PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Wölkingstahl (Wölkingstahl)

Komentář/Upřesnění:
aktuální informace
[vloženo: zombux 2.9.2007 19:23]

v posledních cca dvou letech se lokalita dost změnila, jednak došlo k odlesnění v důsledku větrné kalamity, jednak shodou nešťastných náhod při spalování zbytků kalamity oheň prohořel horní vrstvou zeminy (de facto zhroucených zbytků staveb) a dostal se k zásobám dřevěného uhlí, které následně několik dní hořely.
jak ukazují fotografie na tomto webu, padající stromy zdemolovaly část hamru (dříve tam bylo okno nebo snad dveře), zůstaly jen zdi které nemohly nikam spadnout, napůl zasypaný náhon, a v okolí několik sklepů. severně za cestou vedoucí dál podél potoka jsem si všiml i hrázek po zdech, kdysi nejspíš obydlí dělníků
na přání mohu lokalitu znovu nafotit, bydlím nedaleko. pokud někdo objeví jakékoli podklady týkající se bývalých železáren (nejlépe staré plány), budu za ně rád, toto místo vždy bylo tak trochu tajuplné, jako dětem nám říkali že zde stával klášter :)

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 13 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist