EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[1 31.8.2013] 
Železniční areál Holešovice-Bubny

Kategorie: Andere   (správní obec: Praha 7-Holešovice)
Bezirk: Prag-West
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren - Lukrativní pozemky
Untergangsepoche: Po 2000
Aktuelle Stand: Nespecifikováno - Demolice zahájena v červnu 2013

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.10396 14.43826 z mapy  26.2.2014  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Krátce  [Fanda Podzimek 31.8.2013]
ani ne tak nedostatek prostředků na opravy a přestavbu, jako spíš tlak peněz na uvolnění lukrativních stavebních parcel představuje aktuální nebezpečí pro průmyslové dědictví. K nejohroženějším patří bývalé průmyslové areály v Praze a ve velkých městech, například bývalá pražská nádraží. budovy a železniční zařízení společnosti státní dráhy (steG) sloužily spolu se stanicí a výtopnou buštěhradské dráhy (beb) přes 100 let jako největší pražské dvojnádraží, z něhož postupně vycházely důležité vlečky do holešovické obecní plynárny (1889), do městských jatek (1895) a zejména do překladiště v holešovickém obchodním přístavu. beb zde provozovala ko... [weiter]

e zpravodajství ČT  [Fanda Podzimek 31.8.2013]
Autor: Martina Adlerová
Praha - V bývalých železničních opravnách na nádraží v Praze-Bubnech se v posledních dnech dějí velké věci. Letos v dubnu se v dílnách přestalo definitivně pracovat a od června se celý areál začne rovnat se zemí. Budovy zasazené do prostředí obřího nádraží, dnes bubenských brownfields, byly kdysi památkově chráněny, léta se ovšem neopravovaly. Točily se v nich i exteriéry filmů, například Na kolejích čeká vrah a nedávný film Ve stínu. V článku je možné vidět fotky z konce května. Jedny z posledních, kde dílny ještě stojí.
Celý areál, který byl památkově chráněn, skoupila společnost Orco. Pozemky s patrovou budovou ... [weiter]

Střípky z Bubenského nádraží   [Jan Tomášek 6.4.2019]
Bubenské nádraží neslouží, či nesloužilo jen cestujícím ve veřejné dopravě – ale jeho provoz zaujal i nejednoho přímo nezúčastněného pozorovatele. Jedním z takových byl například spisovatel Vojtěch Steklač – mimo jiné autor proslulých Boříkových lapálií. Domovem Boříkovy party byly Právě Bubny – Holešovice a o nádraží je v Steklačových knihách nejedna zmínka. Kluci z party například aby zvítězili ve sběru vybrali v kůlně zrezivělé šrouby. Chlapci sice soutěž vyhrály – zároveň však ředitel v školním rozhlase vyhlásil zákaz vstupu na nádraží – protože prý zde došlo ke ztrátám materiálu.
Na dětství poblíž Bubenského nádraží vzpomíná i napříkl... [weiter]

Železniční vlečka do Holešovického přístavu  [Jan Tomášek 6.4.2019]

V Holešovicích se nacházela skutečná lahůdka pro železničního pozorovatele – totiž vlečka z Bubenského nádraží do přístavu.
Roku 1900 byla uvedena do provozu tramvajová tra z Letné, přes Bubenské nábřeží a Plynární ulicí k vozovně a Ústředním dílnám Elektrických drah v holešovické Centrále. V rámci napojování holešovického přístavu na železniční tra byla v roce 1910 uvedena do provozu železniční vlečka, která při své cestě z bubenského nádraží musela překročit Plynární a Argentinskou ulici a tedy i dvakrát vykřižovat tramvajové tratě.
Zatímco v Plynární ulici železnice překročila již dávno provozovanou tramvajovou tra, v navazující... [weiter]

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder
 Vlečka do přístavu
 Andere

 Links
Proměna Holešovic - o rozhlasovém pořadu na dané téma

Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


K pláči [1 31.8.2013 16:27] | Reagieren
Musím říci, že nejvíc je mi trpko, když ani nevím jestli budovy ještě stojí a nebo jestli se už developeři zakousli
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 68 do následujícího políčka: