PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Saník (Saník)

Komentář/Upřesnění:
Prodaj mlejnu na Saníku
[vloženo: Ivan KAzimour 20.3.2019 09:55]

Létha 1607 v pátek po svatém Duše stal se trh mezi Janem a Vácslawem vlastními bratřími Sanickými prodávajícími z jedné a Vácslavem Kazymaurem kupujícím z strany druhé a to takový, že jsou oni svrchu psaní dva bratři Jan a Vácslav mlejn slove Sanický při řece Vltavie ležící svůj Vácslavovi Kazymaurovi s diedinami, lukami, kopaninami a jež k tomu náleží prodali za sumu 112 s těmito svršky a na dobrým níže psaným totiž: ..?.., palici železnou 1, hut železnou 1, sekyru 1, (následuje výčet věcí, slovům nerozumím, co ke dvěma mlýnům náleží) železnou stoupu 1, kamen mlýnský 3, lodi 1, pytlíky 2, obilí jest ..?.. jakého na týž pole vyseto a pán Bůh naděliti a zlýho povětří zachovati ráčí, to vše na na pole ..?.. přiváti budou, za kterýžto mlejn Vácslav Kazymaur ihned závdavku jest položil a dal 102, ostatních pak 10 majíc mezi sebou tu smlouvu být ..?.. do sv. Havla, aby oni bratří míti mohli, pakliže se z téhož mlýna tíž bratři dřívejc hnuli a odstěhovali, téhož on Vácslav Kazymaur povinen jest a se zavazuje ta ..?.. 10 a hned mu hotově kdež nalézati bude dáti a odvésti. ..?..pak sečení trav na lukách a neb sžínaný jich ..?.. svrchu psaný bratří vymínili sobie trávy na kopaninách buď na seno nebo jiné koliv potřeby ..?.. budou, co se pak jiných luk a ..?..dotejče v to Vácslavovi Kazymaurovi nižádným způsobem pokudž v témž mlejně byt svůj míti budou sahati nemají.

Léta 1607 v neděli po svatém Jakubu Apoštolu Páně položil Vácslav Kazymaur ostatní sumu, totiž 10, a tak jest týž mlejn na předepsaným bratřím zcela a zauplně zaplacený.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 24 do následujícího políčka:

   

Processing time: 4 msec.
IP address = 34.236.191.0
desktop version