PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
[Milan Gruber Bouška 18.8.2009] 
Heřmanice - Zlatý důl  (Hermsdorf - Stadt Karlsbad)

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   
Okres: Liberec
Důvod zániku: Postupně vysídleno po 1945 -
Období zániku: 1945-1950
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.89639 15.00500 součadnice byly odvozeny z mapy. Milan Gruber Bouška 18.8.2009  

 Historie a jiné články
O objektu:  [Milan Gruber Bouška 18.8.2009]
Býval to největší hostinec ve vesnici. Kromě lokálu zde byla ještě vinárna a společenská místnost, dále malý taneční sál a velký sál, který mohl být od malého sálu oddělen pouze posuvnou stěnou. Velký sál měl také scénu, takže se tam mohlo hrát také divadlo. Pozdější majitel Dörre nechal udělat přestavbu a zařídil ve velkém sále kino. Když se konaly bály nebo jiné taneční zábavy, byla sedadla přechodně odstraněna. K dispozici bylo také auto k pronajmutí. Později udělal hostinský bankrot a hostinec byl rozdělen mezi různé nájemce. V roce 1945 byl hostinec uzavřen. Zchátral a byl v padesátých letech zbořen, pouze tehdejší jatka ještě stojí a př... [více]

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky
Žádný záznam

 Ostatní
Žádný záznam


Komentáře a upřesňující informace k místu


Pravopisná chyba. [Eduard Steun 27.11.2009 20:42] | Reagovat
Asi tento můj komentář patří jinam,ale opravdu nevím kam jej napsat.Na předchozí stránce,kde je seznam zaniklých lokalit okresu Liberec je uveden německý nápis Bezirk Reichenberk,což je samozřejmě špatně.Správně má být Bezirk Reichenberg.Chápu,při sebevětší snaze se může snadno chybička vloudit,ale mrzí mně,že tak krásné a zajímavé stránky bývají zaplněny různými neověřenými a odněkud chybně opsanými informacemi a že pravopisnými chybami i v českém jazyce (tam zejména) se to jenom hemží.Myslím si,že bychom měli všichni na to dávat větší pozor a před zveřejněním si raději vše ještě překontrolovat a ověřit.Samozřejmě,nikdo není neomylný a chybovat může každý,ale nemělo by toho být až tolik.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 93 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist