PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Hora Sv. Šebestiána - kostel sv. Šebestiána (Sebastiansberg - kostel sv. Šebestiána)

Komentář/Upřesnění:
Bourání kostela
[vloženo: Jarda 25.5.2008 23:54]

Je to sice dávno, ale kostel byl dle mě zbourán dříve než v roce 1967.
Do Krušných hor jsme jezdili jako študáci na motorkách a kostel jsme navštívili. Kostel byl, otevřený, neudržovaný, střechou zatýkalo a část klenby hrozila zřícením. Na kruchtě byly zničené varhany. Válely se zde jednak dřevěné dlouhé píšťaly, které rozezněl ústy jen jeden z nás. Kovové píšťaly se válely na podlaze sešlapané. Po víkendu jsme zjistili, že kovolé píšťaly jsou z kvalitního cínu a za týden jeli na Sebastián znovu. Na návsi-náměstí již žádný kostel nebyl, pouze uhrabaná hlína, žádné cily, kamení nebo suť.
Přijeli tam i nějací němci, kteří též stáli v němém úžasu při pohledu na prázdný upravený pozemek, jako by tam nikdy nic nestálo.

Kdo zajistil likvidaci kostela jsme nezjišťovali, ale ta rychlost a důkladnost by odpovídala armádě. Toto se odehrálo v období 1960 až max. 1966.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 51 do následujícího políčka:

   

Processing time: 3 msec.
IP address = 3.236.116.27
desktop version