EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Kommentar/Präzisierung: Altlangendorf-Synagoge (Dlouhá Ves-synagoga)

Kommentar/Präzisierung:
Re: Dlouhá Ves-synagoga- upřesnění
[vloženo: Pavel Frýda 7.10.2009 19:39]

Dobrý den pane Vlčku a díky za zasvěcené doplnění. V dostupné odborné literatuře se všude píše, že "klasicistní synagoga vyhořela r.1937", předpokládal jsem tedy, že v tomto roce byla ještě synagogou a tudíž v majetku židovské obce i když se v ní bohoslužby nekonaly. Hypotézu mi v místě potvrdila jedna starší obyvatelka, pamětnice samozřejmě již nebyla, slyšela to od rodičů. Pokud tedy již v té době nebyla 13 let majetkem obce je prakticky vyloučen žhářský antisemitský útok na objekt. Já při svém bádání nemám možnost pátrat v pozemkových knihách, omezuji se na fyzickou obhlídku a dokumentaci dnešního stavu místa, popř. výpověď místních obyvatel a funcionářů (starostů apod.), jsem jen amatérský badatel. V článku tedy text upravím.
Historickou katastrální mapu jsem doplnil o další část židovské ulice, kde stával dům židovské obce na st.parcele č.30. Bohužel řez map jde téměř vždy "ausgerechnet"přes zájmovou obec i místo...., místo synagogy a domu židovské obce od sebe dělí vzdálenost jen asi 40 metrů.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 73 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist