PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
[Milan Gruber Bouška 17.2.2008] 
Ovčárna  (Schäfereich)

Kategorie: Samota   (správní obec: Stvolínky)
Okres: Česká Lípa
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.62278 14.41750  Milan Gruber Bouška 17.2.2008  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Vývoj počtu obyvatel a domů
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky
Žádný záznam

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


Ráj [Petr Randus 30.10.2009 15:00] | Reagovat
Ráj existuje dodnes i se svým známým penzionem Ráj. Doporučuji odtud vyšktnout. Fotky viz www.randus.wz.cz.
Ráj [Martin Benda 10.11.2009 02:36] | Reagovat
je osada s cca 10 funkčními staveními - patří pod Litice resp. Blíževedly.... Kdo sem tyhle pitomosti dává? Za to tady chybí samota Ronov-Ovčín a osada Vlhošť.
Ráj [Eduard Steun 28.11.2009 23:51] | Reagovat
Souhlasím s předchozími autory komentářů.Každý chybný údaj by měl být opraven.Vždyť tyto skvělé stránky by měly podávat pravdivé a skutečně ověřené informace,jinak jsou zbytečné.A také by měly být dodány do stránek ihned vždy nově objevené zaniklé lokality či objekty.
ovčarna pod ronovem [martin hrib 5.3.2012 21:47] | Reagovat
jako kluk jsem si hrával u rozvalených zdí stareho ovčína kde se nacházela i stará studna cirka 25m před ovčínem, který se nacházel mezi severním svahem ronova a obcí stvolínky. při dotazu proč ovčín spadl jsem se odzvěděl že ho vypálili "banderovci"
přišlo emailem [Pekky 23.5.2014 02:30] | Reagovat
Odesílatel: vlad
Vám ze serveru zanikleobce.cz poslal následující vzkaz:

Přeji pěkný den, omlouvám se ale klikla mi fleška z dovolených v penzionu Ráj (pod Vlhoštěm). Měl jsem tam i Vaše foto asi z Tour de Úštěk 2005 (TDU 5?) skupinu účastníků u bazénu-co jsem si stále pamatoval. Pocházela ze zanikleobce.cz - částečně zaniklé osady Ráj (Rein). Hledal jsem pak znovu článek s fotem od bazénu ale nějací tupci napsali, že to tam nepatří protože osada existuje. Bohužel přes polovina domů, díky tzv.odsunu a následnému rozkradení a vybydlení zanikla. Je tam jen jeden trvale žijící a s ním jsem mluvil při pobytu v penzionu Ráj. I s penzionem asi pět stojících domů (nepočítám tábor nad osadou). Pak byla pro nedostatečný počet stále trvale žijících připojena pod Blíževedly. Je tedy částečně zaniklá a patří tam. To jsem odbočil, protože je tady na tomto příkladu vidět, že blbost v česku kvete od roku 1945. Pocházím z Ústí, Na Spálence 2 a pak Gottwaldova 45 (Palachova 45). Jsem ústecký patriot. Od roku 1966 žiji v Praze a dovolené-srdeční záležitost severní čechy-v Ráji a Jetřichovicích, také Jižní Morava. Prosím Vás pokud to půjde o zaslání této fotografie, pochopitelně ji zaplatím. Nechci již zdržovat a pokud to půjde těším se na Vaši odpověď.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 19 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist