PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
[Zdeněk Pechar 10.10.2007] 
Údolí Ohře  (Egerthal)   také: Mlýnek, Černý Rybník, Schwarzenteich,

Kategorie: Osada   (správní obec: Cheb)
Okres: Cheb
Důvod zániku: Nespecifikováno - Vodní nádrž Skalka
Období zániku: 1960-1970  (rok: 1964)
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.08319 12.33703 GPS Zdeněk Pechar 10.10.2007  

 Historie a jiné články
krátce  [Zdeněk Pechar 10.10.2007]
Malá osada pod vyhlídkou Egerwarte - Chebská stráž, poblíž bývalého mostu přes Ohři do obce Skalka - Stein. Původně mlýn (alte mühle), patřící pod obec Skalka. Později v okolí postaveno více domů. Přes řeku proti mlýnu stála lesní restaurace, ostrov Mlýnek. Postupem času zůstal název "cafe restaurant mlýnek" , podle toho i osada Mlýnek. U Chytila zavedena osada pod názvem Údolí Ohře, (Egerthal nebo Egertal) a pod názvem Černý Rybník (Schwarzenteich). Mlýn Steinermühle (Sägefeilerhaus) patřil pod Stein. Restaurace Mlýnek patřila pod obec Pelhřimov.
Černý Rybník  [Miroslav Landa 12.2.2013]
Samotu Černý Rybník nacházíme poprvé zaznamenanou na mapě z roku 1824. Název byl odvozen od velkého hlubokého rybníka, který se v těchto místech nacházel a který byl vysušen.
Původně zde stával, 2,5 km západně od Chebu u silnice k Pomezí mezi Chorobincem a Křížovým Kamenem, pouze osamělý hostinec.
Od roku 1850 se tato samota spolu s další budovou zvanou Sägelfeilerhaus, která byla vystavěna u mostu vedoucího ke Skalce, stává osadou města Chebu.
Počátkem 20. století zde byly opět obnoveny chovné pstruhové rybníky. V roce 1930 žilo v této osadě tvořené dvěma domy 36 obyvatel. Po roce 1948 byly domy zbourány a Černý Rybník mizí i z úředního seznamu osad města Chebu.

 Vývoj počtu obyvatel a domů
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


Mühlgrün-Mlýnek [Jaroslav Kejř 5.8.2009 17:21] | Reagovat
Pravděpodobně došlo k historickému omylu! Mühlgrün-obec Mlýnek se rozprostírá mezi obcí Frauenreuth-Kopania, Hörsin-Hrzín. Ukázka starých pohlednic je na starý mlýn a oproti řeky na restauracu Mührerl. Tato stavení se nacházela v dnešní zatopené oblasti přehradní nádrže Skalka v čísti zvané Schwarzenteich u obce Stein Skalka. Bohužel obec mlýnek leží zcela jinde.
Re: Mühlgrün-Mlýnek [satam 27.7.2016 20:30] | Reagovat
Není jen jeden Mlýnek. I osada, popsaná v příspěvku se nazývala mj. Mlýnek, popř. Na mlýnku.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 43 do následujícího políčka: