PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
Okolí:
Hammermühle 1.3km
Matschlův mlýn 1.4km
Koller 1.5km
Frantoly 1.8km
Maloniny 2.0km
Grub 2.0km
Schönbauerův dvůr 2.1km
Doubrava 2.1km
Lažíšťko 3.0km
Lederhofer 3.8km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
[Gassner 23.1.2010] 
Klenowitz  (Klenovice)

Kategorie: Obec   
Okres: Prachatice
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Nespecifikováno

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  48.98358 14.10119 Z mapy na www.mapy.cz Jan Novák 1.2.2010  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Vývoj počtu obyvatel a domů
Rok1930[zdroje údajů]
Počet obyvatel127
Počet domů 

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní
Žádný záznam


Komentáře a upřesňující informace k místu


Klenovice [Jan Novák 1.2.2010 15:42] | Reagovat
Obec mi ale připadá docela zachovale...
Pro porovnání se současností. [Vlastimil Hromada 2.2.2010 08:43] | Reagovat
Chytil uvádí Klenovice jako osadu obce Frantoly,26 domů a 150 obyvatel,z toho 21 Čechů.Nikdy jsem tam nebyl,i když to není daleko od mého bydliště,ale podle letecké mapy se opravdu jevi zachovale,tvar návsi,obklopené statky,možná zmizelo několik okrajových stavení a kaplička,ale ostatní domy jsou na původních místech.Jak už jsem napsal,nikdy jsem tam nebyl,ale podle mého nazoru sem obec nepotří.
Re: Pro porovnání se současností. [Bohumil Toms 2.2.2010 15:53] | Reagovat
Těch uváděných 150 obyvatel bychom tam dnes hledali marně.
Proč [Roman Frček - www.spolekbartolomej.ktis.cz 2.2.2010 20:20] | Reagovat
Všechny zdravím .......
Proč Klenovice ? Jsem z toho nějaký vykolejený :o)
( Chroboly - Leptáč ) .. Co takhle www.obce.cz :o) Myslím to dobře .. všechny vesnice znám velice dobře .... myslím že obyvatelé netuší že žijí v zaniklé vesnici .. :o) tak uznejte .. chlapy ....
Re: Proč [Zdeněk Pechar 2.2.2010 20:27] | Reagovat
Jestli to nebude v tom že vkladatel má nebo zná někoho kdo byl odsud po válce odsunut. Mám dojem že to neni první případ. Možná se pletu ale měl by se k tomu vyjádřit autor stránky.
Re: Proč [Roman Frček - www.spolekbartolomej.ktis.cz 2.2.2010 20:32] | Reagovat
chlapi "i" pardon, byl jsem drobátko unešený .o))
KLENOVICE ŽIJÍ!!! [Gabriela Průšová 8.4.2010 12:10] | Reagovat
Zdravím! I já musím reagovat rozhořčeně! V Klenovicích máme již 26 let chalupu a pravidelně tam jezdíme! Je pravda, že stálých obyvatel je tam už opravdu málo, ale OBEC NEZANIKLA! A v letních měsících a v době honů už vůbec ne! Jezdí tam spousta chalupářů, kteří původní stavení v dezolátním stavu moc pěkně zrenovovali. Svého času tam bývala i hospoda. Dneska tam sídlí pobočka firmy FILIPSPORT, která dělá mimo jiné hlavně posilovací stroje, se kterými se setkáte na různých místech ČR. Do obce jezdí pravidelně 2x týdně pojízdná prodejna a také dvě auta se zmrzlinou. Až tam zas pojedu, tak slibuji, že nafotím náves a okolí a určo sem vložím fotky! PROSÍM AUTORA, KLENOVICE SEM NEPATŘÍ, VYMAŽTE JE!
Aktualizace [Andrea Kubelová 2.1.2014 23:52] | Reagovat
Zdravím, pocházím nedaleko od obce Klenovice. V obci mám prarodiče, kteří se sice přistěhovali nedavno, ale obec opravdu není zaniklá. Jen bych chtěla zaktualizovat poslední komentář :-) Firma Filipsport již v obci není. V roce 2013 byla obnovena hospoda. Jinak info souhlasí ;-) Bylo by fajn protřídit příspěvky ;-)
Obec či osada [Karel 3.1.2014 19:33] | Reagovat
Možná je to o výkladu. Vesnice není obec. Spousta chalupářů jezdí i jinam a není to obec. Chalupářská osada snad.
Obec má mít zastupitelstvo, kostel či kapli, hostinec a spoustu dalšího. Jinak by si každej mohl zřídit "obec" kde by chtěl. Stačilo by aby se dohodlo pár Pražáků na víkendu a máme rázem obcí že nevíme kam cpát dotace:)
Po upozornění obecního úřadu by autor stránek jistě reagoval. Na internetu odkaz na obec Klenovice uvádí několik obcí ale tato mezi nimi není. Buď se přičlenila nebo jako obec zanilka a není "aktivní" obcí.Ostatně na tomto webu jsou nejen obce ale i objekty. Zaniklé,kostely,osady, továrny a další.
Re: Obec či osada [Bohumil Freisleben 3.1.2014 20:02] | Reagovat
Nemáte tak docela pravdu. V rámci obcí se totiž vyčleňují ještě tzv. vesnická obec. Tou je po administrativní stránce každá obec, která není označena jako městečko, městys či město. Po statistické stránce pak každá obec, která má méně než 3000 obyvatel. Vesnické obce se pak skládají z jedné či více vesnic, které však zůstávají svým způsobem samostatné - nedochází k jejich zániku. Vesnice mohou také tvořit části měst, městeček či městysů, ale zároveň i nadále existují.

Co se týká těchto Klenovic, tak jde o část obce Mičovice, na vlastním katastrálním území Klenovice u Mičovic. Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Klenovice_(Mi%C4%8Dovice)
Obec není obec ale obecní je obecní [Karel 3.1.2014 22:49] | Reagovat
Diskutovat se jistě dá, nicméně...."Co se týká těchto Klenovic, tak jde o část obce Mičovice". Jak sám píšete jde o pouhou část obce. Aby byla část obce samostatnou obcí nebývá časté. Takže fyzicky bývalá obec možná zcela nezanikla. Zanikla však minimálně institucionálně začleněním do jiné obce. Jak plyne z nadpisu je-li obecní v případě Klenovic Míčovické nelze být obecní i Klenovické bez rozdělení na dvě obce.
Váš odkaz vyhledávač nepřečte pravděpodobně díky zaměnění znaků díky nastavení klávesnice v poslední části se závorkou.
Re: Obec není obec ale obecní je obecní [Bohumil Freisleben 3.1.2014 23:15] | Reagovat
Aby mohla vesnice zaniknout (nebudu-li brát jako možnost úplné opuštění a následné zboření budov), muselo by dojít k úplnému administrativnímu splynutí s jiným sídlem. Jedinou možností, aby mohla ves zaniknout a budovy přitom stály, je urbanizační a zároveň i zcela administrativní splynutí s jiným sídlem. Takový případy mě momentálně napadají dva - Zámek Žďár (dnes součást Žďáru nad Sázavou) a Hrdá Ves (součást Víru - ta je tady na stránkách taky uváděna, moc informací jsem k ní ale zatím nenašel).
Re: Re: Obec není obec ale obecní je obecní [Karel 4.1.2014 01:35] | Reagovat
No pokud trváte na totálním zániku nepatří sem skoro nic. Z mnoha objektů zbyly jen základy někde jen mapy ale tím vlastně taky nezanikly pokud se tam nastěhuje jedinej chalupář. Ostatně nezaniklo nic znovuosídlené. Ačkoliv nelze "znovuosídlit" něco co nezaniklo :) A tak do nekonečna. Kontinuitu najdete všude kde chcete. Zaniklé obce jsou nejen o Totálně zaniklých obcích. To by tu nebyly ani zaniklé objekty.
Myslím že pokud někde zanikne zanikne obec jako lidská obec ( nebo třeba Sokolnická,myslivecká Německá či česká jak chcete) tak prostě zanikne. Vesnice může stát dál ale obec je mrtvá. Nejlepší případ pro pochopení jsou americká města duchů. Vesnice stále stojí a možná v ní i dva,tři lidi žijí či se přistěhují ale obec je mrtvá.
Re: Re: Re: Obec není obec ale obecní je obecní [Karel 4.1.2014 01:40] | Reagovat
Ani sem si nevšiml a asi nejen já. celého názvu webu. Zaniklé obce a objekty :) Tím se naše debata stává bezpředmětnou. částečný zánik jistě nepopřou ani zbylí obyvatelé. Chalupáři se stím musí smířit nebo se tam přestěhovat :)
Re: Re: Re: Re: Obec není obec ale obecní je obecní [Bohumil Freisleben 4.1.2014 10:41] | Reagovat
Ano, zaniklé objekty. Mlýn není obec (ani vesnice či osada), to samé dvory, hájovny, myslivny, rozhledny apod. A co se týče částečně zaniklých sídel, tak se tu kdysi dávno rozebíralo a musela by zaniknout určitá část původní zástavby obce (tuším, že to bylo minimálně 25%, ale nejsem si jistý). Počet obyvatel na to nemá žádný vliv. I kdyby tam bylo 0 stálých obyvatel.

Sice v Klenovicích už nežije 150 obyvatel, jak je uváděl Chytil (v roce 2001 jich bylo 30), ale důležitý je počet stavení a ten naopak vzrostl na 33 (ze 26). Bohužel, nemohu posoudit kolik z těch původních 26 stavení bylo zbořeno, ale nedá se říci, že by byla zaniklá či zanikající.
Klenovice žijí!!! [Hanka 10.2.2016 19:45] | Reagovat
Vůbec se nevyznám ve věcech o kterých pánové diskutují.Ale protože v Klenovicích již 20let žiji musím říct:Klenovice nezanikly!naopak vzkvétají!!Stále víc lidí se zde usazuje natrvalo.Asi proto,že je tady tak krásně.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 69 do následujícího políčka:

   


Processing time: 176 msec.
IP address = 44.213.60.33
desktop version