EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Kommentar/Präzisierung: Podmokl-Synagoge (Podmokly-synagoga)

Kommentar/Präzisierung:
Podmokly-synagoga-doplnění informace
[vloženo: Jan Vlček 10.2.2010 19:42]

Synagoga v Podmoklech existovala a byla užívána již před rokem 1794.V roce 1900 byla židovskou náboženskou obcí v Sušici ,coby nástupkyní tehdy již nefunkční náboženské obce v Podmoklech, odprodána za částku 510,- korun.Smlouva trhová byla sepsána dne 12.února 1900.Stranu prodávající reprezentovali:JUDr.Ludvík Fürth,advokát a předseda náboženské obce a dále Albert S.Fürth,továrník a Max Schwarz,obchodník.Kupujícími byli manželé Ondřej a Josefa Caisovi.Ve smlouvě je kromě jiného zcela přesný popis prodávané nemovitosti.Jednalo se o tzv."dílečný dům"-nemovitost byla reálně rozdělena-.cituji z tohoto dokumentu..: " jedná se o dílečný dům čp.55 /povrch/ v Podmokách,sestávající z jedné předsíně s jedním oknem na cestu čp.991,z jedné vedle této předsíně se nacházející polodlouhé světnice s pěti okny,čelem na náves,jedné menší světnice s jedním oknem do ulice,vše v prvním patře a půdou nad těmi místnostmi."
Kromě objektu synagogy byl majetku židovské obce ještě hřbitov/p.č. 257 a márnice/st.p.52.Objekt márnice byl zbořen ,tato skutečnost byla ohlášena v r.1940,stavební parcela byla zrušena a sloučena do pozemku č.257.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 45 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist