EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[Markéta Janečková 5.10.2012] 
Haindorf hotel Perun  (Hejnice hotel Perun)

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   (správní obec: Hejnice)
Bezirk: Reichenberk
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: Po 2000  (Jahr: 2010)
Aktuelle Stand: Zničena zcela

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.87694 15.18167  Markéta Janečková 5.10.2012  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Hotel Perun  [Markéta Janečková 30.12.2013]
Hotel Perun byl otevřen na Vánoce roku 1900 jako hotel Klášterní dvůr. O něco později byl přejmenován na hotel Císařův dvůr (Kaiserhof), potom podle svého majitele velkopodnikatele Franze Josefa Scholze na hotel Scholz. Po jeho smrti se stává vlastníkem pan Möller a hotel opět mění jméno na hotel Möller. Po roce 1945 se na budově objevuje na dlouhá léta nápis hotel Praha. Když kapacita hotelu začala být plně využívána pro rekreaci ROH, byl přejmenován na hotel Perun.
Před 2. světovou válkou patřil k nejluxusnějším hotelům v Jizerských horách. Ovšem ze starých reklam se dozvídáme, že hotel měl i mládežnickou a studentskou ubytovnu s mírnými ... [weiter]

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere
Kein Datensatz


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


svatební cesta [Táňa Myšíková 8.10.2012 10:53] | Reagieren
V hotelu Perun jsme byli s mým prvním manželem na svatební cestě. Za 7 dnů jsme platili celých 200 Kčs! Něco připlácelo ROH, ale i tak. Teplá voda slíbena, nekonala se. Chodili jsme se koupat do lázní...
svatební cesta [Táňa Myšíková 8.10.2012 11:33] | Reagieren
1977
re: Hotel Perun [Karel Mlýnek 14.1.2013 00:08] | Reagieren
jen oprava - nebylo to zbožné přání mít větrné čerpadlo, na pohlednici z roku 1925 je zachycena již bez lopatek , foto najdete na http://www.vetrnemlynky.cz/vetrne-cerpadla_-turbiny_-motory/vetrne-cerpadla , jinak krásné čtení
Nesmyslné ničení [Jiří Hemmer 29.8.2014 15:35] | Reagieren
Opravdu nechápu, proč se tu nesmyslně a provokativně bourá a připravujete se tak o možnost práce. Bourání a ničení majetku ve smyslu "tak vy nám na to nedáte peníze, tak my to zbouráme" nepřinese vyšší úroveň ani práci do regionů a něco takového může udělat jenom slabomyslný "člověk". Co by dali za pobyt děti v Africe!!!!!!!
Re: Nesmyslné ničení [Karel 26.10.2015 13:41] | Reagieren
V tom kraji jsou hotely a penziony prázdné, turistů tam mnoho nejezdí. Všichni zůstávají na hřebenech a dolů se jim nechce. Takový hotel by se v Hejnicích nikdy neuživil.
Re: Re: Nesmyslné ničení [Jiří Hemmer 27.10.2015 19:14] | Reagieren
Všechno jde když se chce, i kdyby tam měla být např. škola v přírodě. V některých regionech je skutečně vražedné prostředí. Vypracovat kvalitní podnikatelský záměr je vždy lepším řešením než tupě ničit. Mám pocit, že za tím stojí jenom lenost a neschopnost. Na co vychováváme vysokoškolsky vzdělané lidi?????????????
Re: Re: Re: Nesmyslné ničení [Karel 28.10.2015 11:43] | Reagieren
Však ten hotel se opravoval, ale udělali tam nějakou fušeřinu a celá jedna stěna spadla. Tohle by do kupy už asi nikdo nedal. Nebo dal, ale nedoplatil by se.
Re: Re: Re: Re: Nesmyslné ničení [Jiří Hemmer 28.10.2015 13:59] | Reagieren
Ještě že to ty magory nezabilo. To je dědictví předchozích šedesáti let. Všechno nechali dojít do takového stavu, že dneska aby jste měl stamiliony na opravy a zkrachujete dřív
<BR> než začnete. Něco takového se po Evropě nevidí. Nikde by si nedovolili tak masivní demolice, všude se všechno udržuje a opravuje nebo přestavuje. Nikoho ani nenapadne něco zničit. V Británii se už několikrát stalo, že místní úřady za svévolnou demolici, nařídili znovu na vlastní náklady historickou budovu postavit. V Německu za drahé peníze znovu vzkřísili spousty historických budov zničených nebo poničených bombardováním za války. Jenom Češi se stále chovají jako nekulturní barbaři v 50 letech. Zato do oprav sociálního bydlení se investují stamiliony, takže zatímco kvalitní fond chátrá a bourá se, paneláky jen kvetou.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 50 do následujícího políčka:

   





VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist