PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Zadní Zvonková - hájovna (Hinter Glöckelberg - Hegerhaus)

Komentář/Upřesnění:
Hájenka Zadní Zvonková
[vloženo: MARIE ŠVEJDOVÁ 16.1.2021 02:15]

Zdravím ze Ševětína okr.Čes.Budějovice.
Probírám se těmito místy, protože jsem se v této hájence ve Zvonkové v r.1947 narodila rodičům Anežce a Františku Švejdovým. Rodiče sem přišli po válce při osidlování pohraničí.Tatínek dělal hajnýho a maminka byla v domácnosti.Po třech letech se narodil bráška.Žili zde 6 let , a pak jsme se přestěhovali na hájenku do matčina rodiště u Vlkova.Rádi se sem vraceli ve vzpomínkách, protože tu prožili splečná krásná mladá léta.Tady bylo později zakázané pásmo. Když jsme se sem po létech vrátili podívat se na rodné místo, hájenka už nestála a kostel, kde jsme byli pokřtěni byl zdevastovaný, polorozpadlý.Bylo nám i rodičům z toho moc smutno.
Je mi moc líto toho, jak muselo být lidem, kteří museli být vystěhováni, a vraceli se podívat do rodných míst, která už nenašli.Kolik lidského utrpení způsobila válka.

Z celého srdce děkujeme všem, kteří se zasloužili o opravu kostela,vytvoření muzea a obnovení hřbitova.
Škoda,že se moji rodiče toho nedožili. Marie Švejdová

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 63 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist