EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[Radim Hettner 31.7.2010] 
Chebský masokombinát

Kategorie: Továrna   (správní obec: Cheb)
Bezirk: Eger
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren - konkurs podaný v červenci roku 2007
Untergangsepoche: Po 2000  (Jahr: 2010)
Aktuelle Stand: Zničena zcela - zatím zůstala jedna původní budova (1894) u nového zadního vjezdu, vše ostatní zbořeno

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.08161 12.38108 nádvoří bývalého masokombinátu Radim Hettner 31.7.2010  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
konec jatek v Chebu  [Radim Hettner 31.7.2010]
Tradice uzenářství a řeznictví na chebsku je podchycena v análech již od středověku. Chebští řezníci provozovali své porážky v dnešní Hradební ulici. Maso pak prodávali v masných krámech, které stávaly na náměstí, později byly přemístěny směrem k Bartolomějskému kostelu. Zajímavostí je fakt, že v době válečné se branná povinnost vztahovala i na řezníky a ti měli za úkol bránit tzv. Řeznickou bránu, zbraně pak měli uložené v Řeznické věži, kterou lze najíti nedaleko městské knihovny. Chebský cech řeznický se rovněž v letech 1412-13 vyznamenal dobytím hradu Neuhausen, který byl toho času v držení loupežníka Erharda Forstera ze Selbu. Za tuto s... [weiter]

 Zeitbilder und Ansichtskarten
Kein Datensatz

 Gegenwärtige Bilder

 Andere
Kein Datensatz


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Pohled býv. zaměstnance [ferat 2.8.2010 11:35] | Reagieren
Pracoval jsem v CHMK jako člen ostrahy podniku, všechny provozy a prostory včetně těch starých jsem si prolezl. Sice jsem čekal, že tam NĚCO najdu, ale nebylo k nalezení nic, půdy čisté, prázdné... :-( . Ono se to možná těžko hodnotí, ale fakt je, že po nějaké době tam strávené člověk poznal, že pro tento podnik neskončilo socialistické období rokem 1989. Jen těch administrativních pracovníků byla plná budova-efektivita žádná. Další problém bylo shánění zvířat-hovězí se vozilo z plzeňska, jižních Čech, prostě ohromné dálky. Další velkou tragédií byla neschopnost podniku zajistit si odběratele co nejblíže v regionu, takže se "flákoty a buřty" denně vozily do severních Čech až po Ústí nad Labem, do Prahy a středních Čech, do Plzně a okolí... Zatímco zákazníky v Chebu, Františkových a Mariánských Lázních by člověk pomalu spočítal na prstech jedné ruky. Opravdu se nemohlo vyplatit vozit kamsi do "Horní Dolní" tři tyčky salámu! Navíc se mnoho lidí-a jistě oprávněně-domnívá, že Chebský masokombinát se ve skupině ZŘUD v jejímž čele stojí MK Písek stal jakýmsi Černým Petrem, nemocnou větví, na kterou mateřský podnik nahodí svoje dluhy a pak tuto větev odřízne. Nebo dobře udělaný krach znamená ve finále zisk! Ale jak to bylo doopravdy, to ví jen pámbu a páni majitelé.
Re: Pohled býv. zaměstnance [Radim Hettner 4.8.2010 17:22] | Reagieren
ferate, díky za upřesňující informace, jenom je opravdu škoda těch industriálních historických budov, poněvadž město Cheb až na malou částečnou výjimku Fisherových strojíren u Hypernovy, kde dnes vietnamci mají tržiště z bývalé správní budovy, definitivně tento druh zástavby ztratilo.....
Re: Re: Pohled býv. zaměstnance [ferat 5.8.2010 08:26] | Reagieren
Ano, to je pravda, téměř vše je pryč. Z bývalého akc. pivovaru u Kaufu zbyl jen mini kousíček, padla Eska, bourají se zbytky pivovaru u zimáku. Snad jedině několik budov bývalé Premierky (Kovo) a objekt bývalé vodárny v Americké ulici ještě ukazuje krásu staré industriální architektury v našem městě.
Re: Pohled býv. zaměstnance [Pepa 3.11.2012 21:58] | Reagieren
Také jsem pracoval v CHMK 40let a vše co je tu psané je pravda. Majitel moc dobře věděl co dělá a hlavně proč to dělá, dostal od E.U dost milionů za zrušení masokombinátu. když jsme našli odběratele , tak ho přetáhl Písek, majitel nemohl připustit, aby to v Chebu fungovalo. Bylo by to dlouhé psaní které už nemá žádnou cenu, už můžeme jen vzpomínat.
Detaily o CHMK [ferat 2.8.2010 11:53] | Reagieren
Zde je možné shlédnout doplňující informace o společnosti a jejích orgánech: http://rejstrik-firem.kurzy.cz/rejstrik-firem/DO-45358061-chebsky-masokombinat-masny-prumysl-cheb/
Po roce 1989. [S.Leinweber 11.12.2015 18:49] | Reagieren
V roce 1994 již technologicky patří masně Cheb jeden z unikátů.Dozrávací klima v jednom z oblouků chebského viaduktu,který se v blízkosti areálu nachází.Málo občanů ví,že jsou oblouky zasypané náspem.Celkem jsou tam dva.Pan technologický náměstek Bláha dojížděl z Písku ,aby v Chebu pomohl podnik dovést ke kvalitě a záchraně.Několik typů výrobků nových,ale také spolupráce s belgickými kolegy,kteří byli překvapeni,jakou unikátní technologii dozrávání výrobku tu je a záviděli, že je to přírodní cesta .Katastrofou byla setrvající logistika distribuce,ekonomická natvrdlost členů vedení.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 25 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist