PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
[Milan Gruber Bouška 21.3.2009] 
Botzenschenke - Šenovská niva   (Botzenschenke - Schönauer Flur)   také: Pod Počínem, Počínská hospoda, Botzenberg, Počínský šenk

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   (správní obec: Císařský)
Okres: Děčín
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  51.00361 14.40778 součadnice byly odvozeny z mapy.  Milan Gruber Bouška 21.3.2009  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní

 Odkazy
Na kole po Krušných horách a Zaniklých místech
Počín lom na www.panoramio.com

Komentáře a upřesňující informace k místu


Novodobé fotografie [Eduard Steun 15.11.2009 03:39] | Reagovat
Dvě novodobé fotografie jsou sice z okolí čedičového lomu v Císařském,ale ani jedna nezachycuje místo,ve kterém restaurace Botzenschenke stávala.Ta stávala přímo pod lomem,těsně u silnice.Jedeme-li z Císařského do Velkého Šenova,tak to bylo po pravé straně silnice,těsně před klesáním silnice k Velkému Šenovu.Na místě restaurantu je dnes taková menší plošina připomínající parkoviště.
Re: Novodobé fotografie [Milan Gruber Bouška 16.11.2009 08:30] | Reagovat
Fotografie nezobrazuje místo kde stával hostinec ale jak je napsáno je to pohled do místa. Vycházel jsem z historické mapy která je zde i umístěna. Další informace včetně názvu kopce Počín jsem dostal od rodáka ze Šluknova historického badatele, redaktora Ústeckých přehledů a punkrockového bubeníka pana Milana "Freda" Pištěka který paličkami rozvibroval svůj umělecký život v dnes již zavřený restauraci "U nového soudu" již v době reálného socializmu. Poděkováni za upřesnění. V úctě M.G.Bouška
Re: Re: Novodobé fotografie [Eduard Steun 16.11.2009 11:32] | Reagovat
Vážený pane M.G.Bouško,děkuji vám za doplňující informace a vysvětlení.Zároveň přijměte moje poděkování za vaši mravenčí práci na těchto stránkách,která si zaslouží uznání.Já sám se o místopisy zajímám už od dětství a bádám všude možně a tak věřím i v to,že si pro upřesnění různých historických záznamů,fotografií atd.ještě spoustu informací vyměníme.Děkuji vám.
Počín [Eduard Steun 15.11.2009 03:49] | Reagovat
Restaurant Botzenschenke stával na úpatí vrchu Botzen,který byl po roce 1945 přejmenován na Partyzánský vrch,ačkoliv se tu nikdy žádní partyzáni nevyskytovali.Místní lidé nepoužívali celého názvu Partyzánský vrch,ale zkrácené podoby Partyzán.Přestože byl po tzv.sametové revoluci přejmenován na Počín,mezi zdejším lidem se tento název neujal a mnozí ani neví o změně názvu a tak nadále přetrvává Partyzán nebo Bócn (z německého Botzen).
Přesné určení budov při silnici u Botznu. [Miloslav Turyna 12.9.2012 21:29] | Reagovat
Mám pohlednici pořízenou ze Špičáku která přesně určuje kde budovy stály. Tuším, že jsem dvakrát či třikrát se snažil je zde zveřejnil, ale bez úspěchu. Budeli z vaší strany zájem rád je poskytnu.
Re: Přesné určení budov při silnici u Botznu. [Milan Gruber Bouška 16.9.2012 21:09] | Reagovat
Je potřeba se přihlásit ale kdy to nešlo tak je pošlete ofocené nebo oskenované na na email: milanbouska@gmail.com , já budu teda rozhodně rád. Děkuji.
střípek [Milan Gruber Bouška 20.1.2013 06:07] | Reagovat
Počet domů v obci Císařský činí 288, dva z nich (Pončínský šenk - Botzenschänke a Šenovská niva - Schönauer Flur) stojí od obce dále ve směru na obec Šenov.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 35 do následujícího políčka:

   


Processing time: 164 msec.
IP address = 44.200.140.218
desktop version