PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Chomutov - evangelický kostel (Komotau - Evangelische Kirche)

Komentář/Upřesnění:
Kostel od roku 1945
[vloženo: Vladimír Moravec 25.7.2011 16:44]

2. prosince 1945 byl otevřen bývalý kostel německé evangelické církve, jehož správu přebrala Církev československá (husitská) společně s evangelíky. První bohoslužbu bez předchozího většího oznámení navštívilo šedesát lidí.
27. října 1948 byl za účasti biskupa Miroslava Nováka kostel přejmenován na Chrám Svobody. Ulice, v níž se kostel spolu s farou nacházel, byla přejmenována na ulici Dr. Karla Farského (1. Patriarcha Církve československé (husitské))
V roce 1972 byl kostel bez náhrady zbořen. Při této příležitosti byla stržena i budova fary Církve československé (husitské). Podle některých pamětníků nebylo nutné kostel ani faru bourat, protože by stavbě lázní nepřekážely (tato informace není ověřená). Patrně by ale stínili na novou budovu a to bylo nežádoucí.
(Čerpáno z kroniky náboženské obce Církve československé husitské v Chomutově a rozhovory s pamětníky)

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 64 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist