EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[Kamil Klusák 7.12.2009] 
Wallern - Bachzeile , Bohlhaus  (Volary - Horní a Dolní Potoční ulice a Bohlhaus)   auch: dnešní Česká ulice v návaznosti na ulici K.V.Raise

Kategorie: Městská část   (správní obec: Volary)
Bezirk: Prachatitz
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren - doba si žádala modernizaci a nebylo důstojné v rozvojové a vzkvétající době panelů a bytovek žít v roubeném domě .
Untergangsepoche: 1950-1960
Aktuelle Stand: Zničena částečně - zástavba roubených domů alpského typu ustoupila moderní výstavbě , do dnes se dochoval pouze roubený dům č.p.67,70a71 a ze zděné zástavby jen několik domů . Do dnešní doby z 35 domů zůstalo 12 původních.

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  48.91142 13.89064 Z www.mapy.cz Jan Novák 8.12.2009  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Kein Datensatz

 Entwicklung der Bewohnerzahl und Häuser
Jahr1945[Datenquellen]
Einwohner 
Häuser35

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Obere a Untere Bachzeile [Jan Glozar 19.6.2010 15:44] | Reagieren
Nebyl žádný horní či dolní Bohlhaus, ale Horní a Dolní potoční, nyní K.V.Raise a Česká, předtím až do osmdesátých let Stalinova. Žádný z těchto novodobých názvů nemá ani místopisné, ani historické opodstatnění. Když se v r. 1989 či 90 hlasovalo o přejmenování ulice Stalinovy, s nevolí část zastupitelstva přistoupila na alibistické pojmenování Česká. Takovýto přístup zároveň nepřímo vypovídá o "důvodu zániku": komunistická zvůle, rozkradení roubených stavení dosídlenci na palivo, stržení budov vojskem -"aby se nám tady neschovávali diverzanti". Devastace pokračuje v menším měřítku dodnes, některé objekty se nechávají spadnout, jiné přičinliví obyvatelé nesmyslně dozdobují a přestavují, nedostatečná kontrola a postih ze strany památkové péče.
Dům číslo 159. [Vlastimil Hromada 7.4.2012 12:57] | Reagieren
Měl jsem možnost se setkat s člověkem,který se podílel na obnově vyhořelého domu.Snažili se nejen dodržet původní tvář domu,ale i původní technologie,jako třeba vlastní výroba šindelů nebo stavění bez použití hřebíků.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 66 do následujícího políčka:

   


Processing time: 1219 msec.
IP address = 3.238.112.198
desktop version