PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
[Jirka Lulek 15.2.2008] 
Stoliční hora  (Quaderberg)   také: Kvádrberg

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   (správní obec: Děčín)
Okres: Děčín
Důvod zániku: Postupně vysídleno po 1945 - stržen v roce 1947
Období zániku: 1945-1950  (rok: 1947)
Současný stav: Zničena zcela - zbylo pár pískovcových zákl.kamenů

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.78528 14.22806 podle GPS ze serveru Seznam.cz Jirka Lulek 15.2.2008  

 Historie a jiné články
Trochu málo z historie....  [Jirka Lulek 15.2.2008]
Výletní hostinec na vrchu Kvádrberg byl postaven v roce 1870.Původně to byla malá dřevěná chata,kterou vedl hostinský pan Ignaz Zappe s rodinou.V roce 1888 byla nahrazena větším dřevěným srubem. Toto místo se postupně stávalo oblíbeným výletním místem a proto byla v roce 1901 v neuvěřitelně krátké době dostavěna (4.7 - 31.8) druhá světlejší zděná budova.
V 30-átých letech restaurace vyhořela,provoz byl ale obnoven.Hostinský Ignaz Zappe vedl hospodu až do roku 1941 (do svých 82 let),poté ji předal dceři s manželem.Druhá světová válka byla pro tuto restauraci těžkým obdobím.Během této doby byla zakázána konzumace alkoholu,jídlo bylo na příděl,... [více]

něco informací z webu www.postlovi.com  [Jirka Lulek 15.2.2008]
V Děčíně působil v létech 1874-1934 velmi aktivní „Zkrášlovací spolek města Děčína“. Tento spolek vybudoval v roce 1879 na vrcholové plošině Quaderbergu vyhlídkovou terasu s pískovcovým obeliskem: „Císařskou vyhlídku“. Ta byla budována na počest 25. jubilea císařského manželského páru Františka Josefa I. a Alžběty I. Spolu s touto terasou byla postavena na temeni Quaderbergu promenádní cesta, tzv. „Císařská promenáda“, která vedla k „Leopoldově výšině“, a zde byla vybudována vyhlídka „Labská stráž“ (1888-1980).
Od roku 1888 stál na vrcholu Quaderbergu výletní hostinec. Výnosy tohoto hostince pomáhaly zajišťovat činnost Zkrašlovacího s... [více]

Citát z knihy Otto Petschky - Zaváté poměnky  [Jirka Lulek 18.2.2008]
Citát z knihy Otto Petschky - Zaváté poměnky (jinak velmi zajímavé knihy,která popisuje osudy sudetských Němců v Děčíně za 2 svět.války ):
Na vrcholku hory Quaderberg stála restaurace s nádhernou skalní vyhlídkou na celou děčínskou kotlinu.Vyhlídek se nacházelo okolo Děčína víc,ale tato byla nejhlezčí.Ideální to místo pro krátké nedělní výlety i starších lidí s vnoučaty.I tato restaurace měla svoji typickou,zcela originální atrakci pro děti : čtyři tabulky skel v různých barvách.Když jsme se podívali skrz mléčné zabělené sklo,vypadala okolní krajina zasněžená jako v zimě,skrz červené zas jako na podzim,skrz žluté zářila sluncem jako v lét... [více]

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky
 vyhlídky Pavilon Bohemie a Labská stráž
 Ostatní

 Odkazy
Modrá hřebenovka (Blauer Kammweg)

Komentáře a upřesňující informace k místu


úchvatné [Antonín Suk 5.6.2008 20:42] | Reagovat
Děčín je město,které člověk,bydlící dále od něj,nikdy dokonale nepozná.Ač jsem v Děčíně byl nesčetněkrát,vždycky mne něco příjemně šokuje.Na tomto místě jsem nikdy nebyl,ale brzy to napravím-moc zajímavý kousek světa !!!
Hezky [Milan Horvath 3.2.2012 18:37] | Reagovat
To snad ani neni pravda narodil jsem se v decine a koukam na foto Restaurace vyhlidka a apsolutne jsem nevedel zeje to v decine. moc krasny pohled moc se mi to liby skoda ze uz to nestoji co bych zato dal kdyby tam zas neco takoveho stalo. Muselo to byt krasne posezeni.Toje teda skoda.Kdyby se nasel nekdo bohaty a obnovyl to tam do puvodniho stavu.. toby bylo co. nejherci kus decina a je povsem. skoda.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 47 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist