EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Kommentar/Präzisierung: Alt - Hammer (Staré Hamry)

Kommentar/Präzisierung:
K obci
[vloženo: Jiří Vaňáček 23.8.2015 10:58]

V lese nedaleko kostela (severozápadně od něho) se nachází ruiny sklepních částí několika domů, které sice nebyly zatopené, ale byly přesto zahrnuty do ochranného pásma přehrady. Stojí zato se jít na ně podívat. Bohužel sklepy jsou plné odpadků. Lidi jsou holt hovada. Zde jsou moje včerejší snímky z této lokality: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Star%C3%A9_Hamry_-_zni%C4%8Den%C3%A9_domy_v_ochrann%C3%A9m_p%C3%A1smu_p%C5%99ehrady_%C5%A0ance

*************************************************************

Před 1. červencem 1951 obec zahrnovala pouze slezskou část, která však zahrnovala i slezskou část moderní obce Ostravice. K tomuto datu došlo k reformě, kdy (z důvodu velké vzdálenosti jednotlivých částí od center obcí a špatné dopravní dostupnosti) došlo k tomu, že jižní část katastru původní obce Ostravice byla osamostatněna jako nová obec Bílá, střední část katastru obce Ostravice byla připojena k obci Staré Hamry (zde se nacházelo již zatopené nádraží), pro změnu obec Staré Hamry ztratila severní část svého katastru, která byla připojena k obci Ostravice. Dodnes existují katastrální území Staré Hamry 1 (až na nejsevernější úzký pruh na levém břehu řeky Ostravice, severně od hráze, se jedná o slezskou část moderní obce Staré Hamry. Dotyčný úzký pruh byl připojen k tomuto katastru až dodatečně a jedná se v jeho případě o moravskou půdu), Ostravice 1 (to je moravská část moderní obce Ostravice), Ostravice 2 (to je moravská část moderní obce Staré Hamry) a Staré Hamry 2 (to je slezská část moderní obce Ostravice).

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 45 do následujícího políčka: