EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[Pavel Jurnik 12.1.2010] 
Hutdörfel  (Hutov)

Kategorie: Obec   
Bezirk: Freudenthal
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: Postupně po 1945
Aktuelle Stand: Zničena zcela - zbytky kostela, částečně na některých místech zbytky kamenných budov

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  49.86685 17.27611 dle mapy pozice kostelu Pavel Jurnik 12.1.2010  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Kein Datensatz

 Entwicklung der Bewohnerzahl und Häuser
Kein Datensatz

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere

 Links
Kaple v Hutově (Pastvinách) - Fotografie a stručná informace o kapli SV. Anny

Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Byla to skutečně obec? [Jan Novák 13.1.2010 09:23] | Reagieren
Nějak se mi nedaří v žádných mapových podkladech nalézt známky osídlení v tomto místě. Přidal jsem obrázky stabilního katastru, 2. a 3. vojenského mapování i současné katastrální mapy a nikde nic.
Re: Byla to skutečně obec? [Zdeněk Pechar 13.1.2010 14:51] | Reagieren
Byla to osada patřící pod Jiříkov. Je mladšího data. Byly zde břidlicové lomy a vedle nich několik domů (snad 7). Mimo to je zde polorozpadlá větší kaple, zasvěcená sv.Anně (dosud v majetku církve). Chytil (1921)ji uvádí jako skupinu chalup.
Lomy a Hutov [blondypaja 24.8.2010 10:27] | Reagieren
Dobrý den, jsem studentkou 3. ročníku přírodovědecké fakulty a zpracovávám bakalářskou práci s názvem Antropogenní tvary reliéfu v povodí Smrčiny. Ve škole mi bylo řečeno, že v povodí tohoto potůčku by se měly nacházet bývalé zatopené lomy. Tak jsem se vydala tyto lomy hledat. Dojela jsem autem na křižovatku Jiříkov -Stránské - Křížov a jela jsem dále na Stránské. Po asi 1,5 km jsem zaparkovala a dala se do hledání zmíněných lomů. Asi 200 m od silnice jsem našla něco velmi zarostlého co by se dalo nazvat bývalým lomem. Napověděly mi to i kusy šedých placatých kamenů (zřejmě břidlice). I přes hustý porost bylo vidět na dně lomu malé jezírko zbarvené dozelena. Dále jsem pokračovala asi 100 m po polní cestě a nalevo jsem objevila ještě 1 malinký bývalý lom. Na serveru turistika.cz jsem se dozvěděla, že by se zde měla nacházet zaniklá obec Hutov. Proto moc prosím o potvrzení, že jsem našla správné lomy pro svou bakalářskou práci (na mapě ale žádné jiné lomy zaznačeny blíže k potoku Smrčina nebyly), dále prosím o odepsání, zda se zde nachází více lomů a kde je hledat???? a také prosím, kde najdu více informací či odkazů k informacím a už elektronickým či knižním pro svou bakalářskou práci. Myslím si taky, že zmínka o zaniklé obci Hutov by mohla mou BP obohatit a udělat zajímavější... Mockrát děkuji za jakoukoli odpověď!!!
Re: Lomy a Hutov [Tina Wells 31.8.2010 02:03] | Reagieren
Prosím, kontaktujte mě, pokud jde o vesnice Hutdorfel. Mám snímky staré pohlednici, která má ilustraci domů a kostel. Lom patřil otec - Georg Latzel (nar. 1820 zemřel asi 1880) - z mého dědečka přistěhovalců - Hugo Latzel.

Tina-Wells
Lincoln, Nebraska, USA
tmwells@radiks.net

PS ... Prosím, odpusťte špatné gramatiky. Já používám www.google.com přeložit to.


