EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Kommentar/Präzisierung: Praha-Radlice ( stará obec ) (Praha-Radlice ( stará obec ))

Kommentar/Präzisierung:
Re: Re: Re: Radlice i ty staré žijí!!!
[vloženo: Jan Laurin 11.11.2017 22:56]

Pokud vím, tak tyto stránky neřeší jen obce zaniklé v souvislosti s 2. světovou válkou. Na úvodní stránce je filtr podle období zániku obcí, pokrývají tak aktuální století, minulé i ta předchozí.
Je velkou ostudou, co se s Radlicemi stalo a ještě větší ostudou je, že dodnes není umístěna u metra nebo tramvajové zastávky informační tabule, která by pojednávala o původních Radlicích. Většina lidí tak nemá ani tušení, že Radlice vypadaly ještě 40 lety zcela jinak, že tu byl rybník, náves a na místě bývalých gruntů jsou dnes prázdné plochy s parkovacími plochami a sklady firem.
Dovolím si ještě malou připomínku vzhledem příspěvku paní Krčilové. Usedlost č.p. 26, podle které vznikl název Farkáň, byla rovněž zbytečně zbořena. Považuji za velmi chvályhodné, že tato stránka upozorňuje na zánik původních Radlic.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 94 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist