PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
[Antonín Žampach 13.4.2006] 
Ruppův mlýn  (Ruppmühle)

Kategorie: Mlýn   (správní obec: Staré Město pod Landštejnem)
Okres: Jindřichův Hradec
Důvod zániku: Hraniční pásmo -
Období zániku: 1980-1990
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  48.98706 15.24956 Dle mapy.cz Antonín Žampach 13.4.2006  

 Historie a jiné články
Trochu historie.  [Antonín Žampach 13.4.2006]
Ruppův mlýn stál na potoku Pstruhovec asi dva kilometry jižně od Starého Města pod Landštejnem. Byl v hraničním pásmu těsně za drátěným zátarasem a přežil až do druhé poloviny osmdesátých let 20. století, kdy byl vojenskými ženisty zcela zbořen. Majitel mlýna zde měl své věci, které si mohl odvést.

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní
 letecký snímek

Komentáře a upřesňující informace k místu


Ruppův mlýn [Pavel 7.1.2008 22:09] | Reagovat
Zdravím , i když jsem tehdy nevěděl jak se tato stavba jmenuje byl jsem tam jako jeřábník a vymontovávali jsme zařízení mlýna a převáželi na hromadu pro majitele ...asi v r. 84-85 byli jsme kolečka v tom velikém soustrojí....bylo mi to hrözně líto už tehdy....co to dalo asi práce to postavit....rád bych se s někým spojil co by měl více fotek....asi jsou tam pořád zasypané kaplanovy turbíny...pořád na to vzpomínám....Pavel
Název [Zdeněk Pechar 27.2.2010 20:10] | Reagovat
Podle starých map a i podle Chytila by se tento mlýn měl jmenovat Hamr či Hammermühle. A i podle zde udaných souřadnic. Nejde "jen" o jméno posledního majitele? Navíc mlýn by měl patřit katastrálně pod obec Kuní.
Ruppův mlýn [Antonín Žampach 1.3.2010 21:30] | Reagovat
Bývá obviklé, že mlýny měly v průběhu své činnosti několik názvů, podle toho, jak se měnili majitelé. U Ruppova mlýna je uveden i název Hammermühle (viz například mapa - školní mapa 1. republika, uvedená u objektu). Je rovněž pravdou, že přináležel k obci Kuní, která však byla v 50. letech 20. století zcela zničena, a proto uzemí, kde mlýn stával, patří dnes pod správní obec Staré Město pod Landštejnem
Re: Ruppův mlýn [Zdeněk Pechar 1.3.2010 21:41] | Reagovat
Zdravím
Souhlas téměř se vším. Jenže bylo domluveno že budeme dávat příslušnost k obcím dle Chytila a ne podle dnešního stavu. Aby v tom byl nějaký řád, rozeznatelný pro všechny. Alespoň to byl původní záměr pana Berana. Pokud má objekt více názvů je vhodné uvádět je všechny, usnadní to práci při hledání na stránkách.
Ruppův mlýn [Martin Daňhel 30.4.2011 19:08] | Reagovat
Nedávno jsem toto místo navštívil, katr už tam není. Nevíte někdo kam zmizel?
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 63 do následujícího políčka: