EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[Pavel Frýda 2.11.2007] 
Místek-Czajánkova kasárna   auch: Czajánkova továrna, Čajánkova kasárna

Kategorie: Andere   (správní obec: Frýdek-Místek)
Bezirk: Friedek-Mistek
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: 1980-1990
Aktuelle Stand: Zničena zcela

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  49.67778 18.34444 z mapy Seznam.cz Pavel Frýda 2.11.2007  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Boj o Czajánkova kasárna 14.3.1939  [Pavel Frýda 2.11.2007]
Objekty bývalé Czajánkovy továrny byly postaveny v 19.století jako textilní závod, v blíže neurčené době byly budovy převzaty erárem a užívány jako kasárna, v 80.letech minulého století musely ustoupit nové výstavbě a byly zbořeny. Továrna a pozdější kasárna stávala v Místku na rohu dnešní Hlavní třídy a ulice 8.pěšího pluku. Jednalo by se celkem o prozaickou historii, nebo takových objektů bylo po celé republice desítky, možná stovky. Avšak Czajánkova kasárna se slavně zapsala do historie osudově tragických dnů března 1939, nebo právě zde se odehrál jediný branný odpor československé armády proti německé okupaci.
Dne 14.3.1939 v 17.30 hod... [weiter]

 Zeitbilder und Ansichtskarten
 Osobnosti
 Gegenwärtige Bilder
Kein Datensatz

 Andere
 Mapy
 Links
Vlastenecký klub Kunčice

Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Frýdek a Místek budou srůstat [ab 24.12.2008 12:14] | Reagieren
Rozvoj lokality Na Poříčí, která je jakýmsi spojovacím prvkem mezi Frýdkem a Místkem, bude dále pokračovat, městské části Frýdku-Místku tak budou stále více srůstat. frýdecko-místeckým zastupitelům to potvrdila architektka Helena Salvetová z Urbanistického střediska Ostrava, které je nositelem koncepce a projektantem nového územního plánu Frýdku-Místku.
Dokument schválili zastupitelé na posledním letošním zasedání. „Spojování Frýdku a Místku rozvíjením lokality Na Poříčí začalo už dříve a nový územní plán i v tomto směru kontinuálně navazuje na tendence dosavadního plánu,“ odpověděla Salvetová na dotaz zastupitele Miroslava Přádky (KDU-ČSL), jakým způsobem nový územní plán podporuje splývání Frýdku a Místku.
„Rovnocenným způsobem jsou pro obě části města navrženy plochy pro novou výstavbu,“ doplnila.
Nový územní plán byl podle náměstka primátorky Miroslava Dokoupila (KSČM) pořízen v souvislosti s novým stavebním zákonem a také kvůli poměrně velkému množství žádostí o změnu dosavadního územního plánu na konkrétních pozemcích. Návrh nového dokumentu se soustředil především na nalezení nových ploch pro obytnou výstavbu, rozvoj výroby a občanského vybavení, ploch pro rozvoj sportovních a tělovýchovných zařízení, ale také na odstranění dopravních závad na komunikační síti.
Pro nový územní plán FrýdkuMístku hlasovalo 33 ze 37 zastupitelů přítomných na zasedání. Účinnosti nabude 1. ledna 2009.

(16. XII. 2008 - Právo - Anna Bortlíčková - Severní Morava a Slezsko - str. 12)
nevím, nevím [rosa stržínek 9.10.2010 21:35] | Reagieren
ale velmi silne pochybuji, že na třetí fotografii jsou kasárna o kterých se zde píše. v Místku byla ještě jedna kasárna a vzhled budov na fotgrafii jim odpovídá
Re: nevím, nevím [Pavel Frýda 12.10.2010 18:54] | Reagieren
Netvrdím, že záběr má být z Czajánkových kasáren, je to jen film, že.... Znáte filmaře, pro záběry použijí i jiné lokality. Film sám má společného se skutečnými událostmi jen to, že se vše odehrálo v Místku, jinak je to vše vymyšlené pro potřeby tehdejší propagandy. Umístěním fota jsem právě chtěl vyzvat místní, aby se vyjádřili, já to mám k vám přeci jen daleko. Snad se do Frýdku-Místku někdy dostanu a omrknu ty objekty a památník. Díky za komentář.
kasárna [rosa stržínek 3.9.2014 08:34] | Reagieren
tak ju, ta fotografie je odsud 49°39'51.94"S 18°20'11.40"V jsou to jiná bývalá kasárna ve stejném městě. posílám pozdrav
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 66 do následujícího políčka:

   





VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist