EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Kommentar/Präzisierung: Chudobín (Chudobín)

Kommentar/Präzisierung:
Doplňující informace o obci Chudobín
[vloženo: Stanislav Krčmař 9.5.2006 20:30]

Chudobín.
Žlutá značka: Malou brankou – Ždánice – Chudobín – 6 km.

Letovisko Chudobín leží na levém břehu řeky Svratky v hluboké kotlině, chráněné sráznými, zalesněnými vrchy. Čítá dvacet domovních čísel. Je zde mlýn, továrna na umělou vlnu a hostinec „U Juříků“ se stinnou zahradou, osázenou lipami. Zde jest možno levně a dobře se stravovati. V obci zařízeno jest 25 světnic pro letní hosty. Všechny potraviny jsou v místě k dostání. Čtvrt hodiny od obce jest zastávka autobusové linky Bystřice-Jimramov.
Řeka, která teče úzkým chudinským údolím, jest přepažena za vesnicí vysokou lávkou, za níž je kus louky, obětované letním hostům pro slunění. Právě v tom místě je v řece pěkné, slunné koupaliště. Vykoupat se v bystře tekoucí Svratce je požitek, jemuž se leccos nevyrovná. To vědí letní hosté, kteří sem z Prahy a Brna jezdívají na prázdniny. Jsou mezi nimi rodiny, které vyhledávají malebný Chudobín třebas 25 let za sebou.
Pod Chudobínem jest jeskyně „Padovská“, památná tím, že zde byli zdejší obyvatelé schováni před „Prajzi“.
Nejkrásnější partie z údolí Svratky je cesta od Chudobína k Víru. Nejvýše položené místo jsou „jedle“ u Veselí, odkud lze viděti 30 vesnic v okolí a za pěkného počasí jest rozhled až k Tišnovu. Pro lyžaře tu jest nádherný terén. - Chudobín jest kolem dokola obklopen lesy, v nichž jest hojnost hub, malin, jahod a .zvěře.

Strana37 – 38

HORÁCKO
BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM A OKOLÍ
INFORMAČNÍ PŘÍRUČKA
NÁKLADEM SPORTOVNÍHO KLUBU BYSTŘICE N.P.
1935
Tiskárna TUČEK HOLEŠOV Litografie

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 19 do následujícího políčka: