EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
[Bohumil Freisleben 10.8.2013] 
Hotel Praha

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   (správní obec: Praha 6 - Dejvice)
Bezirk: Prag
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: Po 2000
Aktuelle Stand: Zničena zcela

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.10292 14.37832 Souřadnice z mapy Bohumil Freisleben 10.8.2013  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Historie   [Fanda Podzimek 3.9.2013]
Bývalý hotel Praha se nachází v Praze-Dejvicích, čp. 2450, v Sušické ulici 20 na Hanspaulce. K objektu patří i rozsáhlá zahrada mezi ulicemi Sušická, Komornická, Na Vlčovce, Na viničních horách a Na Karlovce.
Architektonická soutěž na návrh hotelu byla vypsána v roce 1971 a zvítězil návrh čtveřice renomovaných architektů Jaroslava Paroubka, Arnošta Navrátila, Radka Černého a Jana Sedláčka. Výstavba byla zahájena v roce 1975. Cena byla 800 mil. Kčs. Projekt respektoval profil terénu - bývalé tzv. Petschkovy zahrady, pětipatrová budova plynule kopírovala vrstevnice terénu.
Hotelem Praha je zastavěna plocha 9 800 m2, v budově je 136 hotelových... [weiter]

 Zeitbilder und Ansichtskarten
Kein Datensatz

 Gegenwärtige Bilder
 Demolice
 Andere
Kein Datensatz


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Hotel Praha [Lenka Kuliskova 13.5.2017 09:10] | Reagieren
Za bolseviku (srpen 1988) jsem byla jako studentka VSCHT v Praze jeste se 2 spoluzackami poslana na povinnou 14denni letni brigadu do tohoto hotelu. (My nemely na vyber. Poslala nas tam skola, jelikoz bolsevici trpeli nedostatkem levnych pracovnich sil, takze byli hojne vyuzivani vysokoskolsti stdenti.) Pracovaly jsme tam jako uklizecky prostor pro zamestnance (zachody, satny, atd.). Hotel byl na tehdejsi dobu luxusni: mel vlastni vinarnu, obchod, kadernictvi, kuzelkarnu, atd., ale byl uplne prazdny ! Za tech 14 dni jsme tam nenarazily na zadneho hosta nebo cizi/vladni auto. Myslim, ze to byl tenkrat vedouci hotelu, kdo nam rekl, ze hotel je takhle prazdny po cely rok a ozije akorat o Vanocich. Byly jsme sokovane, jak je cela ta stavba absolutne nevyuzita. Ano, hotel slouzil jen pro potreby strany a vlady a zahranicni rozvedky.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 66 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist