PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Radnice (Redenitz)

Komentář/Upřesnění:
Re: Fotografie kostela z roku 1957
[vloženo: Miloš Hlávka 14.8.2018 08:50]

Já bych si dovolil nesouhlasit. Oproti starším fotkám je na té z roku 1957 odlišné pouze zastřešení věže a sanktusník, jinak podle tvarů okenních otvorů, umístění schodišťového přístavku u věže atd. jde o tutéž stavbu.

Možné vysvětlení lze nalézt na webu pamatkyaprirodakarlovarska.cz (http://www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz/radnice-kostel-sv-jakuba-vetsiho), kde se píše: "Koncem 40. let 20. století kostel zčásti vyhořel. Na počátku 50. let byla ještě zastřešena loď i věž kostela, která však dostala již jen nižší stanovou střechu." Jde tedy zřejmě o stav po onom provizorním zastřešení ještě před pohlcením obce vojenským prostorem (které nakonec zůstalo provizóriem až do úplné likvidace kostela).
Čechurova kniha připomínaná zde: http://znicenekostely.cz/index.php?load=detail&id=13890 a zmiňující se o vypálení kostela v 50. letech (po začlenění do vojenského prostoru) je v tomto směru asi nepřesná - armáda by se o zastřešení kostela ve vojenském prostoru asi moc nestarala, jak víme v případě Svatoboru (Zwetbau).

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 84 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist