PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
[Zdeněk Pechar 3.9.2008] 
Dlouhá Louka  (Langwiesen)

Kategorie: Osada   (správní obec: Nečtiny - Hrad)
Okres: Plzeň-sever
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  49.91406 13.18042 GPS Zdeněk Pechar 3.9.2008  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Vývoj počtu obyvatel a domů
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


Dlouhá louka [Petr Široký 26.4.2014 11:28] | Reagovat
Na Dlouhé louce byla po uvedení do provozu letiště Líně zřízena střelnice a dopadová plocha pro letadla. Já jsem sloužil právě v Líních (1966-1968) a tak vím že jsme tuto střelnici používali. Při návštěvě této střelnice(1974)jsem zjistil že byla používána také jako cvičiště pro používání výbušnin. Na střelnici byly vybudovány dva terče pro kulometnou palbu a na dopadové ploše byly sestaveny terče ze starých draků letadel převážně MIG 15. Z dřívějších dob asi hned po založení byly po ploše rozházeném betonové makety bomb (asi 50kg). Jelikož dopadová plocha byla většinou bažina tak počet bomb musel být hodně velký. Pokud já jsem sloužil tak po přezbrojení na letouny L-29 které neměly výzbroj tak se používaly zavěšené raketomety a pumy které se pouřívaly jako osvětlovací při fotografování. To že Dlouhá louka byla vesnice mi není známo. To je všechno co vím o místě Dlouhá louka.
Re: Dlouhá louka [Rudolf Přibáň 26.4.2014 11:57] | Reagovat
Dlouhá louka byla osada, čítající asi 3 - 4 domy. Po II. sv. válce a odsunu německého obyvatelstva již nebyla dosídlena a posléze využita jako cvičná dopadová plocha pro Čs. vzdušné síly. Inforamci mám od člověka, který v padesátých létech bydlel v nedalekém Plachtíně.
Odpověď na email [Petr Široký 26.4.2014 20:15] | Reagovat
Dobrý den. Reaguji na váš email který jste mi poslal a kde podáváte vysvětlení k zaniklé obci Dlouhá louka. Děkuji za vyčerpávající informaci a máte určitě správné informace. Já jsem jen chtěl doplnit to co vím já. Já se narodil v Nečtinech ale až po válce takže mé informace jsou až z pozdější doby. Ještě jednou děkuji hlavně za velice zajímavý web pro všechny kteří se o historii obcí zajímají.Ode mne vše a vám pochvalu. Široký.
Re: Odpověď na email [Rudolf Přibáň 27.4.2014 21:11] | Reagovat
Děkuji. Já jsem také poválečný ročník. Osoba od níž mám tuto zprostředkovanou informaci, byl starší a prokazatelně na Plachtíně bydlel. Od 60tých let pak bydlel v Bezvěrově a byl to můj spolupracovník. Dům v Plachtíně pak využíval, jako rekreační. Nemám důvod jeho informaci nevěřit. Tolik pro informaci.
Kaplička [Renáta Nová 2.10.2015 14:28] | Reagovat
Podle vyprávění mých prarodičů (ročníky 1929 a 1930, pocházející z nedaleké Horní Bělé), by rozvaliny nevelkého objektu po pravé straně od cesty, severně od bývalých stavení měly patřit bývalé kapličce, která se na Dlouhé Louce nacházela.
Re: Kaplička [Václav Forejt 3.10.2015 22:05] | Reagovat
Děkuji mnohokrát za informaci, opravdu se asi jedná o zbytky kapličky. Je zakreslena i na vojenské mapě z roku 1952 (přidal jsem ji mezi obrázky), místo přesně odpovídá. Ještě jednou děkuji, informace od pamětníků se cení nejvíce.
Re: Re: Kaplička [Luděk 4.10.2018 19:53] | Reagovat
Kaplička nově opravena, vedle ní infopanel o ní i o osadě, také o bývalém vojenském prostoru.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 15 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist