova Huť (Leturnerhütte), Lídlovy Dvory Dolní (Unterliedlhöfen), Mastilka (Mastilka), Nový Dvůr (Neuhof), Pamferova Huť - stará (Pampferhütte - alt), Rybárna (Fischerhütte), Šmauzy (Schmausenhütte), Vysoká hůl (Hohenstock)

Objekty:
Bezděkovský mlýn (Bezděkovský mlýn), Bienertova pila (Bienertova pila), Dlouhá Ves-synagoga (Altlangendorf-Synagoge), Hrad Džbán (Hrad Džbán), Kaple Všech svatých (Kaple Všech svatých), Kolinec-synagoga (Kolinetz-Synagoge), Loreta - kaple sv. Jana Nepomuckého (Loreta - kaple sv. Jana Nepomuckého), Německý mlýn (Deutschmühle), Pilařův mlýn (Sägmühle), Podmokly-synagoga (Podmokl-Synagoge), poustevna (u sv. Antonína) (poustevna (u sv. Antonína) ), Rabí-synagoga (Raaby-Synagoge), stanice Klatovy (původní nádraží) (Klattau alt bahnhof)


Okres Plzeň-město (Bezirk Pilsen-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Důl Matylda (Mathildenzeche)

Objekty:
Čertův mlýn (Čertův mlýn), Pecháčkův statek (Pecháčkův statek)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Objekty:
Nýřany-synagoga (Nürschan-Synagoge), Pňovany-synagoga (Piwana-Synagoge)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Chata Glorieta (Chata Glorieta)

Objekty:
Důlní závod Rolava (Betrieb Sauersack), Kynšperk nad Ohří-synagoga (Königsberg an der Eger-Synagoge), Sokolov-synagoga (Falkenau an der Eger-Synagoge), vysoká pec v Šindelové (Hochofen im Schindlwald)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Nová Knížecí Huť (Neu Fürstenhütte)

Objekty:
Bezdružice-synagoga (Weseritz-Synagoge), Habří (Habří), Kočov - porcelánka (dříve kostel sv. Jana) (Kočov - porcelánka (dříve kostel sv. Jana)), Lesná-synagoga (Schönwald-Synagoge), Nové Sedliště-synagoga (Neuzedlisch-Synagoge), Nový mlýn (Neumühle), Plahussner Mühle (Plahussner Mühle), Prostiboř-synagoga (Prostibor-Synagoge), Stráž-synagoga (Neustadtl am Klinger-Synagoge), Svatý Jan (Sankt Johanniskirche), Světce (Heiligen), Tachov-synagoga (Tachau-Synagoge)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Luž - chata (Lausche)

Objekty:
Česká Lípa-synagoga (Böhmisch Leipa-Synagoge), Klíč chata (Kleishütte), Mařeničky - Neumannův mlýn (Neumannmühle), Obrázek (Bildstein), U Dvou chalup (Zweihäusel)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Obce, osady, samoty:
Chlum - rozhledna (Kolmen), Děčín-Podmokly Řetězový most (Tetschen-Bodenbach Kettenbrücke), Mlýn a celnice v údolí Suché Kamenice (Dürr-Kamnitz), Srbská Kamenice-nástupiště Ferdinandovy soutěsky (Windisch Kamnitz)

Objekty:
Bynovec - zámek (Binsdorf), Hřensko-Hotel Herrenshaus (Herrnskretschen-Hotel Herrenhaus), Kyjov - Dixův mlýn (Khaa - Dixsmühle), Lázně svatého Josefa (St.Josefs bad), Lesní výroba v Českém Švýcarsku (Lesní výroba v Českém Švýcarsku), Růžovský vrch - rozhledna (Rosenberg), Strachemühle (Strachemühle), Wolfsschlucht (Wolfsschlucht)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Objekty:
Chomutov-synagoga (Komotau-Synagoge), Grell Mühle (Grell Mühle), Hasův mlýn (Hasenmühle), Klášterec nad Ohří-Thunský pivovar (Klášterec nad Ohří-Thunský pivovar), Pětipsy - cukrovar (Fünfhunden - Zuckerfabrik), Údlice-synagoga (Eidlitz-Synagoge), Vilémov - důl Stamm (Willomitz - Stammwerk), Zahořany - důl Prokop (Sehrles -Prokop Grube)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Obce, osady, samoty:
Souš (Darre)

Objekty:
Jablonec nad Nisou-synagoga (Gablonz an der Neisse-Synagoge)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Objekty:
Liberec-synagoga (Reichenberg-Synagoge), Zajatecký tábor Lada v Podještědí (Zajatecký tábor Lada v Podještědí)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Obce, osady, samoty:
Doly (Neu Gründl), Poplužní Dvůr (Grosser Mayerhof)

Objekty:
Litoměřice-synagoga (Leitmeritz-Synagoge)


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Hammelhütte (Hammelhütte)

Objekty:
Čertovy Lávky (Čertovy Lávky)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Objekty:
Rybniční mlýn (Teichmühle), Starý Hrad Hněvín (Burg Schlossberg)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Krupá (Kruppai), Staré Zabrušany (Sobrusan)

Objekty:
Bílina - špitál s kostelem sv. Alžběty (Bilin - St. Elisabeth Kirche mit dem Spital), Bílina-synagoga (Bilin-Synagoge), Hájovna Pod sedmi štíty (Forsthaus Siebengiebel), Krupka - kostel sv. Prokopa (Graupen - Kirche des Heiligen Prokop), Stropník-rozhledna (Strobnitz-Strobnitzwarte), Teplice - synagoga (Teplitz - Synagoge)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Cechové domky (Zechenhäuser), Ústí nad Labem - Ostrov (Aussig - Ostervorstadt)

Objekty:
Čertúv mlýn (Čertúv mlýn), Nakléřov - rozhledna (Nollendorf - Ausichtsturm), Památník bitvy Na Běhání (Památník bitvy Na Běhání), Rozhledna Kaiser Franz Josefs na vrchu Brandt (Aussichtsturm Kaiser Franz Josefs (Brandt)), Schönfeldermühle (Schönfeldermühle), Ústí nad Labem - Česká škola (Aussig - Böhmische Schule), Ústí nad Labem - synagoga (Aussig - Synagoge), Vaňov - výletní hostinec (Wannou)


Okres Havlíčkův Brod (Bezirk Deutschbrod)

Obce, osady, samoty:
Březinky (Březinky)

Objekty:
Eisova hájovna (Eisova hájovna), Jan Veselý a synové - pletárna (Jan Veselý a synové - pletárna), Račkovice (Račkovice)


Okres Chrudim (Bezirk Chrudim)

Obce, osady, samoty:
Ležáky (Lezaky), Oheb (Oheb)

Objekty:
Mládkův mlýn (Mládkův mlýn), Nový mlýn (Neumühle)


Okres Jičín (Bezirk Jitschin)

Obce, osady, samoty:
Kavčina (Kavčina), Přední Moravsko, Zadní Moravsko (Přední Moravsko, Zadní Moravsko)


Okres Náchod (Bezirk Nachod)

Objekty:
Náhlovského mlýn (Náhlovského mlýn)


Okres Rychnov nad Kněžnou (Bezirk Reichenau)

Objekty:
Jahodovský mlýn (Schnoebell Mühle)


Okres Semily (Bezirk Semi)

Obce, osady, samoty:
Bukovina (Bukowina), Konice (Konitz), Nouzov (Nausov), Radeč (Radecz)

Objekty:
Harrachův mlýn (Harrachův mlýn)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Objekty:
Hraničný – hájovna a lesovna (Hraničný – hájovna a lesovna), Rachyňský mlýn (Rachyňský mlýn), Svitavy-synagoga (Zwittau-Synagoge)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Obce, osady, samoty:
Břečštejn (Silberstein)

Objekty:
Kostel Panny Marie (Kostel Panny Marie), Kuks - zámek (Kukus - schloss), Rennerova bouda (Rennerbaude), Teschner Mühle (Teschner Mühle)


Okres Ústí nad Orlicí (Bezirk Wildenschwert)

Obce, osady, samoty:
Pastviny (Pastwin)

Objekty:
Lusthaus (Lusthaus)


Okres Blansko (Bezirk Blanz)

Objekty:
Adamovské železárny a strojírny (Adamovské železárny a strojírny), Blansko (staré nádraží) (Blansko (staré nádraží)), Hugova huť (Hugova huť), Němčice - rudné doly (Niemtschitz), Spálený mlýn (na Jedovnickém potoce) (Spálený mlýn (na Jedovnickém potoce)), Starohraběcí huť (Starohraběcí huť )


Okres Brno-město (Bezirk Brünn-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Brno - Josefov (Brünn - Josephstadt), Brno - nouzová kolonie "Na Rybníčku" (Brünn - Kolonie in der Teichgasse), Bystrc - domky při žebětínské silnici (Bisterz), Kolonie na ul. Kounicově a Veveří (Kolonie na ul. Kounicově a Veveří), Vyhnálovice (Vyhnálovice)

Objekty:
Brněnské Ivanovice - mlýn Královka (Brněnské Ivanovice - mlýn Královka), Brno - "pošta 2" (původní budova) (Brno - nádražní pošta), Brno - cihelny při Bílé Hoře (Brno - cihelny při Bílé Hoře), Brno - firma Iron Radio (Brno - firma Iron Radio), Brno - Giecova továrna na spodium (Brno - Giecova továrna na spodium ), Brno - nárožní blok domů u Měnínské brány (Brno - nárožní blok domů u Měnínské brány), Brno-Velká synagoga (Brünn-Gross Tempel), Brodschkova cihelna (Brodschkova cihelna), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Jehnice (Jehnitz), Komínský mlýn (Komínský mlýn), mlýn v Králově poli (mlýn v Králově poli), Moravia - sladovna (Moravia - sladovna), Německý dům (Deutsches Haus), První moravská spořitelna (předchozí budova) (První moravská spořitelna (předchozí budova)), Slatinka - kostel Panny Marie Bolestné (Mariastern), Strojírenský závod T. Bracegirdle Brno (Strojírenský závod T. Bracegirdle Brno), U Prachárny - hostinec (U Prachárny - hostinec), Vojenský hřibitov a kaple sv. Antonína (Vojenský hřibitov a kaple sv. Antonína), zahrady Prémonstránského kláštera Zábrdovice (zahrady Prémonstránského kláštera Zábrdovice)


Okres Brno-venkov (Bezirk Brünn-Provinz)

Obce, osady, samoty:
Kníničky (Klein Kinitz)

Objekty:
Kuťův mlýn ( Kuťův mlýn), Bílovice - stará škola (Bílovice - stará škola), Františčina huť u Adamova (Františčina huť u Adamova), Květnice - barytové doly (Květnice - barytové doly), Lažánky - kaolínový důl (Laschanko - Kaolinbergwerk), Matouškův mlýn (Matouškův mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Říčky - zájezdní hostinec (Říčky - zájezdní hostinec), Sokolnice - pivovar (Sokolnitz), Starý hamr (Althammer), Šlapanice - Přádelna „Johann Reiff & Comp“ (Šlapanice - Přádelna „Johann Reiff & Comp“), Vápenky při Obřanském hradu (Vápenky při Obřanském hradu)


Okres Zlín (Bezirk Zlin)

Obce, osady, samoty:
Ploština (Ploština), Vařákovy paseky (Vařákovy paseky)

Objekty:
Čadův mlýn (Čadův mlýn), Dobšův mlýn (Dobšův mlýn), Horní dvůr (Neuhof), Miklův mlýn (Miklův mlýn), Podobětovský mlýn (Podobětovský mlýn), Sedlářův mlýn (Sedlářův mlýn)


Okres Hodonín (Bezirk Göding)

Objekty:
Moštěnický mlýn (Moštěnický mlýn)


Okres Jihlava (Bezirk Iglau)

Objekty:
Jihlava-synagoga (Iglau-Synagoge), Rozhledna na Šacberku (Rozhledna na Šacberku)


Okres Kroměříž (Bezirk Kremsier)

Objekty:
Kroměříž-synagoga (Kremsier-Synagoge)


Okres Prostějov (Bezirk Prossnitz)

Objekty:
Brodek u Prostějova - pivovar (Brodek u Prostějova - pivovar), Kandia - zájezdní hostinec (Kandia - zájezdní hostinec), Velký Kosíř - rozhledna (Velký Kosíř - rozhledna)


Okres Třebíč (Bezirk Trebic)

Obce, osady, samoty:
Koněšín "Na Stadlích" (původní městečko) (Koněšín )

Objekty:
Dukovany - zámecký park (Dukovany - zámecký park), Jemnice - synagoga (Jamnitz - Synagoge), Krajíčkův mlýn (Krajíčkův mlýn), Kralice tvrz (Kralice tvrz), Mlýn Poušov (Mlýn Poušov), Okříšky - prodej a výroba praček "ALFA Separator" (Okříšky - prodej a výroba praček "ALFA Separator"), Třebíč - valcha a dílny soukeníků (Třebíč - valcha a dílny soukeníků)


Okres Uherské Hradiště (Bezirk Ungarisch Hradisch)

Objekty:
Uherský Brod - synagoga (Uherský Brod - synagoga), Uherský Ostroh-synagoga (Ungarisch Ostra-Synagoge)


Okres Vyškov (Bezirk Wischau)

Objekty:
Horní mlýn (Horní mlýn), Hospoda Na Rváči (Rwatz), lesní hřbitov u Nemojan (lesní hřbitov u Nemojan), Lom Hartlovka (Lom Hartlovka), Rousínov - pivovar (Rousínov - pivovar), Větrný mlýn na Holém kopci (Větrný mlýn na Holém kopci), Větrný mlýn v Bohdalicích (Větrný mlýn v Bohdalicích), Větrný mlýn v Hlubočanech (Větrný mlýn v Hlubočanech)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Obce, osady, samoty:
Bítov (Vöttau), Moravský Krumlov (Mährisch Kromau)

Objekty:
Bergnička (Bergnermühle), Kaple Svaté Trojice (Kaple Svaté Trojice), Paintnermühle (Paintnermühle), Znojmo-synagoga (Znaim-Synagoge)


Okres Žďár nad Sázavou (Bezirk Saar)

Objekty:
Kadovské železárny (Kadovské železárny), Mariánská huť - sklárna (Mariánská huť - sklárna), Rumunský vojenský tábor ve Velkých Janovicích (Rumunský vojenský tábor ve Velkých Janovicích), sklárna při tvrzi Ronov (sklárna při tvrzi Ronov), Tiský Dvůr (Tiský Dvůr)


Okres Frýdek-Místek (Bezirk Friedek-Mistek)

Objekty:
Frýdek-synagoga (Friedek-Synagoge)


Okres Karviná (Bezirk Karwin)

Objekty:
Dolní mlýn (Untere Mühle)


Okres Nový Jičín (Bezirk Neutitschein)

Objekty:
Odry - stará radnice (Odry - stará radnice), Suchdol - Evangelický (toleranční) kostel (Zauchenthal - Evangelische Kirche )


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Obce, osady, samoty:
Javoříčko (Javoříčko)

Objekty:
Olomouc - kostel Panny Marie na Předhradí (Olomouc - kostel Panny Marie na Předhradí), Olomouc-synagoga (Olmütz-Synagoge), Schnecken Mühle (Schnecken Mühle)


Okres Opava (Bezirk Troppau)

Objekty:
Dobroslavice - zámek (Dobroslavice - zámek), Frajhuby (Freihuben), Nieder Mühle (Nieder Mühle), Opava - synagoga (Opava - synagoga), Pusté Jakartice - zámek (Pusté Jakartice - zámek)


Okres Ostrava-město (Bezirk Ostrau-Stadt)

Objekty:
Německý dům (Německý dům), Ostrava - ortodoxní synagoga (Ostrava - ortodoxní synagoga), Ostrava hlavní synanoga (Mährisch-Ostrau Haupttempel.), Ostrava Přívoz - synagoga (Ostrava Přívoz - synagoga), Ostrava Vítkovice - synagoga (Ostrava Vítkovice - synagoga), Zábřeh (nad Odrou) - synagoga (Zábřeh (nad Odrou) - synagoga)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Obce, osady, samoty:
Mosazné Hamry (Messinghammer)

Objekty:
Pustek (Pustek), Skřítek (Hotel Berggeist), Třemešek - pivovar (Třemešek - pivovar)


Okres Vsetín (Bezirk Vsetin)

Objekty:
Juřičkův mlýn (Juřičkův mlýn), Kubíčkova hájenka (Kubíčkova hájenka)


Okres Nespecifikováno (Bezirk Nicht spezifizieren)

Obce, osady, samoty:
Smolno (Smolna)

Objekty:
Klamova huť Blansko (Clam Hütte), Lednice synagoga (Lednice synagoga ), Milovy - sklárny (Milovy - sklárny), Živnostenská banka (původní budova) (Živnostenská banka (původní budova))






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist