EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Schneiderhof (Myslív) - akce Kámen

Beigetragen: Jan Popelík

V této lokalitě probíhala akce "Kámen". Na hrázi Myslívského rybníka byla falešná hranice, kam byli odváděni uprchlíci. Po „překročení“ fiktivní státní hranice byli zastaveni falešnou hlídkou německé pohraniční policie a dovedeni do falešné úřadovny polního důstojníka americké vojenské kontrarozvědky. Ta byla umístěna v nejjižnější části obce Myslív v č.p. 42. Zde byli v naaranžovaném prostředí údajné americké kanceláře podrobeni zpravodajskému výslechu, při kterém vypovídali o své činnosti proti režimu. Po výslechu na úřadovně uprchlíci odcházeli do tábora, přitom však „zabloudili“ na území ČSR, nebo byli na „německém území“ přepadení hlídkou SNB, byli zatčeni a „uneseni“ do ČSR.
Podrobně viz. kniha Václavy Jandečkové "Kámen".
Zkrácený přehled viz. např. http://www.ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dejiny/pad1302/075-089.pdf
Pěkný obrázek o průběhu akce dává např. Studentský film "Hranice" viz. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10088182838-hranice/20551212030

Eingegeben: 15.2.2016Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 39 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist