PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
Okolí:
Ostrov 1.8km
Wrbamühle 2.4km
Vehlovice 2.5km
Liběchov, kaple sv. Ducha 2.7km
Beřkovický mlýn 2.8km
Liběchovský mlýn 2.9km
zámek Liběchov 3.0km
Šitol 3.0km
Zourov 4.4km
Luh 5.4km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
[Miloš Miličevič 29.6.2008] 
Rymáň  (Rimay)

Kategorie: Dvůr   (správní obec: Vysoká)
Okres: Mělník
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Ohrožená

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.40828 14.48772 dle mapy.cz Miloš Miličevič 29.6.2008  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice
Žádný záznam

 Novodobé obrázky

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


Bývalý dvůr Rymáň - pár poznámek [Josef Janáček, kronikář Liběchova 28.1.2012 23:15] | Reagovat
Rymáň byla součástí liběchovského panství. Ještě v osmdesátých letech ji pamatuji jako zemědělsky užívaný objekt, resp. objekty, s pěknou opukovou bránou na vjezdu, s rybníčkem, atd. Dnes už zbývá jen žalostné torzo. Z Rymáně vede dolů do Želíz pozoruhodná rokle zvaná Ďáblova (Teufelgraben), dnes více méně neprůchodně zarostlá, atd. Mám ji zmapovánu. Okolí Rymáně je stále ještě nádherné, byť postupně též stárne a upadá. Nakonec snad už jen tuto informaci: Jakás ves v místech původně stojící zanikla prý za třicetileté války. Zbyla po ní jen polní cesta vedoucí doprostřed pole, kde bez dalšího končí, nedaleko "rybníčku na kopci", dnes už téměř vyschlého, který možná byl středem zaniklé vsi. V místech při leteckém archeologickém průzkumu objeveno opidum.
Re: Bývalý dvůr Rymáň - pár poznámek [Miroslav 16.6.2016 20:39] | Reagovat
Mimo toho se také relativně nedaleko od Rymáně a poněkud blížeji k Liběchovu a o něco dále od Vehlovic nácházela dnes již z cela zaniklá zemědělská usedlost. Tato samota byla lidově místně známá jako Farma. Farma neměla žádné své jméno a byla přístupná pouze třemi polními cestami a to první z okraje Liběchova, dále pak následně druhou polní cestou od Rymáně a na konec také poslední tedy třetí polní cestou od Vehlovic.
Re: Bývalý dvůr Rymáň - pár poznámek [Tejnický 30.3.2019 20:51] | Reagovat
Zdravím - rád bych sI udělal nějaké jarní fotky z Rymaně. Vždy jsem jel jen okolo ... dá se projít do Želíz "Teufelgraben" ? - popř. projet na terénním kole?
Nebo co byste obzvláště doporučil pro zájemce o poznání přírodních krás a fotografy v tomto místě - moc se toho dozvědět z webu ani z map nedá ...
S díky Tejnický
Bývalý dvůr Rymáň [Markéta Janečková 16.4.2017 10:09] | Reagovat
Část statku je obývána stálými obyvateli. Obytná budova s historickými prostorami a hospodářské budovy s výjimkou budovy zastřešené krytinou z vlnitého plechu jsou značně zchátralé a podléhají samovolné destrukci.
Bývalý statek Rymaň [Danuše Kopecká Sechterová 28.5.2020 11:28] | Reagovat
Můj předek Václav Sechter, nar. asi 1722, sloužil ve zdejším statku jako šafář zhruba od roku 1810 až do své smrti, v roce 1822 si vzal za ženu Františku Bauer v kostele v Unhošti. Údajně bydleli v domě č. 5. Hledám nějaké historické prameny, abych se o tomto dozvěděla více. Máte někdo nějaký odkaz či materiál? Děkuji všem za ochotu...
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 90 do následujícího políčka:

   


Processing time: 119 msec.
IP address = 34.239.176.54
desktop version