PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
[1 28.1.2008] 
Kunratické Polní Domky  (Kunnersdorfer Feldhäuser)   také: Feldhäuser

Kategorie: Jiný   (správní obec: Cvikov)
Okres: Česká Lípa
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Nespecifikováno

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.77306 14.68972 součadnice byly odvozeny z mapy 1 28.1.2008  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky
Žádný záznam

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


Místopis [1 28.1.2008 16:54] | Reagovat
Chytil: Kunratické domky polní (Kunnersdorfer Feldhäuser) skupina chalup, obec Kunratice u Cvikova. Bylo zde prý kolem 40 roztroušených chalup. Pak jsou zde ještě jedny Kunratické domky(německy stejně) zde bylo do 15 chalup, asi polovina z nich existuje, ty ale patřily pod Heřmanice. Na starých mapách všechno posáno jako Feldhäuser.
Kunratické Polní Domky [Petr Randus 30.10.2009 15:08] | Reagovat
50°46'36.368"N, 14°42'1.67"E - to je zaměření K.P.D., takže NEZANIKLY.
Osada Kunratické Polní Domky [Eduard Steun 14.11.2009 23:18] | Reagovat
Zmíněnou osadou často projíždím.Leží na silnici Cvikov-Liberec a nachází se v tomto směru kousek od Kunratic u Cvikova.Osada skutečně ještě existuje,ačkoliv z ní téměř nic nezbylo.Poslední obytné domy asi před deseti lety vyhořely,dnes vím jen o kravínu a malém dřevěném motorestu u silnice,jehož majitel je údajně rodák odtamtud a pamatuje ještě všechny domy.Možná,že ještě dál od silnice v polích,kam ze silnice není vidět,je ještě nějaké obydlí.
Re: Osada Kunratické Polní Domky [Tomáš 19.11.2009 23:17] | Reagovat
Pokud si dobře pamatuji, tak jsem do jednoho domu z citované osady jezdil s rodiči na návštěvy u motorestu vlevo a stále až nakonec cesty. Vpravo kravín a vlevo ta rekreační chalupa. Už jsem tam hodně dlouho nebyl, ale musí stát dodnes, byla celoročně obyvatelná. Ještě si vybavuji, že od hlavní nebyla opravdu skoro vůbec vidět.
Re: Re: Osada Kunratické Polní Domky [Eduard Steun 21.11.2009 08:35] | Reagovat
Máte asi pravdu,dům ze silnice vidět není.Já si dokonce myslím,že i na druhé straně silnice může ještě existovat nějaké stavení.Až tamtudy zase pojedu,zastavím se v onom motorestu a majitel mi určitě podá přesné informace,které pak tady zveřejním,neučiní-li to už nějaký skutečný znalec této lokality.
Upozornění. [Eduard Steun 29.11.2009 10:57] | Reagovat
Chtěl bych zde upozornit,aby si badatelé,čtenáři i turisté nepletli osadu Kunratické Polní Domky a osadu Kunratické Domky.Kunratické Domky jsou asi o 1km dále ve směru z Kunratic do Jablonného v Podještědí.Tam stojí také motorest,ale v daném směru zase na levé straně.
Kunratické Domky [Antonín Kolář 15.10.2018 22:30] | Reagovat
Jsem pamětník z r. 1946 a upřesňuji:Tam kde je dnes Motorest je místo, které ke Kunraticím vůbec nepřináleží. Je v katastru Heřmanice. Název mu dalí kdysi po válce tvůrci jízdního řádu autobusu-autobusové zastávky. Kunratické domky začínají na nejvyšším bodu silnice,tam kde dnes je prodej palivového dřeva a místní je nazývají prostě Samoty. Oblast Samot pokračuje souvisle ve směru přibližně kolmém k silnici asi 2 km až pod Kovářský vrch. Domů bylo asi 25, byly to téměř výhradně zemědělské usedlosti, po válce asi z poloviny obydlené novými majiteli, kteří postupně odešli z nejrůznějších důvodů. Nejvýraznější budovou byl hostinec/penzion pod Kovářským vrchem "Nordpol", jehož majitel nechal pro své hosty kdysi postavit rozhlednu,aby mohli sledovat v okolí probíhajicí císařské manevry. Děti obyvatel chodily do školy a kostela v Kunraticích. Vzdálenost je ca 2 km a většina stavení nebyla přístupná automobilem. Dnes tam zbyly asi 4 rekreační chalupy.
Ten moorest na zastávce... [ing. Eduard Jahelka 3.6.2023 11:56] | Reagovat
koupil někdy v roce 66-7 táta ještě se 6 spolužáky z Gymplu a trávil jsem tam každé prázdniny. Po roce 89 to bývalo tak často vykradené, že se rozhodli to prodat a vrátilo se to tak zase k původnímu učelu, tedy motorestu. A historek a zážitku s tím domem spojených, to by bylo na knihu.
Re: Ten moorest na zastávce... [ED Jahelka 3.6.2023 11:58] | Reagovat
ještě oprava jména, skočilo tam tátovo s ing. ale píšu to já, tedy Jahelka junior bez ing. ( inu ta technika).
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 44 do následujícího políčka: