PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
[Jan Tomášek 4.8.2010] 
Brno - hotel Metropol

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   
Okres: Brno-město
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: 1990-2000  (rok: 1998)
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  49.19075 16.61500  Jan Tomášek 4.8.2010  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky
Žádný záznam

 Ostatní
Žádný záznam


Komentáře a upřesňující informace k místu


Zánik a sanace hotelu a atria Metropol v Brně. [Harnach Ivo 15.12.2014 14:06] | Reagovat
Prosím laskavě o datum úplného zrušení a likvidace hotelu Metropol v Brně na ulici Dornych. V letech kolem roku 1985 jsem zpíval se skupinou Rondo v Atriu tohoto hotelu - Kapelníkem byl Ing Melcher. Srdečně děkuji. Ivo Harnach.
Hotel METROPOL, Brno [Petr Melcher 7.1.2015 11:14] | Reagovat
Ahoj Ivo, úplnou náhodou jsem se dostal k Tvému dotazu na internetu, týkající se zániku hotelu Metropol. Přesné datum zániku já neznám, ale rád bych od Tebe dostal kontaktní email a telefon.
Zdraví Tě Petr M.
Rok demolice [Zdeněk Pechar 7.1.2015 14:48] | Reagovat
Budova byla zbořena asi roku 1998. Důvodem měla být špatná statika. Možná že by se nechalo přesné datum najít někde na internetu.
Metropol Atrium [Olaf 18.2.2015 14:52] | Reagovat
Nemáte někdo foto Atria? Z venku nebo uvnitř. Na netu žádné nejsou. olaf.hudebnik@seznam.cz
Pozdrav [Rosťa Limhart 8.1.2016 19:22] | Reagovat
Až dnes jsem se při vzpomínce na Vaška Satlera a hledání na internetu dostal k Tobě a vtom Atriu jsem tam hrál v 65-66 s Excentrikem a v 65 na silvestra tam otevřeli vinný sklípek ,,U Rostislava'.Jestli můžeš odpověz a pošli mě adresu Petra Melchera.Buď zdráv a vesel a ničeho se nes.. Rosťa
Metropol [Milča 11.1.2016 08:57] | Reagovat
Byla bych moc ráda, kdyby jste měli - někdo z vás, celkovou fotografii již zbouraného hotelu Metropol.
Škoda, že ji nikdo nemá.
Předem děkuji.
Re: Metropol [Markéta Janečková 15.1.2016 20:11] | Reagovat
Věřím, že nejen Vás pohlednice z doby provozu hotelu potěší. Našla jsem ji na internetu.
Re: Re: Metropol [Milča 16.1.2016 08:06] | Reagovat
Markétko, moc Vám děkuji za poslané a musím říct, že zbourání Metropolu je škoda - inu uvolnila se stavební plocha opět pro něco k nakoupení - jako zaniklé budovy EJF.
Ještě jendou díky!
Milča
Meteopol [Petr Kožnar 28.6.2016 17:45] | Reagovat
Já jsem se tam v 86.roce ženil,byl to myslím lovecký salonek.Protože jsem pracoval na Dolním nádraží,občas jsme tam po šichtě zašli na pivo.Je ho škoda,byla to pěkná stavba.Petr Kožnar.
Vzpomínka na Metropol... [Jirka 7.1.2017 18:51] | Reagovat
Vážení přátelé,
jsem velmi rád,že se mi podařilo na internetu najít vzpomínkovou stránku na hotel Metropol a velmi mne těší,že jsou na něj v diskusním föru tak milé vzpomínky a příspěvky a tak si dovolím přidat i svoji vzpomínku.V Metropolu působil jako recepční můj strýc a maminka pracovala v kuchyni asi od r. 1969 - 1975.Dobře si pamatuji na jeho vybavení - "ludvíkovské apartmá" - pro novomanžele,Atrium,které bylo v Brně pojmem,restaurace u Slunce a hlavně skvělá kuchyně pod vedením Milana Kříže - který potom přešel do hotelu Voroněž.Rovněž i Salonky/byly tři/,původně byly maštalemi pro koně - Metropol byl původně zájezdním hostincem s ubytováním na cestě do Vídně.Jeden ze salonků bylnazýván dle výzdoby Loveckým,ale jak se jmenovaly zbývající dva,již nevím.Byl to hotel se skromným vybavením/vzhledem k ostatním interhotelům/,ale byl oblíbený i u majetnějších "západních" návštěvníků.Pamatuji si,když bývaly v těch letech Veletrhy - především strojírenský,tak jeden vysoce postavený průmyslník z tehdejší NSR telefovoval již z Rozvadova,zda mu může kuchař připravit švestkové knedlíky z tvarohového těsta s mákem - utkvělo mi to v paměti proto,že je maminka vozila z naší zahrady a když bývala "Poslední leč",tak i celé větvičky damašek na ozdobu srnčího hřbetu.
Velmi pečlivě uchovávám několik předmětů - kousků nádobí - šálek na kávu,plochý talíř,talířek na vajíčko "na hniličku",tejlamní tašku s logem a nápisem Metropol a nafukovací míč,který jsem dostal od pana ředitele.
I když je po Metropolu jen pustá díra zarostlá plevelem,tak když stojím na Dornychu,pro mne a istě i pro mnohé z Vás,tam stojí dál...
Promiňte mi,Vážení přátelé,že jsem se nechal unést tak milou vzpomínkou a tak obsáhle se rozepsal.
S úctou k Vám a vzpomínkou na Metropol Jirka
Děkuji všem za vzpomínky i foto [Pavel 19.2.2017 13:48] | Reagovat
Dostal jsem se na tuto stránku náhodou, přes jedno hledané jméno. A našel jsem zde i zajímavý kus historie kolem hotelu, kde jsem prožil také nezapomenutelné chvíle, nejen několikeré posezení v restauraci s přáteli a kolegy ze zaměstnání. První akci v Metropolu, po obřadu v kostele na Křenové, na podzim 1973, jsem prožíval nejsilněji, a to svoji svatební hostinu a pak následnou veselku, kdy jsme se, velká parta svatebčanů, přesunuli do vyhlášeného Atria, tehdy příjemné taneční kavárny. Fotografie mám schované, se ženou jsme dodnes.
Jen pro zajímavost, i ten kostel na Křence i ten Metropol byly tak trošinku z "protekce", protože tchán a jejich firma se aktivně podíleli na rekonstrukci nejen kostela, ale také na nové přístavbě Atria asi rok dva předtím. Takže pan ředitel hotelu byl rád, že pomůže při svatbě a k zábavě. Nic ale nebylo grátis, jako ženich jsem normálně vše platil, dokonce mě vrchní v Atriu málem obral skoro o 1500 Kč, což byly už prachy. Nedostal je. Jinak vzpomínky nádherné, dobré jídlo, hudba i tanec až do rána.
Zdravím všechny a vzpomínejme dál na hezké věci a zážitky. Pavel z Brniska.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 38 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist