PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa zaniklá v období: 1970-1980

Počet nalezených míst: 327


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Obce, osady, samoty:
Hotel Klimeš (Hotel Klimes), Košíře - domkářská kolonie (Košíře - domkářská kolonie), Zátory (Zátory), Žizkov - Židovské pece (Žizkov - Židovské pece)

Objekty:
Bílý Mlýnek (Bílý Mlýnek), Český Milíčov (Český Milíčov), Krčská škola (Schule Reuth), Trať Praha-Vysočany-Praha-Těšnov (Trať Praha-Vysočany-Praha-Těšnov), Vrchlického sady (Vrchlického sady)


Okres Benešov (Bezirk Beneschau)

Obce, osady, samoty:
Borovsko (Borovsko), Dolní Kralovice (Unter - Kralowitz), Hrádek (Hrádek), Kolna (Kolna), Libčice (Lipšitz), Naháč (Naháč), Příseka (Příseka), Žibřidovice (Zibridowitz)

Objekty:
Benešov-synagoga (Beneschau-Synagoge), Dolní Kralovice - dolní zámek (Dolní Kralovice - dolní zámek), Dolní Kralovice - nádraží (Dolní Kralovice - nádraží), Dolní Kralovice - synagoga (Dolní Kralovice - synagoga), Franclův mlýn (Franclův mlýn), Horní Kralovice zámek (Horní Kralovice zámek), Sedlický mlýn (Sedlický mlýn), Semínův mlýn (Semínův mlýn)


Okres Beroun (Bezirk Beraun)

Objekty:
Beroun nádraží (Beroun nádraží), Cífkova vápenka v Loděnici (Cífkova vápenka v Loděnici), Synagoga - Tetín (Synagoga - Tetín)


Okres Kladno (Bezirk Kladno)

Objekty:
Kladno - Vojtěšská huť (Kladno - Vojtěšská huť), Vašírovská Lísa (Vašírovská Lísa)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Objekty:
Chalupa čp.2 (Chalupa čp.2), Chalupa čp.30 (Chalupa čp.30), Freundova pila (Freundova pila)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Objekty:
Beřkovický mlýn (Beřkovický mlýn)


Okres Mladá Boleslav (Bezirk Jungbunzlau)

Objekty:
Dolní Cetno (Unter Zetno), Semčice - nádraží (Semčice - nádraží), Vinecký mlýn (Vinecký mlýn)


Okres Nymburk (Bezirk Nymburk)

Objekty:
Panský mlýn (Panský mlýn)


Okres Praha-východ (Bezirk Prag-Ost)

Objekty:
Hubačov (Hubačov)


Okres Příbram (Bezirk Pibrans)

Objekty:
Bergmanův mlýn (Bergmanův mlýn), Dobrá Voda u Březnice-barokní most (Dobrá Voda u Březnice-barokní most)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Obce, osady, samoty:
Babka (Babka), Březí (Březy), České Budějovice - Staré město (Budweis - Altstadt), Knín (Kmin), Křtěnov (Křtěnow), Podhájí u Týna n. V. (Podhaj), Růžov (Rosenstein), Temelínec (Kl. Temelin), U Benáků (U Benáků)

Objekty:
Neznašov-synagoga (Nezdaschow-Synagoge)


Okres Český Krumlov (Bezirk Krummau)

Obce, osady, samoty:
Kozákův mlýn (Kozákův mlýn), Plaňák (Plaňák), U Moravců (U Moravců), Žofín (Sofienschloss)

Objekty:
Hospůdka u Rynešů (Hospůdka u Rynešů), Kájov nádraží (Gojau Bahnhof), Kolínův mlýn (Kolinmühle), Kolonie Jarošova (Kolonie Jarošova), Mačí (Mačí), Rybník - zámek (Zartlesdorf), Stupárna (Stupárna), Svatý Kámen - klášter (Böhm. Reichenau - Maria Schnee - Kloster), Velešín - zájezdní hostinec (Velešín - zájezdní hostinec), Vlaštovičník (Schwalbenhof)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Objekty:
Dolní Radouň - kostel (Wenkerschlag), Dvůr Karlov (Dvůr Karlov), Landštejnský dvůr (Landštejnský dvůr), Staré Hobzí - Flickova manufaktura (Althart)


Okres Pelhřimov (Bezirk Pilgrams)

Obce, osady, samoty:
U brodu (U brodu), U husarů (U husarů)

Objekty:
Beníškův mlýn (Beníškův mlýn), Březinův mlýn (Březinův mlýn), Chocholův mlýn (Chocholův mlýn), Dušejovský mlýn (Dušejovský mlýn), Mlýn Třebelice (Mlýn Třebelice), Vrzákův mlýn (Vrzákův mlýn)


Okres Písek (Bezirk Pisek)

Obce, osady, samoty:
Písek - nábřeží (Písek - nábřeží)

Objekty:
Drátovský mlýn (Drath Mühle)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Objekty:
Hotel+restaurace u Husinecké nádrže (Hotel+restaurace u Husinecké nádrže), Kvilda - hřbitov (Aussergefild - Friedhof), Nový Svět (Neugebau), Turistická chata na Mařském vrchu (Turistická chata na Mařském vrchu)


Okres Strakonice (Bezirk Strakonitz)

Objekty:
Strakonice-synagoga (Strakonitz-Synagoge)


Okres Tábor (Bezirk Tabor)

Objekty:
Bejšov (Bejšov), Košínský mlýn (Koschiner Mühle), Milevsko - obecní pivovar (Milevsko - obecní pivovar), Tábor - synagoga (Tabor - Synagoge)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Objekty:
Klášterský mlýn (Klášterský mlýn), Otovský mlýn (Wottawau Mühle), Újezd svatého Kříže- zámek (Heiligenkreuz- Schloss)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Obce, osady, samoty:
Děvín (Döba), Dvoreček (Höflasgut), Lesná (Wallhof), Lískovec (Haselhof), Starost (Sorgen)

Objekty:
zámek Hrzín (Schloss Hörsin)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Obce, osady, samoty:
Emanuelův Dvůr (Emanuelshof), Martice (Maroditz)

Objekty:
Chyše-synagoga (Chiesch-Synagoge), Pernink ZOO (Pernink ZOO ), Stanovický mlýn (Donawitzer-mühle)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Objekty:
Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Horažďovice-synagoga (Horaschdowitz-Synagoge), Kostel Čtrnácti svatých pomocníků (Kostel Čtrnácti svatých pomocníků)


Okres Plzeň-město (Bezirk Pilsen-Stadt)

Objekty:
Plzeň-Císařský sál (Pilsen-Kaisersaal), Plzeň-Malé divadlo (Pilsen-Deutsche Theater)


Okres Plzeň-jih (Bezirk Pilsen-Süd)

Objekty:
Přeštice-synagoga (Pschestitz-Synagoge), Stod nádraží (Staab Bahnhof)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Objekty:
Hněvnice - kostel Všech Svatých (Hniemitz - Kirche Allerheiligen), Víska - kostel sv. Petra a Pavla (Fieska - Kirche des Hl. Peter und Paul)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Bublava - Aschberg (Schwaderbach - Aschberg), Černá (Schwarzenbach), Dolní Pískovec (Dolní Pískovec), Smolnice (Pechgrün), Vítkov (Wudingrün), Vogeleis (Vogeleis)

Objekty:
Klobenský mlýn (Kloben Mühle), Loket - kostel sv. Jana Křtitele (Elbogen - Kirche St. Johannes der Taufer)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Domaslavičky (Deutsch Thomaschlag), Lučina (Sorghof), Na Spálenci (Brenntenloh)

Objekty:
Hamr (Waffenhammer), Pocher (Pocher), Vítkov - kostel na návsi (Witttingreith - Kirche)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Heřmánky (Hirchmantel)

Objekty:
Barokní mlýn (Barokní mlýn), Vyhlídka (Kühlbergbaude)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Objekty:
Brtníky-kostel sv. Martina (Ziedler-Kirche hl. Martin), Hotel Burza (Hotel Börse), Krásná Lípa - starokatolický kostel (Schönlinde - altkatholische Kirche), Nová Oleška - kostel Nejsvětější Trojice (Neu Ohlisch - Kirche ), Rychnov - čp. 138 (Reichen - No. 138), Rychnov - kostel sv. Bartoloměje (Reichen - Kirche), Valkeřice - kostel sv. Barbory (Algersdorf - Kirche), Verneřice-Boží vrch (Wernstadt - Gottesberg), Zimmerova pila (Zimmerova pila)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Obce, osady, samoty:
Bílý dvůr (Weisser - Hof), Bystřice (Wistritz), Dolina (Dörnsdorf), Dolní Halže (Unterhals), Dřínov (Bartelsdorf), Gepfertovo pole (Gopfertfeld), Kamenný Lom (Steinbruchhäuser), Kralupy u Chomutova (Deutsch Kralupp), Kundratice (Kunnersdorf), Kyjice (Kaitz), Kýšovice (Gaischwitz), Libouš (Liebisch), Lužice (Luschitz), Nová Víska u Domašína (Neudörfel), Nové Sedlo nad Bílinou (Neudorf an der Biela), Prahly (Pröhl), Přezetice (Prösteritz), Přísečnice (Pressnitz), Rusová (Reischdorf), Seligovy Domy (Selighäuser), Sobětice (Zobietitz), Třebíška (Triebischl), Tušimice (Tuschmitz), Újezd (Ojes), Venkov (Wenkau), Vinařice (Weingarten), Volyně (Wohlau), Vrchnice (Würgnitz), Vysočany (Wissotschan)

Objekty:
Brettmühle (Brettmühle), Brettmühle (Brettmühle), Chomutov - evangelický kostel (Komotau - Evangelische Kirche), Dolní mlýn (Untere Mühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Fleklův mlýn (Fleckelmühle), Hassberg (Hassberg), Hora Svatého Šebestiána - nádraží (Hora Svatého Šebestiána - nádraží), Kadaň-nádraží (Bahnhof Kaaden), Karlov (Karlshof), Lohstampfmühle (Lohstampfmühle), Lužný - starý most přes Ohři (Aubach - alte Egerbrücke), Mědenec - tvrz (Kupferberg - tvrz), Miřetice - kaple (Meretitz - Kappele), Na lukách (Wiesenmühle), Petlery - kostel sv. Josefa (Bettlern - kostel sv. Josefa), Pila (Sägemühle), Prostřední mlýn (Mittlere Mühle), Zásada u Rašovic - Papírna (Sosau bei Roschwitz - Papiermühle)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Objekty:
Blatná - mlýn a pila (Blatná - mlýn a pila), Blatný (Blatný)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Objekty:
Obří sud na Javorníku (Obří sud na Javorníku)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Obce, osady, samoty:
Lovoš (Lobosch)

Objekty:
Geyrův mlýn (Geyrmühle), Habřina - železniční zastávka (Habřina - železniční zastávka), Mukařov - železniční zastávka (Mukařov - železniční zastávka), Touchořiny - železniční zastávka (Touchořiny - železniční zastávka), Valnohův mlýn (Valnohův mlýn)


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Hořetice (Horatitz), Louny - Žatecké předměstí (Laun - Saazer Vorstadt), Třískolupy (Schiessglock)

Objekty:
Libkovice - zámek (Libkowitz- Schloss), Vroutek nádraží (Rudig Bahnhof)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Obce, osady, samoty:
Bylany (Billna), Holešice (Holtschitz), Konobrže (Kummerpruch), Pohlody (Pahlet), Třebušice (Triebschitz), Vršany (Würschen), Židovice (Seidowitz)

Objekty:
Havraň - cukrovar (Hawran - Zuckerfabrik), Horní Litvínov - manufaktura (Oberleutensdorf - Manufaktur), Horní Litvínov - pivovar (Oberleutensdorf - Brauerei), Janov - železniční zastávka (Johnsdorf - Bahnhof), Julius V. (Julius V.), Kühlstall (Kühlstall), Mariánské Radčice - nádraží (Maria Radtschitz - Bahnhof)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Hrdlovka (Herrlich), Radovesice (Radowesitz)

Objekty:
Nový Dvůr u Hrdlovky (Neuhof bei Herrlich), Osek - Důl Nelson VIII (Osek - Důl Nelson VIII), Teplice-fotbalový stadion Drožďárna (Teplice-Stadion Hefewerk), Teplice-Trnovany - evangelický kostel (Teplitz-Turn - Evangelische Kirche)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Lochočice (Lochtschitz), Otovice (Hottowitz), Přerov 1.díl (Pschira l.), Stříbrníky (Ziebernik), Tuchomyšl (Schönfeld), Ústí nad Labem - Masarykova ulice - jižní část (Aussig - Masaryk Strasse - Südteil), Zalužany (Senseln)

Objekty:
Český Bukov - Kostel Narození sv. Jana Křtitele (Böhmisch Pokau - Kostel Narození sv. Jana Křtitel), Kaple navštívení Matky Boží (Mörkauer Kapelle), Kostel sv. Martina - Velké Chvojno (Kostel sv. Martina - Velké Chvojno), Nakléřov - kostel sv. Josefa (Nollendorf - Kirche), Ústí nad Labem - kaple na Mariánském vrchu (Ústí nad Labem - kaple na Mariánském vrchu), Ústí nad Labem - Stará radnice (Aussig - Altes Rathaus)


Okres Havlíčkův Brod (Bezirk Deutschbrod)

Obce, osady, samoty:
Budeč (Budeč), Staré Hamry (Staré Hamry), Zahrádka (Zahradka)

Objekty:
Čertovy díry - jeskyně (Čertovy díry - jeskyně), Havlíčkův Brod (původní nádraží) (Havlíčkův Brod (původní nádraží) ), Havlíčkův Brod nádraží (Deutschbrod Bahnhof), Mlýn Neudörflův (Mlýn Neudörflův), Papírna a mlýn v Zahrádce (Papírna a mlýn v Zahrádce), Valchářův mlýn (Valchářův mlýn)


Okres Jičín (Bezirk Jitschin)

Obce, osady, samoty:
Skaříšov (Skarschischow)

Objekty:
Sběř - železniční zastávka (Sběř - železniční zastávka), Šlejferna (Schleifermühle)


Okres Pardubice (Bezirk Pardubitz)

Objekty:
Prokešův mlýn (Prokešův mlýn)


Okres Rychnov nad Kněžnou (Bezirk Reichenau)

Objekty:
Borovnice - zámek (Borovnice - zámek), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Semily (Bezirk Semi)

Objekty:
Kovářův mlýn (Kovářův mlýn)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Obce, osady, samoty:
Červená hospoda (Rothes Wirtshaus)

Objekty:
Litomyšl - Jan Vandas, továrna olejů a fermeže (Leitomischl), Svitavy - Kostel sv. Floriána (Zwittau - St. Florians-Kirche), Svitavy-Lačnov - Kaple (Zwittau - Kapelle in Mährisch Lotschnau)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Objekty:
Kovárna (Bergschmiede)


Okres Ústí nad Orlicí (Bezirk Wildenschwert)

Objekty:
Choceň - strojnický závod Josefa Koláře (Chotzen), Králický Sněžník - rozhledna a chata (Glatzer Schneeberg - Aussichtsturm und Schutzhaus), Lichtenštejnova chata (Liechtensteinschutzhaus)


Okres Blansko (Bezirk Blanz)

Obce, osady, samoty:
Stavení (Stavení)

Objekty:
Benešov (u Boskovic) - hostince (Benešov (u Boskovic) - hostince), kaple sv. Josefa - Senetářov (kaple sv. Josefa - Senetářov), Masákův mlýn (Masákův mlýn)


Okres Brno-město (Bezirk Brünn-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Bystrc - náměstí 28. dubna (Bisterz), Kamenný mlýn (Steinmühl), Kolonie Úlehle (Brachfeldkolonie), Komárov (Kumrowitz), Komín - Chaloupky (Komein)

Objekty:
Brno - autobusové nádraží Uhelná (Brno - autobusové nádraží Uhelná ), Královo Pole (staré nádraží) (Královo Pole (staré nádraží))


Okres Brno-venkov (Bezirk Brünn-Provinz)

Objekty:
Babákův mlýn (Babákův mlýn), Chudčice (Chudčice), přívoz u Senoradského mlýna (přívoz u Senoradského mlýna)


Okres Břeclav (Bezirk Lundenburg)

Obce, osady, samoty:
Mušov (Muschau)

Objekty:
Mušovský mlýn (Muschauermühle)


Okres Zlín (Bezirk Zlin)

Obce, osady, samoty:
Jamůvky (Jamůvky), Sobolica (Sobolica), V Janůvkách (V Janůvkách)

Objekty:
Zavrtálkův mlýn (Zavrtálkův mlýn)


Okres Hodonín (Bezirk Göding)

Objekty:
Švejcárna (Švejcárna)


Okres Jihlava (Bezirk Iglau)

Objekty:
Červený mlýn (Rothe Mühle), Jihlava - Krecl (Iglau - Kretzel), Odrážkův mlýn (Patrymühle), Pávovská myslivna (Pávovská myslivna)


Okres Třebíč (Bezirk Trebic)

Obce, osady, samoty:
Heřmanice (Herzmanitz), Lipňany (Lippian), Osada Ohniváků (Osada Ohniváků), Prachárna (Prachárna), Skryje (Skree)

Objekty:
Biskupice - zámek (Biskupice - zámek), Hartvíkovický mlýn (Hartvíkovický mlýn), Hostinec u krále Vladislava (Hostinec u krále Vladislava), Koněšínský mlýn (Koněšínský mlýn), Kralice - obchod se smíšeným zbožím (Kralice - obchod se smíšeným zbožím), Moravské Budějovice-synagoga (Mährisch Budwitz-Synagoge), Skryjský mlýn (Skryjský mlýn), Slavětický mlýn (Slavětický mlýn), Třebíč - hostinec u Zadní synagogy (Třebíč - hostinec u Zadní synagogy), Várečenstvo města Třebíče (Várečenstvo města Třebíče)


Okres Uherské Hradiště (Bezirk Ungarisch Hradisch)

Objekty:
Velký Lopeník - rozhledna (Velký Lopeník - rozhledna)


Okres Vyškov (Bezirk Wischau)

Objekty:
Holubice - benzínová pumpa (Holubice - benzínová pumpa), Panská skála (Panská skála)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Objekty:
Bohany (Helenenhof), Březovec (Březovec)


Okres Žďár nad Sázavou (Bezirk Saar)

Obce, osady, samoty:
Manův mlýn (Manův mlýn), Nové město - Žďárská ulice (Nové město - Žďárská ulice), Žďár nad Sázavou - náměstí (Žďár nad Sázavou - náměstí)

Objekty:
Herálec - pila (Herálec - pila), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Věžná (Wischna), Vídeň - rychta (Vídeň - rychta), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Bruntál (Bezirk Freudenthal)

Objekty:
Česká Ves - katolický kostel Sv. Šimona a Judy (Neudörfel), Holčovice - evangelický kostel (Hillersdorf - Evangelische - Lutherische kirche), Město Albrechtice- starý zámek (Stadt Olbersdorf)


Okres Frýdek-Místek (Bezirk Friedek-Mistek)

Objekty:
Dolní Líštná - zámek (Dolní Líštná - zámek)


Okres Karviná (Bezirk Karwin)

Objekty:
Horní Suchá (Horní Suchá), Orlová - zámek (Orlová - zámek), Ráj (Ráj)


Okres Nový Jičín (Bezirk Neutitschein)

Objekty:
Kaple Nejsvětější Trojice (Kapelle )


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Objekty:
Arnoltice - kostel (Arnsdorf - kirche), Kožušany - zámek (Kožušany - zámek)


Okres Opava (Bezirk Troppau)

Objekty:
Nové Lublice (Neu Lublitz), Prachovník (Pulver Mühle)


Okres Ostrava-město (Bezirk Ostrau-Stadt)

Objekty:
Důl Šalamoun (Důl Šalamoun), Radvanice (Radvanice)


Okres Přerov (Bezirk Prerov)

Objekty:
Klichovský mlýn (Klichovský mlýn)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Objekty:
Hanušovice - pila (Dampfbrettsäge Hannsdorf)


Okres Vsetín (Bezirk Vsetin)

Objekty:
Kladerubský mlýn (Kladerubský mlýn)


Okres Jeseník (Bezirk Freiwaldau)

Objekty:
železniční vlečka Žulová - Černá Voda (železniční vlečka Žulová - Černá Voda)






VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist