PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
› Přidat GPS
[Kamil Klusák 7.12.2009] 
Volary - Horní a Dolní Potoční ulice a Bohlhaus  (Wallern - Bachzeile , Bohlhaus)   také: dnešní Česká ulice v návaznosti na ulici K.V.Raise

Kategorie: Městská část   (správní obec: Volary)
Okres: Prachatice
Důvod zániku: Nespecifikováno - doba si žádala modernizaci a nebylo důstojné v rozvojové a vzkvétající době panelů a bytovek žít v roubeném domě .
Období zániku: 1950-1960
Současný stav: Zničena částečně - zástavba roubených domů alpského typu ustoupila moderní výstavbě , do dnes se dochoval pouze roubený dům č.p.67,70a71 a ze zděné zástavby jen několik domů . Do dnešní doby z 35 domů zůstalo 12 původních.

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  48.91142 13.89064 Z www.mapy.cz Jan Novák 8.12.2009  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Vývoj počtu obyvatel a domů
Rok1945[zdroje údajů]
Počet obyvatel 
Počet domů35

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní


Komentáře a upřesňující informace k místu


Obere a Untere Bachzeile [Jan Glozar 19.6.2010 15:44] | Reagovat
Nebyl žádný horní či dolní Bohlhaus, ale Horní a Dolní potoční, nyní K.V.Raise a Česká, předtím až do osmdesátých let Stalinova. Žádný z těchto novodobých názvů nemá ani místopisné, ani historické opodstatnění. Když se v r. 1989 či 90 hlasovalo o přejmenování ulice Stalinovy, s nevolí část zastupitelstva přistoupila na alibistické pojmenování Česká. Takovýto přístup zároveň nepřímo vypovídá o "důvodu zániku": komunistická zvůle, rozkradení roubených stavení dosídlenci na palivo, stržení budov vojskem -"aby se nám tady neschovávali diverzanti". Devastace pokračuje v menším měřítku dodnes, některé objekty se nechávají spadnout, jiné přičinliví obyvatelé nesmyslně dozdobují a přestavují, nedostatečná kontrola a postih ze strany památkové péče.
Dům číslo 159. [Vlastimil Hromada 7.4.2012 12:57] | Reagovat
Měl jsem možnost se setkat s člověkem,který se podílel na obnově vyhořelého domu.Snažili se nejen dodržet původní tvář domu,ale i původní technologie,jako třeba vlastní výroba šindelů nebo stavění bez použití hřebíků.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 28 do následujícího políčka:

   


Processing time: 159 msec.
IP address = 3.227.240.72
desktop version