Please contact me regarding the village of Hutdorfel. I have scans of an old postcard that has an illustration of the houses and the church. The quarry was owned by the father - Georg Latzel (born 1820 died about 1880) - of my immigrant grandfather - Hugo Latzel.
Re: Re: Lomy a Hutov [Pája 31.8.2010 08:32] | Reagieren
Dobrý den, ano jedná se o vesnici Hutdörfel (Hutov). Prosím, poslala byste mi tedy ty pohlednice na e-mail blondypaja@centrum.cz? Mockrát děkuji!!! Také za veškeré informace o místních lomech mockrát děkuji!!! Zpracovávám bakalářskou práci o místních lomech a každá informace pro mě může být užitečná...

Good morning,
yes, it is village Hutdörfel. Please, do you send me an old postcard? My e-mail address is blondypaja@centrum.cz. Thank you very much!!! Thank you for some informations about quarry, too.I write bachelor´s essay about local quarries and every information can be useful for me...
Re: Re: Re: Lomy a Hutov [Marie Kratochvilova 13.11.2017 06:48] | Reagieren
4 Obracím se na vás s prosbou.Mate li staré snímky Hutova byla bych velmi ráda kdyby jste mě mohla poslat na uvedenou adresu.Moc dekuji
Re: Re: Lomy a Hutov [Oldřich Ballák 10.10.2010 21:04] | Reagieren
Dobrý den,
prosím též o zaslání starých pohlednic obce Hutdorfel (Hutov) na Rýmařovsku.
Mnohokrát děkuji
Oldřich Ballák
Uničov
Re: Re: Re: Lomy a Hutov [Tina Wells 27.10.2010 17:01] | Reagieren
Pavel has posted my postcard. If you would like more information about the Latzel family please contact me. Sorry about the grammer - I am using a website to translate to Czech.

Pavel byl vyslán moje pohlednice. Máte-li zájem o více informací o rodině Latzela prosím kontaktujte mě. Omlouvám se za gramatiku - já používám webové stránky překládat do České republiky.

Tina Wells
USA
Re: Re: Re: Lomy a Hutov [Patrik Novotný 21.7.2013 21:01] | Reagieren
Mám nějaké pohlednice, které sháníte. V případě zájmu mne kontaktujte.
Re: Re: Re: Re: Lomy a Hutov [Pavel 21.7.2013 21:12] | Reagieren
Zdravím, pokud máte něco k Hutovu, ozvěte se mi prosím na jurnikp@hotmail.com. Děkuji.
Re: Re: Re: Re: Lomy a Hutov [Luděk Mihalička 30.10.2014 15:59] | Reagieren
Zdravím pane Novotný,mohl bych vás požádat o zaslání foto na email,předem děkuji Mihalička.
Re: Re: Lomy a Hutov [Marcela Masálková 17.4.2011 20:16] | Reagieren
dobrý den, prosím jestli by ste mi taky nezaslala fotky, nebo dobové pohlednice obce Hutov ( Hutdorfel ). moc děkuji :-)
Dnes jsem tam byla a velmi mě to tam zaujalo a ráda bych se dozvěděla nějaké informace o obci. Ještě jednou děkuji
Marcela Musálková Hlušovice
můj email : Dafne.20@seznam.cz
Re: Lomy a Hutov [Honza 13.9.2010 09:05] | Reagieren
Dobrý den.Další zatopené lomy jsou přímo nad Břidličnou s hustě se vyskytující břidlicí.Při vjezdu do Břidličné od Vajglova se zahne doprava přes most a po té druhá odbočka vpravo.Nahoře zatočit doleva k lesu.Tam zastavit a jít buď rovně a hned za líhní pstruhů,kolem plotu doleva po cestičce do kopce.Nebo jít kolem líhně rovně a po levé straně je druhý lom.je tam opravdu krásně./spěšné hledání.H
Re: Lomy a Hutov [Zdeněk Kotrle 5.11.2010 17:50] | Reagieren
Dobrý den, obec Hutov v této lokalitě skutečně byla. Dnes tam již zůstlo jen torzo kaple sv.Anny, byl jsem tam osobně před pár dny. V osadě Hůzová žije můj bývalý kolega z práce, který ještě v padesátých letech minulého století do této osady jezdil a o tomto mi vyprávěl. Břidličných dolů by mělo být v okolí asi 5.
Zdraví
Zdeněk Kotrle
Re: Re: Lomy a Hutov [Pája 10.11.2010 14:33] | Reagieren
Pane Kotrle, prosím Vás, nevíte od svého kolegy, do kterého roku v osadě Hutov (Pastviny) žili lidé? A proč tato obec zanikla? Popř. jestli nemáte vy nebo on nějaké dobové či současné fotografie??? Zpracovávám bakalářskou práci o této oblasti a lomech v této oblasti a mohlo by to být velkým přínosem pro mou práci, mockrát předem děkuji za jakoukoliv odpověď...
Re: Re: Lomy a Hutov [Luděk Mihalička 3.2.2011 11:39] | Reagieren
Dobry den pane kotrle,mohl bych vás prosím požádat o jméno kollegy z Hůzové.Já s kolegou byjme se chtěli zase dozvědět něco nového o osadě Hutov.Kolega by chtěl sepsat historii a vše kolem Hutova.CHtěl bych vás ještě poprosit,jestli vy nemáte nějaké informace nebo starě fota osady.Zatím mockkrát děkuji,Mihalička
Re: Re: Re: Lomy a Hutov [Pavel Jurník 13.3.2011 19:26] | Reagieren
Dobry den, pane Mihalička kontaktoval jsem Vás již před nějakou dobou emailem,ale neozval jste se. Pokud Vᚠzájem trvá,ozvě te se.
Samota Hutov [vocabolo 3.7.2011 15:23] | Reagieren
O území Přírodního parku Sovinecko se zajímám již více jak dvacet let. Jeho perlou je údolí Těchanovského potoka, které ústí až k břidlicovému valu základům Těchanovské tvrze dále potom končí v opuštěném břidlicovém lomě bývalé samoty Hutov. V roce 2008 jsem celou trasu od vrchu Ostrý naznačil zelenou značkou. Z Rešova se vydáte po červené na vrch Ostrý u krmelce odbočíte vlevo najdete zelenou šipku na stromech ta vás dovede k Těchanovské tvrzi a potom až do Samoty Hutov. Poslední rodina, která zde žila na Hutově jejich dům vyhořel. O kostel se staral pán z Těchanova ale zkáze kostela nedokázal zabránit poté co se rozšířila legenda o tom že v kryptě kostela byly uchovány odsunutými němci cennosti z kostelů v Jiříkově a Těchanově. Nejvíce pamětníků se nachází právě v Těchanově jsou to lidé, kteří se zde po válce narodili jako třeba rodina Stachových. Musíte nejprve poznat tento kraj a potom teprve poznáte lidi žijící zde. Možná že budete mít štěstí a začnou vám vyprávět, jak to vše zde jednou bylo ale těch kteří o tom skutečně něco vědí je dnes už velice málo.
Re: Samota Hutov, obec Těchanov - Zechan [Jiří Slepička 12.7.2011 08:12] | Reagieren
Dobrý den, chtěl jsem vás poprosit jestli nemáte k nahlédnutí nějaké dobové fotografie, nebo pohladnice k obci Těchanov. Docela mě zajímá historie této obce a na internetu není mnoho podkladů k dispozici. Vím,že po válce a po vysídlení němců byly domy a různé zemědělské objekty zbourány, nebo ponechány svému osudu. děkuji za jakékoliv informace
Re: Re: Samota Hutov, obec Těchanov - Zechan [vocabolo 14.7.2011 20:36] | Reagieren
zrovna do tohoto kraje odjíždím na dovolenou po dovolené se vám ozvu
Re: Re: Samota Hutov, obec Těchanov - Zechan [Lenka Lučanová 3.9.2011 20:38] | Reagieren
Dobrý den, můj otec pochází z obce Těchanov u Jiříkova. Narodil se v r. 1950, jeho rodiče přišli do Těchanova rámci osídlování pohraničí. Pokud máte nějaké dotazy, třeba Vám některé zodpoví.
Re: Samota Hutov [Tina Wells 17.8.2011 18:18] | Reagieren
Prosím, kontaktujte mě přímo na Hutov. Já jsem potomek člověka - Georg Latzl - který vyvinul břidlice důl a postavit domy zde.

Děkuji vám,
Tina Wells
tmwells@radiks.net
pomocĂ­ Google Translate
Hutov [Olga 1.1.2015 20:19] | Reagieren
I já žila malinkou chvíli na Hutove .byl tam statek a naší se starali o býky.strašně ráda na to vzpomínám...samota.táta mě vozil povozem s konma do Jirkova do školy
Re: Hutov [Pavel Jurník 1.1.2015 22:10] | Reagieren
Dobrý den, bydlíte někde poblíž? Pokud by jste byla ochotná Hutov navštívit, zajímaly by mne Vaše vzpomínky a kde jaké budovy stávaly. Děkuji, s pozdravem P.Jurník
Re: Hutov [pavel 14.6.2015 20:31] | Reagieren
já tam bydlel a jezdil jsem do školy taktéž s konmi otec nás vozil,v jiříkově nám říkali rančeři, naši se starali o býky .pak schořel stodola kostel byl tenkrát ještě zachovalej.jednou jsme ´přřijeli ze školního výletu a barák byl v plamenech.dodnes na to vzpomínám a taky jsem tam loni byl a byl to zvláštní pocit po tolika letech.
Re: Hutov [pavel 14.6.2015 20:40] | Reagieren
smím se zeptat paní olgo v kterém to bylo roce??
hutov [Michal 8.2.2015 14:48] | Reagieren
Hezky den, muj tata prozil v tomto kraji detstvi. Jeho nevlastni bratr chodil s holkou prave z Hutova. Jako maleho kluka me na Hutov casto vodil, pak jsme tam chodili s kamarady cundrovat. Dneska uz je to k nepoznani- kousek od hlavniho jezirka (plneho karasu) stala krome dalsich budov i posta, dalo by se rict, ze slo o jakousi naves. Kravin pamatuju plne funkcni, stejne tak kostel s jeste zakrytou kryptou, freskami a strechou. S trochou usili se dalo vylezt i na zvonici. Tehdy bylo mozne i rozeznat zbytky dalsich budov. Dnes je vse pokryto vegetaci.
Mikroregion Sovinecko [Mlčoch Vlastimil 22.3.2015 17:59] | Reagieren
Zdravím všechny příznivce tohoto krásného koutku naši vlasti.
Hutov jsem navštívil mnohokrát a vždy se rád vracím! Moji rodiče bydlí v nedalekém Těchanově od 90 let minulého století. Mám slabost pro historická fota. Předem děkuji za jakékoliv obrázky z tohoto kraje. S pozdravem Mlčoch Vlastimil
Hutov [Ivana 8.8.2018 10:02] | Reagieren
Několik dobových fotografií je na stránkách http://www.znicenekostely.cz/index.php?load=detail&id=2079
Foto [Simona 24.10.2019 13:34] | Reagieren
Dobrý den, poslali byste mi prosím nějaké fotky Hutova na e-mail? Děkuji
Foto [Josef r 3.4.2020 12:18] | Reagieren
dobrý den, chtěl bych poprosit o pohlednice, popřípadě fotografie obce Hutov. Zabývám se historií tohoto kraje a obce Hutov a za každou drobnost budu velmi vděčný. Předem děkuji
Re: Foto [Pavel 3.4.2020 21:11] | Reagieren
Něco bych asi našel. Kontaktujte mne na email.
Re: Re: Foto [Josef R 4.4.2020 10:37] | Reagieren
Nedohledal jsem Vᚠkontakt, prosím, napište mi na: peparozsypal@seznam.cz
Děkuji
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 20 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist