PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
Okolí:
Varhošť 0.9km
Vimperk 1.2km
Babiny 1.3km
Wiesenschneider 1.3km
Sieber Mühle 1.7km
Stompermühle 1.9km
Nový Dvůr 2.4km
Laubenmühle 2.7km
Průčelí 4.3km
Ploskovický dvůr 5.8km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
[Milan Gruber Bouška 21.2.2009] 
Kundratice - Henrietta  (Kundratitz - Henriettens Ruhe)

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   
Okres: Litoměřice
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: 1990-2000  (rok: 1996)
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.58500 14.11083 součadnice byly odvozeny z mapy. Milan Gruber Bouška 21.2.2009  

 Historie a jiné články
O místě :   [Milan Gruber Bouška 21.2.2009]
- jedno z nejkrásnějších zákoutí Českého středohoří. Kundratice jsou horskou vískou (470 m.n.m.) mezi jižním svahem Varhoště a skalnatým hřebenem Holého vrchu nad Hlinnou. Kromě hájovny je ves osídlena již jen rekreačně.
Kromě lesní vily zde byl i hotel a penzion Henrietta. V těsné blízkosti stojí pozdně empírová hájovna. Lesní svahy kolem Vily Marie měl citlivě řešené parkové úpravy. V obci Kundratice se dochovaly hrázděné a roubené lidové stavby.
zdroj: www.portabohemica.cz

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


přišlo emailem [Milan Gruber Bouška 22.2.2009 19:51] | Reagovat
Dík za uveřejnění mých pohlednic :-(
Michal Urban
Felix Holzmann [Josef 26.3.2009 20:48] | Reagovat
Asi nejhezčí vila v Kundraticích patří potomkům komika Felixe Holzmanna (foto z roku 2008 u mne k dispozici). + Nádherný výhled z rozhledny na nedalekém Varhošti.
Novodobé obrázky [Pavel Frýda 17.11.2009 20:14] | Reagovat
Oba novodobé obrázky ze zaniklého místa od Milana Gruber Boušky jsou opravdu nádherné. Je na nich vidět cit autora pro krajinu a barvy, moc pěkné, skutečná umělecká díla.
Smutný osud Henrietty [Varhošťák 19.9.2011 08:06] | Reagovat
Jedna z největších ztrát Kundratic, jež se mohla stát jedním z nejžádanějších turistických míst v Českém středohoří, zanikl tiše, v šedi socialistické propagandy, kdy objekt chátral. Jako kluk ji mám v živé paměti. Stála u stálého prameniště pitné vody z artézské studny, na extrémně tuhém a pozorouhodném kamenném soklu z velmi kvalitního kamene stála překrásná dřevořezbářská stavba žlutočervené barvy. přes zákaz jsem tam jako kluk přelézal plot, opečovával pramen a jeho cestu dolů a přitom obdivoval tu krásu. Po revoluci se jistý litoměřický lékař, jenž pozemek zakoupil, zavázal, že místo opět zvelebí, nakonec však veškeré naděje nesmyslně pohřbil a tak musela být budova nakonec stržena (stalo se tak někdy kolem roku 1996-7. Je to největší ztráta architektury podhorského stylu v Českém středohoří, jakou si jen můžete představit. Jako očitý svědek to mohu potvrdit. Zbyla už jen jediná vila menšího rozsahu potomkům Felixe Holzmanna a pana Pettricha. Zaplaťpánbůh aspoň za tuto stavbu... Sláva vzdušných lázní už je tutam, ale vzduch zůstal stále takový, jako kdysi býval.
Re: Smutný osud Henrietty [zdenka 1.2.2018 01:26] | Reagovat
dobry vecer,muzu se zeptat-kdo jste?Nezname se?nebot take jsem chodila do Henriety jako malá.Máme v Kundraticích chalupu.Zdenka
Re: Re: Smutný osud Henrietty [Varhošťák 15.6.2018 08:52] | Reagovat
Pokud mě chcete vidět, přijďte na Kundratický slunovrat, který se odehraje zanedlouho. Pokud přijdete, hledejte mě s velkým fotoaparátem v ruce a heslo Varhošťák. Celé své jméno zde zveřejňovat nechci.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 61 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist