PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
Okolí:
Jílovec 0.9km
Šejharův mlýn 1.1km
Podolsko 1.4km
Šimek 2.1km
U Švihlíka 2.9km
Adámkův mlýn 3.2km
Červená n./Vlt. 3.4km
Pilář mlýn a pila 5.1km
Boudy 6.3km
Cukava 6.5km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
[Pavel Beran 17.11.2005] 
Saník

Kategorie: Samota   (správní obec: Jetětice)
Okres: Písek
Důvod zániku: Vodní nádrž Orlík -
Období zániku: 1950-1960
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  49.37239 14.26364 GPS Michal Kurz 25.12.2007  
  49.37172 14.26064 GPS - Křenek Zdeněk Pechar 28.1.2009  

 Historie a jiné články
Upřesnění  [Zdeněk Pechar 28.1.2009]
Byla to vlastně osada, jenomže byla rozdělena mezi dvě obce. Na pravém břehu patřila pod obec Jetětice, byla zde továrna a několik chalup. Na levém břehu patřil Saník pod obec Oslov, byl zde Michalův mlýn a několik domů. Jenže pro tuto část se používal název Křenek. Obě dvě části spojoval přívoz.

 Vývoj počtu obyvatel a domů
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice
Žádný záznam

 Novodobé obrázky
Žádný záznam

 Ostatní
Žádný záznam

 Odkazy
Vojta Pavelčík - Vltava - Internetová galerie současných a zejména historických fotografií z povltaví se zvláštním zřetelem na povltaví střední

Komentáře a upřesňující informace k místu


Prodaj mlejnu na Saníku [Ivan KAzimour 20.3.2019 09:55] | Reagovat
Létha 1607 v pátek po svatém Duše stal se trh mezi Janem a Vácslawem vlastními bratřími Sanickými prodávajícími z jedné a Vácslavem Kazymaurem kupujícím z strany druhé a to takový, že jsou oni svrchu psaní dva bratři Jan a Vácslav mlejn slove Sanický při řece Vltavie ležící svůj Vácslavovi Kazymaurovi s diedinami, lukami, kopaninami a jež k tomu náleží prodali za sumu 112 s těmito svršky a na dobrým níže psaným totiž: ..?.., palici železnou 1, hut železnou 1, sekyru 1, (následuje výčet věcí, slovům nerozumím, co ke dvěma mlýnům náleží) železnou stoupu 1, kamen mlýnský 3, lodi 1, pytlíky 2, obilí jest ..?.. jakého na týž pole vyseto a pán Bůh naděliti a zlýho povětří zachovati ráčí, to vše na na pole ..?.. přiváti budou, za kterýžto mlejn Vácslav Kazymaur ihned závdavku jest položil a dal 102, ostatních pak 10 majíc mezi sebou tu smlouvu být ..?.. do sv. Havla, aby oni bratří míti mohli, pakliže se z téhož mlýna tíž bratři dřívejc hnuli a odstěhovali, téhož on Vácslav Kazymaur povinen jest a se zavazuje ta ..?.. 10 a hned mu hotově kdež nalézati bude dáti a odvésti. ..?..pak sečení trav na lukách a neb sžínaný jich ..?.. svrchu psaný bratří vymínili sobie trávy na kopaninách buď na seno nebo jiné koliv potřeby ..?.. budou, co se pak jiných luk a ..?..dotejče v to Vácslavovi Kazymaurovi nižádným způsobem pokudž v témž mlejně byt svůj míti budou sahati nemají.

Léta 1607 v neděli po svatém Jakubu Apoštolu Páně položil Vácslav Kazymaur ostatní sumu, totiž 10, a tak jest týž mlejn na předepsaným bratřím zcela a zauplně zaplacený.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 83 do následujícího políčka:

   


Processing time: 73 msec.
IP address = 44.201.97.0
desktop version