PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
[Pavel Frýda 27.3.2007] 
Boněnov-kostel Všech Svatých  (Punnau-Kirche Allerheiligen)

Kategorie: Církevní stavba   (správní obec: Boněnov)
Okres: Tachov
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Postupně po 1945
Současný stav: Ohrožená

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  49.91072 12.80252 dle mapy.cz Miloš Miličevič 27.3.2007  

 Historie a jiné články
K historii kostela i obce  [Pavel Frýda 27.3.2007]
Nejstarší zmínka o obci pochází z r.1360, kdy je v místě zmiňována tvrz, která nebyla dosud lokalizována. Ves patřila z části klášteru Teplá a z části drobným šlechticům. V okolí obce se na konci 15.století těžilo stříbro, v průběhu 2.poloviny 16.století byly části vsi spojeny přikoupením k panství Planá. V r.1929 měla obec 50 domů a 313 obyvatel (z toho 3 Češi), v r.1991 21 domů a 76 obyvatel. Ve vsi stával údajně již v r.1492 farní kostel Všech Svatých. Ve 2.polovině 17.století byla svatyně spravována protestantským pastorem. Poté byl kostel spravován z fary v Ovesných Kladrubech až do roku 1785, kdy se stal samostatnou farností, k níž naop... [více]

 Dobové obrázky/pohlednice
Žádný záznam

 Novodobé obrázky

 Ostatní
Žádný záznam


Komentáře a upřesňující informace k místu


Technopárty [Miloš Miličevič 27.3.2007 21:56] | Reagovat
Nejedná se o obec, kde se asi před třemi lety uskutečnil CzechTec?
Re: Technopárty [Pavel Frýda 28.3.2007 21:34] | Reagovat
Ano pane kolego, je to ona obec v jejíž blízkosti byla v r.2004 nelegální technoparty na zabraných cizích pozemcích. Bylo to na loukách asi kilometr za vsí. Na trestní oznámení majitele pozemků reagovala policie po pěti dnech a zbytek technařů pak vyhnala. Sám jsem mohl vidět po asi měsíci, kdy opadl mediální zájem, ten neskutečný nepořádek co tam po té organizované zakonspirované bezohlednosti zůstal na krku nešťastnému farmáři. Oni pro kamery televizí posbírali do pytlů asi tak čtvrtinu, pak tam zbytek, ať už v těch pytlích, nebo volně nechali. Les byl asi tak do hloubky 300 metrů zaplaven fekáliemi, přivezli si i třeba sedačky starých aut, to pak hodili do lesa, nebo nechali na místě, na každém hekaru zůstalo asi 10 ohnišť. Všude plno střepů, ty pozemky je třeba, aby sloužily zase jako pastviny, zaorat a znovu osít kulturními travinami. Škody tam zjevně byly obrovské. Vždy jsem konsternován přístupem televizí a tisku k věci a jejich neúctě k právu, zákonům a dalším předpisům jednostranným informováním veřejnosti ve prospěch technařů.
Děkuji za vložení souřadnic, při vkládání objektu mi mapy zrovna nešly.
Re: Re: Technopárty [Marie 4.5.2008 18:32] | Reagovat
Pane Frýdo, nevím zda-li jste tam opravdu byl a viděl co ostatní ne, nebo z Vás pouze mluví nenávist k volné zábavě mladistvích jako u většiny občanů. Vaše poznatky se odvážím nazvat nepravdivými ,neboť na oněch pozemcích žádne škody nevznikly ! Nemluvě o tom . že ani ne zhruba po měsíci klidu na loukách nebylo poznat, že by se tam podobná akce kdy kde konala ! Mimo to bych Vám ovšem ráda pochválila výše uvedený článek, který pro mne byl přínosem.
Re: Re: Re: Technopárty [Pavel Frýda 7.5.2008 13:23] | Reagovat
V místech jsem byl na konci srpna, nebo začátkem září 2004 a popsal jsem co jsem viděl. Snad bych našel i fotodokumentaci. Obávám se, že slečna Marie si spletla Boněnov s Mlýncem, nebo s jinou lokalitou, kde potom nějaký úklid proběhl. Myslím, že vhodnost takových akcí na zemědělské půdě dokážu posoudit, původním povoláním jsem zootechnik a agronom. Jinak zde nechci více polemizovat, o této problematice bylo napsáno dost na jiných místech, sem to nepatří. Samozřejmě děkuji za pochvalu článku, to potěší. Opravdu.
souhlas [Kristýna 19.11.2012 10:44] | Reagovat
Musím souhlasit s panem Frýdou...ono to totiž bylo na našich pozemcích! Takže slečna Marie si asi spletla místo. Ona nemusela chodit v doktorských rukavicích a sbírat ten nepořádek...naštěstí nyní už se nám tam opět pasou kravičky :-)
Změna stavu [Pavel Dvořák 4.12.2014 09:39] | Reagovat
Dobrý den, chtěl bych Vás pouze upozornit na zajímavou změnu ohledně boněnovského kostela Všech svatých. Došlo tam k velkému posunu k záchraně objektu. Stejně tak se stalo s kaplí Korunování Panny Marie, tato je po celkové rekonstrukci. Info: www.osotr.cz
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 67 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist